Автор Тема: Perendev magnet motor  (Прочетена 107087 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #15 -: Юни 23, 2009, 11:12:52 pm »
Хора, проблемът както вече написах, според мен, се крие в дефазирането. Т.е. разминаването на магнитите по такъв начин, по който и привличането, и разминаването да вършат работа.

Това най- вероятно става чрез промяна на местоположението на магнитите.

Разсъждавах си на ум по темата за Перендев и OCMPMM и си мисля, че Перендев може би е по- перспективен, с по- голям въртящ момент и повече изходна мощност, но по- труден за направа (макар че не съм изследвал конкретно подредбата на магнитите).

При OCMPMM има 3 въртящи се ... статорни магнита, които заради загубите в триене от лагерите успяват да се пресекат с полюсите на роторните магнити по такъв начин, по който не се получава забавяне, а ускоряване.

Наистина мисля, че OCMPMM не е толкова сложен и невъзможен за репликация. Темата много се застоя нещо с теории и приказки, и ще взема да ви изям попарата под носа.

Поздрави!

Ray Breadbury

  • Гост
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #16 -: Юни 24, 2009, 02:40:23 am »
Хора, проблемът както вече написах, според мен, се крие в дефазирането. Т.е. разминаването на магнитите по такъв начин, по който и привличането, и разминаването да вършат работа.

Това най- вероятно става чрез промяна на местоположението на магнитите.

Разсъждавах си на ум по темата за Перендев и OCMPMM и си мисля, че Перендев може би е по- перспективен, с по- голям въртящ момент и повече изходна мощност, но по- труден за направа (макар че не съм изследвал конкретно подредбата на магнитите).

При OCMPMM има 3 въртящи се ... статорни магнита, които заради загубите в триене от лагерите успяват да се пресекат с полюсите на роторните магнити по такъв начин, по който не се получава забавяне, а ускоряване.

Наистина мисля, че OCMPMM не е толкова сложен и невъзможен за репликация. Темата много се застоя нещо с теории и приказки, и ще взема да ви изям попарата под носа.

Поздрави!


SLOT CAR: http://en.wikipedia.org/wiki/Slot_car
  Lid = Cover =постеля покривка покривало капак калъф плик кора (на книга)застраховка обезщетение скривалище закрила прикритие параван
http://reservationsbvi.com/Recipes/B00032A50A.01-A3CDPEGSIQM61V._SCMZZZZZZZ_.jpg

"Наистина мисля, че OCMPMM не е толкова сложен и невъзможен за репликация. Темата много се застоя нещо с теории и приказки, и ще взема да ви изям попарата под носа."

А  защо мислиш че ние не бихме желали да ни изпревариш ето тук: www.fizzx.com ще бъдеш добре приет с изготвено работещо решение ще имаш всякаква подкрепа вероятно и финансова   но...искат категорично решение
Повече от теб бих се радвал колкото и да не ти се вярва Ти ще предсставиш България а това е най хубавото  което може да направи един български гражданин за  нашата мила малка изстрадала страна.
Атакувай С теб сме[usmihvam se]

Виж шегувам се изключително трудно е въобще не се съмнявай но не се и отчайвай.правили са го и пак ще го направи някой  може и наш българин да е.
МАгнитите обаче са последното нещо което  трябва да се грижим когато тръгнем да строим такова решение Другаде е ключа от бараката Добре си добре с английския посети сайта регистрирай се обяви намерението си никога нищо не се знае може и да си късметлията съвсем сериозно   и искрено се надявам българин да е другия успял.

Сега  ето какво би ли се наел да потърсиш като от какъв материал се правят тези кутии с  филаделфийско сирене това е важно  дай идея  как да разберем каква е пластмасата  ето това да научим ще е една мънииичка крачица но напред благодаря ти предварително
"Това най- вероятно става чрез промяна на местоположението на магнитите." exactly man brawo pls!

 Да,  верно попадение но знаеш ли става дума за отмествания  на части от милиметъра стотни дори а и на отмествания на магнитите в "броеницата", a не на актуаторите(трите pолки например) Това е сигурно отмествания има но кой, кой ги предизвиква, там е въпросът и няма да бъде голяма лъжа ако  кажа че не знам и скоро не знам дали ще науча много интересен казус :кой "отмества " магнитите? Ей това се мъча да разбера вече около  има няма втора година.
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 03:08:58 am от Ray Breadbury »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #17 -: Юни 24, 2009, 08:52:47 am »
Почвате да ме дразните. Някой да е чувал за програми за симулация (CAD /CAM /CAE) . Аз знам и съм работил с няколко. Сещам се за Solid Works и COSMOSWorks........

