Автор Тема: Домашна електроцентрала  (Прочетена 488766 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #645 -: Май 28, 2017, 04:18:41 pm »
Медсъдържаща сплав, няма значение каква точно - месинг, бронз и т.н. Особено дисковете е важно да са от нея, а е добре и кожуха. На второ място, ползва се водна пара - не сгъстен въздух, изгорели газове и прочее самодейности. Има значение. На трето място, спазват се пропорциите от патента и не се разсъждава защо. Има съотношения които са важни - както при Шаубергер /там съм много наясно, правил съм имплозионни тръби и съм тествал. И съм виждал самоускоряваща се струя, подобно на проф. Попел./
И ако всичко е спазено... какво да се очаква? Имам предвид като съотношение на изходяща МЕХАНИЧНА мощност спрямо входяща? Щото при конвенционалните турбини КПД гони 90%.
Още - съвсем приблизително колко по-голяма ще е една Тесла турбина от конвенционалната при една и съща мощност? В % или в пъти?
Още: колко капризна е тесла турбината към промени във входните параметри - дебит и налягане - на флуида? Какви са начините да се накара турбината да работи с различни от оптималните параметри на входа и колко КПД се губи от това? Защото в конвенционалната това става доста елементарно чрез промяна на ъгъла на направляващите лопатки. Тук поради липса на такива ... идея си нямам какво ще се прави.

Та така ... накратко: теорията е хубаво нещо, играчките на бюро също са забавни, но в реалния живот нещата са коренно различни. Това че се натрупвало някакво статично електричество може да е интересно, куриозно и необяснимо, ма ако на изходния вал имам 1/2 от мощността на обикновената турбина ... оставам си само с куриоза.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #646 -: Май 28, 2017, 05:06:07 pm »
1. Реалният живот не е да пишеш по форумите и да спориш с разни хора.
2. На бюро не работя повече от десет години. За други не знам.
3. Очакваната механична мощност е поне осем пъти над тази на конвенционална турбина. Защо? Въпрос за милион долара  :) на който всеки да си отговаря както иска.
4. Никакви капризи няма в тази центростремителна, чисто имплозионна технология. Капризи имат лопатковите центробежни машини, склонни към кавитация.
5. Да, идея си нямаш за какво иде реч. За малко повече просвещение, моля намери инфо относно джет турбината на Шаубергер и как се е представяла спрямо нормална такава. Дори в България впрочем е имало такава турбина, по времето когато Виктор е бил тук като лично поканен специалист от световна величина, от цар Борис.
6. Толкова от мен, няма да убеждавам никого нито да си губя времето в спорове. Имам си достатъчно работа - дори в неделя. Просто отговорих на Радико, защото ме попита.

Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #647 -: Май 28, 2017, 05:16:00 pm »
Здравейте,
Тъй като водата е диелектрик то тя се влияе от електрично поле. При движение веднага идва магнитното поле. Въпрос на въображение да се изследва този процес.

Една птичка пролет не прави, така един ТТ е играчка, но два два вече могат да направят стабилна интерференция и СЕ. Възниква проблема с фазата и кохерентността, въпрос на възможности.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #648 -: Май 28, 2017, 09:08:35 pm »
Тесла турбината има много тясно поле на приложение, където може да покаже потенциала си и да е горе-долу конкурентна на класическата турбина. Но в общия случай изостава значително спрямо лопатковата.
Да, не страда толкова от кавитация. Да, при ниски налягания и малки дебити се представя добре. Но когато стане въпрос за големи налягания, големи дебити ... тогава КПД-то й пада значително, или се налага размера й да стане толкова голям, че е практически невъзможно да се ползва, камо ли да конкурира класическата конструкция.

Описанаото становище, коррено се различава от това което Тесла изказвал и писал сам. В кайна сметка ако човек не чете това което Тесла а патентовал, написал и публикувал в оргиннал, за да разбере есенцията на това което той е правил, всичко дгуго отива към сферата на говорене без оптравна точка и основно незачитане на това което Тесла е изкал да предаде на като натрупано експериментално научно познание. Ето тук може да намерите отправна информация: http://mazeto.net/index.php/topic,369.msg85741.html#msg85741
Ако искате наистина да си обогатие познаниетето ето това е добър синезиран материал който може да служи за отправна точка: https://www.scribd.com/doc/37654901/Jeffery-Hayes-Tesla-Engine-A-New-Dimension-for-Power
« Последна редакция: Май 30, 2017, 05:48:10 pm от atos »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #649 -: Май 28, 2017, 09:24:58 pm »
epwpixieq-1
Би ли ми обяснил този парадокс. Тесла Турбината е уникално проста и евтина за изпълнение, има уникално висок КПД, уникално надеждна е. Обаче кой знае защо не мога да намеря информация за нито една такава турбина в експлоатация.

