Автор Тема: Домашна електроцентрала  (Прочетена 488845 пъти)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #720 -: Октомври 27, 2017, 09:00:16 am »
Sasma ми нещо подобно ....Аз съм на вариант акумулатор втора употреба и колкото изкара... Система с акумулатор ми харесва повече..

Като гледам снимките и това трябва да работи с акумулатори, и как може да се ограничи да не връща към енергото или то си го има това?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #721 -: Октомври 28, 2017, 02:41:05 am »
Връща, ако са ти "презаредени" акумулаторите...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #722 -: Октомври 28, 2017, 08:40:55 am »
Един въпрос в тази връзка: А ако 'слънчевата' мощност е по-голяма от мощността за зареждане на акомулаторите как реагира диспечера?

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #723 -: Октомври 28, 2017, 03:31:35 pm »
Връща, ако са ти "презаредени" акумулаторите...

Има ли начин да се ограничи това връщане защото се сърдят от енергото. Ако, правят някакви ремонти и си спрат тока и моя инвертор връща ток по мрежата може да има голям инцидент.

CPU

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #724 -: Октомври 28, 2017, 04:27:16 pm »
Инвертора за мрежа не може да пуска ток в мрежата, когато по нея няма напрежение от енергото.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #725 -: Октомври 30, 2017, 11:46:01 am »
Инвертора за мрежа не може да пуска ток в мрежата, когато по нея няма напрежение от енергото.

Това е супер!

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #726 -: Ноември 01, 2017, 11:58:26 am »
Да съм разбрал правилно, off grid инверторите може да работят и без енергото, Grid Tie инверторите работят паралелно с енергото и като спре тока от енергото спират да работят и те? Има ли начин да ограничавам връщането на тока към енергото например като има излишна енергия да зарежда акумулатори (видях че има и Grid Tie инвертори които зареждан и акумулатори) важното е да не връщам излишната енергия към енергото да си го съхраня, ако е възможно.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #727 -: Декември 06, 2017, 09:35:10 pm »
Честит Никулден !!!

На 27 ноември 2015 г. комплектовах и пуснах в действие моята ДФвЕЦ.
Вече ДВЕ ГОДИНИ моята централка работи, произвежда ел. енергия ТИХО, ЧИСТО и FREE    :)     :)      :)

За две години произведената и оползотворена ел. енергия е около 1 500 кВт/ч.
Ако прибавим и излишната ел. енергия произвеждана през лятото, която за съжаление не използвам,
моята ДФвЕЦ ще е произвела над 2 000 кВт/ч.

Освен произведената енергия, ДФвЕЦ ми дава надежно и непрекъсваемо ел. захранване.
Вече ДВЕ ГОДИНИ домакинството няма дори 1 минута аварийно прекъсване на тока.
За Банкя, където живея, това е своеобразен рекорд. Тук токът прекъсва по всяко време,
няколко пъти седмично ! През зимния период това е особено важно, има ток - има топло,
няма ток - има студ . . . .  :(

Желая на всички светли, топли и весели празници !
Наздраве !   :)
 

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #728 -: Декември 06, 2017, 09:52:34 pm »
Изжинявай ELPUNTO, но къде виждаш FREE?
https://www.evn.bg/Chastni_klienti/Elektricheska-energia/Ceni-el-energia/Kraini_ceni.aspx?listnode=/Chastni_klienti/Elektricheska-energia/Ceni-el-energia
Примерни цени 0,21210 лв/kWh умножено по  2000kWh е около 420лв. Спрямо инвестицията колко години трябва да се избива за да стане free?
Друго е "дава надежно и непрекъсваемо ел. захранване".

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #729 -: Декември 07, 2017, 04:21:00 am »
Ако имаш излишно електричество, може да го използваш за добив на криптовалута, цената на която дали не расте с дни(вече мина 13000$).
Има възможност и без притежаване на специален хардуер, а софтуерно, използвайки времето в което компютъра ти не се използва. Computta - софтуер за добив на биткойни  Има възможност и за афилиейт програма.
А ако сложиш някой стар марков сървер с една графична карта може да е още по-добре https://kozelat.com/hp-proliant-dl365-g5-42228.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #730 -: Декември 07, 2017, 10:54:52 am »
Valeх, за колко време се избива... покривът на къщата, която строиш, примерно?
Или новото яке, което си си купил? Или са "вечни" и няма нужда да ги сменяш или поправяш през следващите 10-20 години?
Или имаш твърда гаранция, че електричеството ще е с фиксирана цена през следващите 10-20 години, при положение, че в момента е от най- евтините в Европа?
Поздравления за ELPUNTO, един от малкото измежду нас, който практически ползва СЕ  ;D

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #731 -: Декември 07, 2017, 11:12:22 pm »
Извинявай ELPUNTO, но къде виждаш FREE?
. . . . .
Примерни цени 0,21210 лв/kWh умножено по  2000kWh е около 420лв. Спрямо инвестицията колко години трябва да се избива за да стане free?
. . . . . .

valex за 2016 г. енергията произведена от ДФвЕЦ е = 790 кВт/ч,
вероятно за 2017 г. ще е малко повече. Инвестицията за изграждане на моята ДФвЕЦ не е малка, поне за
бюджета на домакинството ми. Инвестицията е 3 лв. за 1 Wp.

