Автор Тема: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962  (Прочетена 284788 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #15 -: Септември 17, 2014, 07:17:41 pm »
Добре atos,
няма да питам повече, явно и ти не ги разбираш нещата!
Защо, питай, ама не всеки път едно и също!Така и аз всеки път едно и също трябва да повтарям и така до безкрай?
Ти, Ванко, разгледа ли клиповете, постнати от Димов?
Аз обяснявах ли ти в този си пост:
Представи си сега, че имаш окачена една тежест около 500 килограма на стоманено въже дълго около 10 метра, представи ли си го?
Ха сега, представи си, че с леки, кръгови движения(с ръка) в най-горната част на въжето постепенно го развърташ в кръг(залюляваш го кръгово)-въжето се движи по контура на въображаем конус, нали така?
Долу, тия 500 килограма започват да се въртят в кръг, набирайки скорост, това придава на тежестта голяма кинетична енергия, ако човек застане на пътя и - ще го размаже!И това си го постигнал само с част от силата на ръката си, важно е да се влезе в резонанс.
В това е идеята, да се използва инерцията на масата, като само я управляваш в горната част на въжето, в случая-лоста!
Какъв е принципът?Натрупване на центробежно-инерционна енергия от развъртане на лост с тежест в края.

По същия начин действат и мотокрановете, които събарят сгради с верига и голямо гюлле накрая и.

Знаеш ли, едно време,преди откриването на лъка, древните ловци са ползвали един вид устройство за хвърляне на копие, наречено АТЛАТЪЛ.То е адски просто за изпълнение, но служи за увеличаване на въртящия момент при изхвърляне на копието, като удължение на ръката.Резултат= 3-4 пъти по-голяма сила на изхвърляне при същата вложена енергия-мускулната.
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 12:39:01 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #16 -: Септември 17, 2014, 08:41:18 pm »
Аз обяснявах ли ти в този си пост:какъв е принципа?Натрупване на центробежно-инерционна енергия от развъртане на лост с тежест в края.

Браво atos! Най накрая прозря истината! Ключовата дума е "НАТРУПВАНЕ". Не можеш да получиш повече енергия от тази която си натрупал! И това не е двигател, а акумулатор. Видя ли, че не било толкова трудно!
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 12:39:16 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #17 -: Септември 17, 2014, 09:30:33 pm »
Ей-и-и!  ;D ;D ;D Ей-ии?  ;D ;D ;D Ей-.и-и?  ;D ;D ;D Ей!
...
просто нямам думи... ше ме скъсате... с тия ваш'те "захапки"!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #18 -: Септември 17, 2014, 09:49:03 pm »
Браво atos! Най накрая прозря истината! Ключовата дума е "НАТРУПВАНЕ". Не можеш да получиш повече енергия от тази която си натрупал! И това не е двигател, а акумулатор. Видя ли, че не било толкова трудно!
Да,но си я натрупал, изразходвайки по-малко,отколкото се получава...май именно ти чак едва сега схвана идеята, което е обнадеждаващо все пак :D
Много ясно, че в края, при тежкото махало ще включиш не огромен механичен консуматор, а такъв, който с малко превишава вложената мощност, иначе ще спре.Останалото е въпрос на проба и нагаждане.
По тази схема можеш с една ръка да предизвикаш кинетична енергия, която да размаже човек, ще го отречеш ли?
Автокранът, събаряйки сградите с гюлле би изразходвал в пъти повече енергия ако за всеки удар тръгва с "рогата напред" срещу стената, ще го отречеш ли?
Освен това тук, в тази разработка се използва и допълнителна по-малка тежест за баласт(или силно пречупване-изместване на оста,което е същото), чието въртене спомага за по-лесна смяна на наклона на оста-допълнителна хитрост!Поради разминаване на тежестите при въртене се отчита известна неравномерност на въртене, както отбеляза Димов - когато тежестите влязат в резонанс на въртене се усилва, когато се разминат-леко забавяне.
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 09:59:04 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #19 -: Септември 17, 2014, 10:52:20 pm »
С подходящ редуктор и скрипец и аз ще повдигана с една ръка невероятната тежест от 10 тона. Но когато тя слезе в изходно положение няма, да получа повече енергия отколкото съм вложил. Просто ще я запася на 5 метра височина.
На подобен принцип работят и чуковите мелници, познати са отдавна, но ако знаеш колко ток гълтат.
И накрая щом си толкова уверен в това, което толкова яростно защитаваш: аз лично ще ти дам тези 1500 лв ако успееш да ми демонстрираш установката в режим на реална работа с КПД>1.
Докажи го на яве, то на книга и баба може!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #20 -: Септември 17, 2014, 11:26:37 pm »
Какво да ти доказвам, колега???
Човекът е снимал как работи, казвам ти какво твърди, обяснявам ти принципа...какво повече искаш, какво се зъбиш такъв?
Да не е моя разработка, че да ти доказвам нещо си...?
С редуктор и скрипец или с полиспаст ще се скъсаш от въртене, на всичкото отгоре...ще вдигнеш таратанци, ако спазиш тези условия показани тук,а те са - ПРАВИШ СЪЩО ТОЛКОВА ОБОРОТИ, КОЛКОТО И ГОЛЯМАТА ТЕЖЕСТ!!!

