Автор Тема: Perendev magnet motor  (Прочетена 107380 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #45 -: Април 01, 2012, 09:41:44 pm »
Взимам си думите назад. Изтриите поста!
« Последна редакция: Април 02, 2012, 10:06:38 am от Петър »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #46 -: Април 02, 2012, 12:37:19 am »
Здравейте.

Успяхме да установим контакт с Diaboliк и с негово разрешение ще резюмирам каквото научих. Уговорихме се той да преглежда темата и да отговаря на въпросите.

1. Няма наличен прототип или видео.
2. Документацията на проекта предстои да бъде издирена.

(От тук започвам с информацията за проекта.)

Моторът е задвижвал генератор, който е захранвал компютър, CRT монитор 19", 100W крушка.

Всеки ротор се състои от 55 магнита, статор - 58 магнита.
Магнитите са цилиндрични, 2 см диаметър, 5 см височина. Неодимови. Магнитите се отблъскват (сочат едноименните си полюси).
Разположение на магнитите:


Магнитът е разположен на 45 градуса спрямо допирателната. Отнася се за роторните и за статорните магнити.

Изпробваната конструкция се е състояла от 3 "диска" (подредени един след друг върху една ос), като оптимален резултат е дало отместването една спрямо друга с 13-18 градуса.

Използваният материал е бил 'мдф'.
Продупчването на отворите на старотра и ротора се е осъществило на колонна бормашина.
Размерът на ротора е 85 см. Разстоянието м/у ротор и статор - 2 мм.

Според altium, разположението на магнитите в този вариант е неподходящо (предстои да се определи дали се отнася за три "диска").
« Последна редакция: Април 02, 2012, 12:50:36 am от mzk »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #47 -: Април 02, 2012, 12:29:44 pm »
И на мен ми е чудно как така ще си хвърли дипломната работа на боклука, моята си я пазя въпреки че е от съвсем друго естество. Явно се отоплява на дърва понеже ако трябваше да плаща 200-300 лв за ток щеше да си сглоби генератора. Дано не е някой от форума да му хрумва някаква идея и я поства под друга регистрация за да я осъществи някой. Изглежда прекалено просто за да не се сети някой до сега.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #48 -: Април 02, 2012, 01:11:39 pm »
Клип няма да има :)

Strashimir

  • Гост
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #49 -: Април 02, 2012, 08:41:34 pm »
Ех, тия магнитни мотори... Ще ни изядат главите!
След моите опити и проби, станах по-скептичен и недоверчив. Но и това ще го пробвам.
Живо ме интересува само едно: Диаболик, кажи моля те какво те накара да се ориентираш към това огромно количество магнити (един ред ротор + статор = 113бр. / Три реда - 339 броя Неодимови при средна цена на единична бройка около 2 - 2,5лв - общо 600-700лв!)
И все пак - Браво! Ако написаното е вярно, започвам отново да мечтая и да дълбая по въпроса. Все пак, това е най-унифицираната концепция.

Diabolik, какво стана с тази огромна бройка магнити - 339? Използваш ли ги за нещо и за какво? Ще е срамно да не са влезли в работа :-) А кой ти изработи дисковете на ротора и статора? Защото това пробиване, за което говориш (45 градуса по допирателната) е много, много трудно да се мултиплицира точно.  А и как проби дупките на статорния пръстен от ВЪТРЕШНАТА страна?

Какво беше поведението на експерименталния модел: Ускоряваше ли се или поддържаше постоянна скорост. Измервал ли си оборотите? Как го пускаше да се развърта и как го спираше? Колко време се въртеше - измервал ли си го? Колко НАЙ-ДЪЛГО си го оставял да се върти?

Ще можеш ли пак (и ще искаш ли) да възпроизведеш модела?


Всъщност с какво се занимаваш сега? Работиш ли, учиш ли?
« Последна редакция: Април 02, 2012, 10:06:14 pm от Strashimir »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #50 -: Април 02, 2012, 09:07:53 pm »
ХОРА престанете да залитате по глупости  - няма мотор на Перендев - то е ясно. Човека (Diabolik) получи каквото искше и всичко свърши ... престанете да го коментирате само му правите кефа на тоя специалист. Ако има нещо да го е показал ..... то така всеки може. И аз имам Тестатика , ама и загубих схемите на гарата .....и сега не мога да я направя отново АХАХАХА

Velektra

  • Гост
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #51 -: Април 02, 2012, 09:29:53 pm »
Ами нали MZK е говорил с тоя "Гяволик".
И на администраторите ли да не вярваме?

