Автор Тема: Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров  (Прочетена 158089 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Ради, това от линка е съвсем различно от разработката на Владо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Майсторе не гледай снимките. Доста често авторите на подобни статии лепват каквито и да е картинки само да има нещо разчитайки на некомпетентността на по голямата част от читателите. Аз лично съм виждал в дир/бг една снимка поставена на 4 различни по характер статии. Общият принцип е, че и двете устройства използват инициирана от електричество експлозия на вода за хода напред от последваща имплозия за хода назад. разликата е само в размера онова е няколко хиляди пъти по малко. А да използвали са силициева пластина "сигурно от напрегнат силиции"
Което веднага ме кара да направя асоциация с вица за това как хакер разбива банкомат.
Със 10 килограмов чук "вария" кирка и лаптоп.
Лаптопа му е необходим за същото за което на ония е била необходима силициевата пластина
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Според мен основната идея на двигателя, откъдето идва всъщност и ефективността му е хващането на имплозията. Дори енергията получена от експлозията да се преобразува в електричество и използва за разпадането на водата, то остава енергията от имплозията, която трябва да покрие загубите от преобразувателите, триенето, инерционните загуби, захранващите устройства и управлението и пак ще остане полезна енергия която може да се използва по усмотрение на потребителя (електричество, механична работа и т.н.).
 Владо, незнам дали си мислил да експериментираш с боксерен двигател, защото там има други ползи?



Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Според мен единствения шанс Владимир да спечели от изобретението си е да си ги произвежда и продава сам двигателите. Например прави 10 продава ги после с парите прави още 20...
Иначе докато чака инвеститора може да го изпреварят например двигателя на Чобанов... а и инвеститора може да го измами и нищо да не излезе накрая.

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Мисля, че двигателя на Владо ще бъде по-ефективен от електродвигателите захранвани с ефектора на Чоби, защото там се налага много сложна трансмисия, за което той не говори, а му е проблем който сигурно още не е решил.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
На мен ми бяха достатъчни тези 10 секунди клип http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=9355.0;attach=39741 за да ми стане ясна цялата работа.
Знам обаче колко още МНОГО работа му предстои на Владо, докато усъвършенства процеса до готов продукт.
Естествено и, че PRP е също много прав... аз поддържам тази форма на разпространение на продукт - най-високото й ниво на реализация се нарича Мулти Левъл... а също и/или Продаваш на един с 10 % намаление, ако ти доведе десетима други купувачи...
...
Айде стига маркетинг (парите са ясни)... дайте да помагаме на Владо!

teslov:

  • Гост
Буталният двигател е много сложно начинание. Необходим е много дълъг път на оптимизиране. Необходима е много голяма по обем и качество материална база, за да се достигне до практически приложим и оптимизиран продукт. През това време, няма да има възвръщаемост и рисковете, от различен характер, са големи.
Според мен, по-добрият вариант е да се тръгне към нагревателния ефект. Възвръщаемостта там е по-бърза, по-сигурна и изисква по-малко инвестиции отколкото за буталния двигател. Всеки има нужда от топло през зимата.
Ако искаш въртене, направи един опростен парогенератор и завърти някаква турбина (може и на Тесла).

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Имайте в предвид, че Владо още не е показал последната версия на двигателя си. Явно е решил проблемите с генерирането на електричество от двигателя и преобразуването му във високо напрежение и пак вкарването му  към двигателя. И му остава още мощност за да върти.
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 11:18:02 am от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Теслов, за отопление няма да стане, защото не може да се ползва енергията на имплозията, а именно тя прави ефекта, доколкото съм разбрал.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Според мен за производство може да е много ценно напълно компютъризирано CNC, на което му даваш CAD модела и то да ти го изреже. Някакъв по-професионален с доставката може да излезе около 4500$.
А ако може да се изработват частите на двигателя от алуминий, може да се мине и с няколко пъти по-евтин.
Горивна камера на вода е много добра опция за стърлинг зимно време, като няма слънце - когенерация - парно плюс ток  ;D
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 11:19:37 am от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Брадатия, правилно си разбрал ,точно така е,но става и за отопление ...

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!

 В сайта http://www.moreto.net/novini.php?n=276844 има публикувана статия по темата.Незнам автора дали пише с разрешение на Владо или просто използва общодостъпната информация от Нета. Щом е вече в публичното пространство ще има интерес и от други медии, а дай боже и от безкористен инвеститор.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
И коментарите са интересни.....

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хахаха, я прочетете това:

" ...вдъхновено от реакцията, която се получава след като се капне капка солена вода върху горяща свещ..."
хахаха, кой да им каже, че не е горяща свещ а автомобилна, да бяха питали:)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX