Автор Тема: Perendev magnet motor  (Прочетена 56891 пъти)

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 665
  • Рейтинг: 245
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #45 -: Април 01, 2012, 08:08:37 pm »
аз самият не си пазя старите чертежи от университета, защото не очаквах че ще ми трябват и койзнае къде съм ги загубил при преместването ми, не очаквах че ще ми трябва да го снимам, истината беше, че го направих колкото за доказателство на концепцията.

Колега Diabolik, вижда ми се странен начинът ти на мислене, та си захвърлил/изгубил всичко. Птичето ти кацнало на рамото, а ти си го изгонил.........
Много странно  :-\ ........... Това е все едно да оставиш питомното и да тръгнеш да гониш дивото.
А не ти ли дойде на ум тогава, че можеш сам да си произвеждаш енергия - безплатна, или 650 Вт/ч е малко?
« Последна редакция: Април 01, 2012, 08:18:02 pm от EDM electronics »

Активен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 544
  • Рейтинг: 178
« Отговор #46 -: Април 01, 2012, 08:18:07 pm »
Да направиш вечен двигател и да не го оставиш поне за спомен????? ??? ??? ???
Що ли ми звучи първоаприлско!!!!!!!! ;) ;) ;)

Velektra

• Гост
« Отговор #47 -: Април 01, 2012, 08:18:42 pm »
Извинявайте, но не виждате ли поредната "партенка".
Diabolik намерил как от дърво да прави злато, но ей така да покаже че става.
Diabolik, ако утре направиш машина на времето, моля те не забравяй да си вземеш чертежите, ако се местиш някъде. Моля те!
« Последна редакция: Април 02, 2012, 08:32:19 pm от Velektra »

Неактивен merlinbg

• Beginner
  • *
  • Публикации: 65
  • Рейтинг: 13
« Отговор #48 -: Април 01, 2012, 09:01:41 pm »
     Добре, съгласен съм да пробваме по спомени. Като начало ме интересуват две неща:
              1. Колко на брой са роторните и статорните магнити (не като общ сбор, а по отделно).
              2. Под какъв ъгъл са разположени магнитите.

Неактивен Петър

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 168
  • Рейтинг: 12
« Отговор #49 -: Април 01, 2012, 09:41:44 pm »
Взимам си думите назад. Изтриите поста!
« Последна редакция: Април 02, 2012, 10:06:38 am от Петър »

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 615
  • Рейтинг: 131
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #50 -: Април 02, 2012, 12:37:19 am »
Здравейте.

Успяхме да установим контакт с Diaboliк и с негово разрешение ще резюмирам каквото научих. Уговорихме се той да преглежда темата и да отговаря на въпросите.

1. Няма наличен прототип или видео.
2. Документацията на проекта предстои да бъде издирена.

(От тук започвам с информацията за проекта.)

Моторът е задвижвал генератор, който е захранвал компютър, CRT монитор 19", 100W крушка.

Всеки ротор се състои от 55 магнита, статор - 58 магнита.
Магнитите са цилиндрични, 2 см диаметър, 5 см височина. Неодимови. Магнитите се отблъскват (сочат едноименните си полюси).
Разположение на магнитите:

Магнитът е разположен на 45 градуса спрямо допирателната. Отнася се за роторните и за статорните магнити.

Изпробваната конструкция се е състояла от 3 "диска" (подредени един след друг върху една ос), като оптимален резултат е дало отместването една спрямо друга с 13-18 градуса.

Използваният материал е бил 'мдф'.
Продупчването на отворите на старотра и ротора се е осъществило на колонна бормашина.
Размерът на ротора е 85 см. Разстоянието м/у ротор и статор - 2 мм.

Според altium, разположението на магнитите в този вариант е неподходящо (предстои да се определи дали се отнася за три "диска").
« Последна редакция: Април 02, 2012, 12:50:36 am от mzk »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 636
  • Рейтинг: 340
    • Магнитни двигатели "AMAG"
« Отговор #51 -: Април 02, 2012, 11:48:12 am »
Ех, тия магнитни мотори... Ще ни изядат главите!
След моите опити и проби, станах по-скептичен и недоверчив. Но и това ще го пробвам.
Живо ме интересува само едно: Диаболик, кажи моля те какво те накара да се ориентираш към това огромно количество магнити (един ред ротор + статор = 113бр. / Три реда - 339 броя Неодимови при средна цена на единична бройка около 2 - 2,5лв - общо 600-700лв!)
И все пак - Браво! Ако написаното е вярно, започвам отново да мечтая и да дълбая по въпроса. Все пак, това е най-унифицираната концепция.

Неактивен prp

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 191
  • Рейтинг: 85
    • Free Gary McKinnon
« Отговор #52 -: Април 02, 2012, 12:29:44 pm »
И на мен ми е чудно как така ще си хвърли дипломната работа на боклука, моята си я пазя въпреки че е от съвсем друго естество. Явно се отоплява на дърва понеже ако трябваше да плаща 200-300 лв за ток щеше да си сглоби генератора. Дано не е някой от форума да му хрумва някаква идея и я поства под друга регистрация за да я осъществи някой. Изглежда прекалено просто за да не се сети някой до сега.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 636
  • Рейтинг: 340
    • Магнитни двигатели "AMAG"
« Отговор #53 -: Април 02, 2012, 01:01:37 pm »
Diabolik, започнах силно да се съмнявам в твърденията ти. Чета за 27-ми път първия ти пост и забелязах присъствието на три издайнически "ако" - особено първото и третото, цитирам: "Ако мотора предлага..." и "ако се направи мотор..."!!!...
Братко, за да тръгне магнитен мотор, концепция "перендев", трябва да си направил доста и то успешни пред-експерименти, и да ти е станало ясно много повече от твоите "ако". Споменаваш, за въртящия момент - и все с уклончивото "ако" - а щом ти се е завъртял мотора, значи трябва да си съвсем наясно, защо и как се е завъртял... Нейсе! И аз очаквам като Strashimir - клипче.
Поздрави!

