Автор Тема: Може би така древните са направили Стоунхедж (и пирамидите, и ...)  (Прочетена 23442 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Кратко видео с доста кофти качество за това, как един човек мести сам и повдига бетонни блокове с тегло десетки тона:
https://www.youtube.com/watch?v=pCvx5gSnfW4
Никаква магия, никаква помощ от извънземни. Чиста механика. Дървени трупчета, малко кофи за тежест, пясък, вода и много, много опит.



« Последна редакция: Януари 26, 2015, 05:11:58 am от juliang »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Впечатлен съм! Много хитро!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
И аз съм впечатлен. На кого е било нужно да финансира тази простотия. Изгледах клипчето до край въпреки че още от самото начало като видях как подлага кръгли камъчета за да лагерува блокчето ми беше ясно що за филм ще е. Не съм чел какво е писано надолу под клипа в тубата,  но едва ли автора е споменал за "МАЛКАТА" подробност, че блокчетата му са армирани, при това доста сериозно не съществува неармиран материал на циментова основа който да не се счупи при това клатушкане   ще ти пратя ако искаш някоя снимка от Баалбек за да сравниш нещата и да разбереш колко наивни са му идеите.
Иначе не е лошо филмчето може да се използва като сценарии за някой епизод на Сървайвър, научната му стойност обаче за мен е равна на нула. Да не кажа и отрицателно число, сиреч целенасочено псевдонаучно. 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
То не че нещо се чува ясно де, но доколкото успях да схване човека е пенсиониран строител. Това му е хоби. Решил е да види дали може да мести камъни с големината на тези от Стоунхендж. Никой не го е финансирал - сам си е правил тия неща в двора на къщата си.
А за чупенето на гранита (или други подобни по твърдост природни материали)... изобщо не си прав. Не са толкова чупливи колкото изглеждат на пръв поглед. Аз лично съм редил и гранитни плочи, и мраморни такива. Парче дебело 2 см, широко 10 см и дълго 1 метър издържа моята тежест, подпряно в средата на нещо. Стъпвам с двата крака в краищата му с идеята да го счупя на 2, щот ми трябва по-късо парче, и ... не ще и не ще.
А и ... защо не приемеш че тия гранитни блокове едно време са били сложени върху дървени греди, които са носили голяма част от натоварването? Един вид носилка, която е крепила камъка в себе си докато не бъде изправен.
Другото което е факт, е че древните са имали това, което на нас ни липсва най-много. Времето. Не са бързали да изпълняват норма... Кат се счупи един блок - ще докарат друг. След 10-я счупен блок все ще са си взели поука защо нещо се счупва и как да правят така, че да не се счупва на 11-я път. Ако трябва ще спускат блока милиметър по милиметър. Имали са поколения време да завършат строежа.
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 05:47:58 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Погледни първо това тук и после допускай използването на някакви елементарни методи.
http://megavselena.com/arheolozite-otkriha-nay-golemiya-monolit-v-istoriyata/
Между другото мога да ти кажа, че на снимка нещата изглеждат доста по малки отколкото е в действителност
Отделен остава и въпроса за времето по което са направени нещата

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Има един филм за Стоунхендж, и в него се разказва, че тези камънаци са донесени най-малкото от стотици километри, защото наоколо нямало такива скали. Не само там, ами и на много други места по света има огромни монументи, които няма как да се обяснят с познатите ни технологии.

Ако някой е обхванат от извънземен скептицизъм, мога да го разколебая сериозно, като го запозная лично със себе си.  :D ;D
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 05:49:07 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
EDM electronics, преди да ни запознаеш със своята "извънземна същност", нека да си припомним  всички премълчани и потулени открития на археолозите - всички онези огромни скелети на раса, живяла някога на планетата ни!
Ръстът им варира между 6 и 12 метра, а на някои от тях достига до 20 метра!
Представете си силата на подобен човек?
Отиваме за сравнение директно при Гъливер:)
Ако направим съпоставка в мащаб и ръст, то е все едно някой от нас да повдигне и премести обикновена тухла или паве. Най-големите монолити биха се равнявали (горе-долу) на размерите на парче цял бордюр ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Твърди се, че това е най-старото изображение касаещо Стоунхендж, от 12-ти век. Начинът на строителство е показателен  ;)


Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Тоест - построени са от нефилими( исполини) плод от кръстоската между падналите ангели и жени от хората. Ясно описано в Битие 6 гл. в Библията. След потопа също са се раждали исполини но по-малко, а всяко следващо поколение родено от първите е по-ниско на ръст, като например за Голиат се смята, че е бил около 3 метра. Вероятно днес има техни потомци но с човешки ръст и те са именно илюминатския елит строящ и установяващ новия световен ред, на който последната тухла от пирамидата ще е антихрист - дете на самия сатана от жена, но  с нормален ръст и ненормална свърхестествена окултно-демонична сила... Темата е интересна но не е за атеисти и нехристияни  8)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не го твърдя, но не мога да си затворя очите за подобни факти, разбира се...само се информирам и съпоставям.
Библията не съм я чел (само откъслечно).
Между другото, установено е чрез изследване, че по-високите мъже имат много по-голям шанс за високи постове, по-високи заплати и изобщо авторитет.
Ако говорим за първична йерархичност, защо не са по-едрите, по-дебелите, а именно по-високите?
Не знам кое е следствие и кое е причина, но нищо чудно в човешкия ни мозък да има атавистичен остатък от минали многобройни поколения, по същия начин, по който пазим спомена за 36 часово денонощие, знае ли човек?
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 01:23:17 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Едно също нематериалистично обяснение, което ми бях чул - че преди хиляди години е имало особено астрологично съчетание на планетите Уран, Нептун и Плутон, и този аспект е давал възможност на определени хора/адепти с волята си да неутрализират гравитацията. От друга страна може да не е общоизвестно или специално скривано какво са можели някои древни цивилизации на Земята.
Официалната "история" е манипулирана. И ако хората знаят някои факти за миналото, дали няма да си зададат въпроса - как е било възможно това и може ли и сега да е така. Което може просто да е неизгодно на някои...кръгове.
Ако много хора имат езотерични познания и развиват своите вътрешни сили,  властта на определени ложи и организации може определено да намалее.
Примерно ако човек се научи да вижда аури и енергии и вижда че от еди къде си някой специално го обработва енергийно, логично е да вземе мерки и да неутрализира обработването.
Но в бъдеще все повече и повече хора ще развиват подобни способности. И вероятно ще е след някои по-сериозни катаклизми.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
"Може би така древните са направили Стоунхедж (и пирамидите, и ...)", дълго време и аз си задавах този въпрос, докато в един момент видях това по долу. Именно това даде отговора на всички озадачаващи ме въпроси и "уби всичко детско във мен" така да се каже :) , шега разбира се. Всъщност този материал показа че човек има ли необходимите познания би могъл да построи такива комплекси без особенни затруднения

Кой е човекът, който споява всичко до сега? Кои са липсващите факти? Какви са обясненията на отговорите, които имаме до тук?
КОЙ

Е
ЕДУАРД ЛИЙДСКАЛНИН
...може би най-големият герой, роден за последните 200 години.

Едуард Лийдскалнин е роден след Кийли, в Латвия, през 1887ма (умира 1951ва).

Роден в бедно семейство, и прекарва целия си живот под средния праг на заможност. Изключително чувствителен и свенлив по характер. Телом е много слаб, хилав и болнав. Често боледува в детството си и затова почти цялото го прекарва вкъщи, четейки книги. Напуска училище в четвърти клас, защото по думите му "го отегчавало".

Когато е на 26, се влюбва в 16-годишно момиче, и иска да се ожени за нея. Тя обаче нарушава годежа им вечерта преди сватбата, и силно афектиран, Лийдскалнин решава да напусне Латвия - емигрира в САЩ, където отначало работи в дърводобивни мисии из Канада, Калифорния и Тексас.

През 1919та се разболява от туберколоза, и взима решението да отпътува за Флорида.




