Автор Тема: Може би така древните са направили Стоунхедж (и пирамидите, и ...)  (Прочетена 23735 пъти)

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
В "novini.bg" с вчерашна дата има статия по темата.
На видеото се вижда дата 30.09.2000. Защо чак сега се публикува?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Елементарно Макс
Сега са го прочели в този форум сега го публикуват. ;D ;D ;D
Този форум се следи с интерес от доста медии "А и не само от медии"  ;)

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Искаш да ми кажеш да внимавам ли?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Екс_наме41, ти ме разби с този Лийдскалнин. Особено с това "древно" чернобяло рекламно клипче. Чак сега ми се изясни защо толкова много се говори за това - успешна рекламна стратегия. Говори се за някакви тайнствени сили, а се показа най-обикновен скрипец (система от макари и синджири). А "вечният магнитен държач" е направо смехотворен и елементарен. Такива "държачи", но само че електромагнитни има във всяко предприятие, изкупуващо желязо като вторична суровина и представлява най-обикновен електромагнит. Но рекламата явно си я бива щом толкова години все още действа на масовото съзнание.
   Тук ще прибавя още един рекламен израз, който се употребява в един американски филм: "Само неговата мощ е по-голяма от неговата тайнственост" - става дума за някакво фантастично трансформиращо устройство.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Искаш да ми кажеш да внимавам ли?
Не се притеснявай чак толкова много Дейността на хора като нас се следи и от "силни на деня хора", Които са притеснени от това, и от такива, които имат остра  нужда от скорошен положителен завършек. Така че на практика е важен единствено въпроса, кои ще стигнат при тебе първи при евентуален положителен резултат. Моето мнение е, че при положителен резултат е необходимо масирано оповестяванекоето ще обезсмисли определени действия спрямо единичен индивид. Невъзможно е от библиотеката в Грац да скочат 30 000 човека едновременно нали. А за възнаграждението не е необходимо да се притесняваш при сегашните информационни технологии няма начин да не получиш достатъчно. Е, стига да не искаш прекалено много. Защото най гладният човешки орган е окото и когато цената се определя на око горна граница няма  ;D

   Екс_наме41, ти ме разби с този Лийдскалнин. Особено с това "древно" чернобяло рекламно клипче. Чак сега ми се изясни защо толкова много се говори за това - успешна рекламна стратегия. Говори се за някакви тайнствени сили, а се показа най-обикновен скрипец (система от макари и синджири). А "вечният магнитен държач" е направо смехотворен и елементарен. Такива "държачи", но само че електромагнитни има във всяко предприятие, изкупуващо желязо като вторична суровина и представлява най-обикновен електромагнит. Но рекламата явно си я бива щом толкова години все още действа на масовото съзнание.
   Тук ще прибавя още един рекламен израз, който се употребява в един американски филм: "Само неговата мощ е по-голяма от неговата тайнственост" - става дума за някакво фантастично трансформиращо устройство.

С голямо прискърбие обявявам, че току що падна поредната жертва на практиката на "ОНИЯ" наречена "хиперболизирано дискредитиране". Дано намери още малко сили и се изправи и изтръска от калта на блатото. 
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 01:10:24 pm от Maistora52 »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Не се притеснявам, по-скоро беше шега. Още повече, че нямам никакви намерения за каквито и да било начини за печелене. Единствената ми цел е да си направя по-евтин ток за собствените ми нужди.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
...Такива "държачи", но само че електромагнитни има във всяко предприятие, изкупуващо желязо като вторична суровина и представлява най-обикновен електромагнит...

Не е така! Правил съм го и работи точно така, както го описва Ледскалнин. Ако вземем едно реле например, или един електромагнит, след прекъсване на захранването, магнитното поле изчезва и релето (електромагнитът) изгубват магнитните си свойства. Не е така при електромагнита на Ледскалнин. Не намирам научно обяснение от гледна точка на съвременната теория на магнетизма. Не всичко обаче в теорията на Ледсканин е правилно. И това не е отговор!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Добре...да помислим "на друго ниво", какво ще кажете?

Имаме постоянен магнит...имаме и магнитно поле. Опитите за формулиране на магнитните сили понякога засягат най-малките частици на веществото.