За ТТ няма да намерещ за съжаление, турбинения бизнес е високо концентриран в няколко големи производителя. Още когато Тесла е изобретил турбината си е имало два големи производителя които са били дефакто монополисти на пазара и Тесла е видял че е нямало интерес за производство на турбина когато някой друг държи патента. Тесла има изказване ( може да бъде намерено тук: https://www.scribd.com/doc/37654901/Jeffery-Hayes-Tesla-Engine-A-New-Dimension-for-Power) където коментира какви са проблемите и съпротивата на индустрията за внедряването на неговата турбина.
За обратния вариант обаче, инвърсната ТТ ( или Тесла помпа ) има много информация. Тя се използва във петролната индустрия вече от 20-30 години само че, там е позната като дискова помпа а не като помпата на Тесла: https://www.dmdirmark.com/uploads/product/DISCFLO/Discflo-Industria-Petrolera.pdf

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #650 -: Май 28, 2017, 09:42:00 pm »
И ако всичко е спазено... какво да се очаква? Имам предвид като съотношение на изходяща МЕХАНИЧНА мощност спрямо входяща? Щото при конвенционалните турбини КПД гони 90%.

Моите извинения juliang но това показва, че не сте запознат с механизма на работа на ТТ. ТТ е едностепенна турбина. На ЕДНА СТЕПЕН тя може да достигне до 55-57%  КПД. Позаинтересувайте се, относно това което вие давате като информация, като КПД на конвенционалните турбини, с колко СТЕПЕНИ в една конструкция те достигат до такова КПД. Тесла не е предвиждал повече от 3 ТТ наредени последователно за да се достигне до 97% КПД.
Надявам се да можете да прочетете документа посочен в по-горните мой коментари понеже в крайна сметка аз не казвам абсолютно нищо повече или по-малко от това което Тесла е казал. И споровете биха имали корена различна динамика ( ако изобщо биха съществували ) ако и вие можехте да анализирате през собствения си поглед това което Тесла представя.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #651 -: Май 28, 2017, 10:50:48 pm »
Моите извинения juliang но това показва, че не сте запознат с механизма на работа на ТТ. ТТ е едностепенна турбина. На ЕДНА СТЕПЕН тя може да достигне до 55-57%  КПД. Позаинтересувайте се, относно това което вие давате като информация, като КПД на конвенционалните турбини, с колко СТЕПЕНИ в една конструкция те достигат до такова КПД. Тесла не е предвиждал повече от 3 ТТ наредени последователно за да се достигне до 97% КПД.
Надявам се да можете да прочетете документа посочен в по-горните мой коментари понеже в крайна сметка аз не казвам абсолютно нищо повече или по-малко от това което Тесла е казал. И споровете биха имали корена различна динамика ( ако изобщо биха съществували ) ако и вие можехте да анализирате през собствения си поглед това което Тесла представя.
КПД на парната турбина е ограничено от това, че в края не трябва да имаш конденз в парата. Да, ако се разгледа една парна турбина, тя е съставена от няколко секции, в които парата се разширява и охлажда. Но това е аналогично на дисковете на Тесла турбината - и в нея дисковете са няколко (десетки доколкото виждам от линковете).

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #652 -: Май 29, 2017, 02:37:16 am »
И къде точно го виждаш тоя тесла траф?


Ето тук, Юлияне, даже "верига":


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #653 -: Май 29, 2017, 08:00:55 am »
Цитат
Да, ако се разгледа една парна турбина, тя е съставена от няколко секции, в които парата се разширява и охлажда. Но това е аналогично на дисковете на Тесла турбината - и в нея дисковете са няколко (десетки доколкото виждам от линковете
Ц въобще не може да се разглежда като многостъпална... на Тесла турбината, дисковете работят в паралел. за да е многостъпална трябва от изхода на единият комплект дискове да влезе във входа на другия за което се налага флуида да прави много завойчета и съответно много загуби.
Не мога да разбера Юлияне какво е това нещо с тия хора. Някакъв култ към личността подобен на религия. Това вярата с доводи не се разбива, а и не мога да разбера защо продължавате да пишете тук, а не в темата, в която написах къде точно се ползват множество тесла турбини. Какво неудобно е, развенчаването на мита ли, що не кажете как точно прави СЕ най-популярното устройство изобретено от Тесла дето го има по света в милиони бройки от няколко грама до няколко десетки тона според размера му. Нали всичко на Тесла прави СЕ.
« Последна редакция: Май 29, 2017, 08:51:45 pm от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #654 -: Май 29, 2017, 06:33:04 pm »
Не мога да разбера Юлияне какво е това нещо с тия хора. Някакъв култ към личността подобен не религия. Това вярата с доводи не се разбива