Ray Breadbury

  • Гост
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #18 -: Юни 24, 2009, 07:45:29 pm »
Почвате да ме дразните. Някой да е чувал за програми за симулация (CAD /CAM /CAE) . Аз знам и съм работил с няколко. Сещам се за Solid Works и COSMOSWorks........

Програми за симулация с магнити ? има много но колкото и много да са в тях са вплетени само онези свойства за които вече се знае.и винаги са проверени на  условието за вмъкната мощност е равна на  полезна мощност минус загуби И3числяbането на Перендев с такава програма си е загуба на време  в смисъл ако все пак има нещо по специално при магнитните  взаимодействия  и не е отразено в програмата. Solid Works и COSMOSWorks - сержанта  в гамата от  производителен и  стойностен софтуер.. Виж Katia,  MathCad, ANSIS са  нещаta от   класа - особено последната програма  с сигурност  е основателно да се изучи когато се симулират  процесите възникващи в устройства като  ОС МРММ или  експериментите на Джон Депю или на FreeMagneticEnergy за  постнатия от Rook клип.
 Не знам кое по скоро би трябвало да те подразни в случая   по скоро се сещам:
че се придържам към айнщаиновата  концепция. а ти не знаеш  нещата които току що прочете-за  ограничените възможности на Солид-а ...
ДА истина е доста съм се ровил и аз и се старая да бъда много много точен., защото от опит знам колко е трудна тази област и как лесно човек може да хлътне  с неоснователна и порочна хипотеза..В магнитите няма нищо просто нищо. Ако тези две три,  работи спомемнати в този  мой пост работят , това ще  е само вследствие на гранични явления да го кажем по просто, омазнени от ръцете на експериментатора детайли  и неочакван ефект от това  плюс високо внезапни натоварвания стресови бих казал вследствие на  звукови и други събития и  взаимодействия с резултатите  от тези събития.
Изразих се високопарно но няма как.  
Аз не знам какво повече бих могъл да добавя а и не е необходимо щом постовете ми са дразнещи.
много съжалявам не съм оптимист че с средствата на привидни допускания  и с съвсем малко опит е възможно да се  пресъздаде което  и да е от споменатите  вече  в тази тема  устройства. Това е много по комлициран  казус и ако изобщо решението му е възможно  няма да е скоро ...
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 10:02:58 pm от Ray Breadbury »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #19 -: Юни 25, 2009, 12:28:15 pm »
    Като писа и се сетих за ANSIS. Аз съм работил с нея преди години. Мисля, че е много мощен софтуер.

    Преди няколко месеца подхвърлих на един човек от форума няколко идеи за ПМ - гравитационни с молба да направи симулации, дали работят. На първата ми писа, че се въртяло няколко секунди (5-6) (автономно)  и умира. И от тогава ни вест, ни кост. Изчезна някъде, гледам и във форума не е влизал оттогава!

Ray Breadbury

  • Гост
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #20 -: Юни 26, 2009, 09:58:06 am »
В тях като бях ми показа в мазето си някакво подобие на неговия мотор първа версия, ама неработещ. Завъртя го и след няколко оборота спря. Имаше една клетка за водород, която я има и на нета, наистина изглеждаше че прави доста газ. Най важното което показа беше скрито зад дебела стоманена врата, като сейф на банка и беше пълна с компютри. Каза че там си създавал плановете за моторите, но нищо чудно оттам да управлява всички 'международни' сайтове, да създава впечатление че вече има развитие и са закупени лицензи за съответните страни.