Кое пречи да имаме магнитно поле от съвсем друг вид, присъщо на останалите материали, след като дълбоко в основата си се приема, че са изградени от същите "физически" частици - електрони и протони?
И следствие от това да е гравитацията?
Земята, като всеки магнит има преходна зона в тесен диапазон, в която гравитацията и отслабва значително, точно както при магнита. Ако намерим начин да "обърнем полюсите", или поне да екранираме единия, нещата добиват друг смисъл.
Ще ми кажете - защо не се привличат тогава предметите помежду си?
Привличат се! Просто силата им на привличане съответства на масата им и не може да преодолее съпротивата на средата винаги.
Ако пуснем малки топченца разтрошен стиропор в чаша вода, ще видим как се "залепват" едно за друго...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Имаме постоянен магнит...имаме и магнитно поле
Повечето от колегите тук "Представяйки си го по различни начини" споделят мнението че има две различни магнитни полета. Да кажеме магнитно и електромагнитно, които са тясно свързани едно с друго, но определено непредубедено мислещ човек може да ги различи едно от друго. Според повечето колеги са завъртяни на деветдесет градуса едно спрямо друго Факта, че гравитацията съществува отделно от магнитното поле затруднява свързването им в едно. много физици се мъчиха в продължение на повече от 20 години да ги обединят в така нареченият електрослабосилен модел. Накрая решиха: Нема такова животно.  Аз  съм на същото мнение, Природата  на магнетизма и гравитацията е различна. основният проблем е в това човек да се отърси от схващането, че всичко е частици. Наскоро прочетох нещо което ме накара да се замисля и ме потресе.
Цитат
Няма вещество всичко е пустота Ние виждаме материя която се състои от атоми раздалечени на огромни разстояния един от друг. Но всъщност и това е привидно със супер увеличение ще видиме един атом който всъщност го няма виждаме само орбитите на електроните му които са в действителност ужасно по малки както и ядрото му. ако потърсиме веществото в ядрото "че е по масивно от електроните" и там се виждат хипотетични частици описвани от движението на други още по малки частици.И така докато разберем, че няма вещество има само информация 
   

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Tеб не знам дали те е потресло, но мене ме заболя главата докато го прочета този цитат. На всеки 3 думи се връщах от началото, че губех смисъла, но даже и така не разбрах нищо.
Успех на другите четящи го!
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 05:12:06 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Наскоро прочетох нещо което ме накара да се замисля и ме потресе.
Радико, че това сме го чепкали много пъти, бре...че материята на практика е съставена от...НИЩО!
Празни междумолекулни и междуатомни пространства...и на още "по-ситно" ниво е същото!
Това, което ни пресъздава илюзия за твърдост на материята са само енергийните ПОЛЕТА.
Единствено полето (закодирано във формата на предмета) пречи да вкараш една чаша в друга и да се разминат молекулите и атомите им (ефектите на Хътчисън).
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 05:55:28 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Радико, че това сме го чепкали много пъти, бре...че материята на практика е съставена от...НИЩО!


В тази насока бих свързал и окултната гледна точка по въпроса, но бих добавил - полета + духовни/нематериални  същества от различен вид. Илюзорността (Майа) на материята. Оттук е и потенциалната възможност за манипулиране на материята чрез мисълта и волята, нещо, което някои не биха искали да е широко разпространено, нещо, което може да е и много опасно, в случай, че се ползва от хора без високи морални качества. Има причини някои неща да са скрити. Но няма да е завинаги за всичко така.

***

а вече щом влизат неща от форума в новините, дали не е недвусмислен знак за обществена значимост  на случващото се в него  ;D 8)
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 06:38:45 pm от GreenHulk »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
В тази насока бих свързал и окултната гледна точка по въпроса, но бих добавил - полета + духовни/нематериални  същества от различен вид. Илюзорността (Майа) на материята. Оттук е и потенциалната възможност за манипулиране на материята чрез мисълта и волята, нещо, което някои не биха искали да е широко разпространено, нещо, което може да е и много опасно, в случай, че се ползва от хора без високи морални качества. Има причини някои неща да са скрити. Но няма да е завинаги за всичко така.

***

а вече щом влизат неща от форума в новините, дали не е недвусмислен знак за обществена значимост  на случващото се в него  ;D 8)
Да, всъщност - материята е една от формите на проява на енергията чрез носената (или наложена) информация в нея - "това го знае всяко хлапе"!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
atos, прав си така е, това е материята но според мен това го знаят много малко хора. А още по малко го разбират. Някога мислил ли си за тия празни пространства и атоми, кое точно е енергията и кое информацията.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Енергията се проявява под форма на информация, тя определя самите първични частици,начина им на въртене и начина им на "фиксиране" (моделиране) в по-големи структури, според това за кое вещество информация носят.
Обяснявам го така, за да е разбираемо, въпреки, че нещата са доста по- задълбочени.
В основата на въпросните първични ("мю") частици са вихри от чиста енергия, която ги държи в постоянната граница (преход) между енергетично и материйно състояние.
И в резултат на всичко изброено дотук стигаме до извода, че материята е проява на енергия, следователно - материя не съществува, поне в шаблона на понятието ни за нея!
Парадоксално, но е така! Всичко,  което възприемаме като твърда материя са "полеви граници", чисто енергийни!
Самата класическа наука и мощните микроскопи го показват, вижда се.
А въпросната "божествена частица" или Х-бозона, който търсят в колайдерите е именно това първично състояние- нито чиста енергия, нито чиста материална частица, по-скоро преходното.
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 11:05:23 pm от atos »