Няма нищо общо със религия, поне за хора които са запознати с ( и разбират) неговата изследователска работа. За хора които си нямат и понятие какво той е правил ( основно говорят за безкабелно/проводниково пренасяне на енергия по въздуха, включително и глупостите които скоро направиха в Масачузетския Технологичен Институт ), религия може би е правилната дума. Култа към интелекта на този човек, ако мога да взаимствам израза, идва от осъзнаването на това което той е изобретил и разбрал (като природни взаимодействия). Но това, поне за мен (за други колеги не мога да коментирам) дойде след години, изследвайки неговите патенти, лекции и изказвания. За съжаление, както с всяко едно нещо, ако не се изследва достъпната информация в оригинал ( на Английски ), за да има отправна гледна точка, за смислени дискусии, нещата стават като играта на развален телефон, накрая излизат какви ли не глупости.
Само да вметна интересен вектор на мислене в такова отношение. Подобна култова „вяра“ може да се приложи към всяко по-известно име като Максуел например. Колко са чели това което Максуел собственоръчно е писал? Знаете ли че това което знаем като Максуелови уравнения са всъщност Хевисайд интерпретация на 20-те  Маскуелови кватърнионни уравнения . Защо хората приемат, нещо което им се изсипва като информация и се налага да бъде усвоено, пред това да тръгнат сами да търсят и задават въпроси. Това много прилича на религия, само религия на по-интелигентно ниво.

не мога да разбера защо продължавате да пишете тук а не в темата в която написах къде точно се ползват множество тесла турбини.

Относно темата се извинявам. Ако администраторите решат могат да преместят коментарите в по-подходяща тема.
« Последна редакция: Май 29, 2017, 08:54:26 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #655 -: Май 29, 2017, 06:51:50 pm »
http://mazeto.net/index.php/topic,10091.msg88166.html#msg88166
Това е по-подходящата тема. Locco я отвори определено с цел да не става на боза тази тук.
Предполагам че модераторите ще преместят последните постове там та за това пк тук питам това от по-горе:
Има ли СЕ в най-използваното изобретение на Тесла. Отговора може да е много къс, а не да прилича на тема за матурите по литература. Можеш да отговориш и в другата тема.

Няма да се мести. Добре си е тук.
М52
« Последна редакция: Май 31, 2017, 05:43:36 pm от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #656 -: Май 30, 2017, 04:59:47 pm »
...
Има ли СЕ във най използваното изобретение на Тесла. Отговора може да е много къс, а не да прилича на тема за матурите по литература. Можеш да отговориш и в другата тема.

За да отговоря, поне според моите познания, първо трябва да знам какво имате в предвид под "най-използваното изобретение на Тесла" и да дадете дефиниция на това какво разбирате под "СЕ".
« Последна редакция: Май 31, 2017, 05:45:12 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #657 -: Май 30, 2017, 05:50:18 pm »
Цитат
дето го има по света в милиони бройки от няколко грама до няколко десетки тона според размера му
Как да го кажа по ясно. Тесла има да кажем стотина изобретения сериозно внедрени в индустрията и бита, класацията по използване се води от едно от тях и то по безспорен начин. А относно що е това СЕ виж тази тема.
http://mazeto.net/index.php/topic,9789.0.html Въпреки че за повечето съфорумници СЕ значи:
Цитат
енергия придобита от устройство в което влагаш определено количество енергия в резултат на което от устройството излиза по голямо количество енергия
Всички теслопоклонници вярват че неговите устройства имат такива способности. Ти да не би да си на друго мнение по този въпрос. Защото по-нагоре в темата беше изказано точно такова категорично мнение и ти се включи в негова подкрепа според мен.
« Последна редакция: Май 31, 2017, 05:46:24 pm от Maistora52 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #658 -: Май 31, 2017, 05:44:24 am »
Как да го кажа по ясно. Тесла има да кажем стотина изобретения ериозно внедрени в индустрията и бита, класацията по използване се води от едно от тях и то по безспорен начин. А относно що е това СЕ виж тази тема.
http://mazeto.net/index.php/topic,9789.0.html Въпреки че за поовечето съфорумници СЕ значи: Всички теслопоклонници вярват че неговите устройства имат такива способности. Ти да не би да си на друго мнение по този въпрос. Защото по нагоре в темата беше изказано точно такова категорично мнение и ти се включи в негова подкрепа според мен.

