Автор Тема: Домашна електроцентрала  (Прочетена 184057 пъти)

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 135
  • Рейтинг: 156
  • изчислителна техника
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #765 -: Май 22, 2018, 09:23:43 pm »
sasma
Сложи димер , но примерно след 20-30 секунди с таймер да се изключва. Така ще избегнеш проблемното време на превключване. Проблема е настройката на димера какво да е. Може би <2KW.

Неактивен sasma

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 133
  • Рейтинг: 6
« Отговор #766 -: Май 23, 2018, 04:54:31 pm »
Sasma, радвам се да те видя във форума и във връзка с твоята дфвц,.. ама по въпроса с пералнята ... при мен също дърпа 2000вата от панел и акумулатори но за няколко секунди и включва мрежа понеже акумулатори са втора употреба.Но аз се справям така*10секунди от мрежата и толкова...ти с какви акумулатори си.Аз мисля да направя един пакет от чисто нови акумулатори автомобилни и да видя колко ще издържи...
Акумулаторите ми са на година и половина купих ги нови 95 Ah  4 броя, към тях бях добавил и стари акумулатори автомобилни но едно по едно се скапаха, почват да се загряват единия чак се деформира. Миля, че правят някакво късо клетките и тогава ги откачам.

Неактивен sasma

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 133
  • Рейтинг: 6
« Отговор #767 -: Май 23, 2018, 04:57:12 pm »
Акумулаторите ми са на година и половина купих ги нови 95 Ah  4 броя, към тях бях добавил и стари акумулатори автомобилни но едно по едно се скапаха, почват да се загряват единия чак се деформира. Миля, че правят някакво късо клетките и тогава ги откачам.
Ще сложа димер само на реотана и ще го наглася например на 1 KW така няма да се прецаква електрониката на пералнята, само ще ми топли по бавно водата както ми е бойлера. Поне аз така мисля да направя. Приемам и други предложения. :)