Други неща са също важни:

1. Той е полицай - бивш, така че знае някои неща за международните измами и как да се предпази
2. Екипа на компанията се състои от него и от един адвокат - колко удобно, с доста нискокачествена снимка
3. Фирмата е в Швейцария, където не можеш да го хванеш за нищо.
4. Разплащателната сметка е в Швейцария, веднъж дадеш ли парите, това е.
5. Договора въобще не е направен в услуга на другата страна
6. Снимката на мините на злато ги открих в един сайт на Африкански рудници. Абсолютно същата снимка, която те използват на главната си страница. Нищо не се споменава на тяхния сайт за тези мотори и те не знаеха нищо когато им се обадих.
7. В тях видях също и така наречения азотен мотор (nitrogen motor), но беше разглобен и само една част беше на земята.
8. Заведе ме в гаража си 'случайно', за да му видя, ферарито, джипа, мотора, още една лека кола и една джаджа на две колела, която се управлява като стъпиш на нея и се държиш на дръжките, такава футуристична, но ги има на пазара вече.

Ако не взимаме предвид по-горното, тогава той наистина е заблуден и мисли мноого напред, още дори преди да е готов с каквото и да е било, защото досега не е изкарал нищо явно, а събира само пари от хора, които търпеливо чакат въпреки всичките отлагания, защото какво друго им остава след като са дали парите, нали?

Иначе има и офис в Германия, който наистина работи, но с един човек - секретарката. Дали тя е в играта или не - не се знае.

Но едно ме кара да се замисля - че с прекалено големи подробности успява да обяснява за втората версия на мотора си - или не е измамник и прекалено много се страхува да не го откраднат, или е чел доста патенти и оттам черпи инфо, за да привлича инвеститори.



 He !!!!
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 04:49:38 pm от Ray Breadbury »

FreeEnergy

  • Гост
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #21 -: Юни 27, 2009, 02:02:07 am »
Rey Breadbury,

Какво имаш пред вид под 'НЕ'? Какво означава това?


Ray Breadbury

  • Гост
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #22 -: Юни 30, 2009, 11:36:14 pm »
Rey Breadbury,

Какво имаш пред вид под 'НЕ'? Какво означава това?


 

До Петър:  А това което тук-LAPACK, LINPACK, BLAS, Annealing,  четеш е като папата пред клисаря на катедралата в Рим в сравнение  с ...дори с ANSIS това са сорсове и програмни езици които само големи специалисти използват  с титла  над докторантура, инженери от най висок ранг все  такива които са ерудити в повече от една област дори три .Все едно представи си човек който знае  да говори 7 езика сред които и някое индийско наречие Изобщо олицетворение на  Д-р Джоунс от филмите за светия граал или Да кажем Агата Кристи която познаваме като авторка на криминалки а  тя е била и археолог.
Има такива хора има дори още по страхотни личности бедна ти е фантазията.


До Ню инерджи: "Не" означава не!  Брадли (Bradley)  е далече от всичко което ние  тука предполагаме  тоj има посредствена концепция и тя много ясно лъсва ако се заинтересуваш от експериментите на Джон Депю (Djon DePew)чийто единствен недостатък е че  приказва фантасмагории но е много як като експериментатор , а това  е така поради ниския му багаж в областа на физичната наука Той всъщност долавя нещата но ги интерпретира според  крехките си знания по съвременна физика който недостатък компенсира   с наложени понятия.Той е на ниво 1730 година в това отношение. Без много яко познаване на днешната физика всеки  академично изпълнен и успешно поставен  експеримент  е изложен на колосален риск да бъде отхвърлен по някакви нелепи стечения на обстоятелства. Има вече такива случаи. За Перендев  (според мен ) няма такава опасност освен ако не крадне някоя чужда идея. Нека забравим за Перендев   поне още една две години.
Много  ама много  е сложно всичко  и единственият изход е самообразованието
защото  лично на мен  например все по често ми се случва да задавам  въпроси на които все по малко хора могат да ми отговорят.Не не защото темата е за магнити, а защото  смея да твърдя работя вече няколко години в тая сфера.
Да  истината е  ясна  съвременната наука среща  затруднения  в обясняването на  не малко неща Например прогнозите метеорологичните и проблемът не е само въпрос на недостиг на компютърна мощ трябва  и алгоритми и специалисти които да дефинират  успешно работещите  алгоритми. а и в много други области като биониката, генетиката...
Нека цитирам мнението на един  мой автор: екип от трима или неколцина  но знаещи и можещи може да направи това което никой в света не би могъл да направи.Спомни си изгряването на  Нет технологиите  проекта  Арпанет  на пичовете от Хавай и ще си ме не само изчел но и разбрал. Не изключвам нуждата и от "гении" да има гении и те  са също част от решението на всеки възел от проблеми ако щете дори  по много тривиални(простички) привидно задачи. Например защо мравешкото ако може да лети и как то си създава анти гравитация. Обикновено това са много трудолюбиви хора.

