Автор Тема: Домашна електроцентрала  (Прочетена 488817 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #675 -: Август 02, 2017, 06:04:08 pm »
Не знам при вас как е  но панелите ми нощно време ми произвеждат ток около 110-150 W и 49 волта. Почнах о нощно време да произвеждам.  ;D
Администраторите! Вземете някакви мерки много моля.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #676 -: Август 02, 2017, 08:27:44 pm »
coke2k, какви точно мерки предлагаш да се вземат?

Има възможни 2 положения:

1.sasma е открил приложение на фотоволтаика от лунна светлина.

2.sasma взема нещо много добро (да не си сменя дилъра).

По кой казус от двата да работим :D

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #677 -: Август 02, 2017, 09:28:00 pm »
coke2k, не го знам шашма къде е ама при повече от 2кВ инсталирани панели 110 вата през нощта е възможно при ясно време и лунна светлина. Да не говорим че ако е на някоя добре осветена улица и отразената светлина ще помага.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #678 -: Август 02, 2017, 10:36:59 pm »
coke2k, не го знам шашма къде е ама при повече от 2кВ инсталирани панели 110 вата през нощта е възможно при ясно време и лунна светлина. Да не говорим че ако е на някоя добре осветена улица и отразената светлина ще помага.
Особено при аморфни панели...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #679 -: Август 02, 2017, 10:59:06 pm »
1- на 2 киловата 150 вата са кажи-речи 10 процента. Невъзможно  е от луната или от улично осветление освен ако уличното осветление не е като на националния стадион. През нощта напрежението на панел 240 вата пада под 1.5 волта, а тока е микро ампери. Това значи че сасма има около 10000 панела така ли?  И
2 - не може такова невежество по отношение на мерните единици. Скоро тока ще почнем и в литри или в месеци да го мерим. А и, извинявам се, ама до вчера на това момче целия форум му обяснява как да си конфигурира диспечера, и че не е хубаво да смесва акумулатор от москвич с акумулатор от винтоверт. И днес това нещо заявява че измерило ток 150 вата. Е няма такова неграмотно невежество.
Атос - този пост на шашма ли е, кво е, не му е мястото в тоя форум.
Почти никой не използва аморфни панели, особено такива като шашма - близо два пъти по малка габаритна мощност имат от монокристалите. И не си прав за аморфните. На тъмно нищо не правят. На облачно ДА но за другото НЕ..
« Последна редакция: Август 03, 2017, 04:49:42 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #680 -: Август 02, 2017, 11:06:56 pm »
coke2k , не бъди толкова строг съдник сега:D
Момчето не знае, че не може и...(може би затова) му се е получило?
Както оня палавник, дето нямало кой да му обясни, че е невъзможно да ти порасне отново загубен крайник, та взела, че му израснала нова ръка...
Ноевият ковчег бил строен от аматьори, "Титаник" - от инженери, всички знаем резултата, не секвай ентусиазма на младите ;D
 
П.П.колкото за аморфните???
Кой е пробвал? Има ли регистриран опит през нощта?
Или, понеже знаем, че НЕ МОЖЕ, на никой и не му е хрумвало да опита?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #681 -: Август 02, 2017, 11:08:25 pm »
Засега съм на 9 панела 240W.
Това не е аморфно Атос!
Сори но не мога да чета простотии за това така избухвам. Цяла България го чете това. Срам!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #682 -: Август 02, 2017, 11:10:24 pm »
Да, съгласен съм, принципно говоря!
Не избухвай, това говори за липса на толерантност! Човек не може да си мисли, че е вся и всьо във всемирното познание!
Представи си, че това момче извади идеи, които на теб и мен не биха хрумнали?
Точно, защото ЗНАЕМ, ЧЕ Е НЕВЪЗМОЖНО и...няма и да си направим труда да опитаме, нали?

Ти лично колко замервания имаш от фотоволтаик през нощта?

Аз нямам! Но затова и нямам право да го оспорвам, докато не го проверя лично!

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #683 -: Август 03, 2017, 01:13:51 am »
Аз вече над три години наблюдавам моите ФВ панели, сутрин, обед и вечер, денем и нощем.
Не сам видял sasma ефект при моите ФВ панели т.е. при слънце и дневна светлина ФВ панели
произвеждат ток, нощем НЕ произвеждат.

