Автор Тема: Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров  (Прочетена 158067 пъти)

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
Браво Влади! Само напред!
Аз съм малък инвеститор за да предложа услугите си за мащабна разработка. Моя съвет е да разполагаш образец който да работи 1 000 - 1500 часа в годината без проблемно и в продължение  на 10 години - за да покрие съвременните критерии за надеждност (аз като консуматор искам да разполагам с автомобил които може да работи 2 час/ден безпроблемно!!) Затова се насочих към работа с ANSYS за да ми излизат симулациите на общо известните модули  - "безплатно".
С малко инвестиции и малко помощ с ANSYS мога да помагам...ако представлява интерес.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Владимир ако не беше споменал за втория такт от имплозията според неговите твърдения повече ме усъмни отколкото убеди че има работеща установка понеже за да използва втори такт от имплозия според мен трябва да има идеален вакуум който да издърпа буталото. Съмнявам се, че е успял да създаде идеален вакуум с подръчни материали, почти не го вярвам. Не е показал никакво доказателство до сега за самозахранване на прословутия му двигател само някакви снимки на нещо сглобено в кутия за настолен компютър. Намирисва ми на измама цялата работа но дано да не съм прав...
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 06:49:06 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хайде да не изпадаме в смешната ситуация, на коментиралите след публикуваните статии в електронните медии, а?
Какво значи САМОЗАХРАНВАНЕ при този двигател???
Много просто - значи работата му да е в състояние да осигури нужната искра за поддържане на процеса!
АБСОЛЮТНО СЪЩОТО ,както и в стандартния ДВГ.
Имаме гориво, имаме и генератор - нищо невъзможно!
А никой не е споменал абсолютен вакуум като явление, достатъчно е  НАЛЯГАНЕ ПО- НИСКО ОТ АТМОСФЕРНОТО, за да има имплозия!
В случая ниското налягане е определено като "частичен" вакуум - пак нищо необяснимо!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Дори и частичен вакуум е трудно постижимо - в смисъл да се поддържа при искра. При по-силна искра вакуума може да се разруши... Много ми е интересно как го е осъществил това.
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 06:50:48 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Дори и частичен вакум е трудно постижимо в смисъл да се подържа при искра. При по силна искра вакума може да се разруши... Много ми е интересно как го е осъществил това.
Подобно изказване сочи за абсолютно неразбиране на процесите по принцип във всички ДВГ!
Май идеята ти убягва някак?
Нали точно въпросното "разрушаване" на този вакуум движи буталото обратно до ГМТ, където следва отново експлозия?

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
При ДВГ горивото се впръска и изпарява за да се смеси с необходимия въздух и да се осъществи горивния процес. При изгарянето резултантните газове получени от горенето се разширяват и бутат буталото.
 При Владовия двигател гори вода, която когато е в газообразно състояние 1600-1700 пъти по-обемна отколкото водата в течно състояние, затова има вакуум който дърпа буталото. Колко по-добре уплътни движещите се части, толкова по-малко загуби ще има и ще се създаде по-голям вакуум. Човека има още много работа да усъвършенства работата на двигателя и управлението му.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
prp ! Зарежи бе човек ! Не виждаш ли какво невежество царува ?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Аз мисля, че в такъв случай искрата, която пали водата, трябва да се подава малко преди "долна мъртва точка", защото първо има кратка експлозия, т.е. бута надолу, след която следва имплозия. А тази имплозия ще върши работа, след като буталото е в най-долна точка и почне да свива обема нагоре.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Лелеееее...ама вярно невежество!

Владо, обясни им?
EDM, Брадатия...какви ги говорите, бре?
Тук имаме ЕКСПЛОЗИЯ в ГМТ, която изтласква буталото НАДОЛУ.
После, при ДМТ вече се е образувала ИМПЛОЗИЯ, която го дърпа НАГОРЕ.
Всичко това- за един ход, кое не е ясно?

Самият момент на подаване на "искрата" вече е въпрос на центровка.
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 05:51:11 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
... Тук имаме ЕКСПЛОЗИЯ в ГМТ, която изтласква буталото НАДОЛУ.
После, при ДМТ вече се е образувала ИМПЛОЗИЯ, която го дърпа НАГОРЕ.
Всичко това- за един ход, кое не е ясно?

Самият момент на подаване на "искрата" вече е въпрос на центровка.

Мисля че работата в тоя двигател е точно наобратно - имплозията е при запалване на свежата смес, а не продуктите на горенето. Т.е. ще имаш подаване на искра в ДМТ, имплозия и последващо разширение.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
prp ! Зарежи бе човек ! Не виждаш ли какво невежество царува ?
Може и да съм невеж но експлозия и имплозия в двг едновременно ми се струва несъвместимо понятие. Ако можеше така щеше да се приложи до сега и в обикновен двигател на традиционно гориво.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Лелеееее...ама вярно невежество!

Владо, обясни им?
EDM, Брадатия...какви ги говорите, бре?
Тук имаме ЕКСПЛОЗИЯ в ГМТ, която изтласква буталото НАДОЛУ.
После, при ДМТ вече се е образувала ИМПЛОЗИЯ, която го дърпа НАГОРЕ.
Всичко това- за един ход, кое не е ясно?

Самият момент на подаване на "искрата" вече е въпрос на центровка.

На теб ясно ли ти е, че ако се пали водата в ГМТ, докато буталото стигне до ДМТ след началната експлозия, която го бута надолу, много преди това ще настъпи имплозията и ще го дърпа нагоре, още преди да е слязло най-долу?
Въпрос на техническо изпълнение и практически ход на буталото./А/
Експлозията и имплозията настъпват са миг, няма време имплозията да чака буталото да стигне ДМТ.

Иначе, прости ми за невежеството...

Не ти прощавам.При 5000 об/мин. ГМТ и ДМТ се сменят около 83 пъти в секунда!/А/
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 01:29:44 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Според мен, Владо е казал повече от достатъчно ... сега работи... Очаква се да покаже по-нататък напредъка на работата.
Не знам за някои, но на мен ми е ясна цялата идея в разработката.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
prp ! Не си ме разбрал правилно ! Точно невежеството, не се отнася до теб, а до всички останали които се удивляват от тази нелепост !

lazy

  • Гост
         Колеги, предполагам че недоразуменията идват от  това, че някои от вас имат предвид тази схема:
http://static.petel.bg/resources/2015/01/14/5%20-%202_288x384.JPG
Тук свещта е долу, а вала  горе :)