Търси да купи земя във Флорида. По онова време Флорида е почти незаселен американски щат - няма пътна инфраструктура, няма електрификация, няма канализация и водните ресурси не са облагородени и достъпни. Хората, които се срещат там, са предимно такива, които искат да се отделят от обществото... или такива, които искат да инвестират всичко, което имат, за да могат наследниците им някой ден да станат големи земевладелци, когато щатът се насели.
Има няколко брокера, които се занимават с предлагането на обработваемите земи.

Туберколозата съсипва Лийдскалнин, и той едва има сили да пътува, и почти никакви средства. По един черен път, оглеждайки парцели, се среща с напълно непознат човек. Човекът се впечатлил от отчаяния вид на Лийдскалнин, и му предложил да отседне у тях, докато си намери земя да купи. Така Ед заживял с това непознато семейство, и те му помогнали в много отношения - извикали лекар да го прегледа и живял на техен гръб известно време.
Разпитвали го за това от къде е и какво търси тук. Той не отговарял на никакви въпроси относно търсенията си тук, освен че е дошъл да търси земя, която някой ден щяла да бъде наследство на неговата 16-годишна любима (на английски това е фразеологизъм - sweet sixteen - и буквално означава "сладка шестнадесетка", може да се използва както за адресиране на скъпа дъщеря, така и за адресиране на любима, жена или дете).

Семейството го свързало с брокер на земя, и почнали да обикалят с него.

Оказало се, че Лийдскалнин не търсел обработваема земя - търсел възможно най-неплодородната и неблагодарна земя наоколо, и в идеалния вариант - разположена предимно на каменно легло, с по-малко почва. Брокерът дори не се занимавал с такива парцели, но му намерили един на безценица.




Ед си направил барака и заживял там, в пълно усамотение. Не е ясно какво е ял и как е оцелявал, само че случайни минувачи забелязали, че на равната му земя започнали да се появяват огромни каменни блокове с правилна форма.




Оказва се, че Ед ги копаел от земята - целият континент Флорида е разположен на едно гигантско коралово легло. Това е древен вкаменен корал, образувал варовиков полуостров. Ед изкопал малкото пръст, която имал на парцела си, и започнал каменоломна дейност, изкарвайки огромни варовикови блокове от каменното легло и ги оформял в правилна форма.




Лийдскалнин работел само вечер. Ако работел през деня, винаги го правел скришно. Хората от околността често го причаквали с бинокли и фотоапарати, но Ед винаги ги усещал, спирал работа, и просто сядал спокойно и ги изчаквал да се откажат и да си тръгнат. Има много малко негови снимки по време на работа, и повечето са направени по-късно в живота му, когато отговаря много пестеливо на въпросите на хората.

Доколкото всеки можело да види, Лийдскалнин използвал боклуци - ръждясали тръби, безполезна крива тел, сурова необработена дървесина, метален скрап, събиран от бунища и разпадащи се автомобили. Било мистерия как с калпавите си дървени скрипци, ръждясали макари и крива тел е повдигал многотонни огромни каменни блокове, как ги е изрязвал от каменното легло, и как ги е оформял.





ЗАМЪКЪТ НА КАМЕННАТА ПОРТА
След време Лийдскалнин почнал да подрежда каменните блокове в нещо подобно на замък. Този комплекс станал известен с името "Кораловият замък" - име, което хората му дали, заради камъка от който е направен. Това представлявал един обширен двор, обсипан с огромни камъни, а в ъгъла имало малко двуетажно каменно помещение, където бил домът му - живеел на втория етаж, а на първия държал инструментите си (които не представлявали нищо друго, освен гниещ метален скрап).
Камъните из двора имали форми на планети, подредени в определен ред. Някои камъни имали дупки в себе си, насочени към небето, които според думите на Ед били обсерватории. Имало многотонни каменни люлеещи се столове, които се люлеели с едно леко поклащане на тялото. Имало каменно езерце, пълно с вода, каменни беседки, и различни забавления за деца.
Портата на Кораловия Замък представлявала голям и много тежък мегалит, балансиран в позицията на въртяща се врата. Дете можело да мине през нея, завъртайки я само с едно натискане с ръка.








