Автор Тема: Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров  (Прочетена 158083 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Отварям тема за да се събере на едно място информацията за двигателя, а в последствие да се направи презентацията която ще бъде преместена в раздел ''КОНКУРСИ'' ако такава е вашата воля...

Започваме с тестовете с капка солена вода върху свещ и свръх бързо разграждане по моя метод.

http://vbox7.com/play:4e6d260131

Капката вода се превръща в  горящ водород за части от секундата. Метода е повече от 10 пъти по-ефективен от обикновена електролиза, а достигането на такова бързо производство е невъзможно с електролизата .

Наличието на имплозия  в бутален механизъм доказва, че това е горящ водород, а не плазма, както някои колеги спореха че е...

Прикачвам схемата от 2011 г и клип (работа на макета изпълнен по схемата)...

С годините двигателя претърпя много модификации и  продължава да се работи по него.
За да може да се изкара максимум мощност за база взех едноцилиндров 100цц.. Преработката му беше голямо предизвикателство, с времето се решиха редица проблеми но принципа е в основата на макета.  Схемата на 100цц  е доста променена в наши дни ...
  Сместа експлодира за една част от секундата и в оставащите  имплодира - създава вакуум..
Така буталото прави два работни хода, и то само за сметка на един импулс, за сравнение четиритактовият двигател има само един работен ход на четири такта ...
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 05:41:11 pm от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Поздравления! Добра работа и с бъдеще! Преди петнадесет години правех подобни опити, но се ориентирах почти изцяло върху СЕ и получаването на електроенергия, но бих приложил този принцип за направата на отоплителен уред, най-малкото, а ако става и за задвижване на автомобили - то защо не!
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 12:13:06 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Метода е много лесен за разбиране, затова давам старите схеми, защото са много по лесни за разбиране.
 Схемата за бензинов двигател е много по-сложна, а замерванията при експериментите с отопление на вода, дават за резултати многократно по-ниска консумация (500w) за същия пламък (д-рТренчев). Много добре разбирам тяхната разработка, но създаването на плазма е съпроводена от голям разход на енергия - 3000W, колкото консумира устройството им.
При моя метод плазмата (волтова дъга) е само катализатор на процеса, затова и пламъкът (жълтее). 

http://vbox7.com/play:b8e216e296

Но да се върнем на самия метод.

Знаем, че от малко количество вода можем да произведем много повече Браун газ.
Защо ни е тогава да атакуваме с ток  толкова много вода, когато получаваме газ колкото за 1 капка преработена  вода в минута (примерно).
При обикновена електролиза на положителната пластина се отделя кислород, а на отрицателната оксиводород.
Какво би станало, ако намалим контактната площ на отрицателната пластина, консумацията на ток ще се понижи, както и общото производство на Браун газ, но колкото повече намаляваме размера на отрицателната пластина се концентрира производството на водород, който се отделя от нея.

Нека сега си представим, че отрицателната плоча е с големината на игла, водорода ще се отделя само и само на върха на иглата потопен в електролита, вече знаем къде е водорода, не може да избяга, той се отделя само там..

Ами ако сега си представим, че заменим иглата с волтова дъга.
Водорода ще се отделя само в единия край на дъгата и ще се запалва ...

За целта трябваше да се направи ДЪГОВ ГЕНЕРАТОР ....
Загледайте се в простата невзрачна схемичка, която буди присмех във всеки занимавал се с електроника ...
Да приятели, проста е... Но това е 250W дъгов генератор на хармонични честоти, захранван от DC напрежение 310V.

Волтовата дъга създава  хармонични с голяма мощност, които атакуват водата, която контактува с нея  в единия й край, и тя започва да се разлага с изумителна скорост. Дроселът (L) отделя хармоничните, за да не бъдат шунтирани през големия капацитет на кондензатора (C), също така той пречи на (C) да се разреди през водата до нулев потенциал, което ще е фатално за схемата .
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 02:05:55 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Двигател захранван с вода на Владимир Димитров
« Отговор #3 -: Януари 10, 2015, 11:41:03 am »
Важен е крайният резултат, а при мен той е налице...

Съпротивлението на водата.

Разбрахме, че водата се съпротивлява на процеса електролиза, но при определени условия тя губи съпротивителните си качества и се разлага с изумителна скорост. Колкото по-малко е количеството на водата толкова по-голямо е нейното серийно съпротивление в схемата, а съпротивлението, което оказва на процеса по-малко...