Като мене:)))))
[got mi e]
моят съвет е учи се намирай колкото може повече решения сам без чужда помощ.Не зная какво повече мога да добавя Аз съм доста , чувствам се доста неподготвен  в сферата в която работя и трябва да работя  за да намаля своята неподготвеност. А това става само с работа!

staria_jak

  • Гост
Re: ВЯРНО ЛИ Е ТОВА за Перендев ?
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2009, 10:38:13 pm »
Така, четох хиляди публикации (метафорично някой да не се хване сега за думата) за мотори направени с постоянни магнити. Имаше един опит направен от доктор, ако се разровя пак ще ви кажа и името, та тоя доктор беше направил разработка и на Парендев и на Бедини и те работеха. Е вярно с Бедини не съм особенно запознат и незнам и какво се очаква от него, но Парендев работеше. Когато показваше Парендев разработката си, тои я задвижваше на ръка до определени обороти и след това тя тръгваше сама и то със завидни обороти. Ровех се след това да разбера, подредбата на магнитите, какви магнити точно, поляризацията им и се оказа, че наистина има такава. Бях описал всичко в една тетрадка, но за съжаление си остана в Норвегия, забравих я, а скоро няма да ходя на там, ще трябва всичко на ново да се търси. Но подредбата и поляризацията издаваха сериозен смисъл или поне изглеждаха така.
Някъде четох, че тази разработка не е патентована, с цел да се запази тънкоста на настройката тя била най-важна. Изобретателите продавали ноу хау-то за половин милиард долара.

Виждам, че тука има хора, който се занимават с фирмите за производство на електроенергия. Смятам. че в тоя форум има достатачно кадърни и можещи хора разполагаще с време и желание да се заровят в дебелите книги и същевременно да експериментират. Моито предложение вместо да търсите наистина чужди разработчици ползваите българи, вярно ще видите много неща който няма да стават, но знае ли човек, а и ще дадете стимул на хората да експериментирате искаме пари за разработки, а искаме да знаем че ако разработим нещо и то върши работа, че ще има реализация.
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 10:44:31 am от altium »

Pyramid

  • Гост
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #24 -: Януари 16, 2010, 11:45:20 pm »
А аз ето какво си мисля:
Ако Перендев, Мунчо или Гунчо /изобретатели/ не могат да дадат смислено обяснение на "видимо работещ" процес, значи, или видимото не е това, което е на практика, или гледащият е подведен.
Досега, в доста от темите тук, приказките са повече от ентусиасти с ниска степен на подготовка. никого не искам да обиждам, но, защо почти не срещам формули, позовавания на отдавна известни закони и т.н.? Защо така се чете "свободна енергия", сякаш някой някъде "другата" я е вързал? "Безплатна" ? ОК, но...Разговорите повече са относно "подробности", без да се обръща внимание на физическа същност, например, такива дреболии. Не мисля, че има чак световна конспирация /не и в тази област/ а, по-скоро, в желанието си, често виждаме желаното за действително, а умели шарлатани се възползват безцеремонно от наивитета и ентусиазма на непрофесионалистите.
Ще рече, дайте да наблягаме постепенно и да използваме добре поне познатите начини, а "другите" - за тях да бъдем отворени и да задействаме, при сериозни показания.
Другото е отвличане и разсейване по глупости, докато животът ни изтича.
Така мисля - извинявам се, ако съм засегнал някого.

П.П.
Безплатно е законното скатаване на всеки киловатчас при къпане и миене, да речем.
http://ideas-portal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=2

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #25 -: Януари 17, 2010, 12:19:52 am »
Има приятелю доста обяснено, ама трябва да се чете. Което не е обяснено е оставено защото не е проверено. Форума е предимно с изследователска цел. Не очаквай списък от нохаутата тук. Колкото за това дали се стъпва върху "проверени закони", то повечето идеи тука стъпват в/у ЕМ полета които и до днес науката дава само догадки. Има и теми (хидротаран, тесла суич) които стъпват изцяло в/у "проверените закони". Колкото за текущата тема "Перендев" и аз лично не вярвам на това устройство, но хора от форума твърдят, че са го виждали в действие. Не може с лекота да се отрича всичко.