Лийдскалнин преодолява туберколозата докато строи Замъка си - твърди, че се е излекувал благодарение на магнитите.


През 1936та Флорида започнала да се заселва, и земите в съседство на Кораловия замък. Решил, че трябва да се премести, за да запази комплекса си.
Преместването отнело 3 години. Лийдскалнин помолил човек, който имал камион, да му помогне с местенето, но човекът недоумявал как е възможно това да стане. Лийдскалнини му казал, че той щял да свърши цялата работа, човекът само трябвало да седи в кабината ка намиона, да не гледа какво прави Лийдскалнин, и да шофира.

Замъкът на Каменната порта бил преместен на 16 километра разстояние, в изолирана местност. По сведения от човека, Ед разглабял замъка си блок по блок, товарел всеки блок на камиона и един по един ги пренасяли до новото място. Шофьорът не е усетил абсолютно нищо, докато седял в кабината и Лийдскалнин товарел блоковете. Камионът в никакъв случай не бил в състояние да бъде натоварен с 30 тона (колкото тежи един от блоковете).


Ед отворил комплекса си за посещения. Входът бил 10 цента на човек. На входа сложил табелка, гласяща "Ще разглеждате необичайно постижение".






Забелязвате ли, че дупката за пускане на 10те цента, води нагоре?




На 9ти ноември 1951ва отива по собствена инициатива в болница. Получава сърдецен удар преди или след болницата. Умира 28 дни след това посещение, от инфекция на бъбреците.


На огромния публичен интерес и на множеството въпроси, Ед отговаря винаги кратко и сдържано, а на въпросите на които не иска да отговаря - кротко мълчи и се усмихва.
На въпроса как е успял да постигне това, отговорът е - "Разбирам законите на тежината и лостовете и зная тайните на онези, които са построили пирамидите" (имайки предвид Гиза)
На въпроса какви инструменти е използвал, отговорът е - "Използвах единствено "Държача на вечно движение" (Perpetual Motion Holder - негово изобретение)


Ед пише две книжки и много авторски брошури, които раздава почти за без пари. Едната книжка се казва "Електрически поток", а другата - "Книга във всеки дом" (съдържа три глави - Сладката шестнадесет годишна на Ед, Домашни виждания и Политически виждания). В "Книга за всеки дом" всяка втора страница е бяла. Твърди се, че текстът е кодиран, и Ед е оставил всяка втора страница бяла, за да се водят записки и да се извлича шифрираното значение от всяка страница.

На въпроса дали е изобретил машина за вечна енергия, отговорът е - "Ако човечеството имаше такава машина, то би се самоунищожило".

Хората, които са го шионирали, докато строи Замъкът на Каменната порта, твърдят, че са виждали как масивни каменни блокове се носят из въздуха като балони, пълни с хелий.




Какво пише в "Електрически поток"? Какви са вижданията на Ед Лийдскалнин за тока и за магнетизма?


П.П.
http://www.youtube.com/watch?v=isbmwxvV9no
- филмче за него от 1930та


източник
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 03:47:30 am от x_name41 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Относно Стоунхендж и другите подобни мегалитни комплекси на мога да кажа какъв е бил ръста на хората които са ги строили, но специално за Баалбек имам много сериозни доказателства, че ръста на строителите е бил като нашия ако не са били и малко по дребни. От това си мисля, че е логично и по другите места да са били такива. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
x_name41
какви ги вършиш Не можеш ли да слагаш по малки цитати
Плесна цялата тема от другия форум тук в този чак и парола ми иска. отделно тук имаме специална тема за Лидскалнин. не си ли я чел. вземи махни този цитат че правиш егати бозата. достатъчно е да се посочи линка който иска ще си го отвори и ще прочете.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Относно "държача на вечно движение" - затворено отгоре U образно желязо с две намотки, каква ли работа може да се върши с него освен да мърда малки магнитчета?