Неактивен merlinbg

• Beginner
  • *
« Отговор #54 -: Април 02, 2012, 01:11:39 pm »
Клип няма да има :)

Strashimir

• Гост
« Отговор #55 -: Април 02, 2012, 08:41:34 pm »
Ех, тия магнитни мотори... Ще ни изядат главите!
След моите опити и проби, станах по-скептичен и недоверчив. Но и това ще го пробвам.
Живо ме интересува само едно: Диаболик, кажи моля те какво те накара да се ориентираш към това огромно количество магнити (един ред ротор + статор = 113бр. / Три реда - 339 броя Неодимови при средна цена на единична бройка около 2 - 2,5лв - общо 600-700лв!)
И все пак - Браво! Ако написаното е вярно, започвам отново да мечтая и да дълбая по въпроса. Все пак, това е най-унифицираната концепция.

Diabolik, какво стана с тази огромна бройка магнити - 339? Използваш ли ги за нещо и за какво? Ще е срамно да не са влезли в работа :-) А кой ти изработи дисковете на ротора и статора? Защото това пробиване, за което говориш (45 градуса по допирателната) е много, много трудно да се мултиплицира точно.  А и как проби дупките на статорния пръстен от ВЪТРЕШНАТА страна?

Какво беше поведението на експерименталния модел: Ускоряваше ли се или поддържаше постоянна скорост. Измервал ли си оборотите? Как го пускаше да се развърта и как го спираше? Колко време се въртеше - измервал ли си го? Колко НАЙ-ДЪЛГО си го оставял да се върти?

Ще можеш ли пак (и ще искаш ли) да възпроизведеш модела?

Всъщност с какво се занимаваш сега? Работиш ли, учиш ли?
« Последна редакция: Април 02, 2012, 10:06:14 pm от Strashimir »

Неактивен coke2k

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 554
  • Рейтинг: 133
« Отговор #56 -: Април 02, 2012, 09:07:53 pm »
ХОРА престанете да залитате по глупости  - няма мотор на Перендев - то е ясно. Човека (Diabolik) получи каквото искше и всичко свърши ... престанете да го коментирате само му правите кефа на тоя специалист. Ако има нещо да го е показал ..... то така всеки може. И аз имам Тестатика , ама и загубих схемите на гарата .....и сега не мога да я направя отново АХАХАХА

Velektra

• Гост
« Отговор #57 -: Април 02, 2012, 09:29:53 pm »
Ами нали MZK е говорил с тоя "Гяволик".
И на администраторите ли да не вярваме?

Неактивен merlinbg

• Beginner
  • *
« Отговор #58 -: Април 03, 2012, 12:26:29 am »
Здравейте Колеги,
Получих лично съобщение от колегата Diabolik,в което тои ме уведоми,че е направил репликация на Перендев маг.мотор ,
но   няма желание да дава информация,заради патентното право на Перендев.
Моля ви,недейте да притеснявате колегата Diabolik,...Благодаря ви за разбирането:)

Предлагам на вашето внимание нещо друго:
Аржентински изобритател на магнитен мотор търси да си патентова изобретението в  Европа!!!
Прочетете информацията от този форум:
http://www.energeticforum.com/announcements-news/10853-free-magnetic-generator.html

Ако някои е патентовал изобретение,да сподели:)

Е това вече беше наистина смешно. Няма да го притесняваме. Аз измислих начин колата ми да работи вечно, без да се зарежда с бензин. Но няма да кажа как съм го направил, и моля ви не ме притеснявайте!!!  :D :D :D :D

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 665
  • Рейтинг: 245
« Отговор #59 -: Април 03, 2012, 05:17:24 pm »

1
Всеки, който е бил в часовете по физика в 7 клас / магнетизъм / ще потвърди, че пусната от произволно положение тази конструкция ще се завърти на някакъв ъгъл - докато се изравнят моментите от привличане и отблъскване на двете двойки магнити. Оборот няма как да се получи. За въртящо магнитно поле хич няма и да продумвам :?
Иначе и аз искам да си нагрохам багажника с магнити и презрително да минавам край бензиностанциите :lol: Засега, обаче - спирам и наливам - мъка

2
Не знам какво Ви кара да се занимавате с глупости! :? Уж сте сериозни хора. Ваша работа. Аз такива щуротии даже ги подминавам : Все едно, ако някой даде научно обяснение как мога, ако нахлупя една тенджера на главата си, и се хвана за дръжките, ще мога да се повдигна нагоре. Как мислите, дали ще тръгна да опитвам? Въпреки часовете по физика!

3
Ей голямото чудо.
Намерих я статията и я качих, щото темата е свързана със "свободната" енергия.Колко има хляб в такова нещо е друг въпрос.
А иначе Стефане като искаш с тенджера да литнеш, застани под електромагнита на някой кран в коя да е западна автоморга и ще литнеш .При това без да противоречиш на физиката. Е вярно, че полета ще ти е кратък, ама какво пък.
А иначе живеем в свободна държава и всеки има право да прави каквото си иска в свободното време.

Мисля, този коментар на колегите от "другия форум за СЕ" пасва на темата, и на Перендев, и на колегата Дяволски-Сатаничен-Подъл.