С поздрави и пожелания за повече оптимизъм!
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 12:22:37 am от vlindos »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #26 -: Януари 17, 2010, 12:32:08 am »
Насочете усилията си в ,,екраниране" - разбирайте пренасочване (геометрично в пространството) в желана посока на ,,излишните" (нежелани) магнитни силови линии на постоянните магнити по материал с висока магнитна проницаемост.Ако се реши удачно този проблем всеки чисто магнитен двигател е  възможен.Засега има решение на проблема и това е така наречения мю - метал.Обаче проблема е цената! Искат МНОГО пари за него.След прочит на справочна литература се оказва че въпросната сплав се състои от 77% никел, 16% желязо, 5% мед, и 2% хром.В други източници срещнах 75% никел, 15% желязо, плюс мед и молибден.Ако се придържаме към този модел не е много трудно да се постигне поне приблизителен ефект с подръчни средства ,като се ползва никел и желязо в комбинация.Това значително ще увеличи шанса за удачен магнитен двигател с минимум ядове.

ppankov

  • Гост
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #27 -: Януари 17, 2010, 03:42:51 pm »
А аз ето какво си мисля:
Ако Перендев, Мунчо или Гунчо /изобретатели/ не могат да дадат смислено обяснение на "видимо работещ" процес, значи, или видимото не е това, което е на практика, или гледащият е подведен.
Досега, в доста от темите тук, приказките са повече от ентусиасти с ниска степен на подготовка. никого не искам да обиждам, но, защо почти не срещам формули, позовавания на отдавна известни закони и т.н.? Защо така се чете "свободна енергия", сякаш някой някъде "другата" я е вързал? "Безплатна" ? ОК, но...Разговорите повече са относно "подробности", без да се обръща внимание на физическа същност, например, такива дреболии. Не мисля, че има чак световна конспирация /не и в тази област/ а, по-скоро, в желанието си, често виждаме желаното за действително, а умели шарлатани се възползват безцеремонно от наивитета и ентусиазма на непрофесионалистите.
Ще рече, дайте да наблягаме постепенно и да използваме добре поне познатите начини, а "другите" - за тях да бъдем отворени и да задействаме, при сериозни показания.
Другото е отвличане и разсейване по глупости, докато животът ни изтича.
Така мисля - извинявам се, ако съм засегнал някого.

П.П.
Безплатно е законното скатаване на всеки киловатчас при къпане и миене, да речем.
http://ideas-portal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=2

Колега,
100% съм съгласен с теб !!!
Да, някой потребители не са запознати с основни закони и принципи, и някой идеи
може малко да им изглеждат като езотерика  :) но това не пречи да експериментират
със лесни постановки.

Може би, това трябва да се има предвид във общите условия на сайта, във връзка със екологията. Но това е работа на админите и модераторите.
За мен, всеки който пести енергия, вода, гориво, ресурси е направил своята малка енергийна революция.

Не е нужно да си специалист, за да сложиш бидонче с вода на слънце лятно време и да се ползва слънчевата топлина за подгряване на водата.
Всички построени реплики са с изследователска цел за да се даде насока по основна идея
или патент, който може или иска може да предостави работни параметри, планове и т.н.
А при желание всеки може да си доразвие репликата.

rebel

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #28 -: Януари 31, 2010, 03:33:35 pm »
Здравейте !

Ето ви линк с работеща репликация на Перендев.

http://www.youtube.com/watch?v=YJncWgvW5ro

и тук:

http://peswiki.com/index.php/OS:Ubozkurt1_Replica_of_the_Perendev_Magnet_Motor

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Perendev magnet motor
« Отговор #29 -: Април 29, 2010, 12:05:08 pm »
Здравейте колеги,
Mike Bradi - човекът с Perendev, е мошеник от международен мащаб. Заловен е от швейцарските власти и е предаден на Германия. Ще бъде съден за измама. Присвоил е около 1 мил. евро. Взел ги е от наивни германци (61 човека). Повече в  (http://pesn.com/ThisWeekinFreeEnergy)

« Последна редакция: Април 29, 2010, 09:06:59 pm от altium »