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #52 -: Април 03, 2012, 12:26:29 am »
Здравейте Колеги,
Получих лично съобщение от колегата Diabolik,в което тои ме уведоми,че е направил репликация на Перендев маг.мотор ,
но   няма желание да дава информация,заради патентното право на Перендев.
Моля ви,недейте да притеснявате колегата Diabolik,...Благодаря ви за разбирането:)

Предлагам на вашето внимание нещо друго:
Аржентински изобритател на магнитен мотор търси да си патентова изобретението в  Европа!!!
Прочетете информацията от този форум:
http://www.energeticforum.com/announcements-news/10853-free-magnetic-generator.html


Ако някои е патентовал изобретение,да сподели:)


     Е това вече беше наистина смешно. Няма да го притесняваме. Аз измислих начин колата ми да работи вечно, без да се зарежда с бензин. Но няма да кажа как съм го направил, и моля ви не ме притеснявайте!!!  :D :D :D :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #53 -: Април 03, 2012, 05:17:24 pm »

1
Всеки, който е бил в часовете по физика в 7 клас / магнетизъм / ще потвърди, че пусната от произволно положение тази конструкция ще се завърти на някакъв ъгъл - докато се изравнят моментите от привличане и отблъскване на двете двойки магнити. Оборот няма как да се получи. За въртящо магнитно поле хич няма и да продумвам :?
Иначе и аз искам да си нагрохам багажника с магнити и презрително да минавам край бензиностанциите :lol: Засега, обаче - спирам и наливам - мъка



2
Не знам какво Ви кара да се занимавате с глупости! :? Уж сте сериозни хора. Ваша работа. Аз такива щуротии даже ги подминавам : Все едно, ако някой даде научно обяснение как мога, ако нахлупя една тенджера на главата си, и се хвана за дръжките, ще мога да се повдигна нагоре. Как мислите, дали ще тръгна да опитвам? Въпреки часовете по физика!



3
Ей голямото чудо.
Намерих я статията и я качих, щото темата е свързана със "свободната" енергия.Колко има хляб в такова нещо е друг въпрос.
А иначе Стефане като искаш с тенджера да литнеш, застани под електромагнита на някой кран в коя да е западна автоморга и ще литнеш .При това без да противоречиш на физиката. Е вярно, че полета ще ти е кратък, ама какво пък.
А иначе живеем в свободна държава и всеки има право да прави каквото си иска в свободното време.

                 


Мисля, този коментар на колегите от "другия форум за СЕ" пасва на темата, и на Перендев, и на колегата Дяволски-Сатаничен-Подъл.

Strashimir

  • Гост
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #54 -: Април 08, 2012, 06:40:43 pm »
Ха! Много добра идея - приветствам я! Да се разпита и изобличи! Да не се окаже втора Калинка - изобщо даже да няма висше и да не правил такива неща ;-)
 
« Последна редакция: Април 08, 2012, 09:30:27 pm от altium »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #55 -: Декември 24, 2012, 10:18:04 am »
Нека и аз да се изкажа по темата за магнитни двигатели.
И аз съм пробвал да направя нещо - естествено неуспешно (иначе нямаше да пиша тук :) ). Според мен Перендев мотора работи. НО вади малка мощност, която не може да се увеличи по-вече, или поне не в такива големини както Перендев твърди. От там идва и целият му проблем и издънките му.
Смея да твърдя, че мощността, която генерира моторът му е само с максималната сила на 3 (три) двойки отблъскващи се магнита от тези които използва. Идеята е, че дисковете (външните и вътрешните ) са с разположени така магнити и магнитни "екрани" (железните втулки към магнитите), че се деформират магнитните полета ставайки несиметрични за всеки един. Сумирайки общото поле на вътрешния и външния диск се получава разлика от деформираното поле на магнитите (поради различния брой магнити). Появява се несиметричност в отблъскването на магнитите с обща сила максимум разликата между деформираното и не деформираното поле на един магнит. За да се избегнат по-голени пропадания на силите трябва да са повече дискове леко завъртени под ъгъл един спрямо друг, а и за по-голяма мощност трябва да са повече дискове. Друг вариант е, да са по-дребни магнитите, но повече. Тогава пък ще са по-слаби :( .

Не знам колко ясно съм описал идеята, но се надявам някой да коментира доколко съм прав :)

Още нещо.
Когато почне да се прави нещо би трябвало да се тръгне от А и Б-то на нещата. Затова си мисля,че трябва да се направят доста експерименти с магнити които да уточнят свойствата на магнитите. Като например:
1. като поставят един зад друг два магнита - сумира ли се силата им?
2. като се поставят един до друг два магнита с еднаквите полюси/с различните полюси - какво става?
3. като се сложи желязо върху магнита как се намаля силата му?
4. как се деформира полето от поставено желязо до магнита ?
5. как се променя отблъскването между магнитите ако върху тях има желязо? - оказа се, че се отблъскват до едно разстояние, а после се привличат !!!???? какво е разстоянието и от какво зависи?  (такова нещо няма в софтуерите за симулация на магнитни вериги !!!)
6. каква е формата на силата на отблъскване/привличане между два магнита  в зависимост от разстоянието при приближаване един към друг?
7. ...
И като се събере информацията да се ползва като отделни модули за формиране на магнитни вериги.
« Последна редакция: Декември 24, 2012, 10:57:13 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #56 -: Декември 29, 2012, 08:38:34 am »
Има ли някой, който иска да коментираме и пробваме да формулираме някакви магнитни закони за поведението на магнитите при отблъсване и привличане при различни разстояния, ъгли на насочване, размери, форма и други подобни условия?
Ето нещо руско : http://zaryad.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1016&start=260
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 11:09:28 am от valex »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #57 -: Януари 02, 2013, 11:33:16 am »
ОК!
Майсторе имаш ли някакъв напредък по магнитните двигатели?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #58 -: Януари 02, 2013, 02:01:49 pm »
Успех!!!

uvan7

  • Гост
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #59 -: Януари 06, 2013, 07:57:49 pm »
Здравствуйте,  с Рождеством Христовым! Есть некоторый опыт по повторению данного магнитного мотора. Предлагаю Вашему вниманию.

Магнитный конструктор. При пусконаладке н е р а б о т а ю щ и х  магнитных систем велики затраты времени на перебор вариантов. Применяем разборные магниты = пилим магнит с рабочим углом от 20 градусов до 45 градусов, затем пилим магниты толщиной кратные рабочему углу, далее 1/2. Собираем магнит
– от Н=D (это когда высота магнита равна диаметру магнита и при угле 45 градусов стенка Блоха делится пополам;
- до 2Н (это когда высота магнита вдвое больше диаметра магнита), при угле 45 градусов стенка Блоха делит пополам магнит.

Пусконаладка магнитных систем.Пятьдесят копеек 2008 года на ребре:
- при Н=D (это когда высота магнита равна диаметру магнита и без угла спила) монетка стоит в центре окружности в точке максимальной индукции);
– при Н=D (это когда высота магнита равна диаметру магнита и при угле 45 градусов монетка стоит ближе к “вершине” среза- в 2 мм у края;
- при 2Н (это когда высота магнита вдвое больше диаметра магнита), при угле 45 градусов монетка стоит ближе к центру среза – в 4 мм от края вершины (при этом наращивание длины магнита в 3Н, 4Н, 5Н не сдвигает точку максимальной индукции к центру - вывод длина магнита более 2Н экономически нецелесообразна).
Итак берем канцелярский белый штрих и ставим для применения  в дальнейшем "белые точки" на месте ребра монетки – пятидесяти копеек 2008 года на магнитах ротора и статора.

Есть линейная зависимость расположения   "белых точек" от угла среза магнита (от 20 до 24, от 30 до 34, и от 40 до 44 градусов) и от длины магнита (например от 36х74 до 36х0центр) на графике построения  отклонения «дельта» - выбираем угол 33-34 градуса с "дельтой" бт = 0 от угла 30.