И при всичко това траекторията при управляващата сила е ПО-МАЛКА като изминат път.
Уморих се наистина...да поеме щафетата някой....
« Последна редакция: Септември 18, 2014, 12:28:16 pm от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #21 -: Септември 18, 2014, 12:46:49 am »
Не се карайте, момчета!
Вижте това видео:
http://www.youtube.com/watch?v=JolNozy8UEY&list=UU-41VqjATdRAlN7ztX8S30A
Има стъпка по стъпка изследване на принципите на машината с разни обяснения.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #22 -: Септември 18, 2014, 12:52:47 am »
Материал за четене.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #23 -: Септември 18, 2014, 09:51:56 am »
Какво да ти доказвам ???
Човекът е снимал как работи, казвам ти какво твърди, обяснявам ти принципа...какво повече искаш, какво се зъбиш такъв?
Да не е моя разработка, че да ти доказвам нещо си...?..
Гледал ли си "Междузвездни  войни", снимано е, показано е, мога да ти гарантирам че ще стане... някога но не сега! Тубата е пълна с подобни измислени клипове, това ще се окаже поредният. Древните гърци са обяснявали мълниите с настроението на Зевс. Ако ти претендираш за по-разширени познания - то разпиши процесите с новооткритите (след гърците разбирай) формули. И не забравяй за откритият в последно време Закон за Запазване на Енергията!
Успех в начинанието!
« Последна редакция: Септември 19, 2014, 05:45:02 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #24 -: Септември 18, 2014, 10:16:51 am »
Ванко,с погрешно впечатление си останал.
Аз не споря с теб.Не съм и твърдял,  че въпросният двигател е перпетуум мобиле или подобно.
Даже ми поразгледай постовете - в някои от тях казвам, че е нужно измерване.
Въпросът тук беше за предполагам принцип на действие.
Обясних го , доколкото го схващам - това е!

paparosko

  • Гост
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #25 -: Септември 18, 2014, 10:57:49 am »
Материал за четене.

Интересен материал за използване на някои хидравлични машини (в случая колелото на Сегнер) за получаване на енергия с използването на много малък воден пад, та дори и (както пише) при създаване на съответни условия, възможност за работа дори при отрицателни значения на водния напор - разбирай perpetuum mobile в класическия смисъл на думата.
В колелото на Сегнер се използват последователно помпена и турбинна компонента, създаващи положителна обратна връзка по мощност помежду си!!!

 :)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #26 -: Септември 18, 2014, 06:37:42 pm »
   Специално обяснявам за Bat_Vanko. Представи си, че въртиш в кръг тежест, закачена на въже. Приемаме за момент, че тежестта се намира точно пред нас и се движи надясно. Точно в този момент дърпаме въжето към нас и така траекторията на тежестта се скъсява. Това е равносилно на изместване на центъра на въртене вляво от нас. А точно там е закачена оста на долната тежест на Skinner. При това положение, центробежната сила се оказва приложена към долната ос и действа ускоряващо на долната тежест. Явно в тази машина има разлика в преместванията - преместването на лоста най-горе е по-малко от преместването, което извършва най-долната тежест. Така дори силите да са равни, имаме различни премествания горе и долу. В резултат горе влагаме по-малко работа, отколкото получаваме долу. Имаме един вид "приплъзване" - с малко преместване срещу центробежната сила получаваме по-голямо преместване в посока на центробежната сила. И това става поради изместване на центъра на въртене и елиптичната траектория. За мен това е центробежен двигател, а не гравитационен. Прилагам файл от сайта по-горе.
« Последна редакция: Септември 19, 2014, 06:51:44 am от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #27 -: Септември 18, 2014, 08:18:37 pm »
Адаш нещо се бъркаш! Центробежната не се явява приложена към ос, а към въжето. С негова помощ ти подаваш усилието за промяна на посоката. И където то е закрепено, там ще се появи центробежна сила. А не в някоя си друга хипотетична точка или ос.
Схемата е много проста, едно въже и две тежести, ако беше възможно да се направи нямаше да го чертаят за обяснение, нали!
И конкретно по видеото с обяснението на принципа: центробежната сила е най-голяма при малък радиус на движение. В момента на преместване на оста на въртене, дъгата на движение се изправя много спрямо крайните точки, съответно центробежната сила намалява и в точно този момент ти черпиш от нея. Така намаляваш инерцията на движение в момента когато траекторията е почти праволинейна ( или лека дъга). Тази инерция трябва да бъде компенсирана после, при това виж посоката на векторите на скоростта на двете тела и вектора на приложената сила. Иначе обяснение на хартия винаги е лесно, трудностите идват при практиката.
« Последна редакция: Септември 18, 2014, 08:51:54 pm от Bat_Vanko »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #28 -: Септември 19, 2014, 12:26:17 pm »
   Bat_Vanko, аз като видя нещо работещо се опитвам да си го обясня, а не да го отрека. Това не означава, че съм безкритичен, но просто съм положително настроен. Понякога дори да умуваме върху нещо лъжовно пак може да ни дойде някоя добра идея.
   Прилагам файл, с който да илюстрирам как аз разбирам принципа на Skinner. Траекторията на горния маховик е елипса. Нарисувал съм радиуса на кривата, по който действа центробежна сила. Задвижващият механизъм действа и центростремително, което "изяжда" центробежната сила, но не цялата. Част от нея остава за долната ос, която се ускорява. Тя долната ос е на 90 градуса след горния маховик и има някаква "мека" връзка, която още не съм си изяснил. Още ще мисля без да бързам.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #29 -: Септември 19, 2014, 12:49:56 pm »
Адаш, преди да хвърлиш пари и време за направа, разпиши процеса да кажем през 10 градуса. Ако си на ти с EXCEL, направи го на табличка, ще ти помогне да оптимизираш нещата. Може и на ръка, но конструкцията е сложна и сметките са много. Програмата ANSYS мисля, че има възможност да изчислява такива конструкции, включително с инерционни сили.
« Последна редакция: Септември 19, 2014, 05:48:17 pm от atos »