Автор Тема: генераторът на Romualdas Karklis  (Прочетена 8700 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
генераторът на Romualdas Karklis
« -: Януари 17, 2015, 06:42:45 pm »
във тази тема ще представя индукционният генератор на литовеца Ромуладас Карклис, който консумира 250 вата а на изхода му се получават 2.5 киловата със КПД=300%. Схемата работи на резонансен принцип, където реактива зарежда две безиндуктивни капацитивни бифилярки от които се снема енергията. Прикачвам и схемата по долу (във архива се съдържат два отделни pdf файла със посочените схеми). На първата картинка е изобразена структурната схема, на втората картинка е посочена подробно самата схема на управлението (без бифилярките). Зелените намотки са намотани във една посока всички, за другите е указано ясно на картинката. Индукционната плоска бобина съдържа 16 витки проводник със сечение 6мм, бифилярките логично съдържат 2х16 витки със сечение 6мм (а може и повече в зависимост какво изходно напрежение се изисква)
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 07:43:47 pm от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Romualdas Karklis
« Отговор #1 -: Януари 17, 2015, 08:04:59 pm »
и прилагам правилната схема
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 08:47:51 pm от x_name41 »

Неактивен burgas61

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: генераторът на Romualdas Karklis
« Отговор #2 -: Януари 18, 2015, 02:33:26 pm »
Здравейте  колега x_name41,
Може ли да ми дадете повече информация за този генератор на Romualdas Karklis,..от кой сайт сте взели тези схеми.
Благодаря ви предварително:)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Romualdas Karklis
« Отговор #3 -: Януари 18, 2015, 04:49:06 pm »
здравейте burgas61, на схемата се натъкнах съвсем случайно висейки във руския гласов чат "тимспик", появи се един човек, който разказа за видяното от него устройство и потвърди че работи, след което помолих да разясни на какъв принцип работи, той от своя страна прати архив със тези две схеми за да видиме конкретно за какво иде реч. Вчера се разрових из интернет за да намеря автора на самото устройство по данните посочени във едната схема, там най отдолу. Авторът е литовеца Ромуладас Карклис  (и друг път съм го виждал във видеоконференциите провеждани от Старухин), след това му намерих скайпа и се свързах със него, при което той ми показа устройството приличащо по вид на една многопластова торта, със ширината на голяма грамофонна плоча. Мисля че каза около 10-20 плоски намотки една върху друга наредени със диаметър на жилото на проводника 0.75мм с изолация (проводник за електрически инсталации). Той каза че работи върху усъвършенстването на системата до 3 киловата при консумация от 150 вата, захранването му е със лабораторно двойно захранващо устройство осигуряващо 2х24 волта и 2х2.5 ампера, или 48 волта и 5 ампера. За примерната схема съдържаща се във архива, той сподели че не е вярна тъй-като човекът който е чертал схемата не я изобразил правилно (става въпрос за бифилярките които всъщност не са бифилярки а обикновенни плоски намотки). За зелените плоски намотки каза че са поставени заради високото напрежение което се развива във системата. А ето тук и кореспонденцията на автора

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: генераторът на Romualdas Karklis
« Отговор #4 -: Януари 18, 2015, 05:07:32 pm »
x_name41, писал е човека че ще даде на файл схемата, а дал ли я е? Тази тук не е ли правилна или е вече правилната?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Romualdas Karklis
« Отговор #5 -: Януари 18, 2015, 05:29:10 pm »
GreenHulk във pdf файла във втория ми пост е схемата която даде, а примерната схема аз я коригирах също във втория пост. Между другото плоските намотки са със по 30 навивки всяка, а индуктора е със 16 витки, добре е да е по дебел и многожилен
« Последна редакция: Януари 18, 2015, 06:16:34 pm от x_name41 »

Неактивен burgas61

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: генераторът на Romualdas Karklis
« Отговор #6 -: Януари 18, 2015, 06:00:27 pm »
Колега X_name41,
Благодаря ви за инфото,...генераторът на Romualdas Karklis е идеален за отопление.
Надявам се схемата да е вярна.
Лек ден:)