Итак берем  пару «идеальных»  магнитов   (сборки  h30–роторный, и он же первый статорный, и последний статорный длиннее (до 1,5h) и острее (до 35 градусов)  (дельта - отклонение белых точек ротора и статора = 0 мм) и делаем к ним близнецов-братьев. Возможные варианты опытов каждый выбирает сам из текста  перевода:
 (The sockets 18 are preferably angled at an acute angle relative to a tangent  to the circumference of the rotor 10 at the mouth opening of the sockets 18. Preferably, this angle is between 18 and 40  degrees, more preferably  between 30 and  35 degrees. In one particularly preferred embodiment the angle is 34 degrees).

Розетки 18, предпочтительно под углом острым углом по отношению к касательной к окружности ротора 10 в ротовое отверстие гнезд 18. Предпочтительно, этот угол составляет от 18 до 40 градусов, более предпочтительно от 30 до 35 градусов. В одном особенно предпочтительном варианте угол составляет 34 градусов.

Настройка    статора   микрометром -раздвижным ротором
В качестве примера используем фото 1 одной  секции мд, в т.ч. 3 трех секций статора, фото можно найти  на сайте белорусских  и словацких «магнитологов» – спасибо Томас за «неудачную» репликацию.
Крепим 4 четырьмя болтами (не сильно) 2 две секции статора, фиксируем раздвижной ротор и позиционируем «белые точки» раздвижного ротора  и «бт» 2  двух секций статора (поколачиваем одним деревянным молоточком, другим придерживаем – до легкого отскакивания от секции статора). При этом р-ротор выставлен на 50%,  т.е. например из 10 полосок из пластиковых бутылок задействованы  5. После позиционирования бт крепим 4 четырьмя болтами (сильно) 2 две секции статора. Не фиксируем ротор, ротор  выставляется сам в равновесие между «бт» 2 двух секций статора.  Фиксируем ротор, крепим 2 двумя  болтами  (не сильно) 3 третью секцию статора. Позиционируем «бт» р-ротора и «бт» 3 третьей секции статора (поколачиваем одним молоточком, другим придерживаем), до выставления «бт» строго  друг против друга. После позиционирования бт крепим 2 двумя болтами (сильно) 3 третью секцию  статора. Не фиксируем р-ротор. Проворачиваем ротор  на 360 градусов (1 оборот) цель достигнута – бт 1/3 рабочих магнитов ротора  «до» бт статора, бт 1/3 рабочих магнитов ротора «после» бт статора, бт 1/3 рабочих магнитов ротора напротив бт статора. Раскрутили ротор – если быстро останавливается – преобладают белые точки «до» или (-), что нам и надо, если медленно останавливается – преобладают слабые белые точки «после» или (+), что нам не надо. Повторяем (см. выше) грубую настройку добиваясь выставления «бт» на первую (на начало) быструю остановку (-) и начинаем тонкую регулировку позиционирования «бт» раздвижным ротором. Вставляем (убираем)  полоски  из пластиковой бутылки (пищевой фольги),  выходим на первую точку (0+), получаем два шага вперед один назад, из-за обратной связи, так как не зафиксированный ротор выставляется сам в равновесие со смещение (сжатием, растяжением)  между «бт» двух секций статора на расстояние полученное от  применения полосок, и т.д. и т.п… здесь уместна поговорка ..на тыну-плетне –заборе –прясле  висит мочало начинай всё сначала…….раскручиваем р-ротор, ротор не останавливается,  микрон пойман.
Используя зависимость длины окружности р-ротора от длины диаметра ротора, например при  3,14х82,547=259,198 c 5,  и 3,14х82,557=259,229 c 7 полосками,  дельта длин окружностей = 3мм, или из расчета на 18 секторов (18 «бт») рр  - 17 микрометров на бт.

Выпиливаем из фанеры  шаблоны-сектора раздвижного ротора двукратными числу магнитов, с   тремя внутренними радиальными прорезями. Каждый шаблон крепится (зажимается) между 2 дисками  из фанеры  3 болтами с шайбами и гайками в внутренних радиальных прорезях верхнего и нижнего диска. Для  увеличения радиуса ротора, например  на 3мм, между внутренними концами шаблонов и цапфой ротора вставляем  нарезку лент из пластиковых бутылок, делая длину  лент без нахлёста концов, а стыки диаметрально противоположными, затем закручиваем гайки (требуется  регулировка радиального биения ротора). 
 
Принцип построения - главное сказано, экранирование и  подбор расстояния между магнитами подбирается опытным путем.