За колко време ще се изплати инвестицията ? Не знам. Оставям изчисленията на теб и на колегите от Форума.
Въпреки това аз смятам, че енергията произведена от моята Домашна Централка е Чиста и FREE  . . . .
Очевидно с теб имаме различен начин на мислене, различна ценностна система и . . . . различен житейски опит . . . .

За да стане ясно какво имам предвид, връщам лентата на времето назад, в далечната 1984 г. - зимата.
Тогава живеех в центъра на София, на 5 мин. пеша от т.н. Партиен Дом.
От прозорците на жилището ми се виждаше червената петолъчка на Партийния Дом.
Петолъчката светеше, светеше но НЕ ме топлеше . . . .

През зимата на 1984 г. в БГ имаше РЕЖИМ на тока, по схемата 2 ч. има ток, 4 ч. няма ток.
Апартамента изцяло се захранваше на ток, осветление, готвене, БГВ и отопление.
Синът ми беше 8-9 годишен. Не пожелавам на никого такава ситуация.
Детето оставаше само в студения и тъмен апартамент, докато аз и жена ми се върнем от работа.
Чудо е, че не подпали апартамента и не изгоря в него, докато се е опитвал да запали свещи в тъмното.
Слава на Бога за това, че го закриля . . . .

На въпроса на детето : "Тате, защо свети тази червена петолъчка, а ние стоим на тъмно?
Защо от другата страна на улицата имат светло, а ние не?"
Не знаех как да отговоря.

От тогава проблемът за надежно и НЕПРЕКЪСВАЕМО ел. захранване и отопление не ми дава мира.
Просто животът го изпречи пред мен и аз трябваше да намеря решение.

Връщам се в наше време.
Сега в семейството ми има отново едно палаво, немирно и прелестно създание.
Детето е на 7 г. Детето отново задава въпроси, но въпросите звучат така :
"Тате, защо навън е тъмно, никъде няма светлина, а в нашата къща е светло ?
Тате, защо когато играех в Яна (съседната къща) у тях стана тъмно а нашата къща светеше ?"
Отговарям му така : "Защото имаме машинка и си правим наш ток.Нашият ток никога не спира."

Слънчевото парно и ДФвЕЦ ми дават енергийна сигурност и топлинен комфорт.
Не искам да изпитвам отново чувството на страх и безпомощност, когато спре тока.
Така, че бих направил двойно по голяма инвестиция, за да имам непрекъсваемо ел. захранване и отопление.
Това е постижимо, скромния ми опит със Слънчевото парно и ДФвЕЦ показва това.

 



Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #732 -: Декември 08, 2017, 08:38:26 am »
ELPUNTO
По никакъв начин не искам да умаловажавам посигнатото от теб. ПОЗДРАВЛЕНИЯ отново!
Аз също съм привърженик на FREE енергията и мисля в посока да я използвам и в моята къща.
Но както каза имаме различна гледна точка. За да направя нещо трябва да отделя съответните финансови средства от друго перо от семейния бюджет. Затова според мен трябва да има някаква ефективност новата инвестиция т.е. някакво спестяване на пари.
А относно удоволствието да имам постоянно светлина въпроса съм го решил за сега с бензинов 3.5kW генератор за 350 лв. За 1-2 дена в годината когато нямам ток ми върши работа. Останалите десетина пъти по 30 мин. липси не ги броя за проблем.
Основния ми коментар е, че не може нещо да се нарича FREE ако за него се дават пари!!! СЕ е но не е FREE!!!

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #733 -: Декември 27, 2017, 11:53:01 am »
Честито Рождество Христово на всички.Да споделя че тази година съм много доволен от Дфвц 1кв.МРРТ.Мисля да сложа още 500 вата панели.Има един момент в който лампата на дисплея на диспечер свети че акумулаторите са пълни а всъщност не са и като го рестарт иран се оправи... Някои има ли подобно нещо..

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #734 -: Декември 27, 2017, 07:51:16 pm »
Здравейте колеги и честито Рождество!
Бихте ли обобщили информацията за използваните от вас Диспечери, накратко с възможности, предимства, недостатъци, понеже на един приятел, който не ползва много нет и с направена малка система (2 панела), му мислим подходящо управление?
Предварително благодаря на отзовалите се!