Автор Тема: Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров  (Прочетена 158054 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Браво, Владо!
Запáли водата, сега остава и да започнеш да вървиш по нея...
Аферим!

При следващите опити вместо готварска сол, разтвори във водата бариев хлорид или стронциев хлорид (може и съответните нитрати) - продават се в химическите магазини и не са скъпи. Очакват те интересни изненади! :)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Няма да коментирам ,че пак трябва да ти казвам неща, които тепърва ще откриваш,
Радвам се,че репликираш установката ми,желая ти успех..
Очаквам от тебе същото :)
Позрави....
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 01:09:54 pm от владимир димитров »

krason

  • Гост
Здравейте,г-н Димитров,
Темата е много добра за тези забързани времена, който се нуждаят от всякакъв вид енергия.
Драго ми става като чета във форума,че пак Българин се захваща да открива алтернативни източници на енергия.
Аз се занимавам също с този вид изобретения,но на принципа на химичното разделение на водната молекула.
От  филмчето, което обяснява експлозията и имплозията ми направи впечатление ,че
реактива за получаването на водород не е от най-продуктивните.
Не ми се обиждайте,но ако за реактив използвате Магнезиев сулфит и високо честотно напрежение до 12V,то дебита ще е чувствително по-голям.
« Последна редакция: Март 09, 2015, 02:18:14 am от atos »

ivoziloto

  • Гост
 
Владо,
след като прочетох идеята ти за ползване на имплозя за задвижване на бутало в двигател с вътрешно горене, не мога да се въздържа да спомена следното:

Станли Майер преди 30 години измисли кола която се движи на вода (но бе убит и изобретението му не видя бял свят).

Ето тука може дас видиш специалните свещи които той ползва в стандартен двигател с вътрешно горене:

http://rwgresearch.com/open-projects/stanley-meyers-wfc-tec/stanley-meyer-wfc-water-injector-technology/

Доколкото разбирам, идеята ти е същата, но от сложните му схеми може да видиш колко напред е бил Станли преди 30 години.

Също, той инжектира вода която е йонизирана по такъв начин че молекулите на водата са почти разделени. По този начин той генерира толкова ННО че може да подкара цяла кола.

Късмет,
Иво




Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
krason Благодаря..

 ivoziloto
Това е просто един инжектор-свещ , един детайл от целия двигател .
Не знам какво е правел Станли ,но съм сигурен ,че не е използвал стандартен двигател..
За това измислих двигател от нов основен  тип,за да може да работи с това гориво.Не се лъжете от простата схема на макета(това е схема на макет, а не на самия двигател). Схемата  на практика е по сериозна, когато му дойде времето ще разкрия всичко..
Поздрави..

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Средствата от кампанията, макар и недостатъчни, продължават работата по двигателя  https://www.indiegogo.com/projects/watburn-this-invention-will-change-the-world/x/9716510 и се отстраняват проблеми свързани с продължителната му работа.
Благодаря на всички,които станаха част от тази кауза.

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Владо много интересно говориш-ем не знам,ама съм сигурен(за Маер)...това е макет-двигатела е ее-ха...като му дойде времето...Имам предложение към теб- направи това което мислиш че правиш и после (дошло му е времето) Пиши,спори,доказвай,продавай..Щото дотук нещата изглеждат като партия покер с лоши играчи,дими,гърми,а електромера върти.Не ме разбирай погрешно-желая ти успех.
« Последна редакция: Март 13, 2015, 09:30:23 pm от atos »

krason

  • Гост
Здравейте,г-н Димитров

Експлозия-Имплозия
(Удар и равен по големина и обратен по сила противоудар)
Или нищо не се губи във Вселената само придобива друга форма,мирис,цвят и агрегатно състояние.

Замислих се днес и смятам ,че и двете операции :експлозията и имплозията биха могли да  се използват за общото дело.
При експлозията може да се използват до 60 процента от КПД(коефициент на полезно действие) /съответно в зависмост с какъв двигател или съоръжение се работи/,а при имплозията да се улови енергията на вакуума, и да се повиши КПД-то.
Всичко това би довело до съоръжение с доста голям КПД, което го доближава до перпетуум мобиле.
Никое такова съоръжение или двигател с вътрешно горене няма да има такъв голям КПД.
Ако се разработи такъв двигател, то той би трябвало да има два работни такта.
Може да е и коренно различен от досегашните двигатели с вътрешно или външно горене.
Всичко е в ръцете на конструкторите.
Стигам до извода ,че един или група ентусиасти трябва да открият способ за производство на водород,а други умове да създадат съоръженията, които ще използват водорода.
Работата изобщо няма да е проста.

« Последна редакция: Март 16, 2015, 04:43:17 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Блокова схема на двутактов двигател с вътрешно водно горене...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
владимир димитров
Защо снимка, а не jpg например?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Трябва да конвертирам....

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
На клавиатурата има един бутон, на който пише PrtSc. Когато го натиснеш, компът прави снимка на това, което е на екрана. След това отваряш Paint и натискаш Ctrl+V. На пейнта се появява снимката на екрана. Записваш, като файл и качваш тук.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Новия вал.. :)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Моля Администраторите да върнат ОРИГИНАЛНОТО  заглавие на темата - Двигател захранван с вода на Владимир Димитров..

Искам да развия темата,  като приложа още информация  и клипове, разясняващи принципа и работата на двигателя..

Благодаря предварително...

Темата наистина си е твоя-авторска, Владо! Промяната в заглавието едва ли ще попречи или допринесе за разработките.../А/

« Последна редакция: Август 26, 2015, 06:49:46 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Двигател захранван с вода на Владимир Димитров
« Отговор #89 -: Август 26, 2015, 07:28:31 pm »
Благодаря за разбирането!!!