Но . . . . това не значи че отричам sasma ефект, просто при мен не се наблюдава . . . за съжаление  :(

За да не разводняваме темата с  sasma ефект, предлагам :

1.Комисия от трима (най-малко) души да отиде и на място да направи измервания поне три дни.
2.Ако комисията потвърди наличие на sasma ефект да се вдигне рейтинга на sasma до 10 пункта,
а той да бъде номиниран за Нобелова премия.
3.Ако комисията НЕ открие sasma ефект, на sasma да се присъди награда за НАЙ-ДОБЪР ВИЦ във Форума.
4.Независимо от резултата на проверката, всички разходи на комисията за път, нощувка, дневни и пр. се поемат от sasma.

Очаквам мнението на Админите и най-вече на sasma.    ???




Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #684 -: Август 03, 2017, 02:44:51 am »
Чакайте малко...може той да се е избъзикал просто и...какво?
Вече комисии и т.н.
Хайде да не се филмираме, първо нека той сам си каже ;D

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #685 -: Август 12, 2017, 06:20:17 pm »
Администраторите! Вземете някакви мерки много моля.

Не знам защо милсиш, че ви заблуждавам пък и нямам интерес от това. Ще преглеждам тези дни, ако се случи пак това ще добава и снимка от Дисперчера (освен Диспечера да се е побъркал), но това се случи последователни няколко дни.  ;) Инсталираната мощност е над 2 кв. 9 панела по 240W повечето моно кристални.


Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #686 -: Август 12, 2017, 06:53:41 pm »
1- на 2 киловата 150 вата са кажи-речи 10 процента. Невъзможно  е от луната или от улично осветление освен ако уличното осветление не е като на националния стадион. През нощта напрежението на панел 240 вата пада под 1.5 волта, а тока е микро ампери. Това значи че сасма има около 10000 панела така ли?  И
2 - не може такова невежество по отношение на мерните единици. Скоро тока ще почнем и в литри или в месеци да го мерим. А и, извинявам се, ама до вчера на това момче целия форум му обяснява как да си конфигурира диспечера, и че не е хубаво да смесва акумулатор от москвич с акумулатор от винтоверт. И днес това нещо заявява че измерило ток 150 вата. Е няма такова неграмотно невежество.
Атос - този пост на шашма ли е, кво е, не му е мястото в тоя форум.
Почти никой не използва аморфни панели, особено такива като шашма - близо два пъти по малка габаритна мощност имат от монокристалите. И не си прав за аморфните. На тъмно нищо не правят. На облачно ДА но за другото НЕ..

Наистина целия форум ми помагаше, благодаря на форума и всички които ми помагаха, наистина вече имам работеща соларна система. За акумулаторите наистина смесъх тягови и акумулатори и акумулатори от москвич и чесно казано има резултат увеличи се мощността и Диспечера работи по добре (не казвам че е добре така), но при мене засега има ефект. Мисля да добавам още акумулатори, но не от москвич а от камиони над 200 амперажни, чемного място почна да ми заема.   Беден човек жив ДЯВОЛ.   ;D
Може да съм хакнал системата за соларните панели(.




Там са 12 акумулатора има и от москвич.  ;)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #687 -: Август 12, 2017, 07:04:58 pm »
sasma, абсолютно противопоказно е върху панелите ти да минават сенки, както си показал на снимките. Това практически спъва продукцията на ток. Може само част от панела ти да е закрит и целия панел да спре да дава номинала си. Веднага да ги окастриш тия дървета! :)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #688 -: Август 12, 2017, 09:30:22 pm »
sasma, абсолютно противопоказно е върху панелите ти да минават сенки, както си показал на снимките. Това практически спъва продукцията на ток. Може само част от панела ти да е закрит и целия панел да спре да дава номинала си. Веднага да ги окастриш тия дървета! :)

Това е така, но няма как да отрежа дървото на комшията. Момента работя по въпроса, строя върху гаража стая и ще ги сложа на по високо, наистина след 3 часа след обяд драстично ми пада мощността.

Момента проверих няма показатели, че прави ток нощно време. Ще продължавам да следя, но няма луна на хоризонта.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #689 -: Август 13, 2017, 11:17:21 pm »
coke2k, тази снимка е специално за вас и е някакво доказателство.......  Не си го измислям писах каквото видях ето и снимка от тази вечер. Не твърдя, че нощно време правя ток от някъде си но Диспечера така показва.  ;)




Часът е 23:09 вижда се на снимката на Windows и на Linux-a
« Последна редакция: Август 14, 2017, 02:32:37 am от atos »