Относно променливо токовия индукционен мотор, който се води най-разпространеното в индустрията и бита изобретение на Тесла, не мисля че изобщо трябва да говорим. Относно трансформатора на Тесла, така да се каже, това не е патентовано устройство, само по себе си ( или поне аз не знам за такъв патент ако съществува ). Тесла е използвал характеристиките на този трансформатор в много от неговите изследвания и особено в изследванията за предаване на енергия по Земната кора.
Благодаря за препратката към темата за СЕ, не я бях чел, но както се вижда има различни виждания за СЕ, и предполагам че това е нормално. На база на дефиницията която посочвате:
нергия придобита от устройство в което влагаш определено количество енергия в резултат на което от устройството излиза по голямо количество енергия
Тесла има само едно устройство, според мен, които той е изследвал целенасочено, което може така да се обрисува по такъв начин и това е така наречия Усилващ предавател изразен тук:
https://teslauniverse.com/sites/default/files/article_files/19190600-02.pdf
и изразен чрез патентите:
http://www.rexresearch.com/teslamt/01119732.pdf
http://www.rexresearch.com/teslamt/00593138.pdf
http://www.rexresearch.com/teslamt/00645576.pdf
http://www.rexresearch.com/teslamt/00685958.pdf
http://www.rexresearch.com/teslamt/00787412.pdf

В тази разработка има интегрирани елементи на това което се знае като трансформатор на Тесла. Предполагаемо при това му устройство той успява да трансформира и канализира енергия от волтовия потенциал във въздуха и токовете преминаващи в земната кора. За себе си го представям нещо като електро-лостова система, тоест използване натуралното движение и вибрации на Земното електричество за усилване на енергийни импулси. Предполагаемо това е познатия ни механичен принцип на ефекта на лоста, но моделиран в електрически системи и взаимствайки със законите на природното електричество. 
 
Силата на Тесла е била в това да прави страшно оптимални механични и електрически системи придържайки се максимално към конструкциите в, и законите на природата. Това може да се види във всяко едно от изобретенията му. Много от тях не са разбрани и даже погрешно интерпретирани.  Патентите му в същност са сравнително лесни за разбиране, и добре обосновани само трябва да бъдат четени след потапяне ( четене на доста научни публикации ) от онзи 1825 – 1910 период.

Въпреки това което казах трябва да отбележа, че Тесла е имал виждането, че има много начини по които човечеството може да си набавя енергия имайки идеята, че природата е в непрекъснато релативно движение, и според негово изказване, е въпрос на време човечеството да се научи да използва тези енергии в своите машини без да е необходимо разрушаване на елементи в природата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #659 -: Май 31, 2017, 04:41:12 pm »
Цитат
Относно променливо токовия индукционен мотор, който се води най-разпространеното в индустрията и бита изобретение на Тесла, не мисля че изобщо трябва да говорим
А за какво точно трябва да говорим???
При наличието на цял раздел с име:
Цитат
Nikola Tesla
Всичко, свързано с живота и труда на Nikola Tesla
в който има ако не си забелязал 32 теми със 817 публикации в тях. Ти се намесваш с коментари в тема която е предназначена за съвсем друго нещо пишейки за устройство за преобразуване на енергия в момент в който се коментират устройства за складиране на получена вече енергия. Колега отварям тема специално, за да не цапаш тази, аз ти цитирам линка и те моля да продължиш там, ти обаче продължаваш в тази тема. Явно не те интересува нищо друго и не желаеш да коментираш нищо друго освен факта колко е велик Тесла. Добре, хубаво, велик е, той и Аллах е велик, но това тук никой не го коментира, нали, щот в крайна сметка мен и за Аллах и за Тесла все ми е в един крачол.

Ще помоля атос или майстора най накрая да се намесят и да изтрият последните десетина поста от началото на дебата за турбината че нямат нищо общо с темата. ако искате оставете този пост за накрая след няколко дни та да ме псуват мен а не вас за изтритите постове.

Няма да се мести нищо... Човека така мисли, и решава тук да си го каже!
... нека те "псуват", щото си зорлия  ;D ;D ;D

М52
« Последна редакция: Май 31, 2017, 05:53:56 pm от Maistora52 »