Нека направим опит с беззащитна капчица солена вода, поставена върху преправена  автомобилна свещ, към която сме включили мощния дъгов генератор...

Оооооо дааааа!!!!! Взрив и то какъв, и това е на цената на един импулс, който е съставен от серия импулси с хармонични честоти достигащи чак до късовълновия обхват..

Вижда се на клипа  http://vbox7.com/play:4e6d260131  че с една капка може да се направят десетки взривове като част от водата се разпръсква или изпарява, проблеми, които са решени при преработения бензинов двигател...
Да приятели, двигателя харчи изумително малко вода..
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 02:09:04 pm от Maistora52 »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Здравей Владо, в предишния си пост мисля, че много точно си напипал идеята за спонтанно разлагане на водата и наистина аз смятам, че си прав. Разбирам, че като любител предполагам с ограничени средства и време изпитваш трудности при своите експерименти. Гениалността на повечето идеи винаги се е криела в тяхната простота. Усложняването настъпва само когато трябва да се оптимизират нещата. Тъй като моите цели от много време са свързани с отоплителни системи, ми хрумва една идея за нещо като котел за парно. Какво ще кажеш ако се направи  не един а 10 генератора по 100W на определено разстояние с общ електрод и обща ваничка. Над ваничката слагаме медна плоска тръба върху която ще бият пламъците от десетте генератора а в самата тръба пускаме вода за топлообмен. При моите експерименти да ти кажа колкото и силен пламък да пуснеш към медна тръба, не можеш да я стопиш или пробиеш докато в нея има вода. Цялата система я затваряме в термо изолиран пакет за да не губим нищо. Интересно ще бъде дали с този 1 KW ще можем да получим поне 6KW-7KW топлинна мощност, което ще бъде много повече от най-добрия климатик. Системата не би била скъпа, а и всеки който има желание ще може да си я направи, а този който го мързи ще може да си я купи :) . Ако искаш можем да обменим мисли и на лични. Поздрави Митко.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Аз искам да питам, сега само на вода ли работи системата, или се добавя и натриев хлорид? - (проблема с отделение хлор премахнат ли е?)
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 05:43:12 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Владо, поздравления за разработката ти. Не съм срещал досега подобно нещо. Прочетох и обясненията ти за ефективността при атакуване на по-малко количество вода и мисля, че както казва Майстора: Напипал си Господ за крачола  ;)

Интересно ми е обаче, имайки предвид, че тоя взрив първоначално е свързан с експлозия за части от секундата, а после докрай с имплозия, как си успял тези противоположни сили, да впрегнеш в задвижването на буталото. Т.е. кога всъщност се осъществява паленето, в коя точка на буталото?

Другият ми въпрос е, какво всъщност ползваш за електрод при паленето на водата, волфрам ли?

Ако се направи един котел за отопление,  възможно е да се поставят и пелтие елементи, които ще контактуват с изходната и входната вода и така ще има безплатен ток за процеса, т.е. котела ще може да се самозахрани без проблем.

Пожелавам разработката ти да види бял свят на пазара, и като двигател, и като отоплител. Това ще е без аналог.
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 05:44:50 pm от Maistora52 »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Ще си позволя да направя някои експерименти  тези дни (ако намеря време) с чешмяна вода. Смятам да пробвам да налея метална ваничка с вода като в същото време ще я ползвам за положителния електрод, след това в една керамична тръбичка (имам такава) ще пъхана дълга игла която да се подава само връхчето в края на тръбичката. Ще пробвам схемата с по високо напрежение 800v-1500V, би трябвало да протече същия процес.
Идеята на Владо за минимален размер на отрицателния електрод е абсолютно обоснована. Също и използването на дъгов разряд за генериране на хармонични трептения.
Между другото при наличие на готварска сол NaCl при процеса би могло да се получават натриева основа NaOH и солна киселина  H2+Cl2 =  2HCl и двете във воден разтвор се самонеутрализират т.е. протича химическа реакция която пак довежда до воден разтвор на NaCl .(киселина + основа = сол + вода). Не мисля, че хлорът успява да се отдели в атмосферата под някаква форма или ако има такова това ще бъде в пренебрежимо малки количества. По принцип химията не ми е силна страна :) но така виждам аз нещата. Нека, ако има химици те да кажат.

ПП вижте тази статия http://www.idg.bg/nauka/56986/razrabotiha-mikrodvigatel-s-vatreshno-gorene-ot-nov-tip
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 05:58:45 pm от dymelsoft »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Аз мисля, че когато Владо довърши разработката - - Тренчев и Ко "пасти да ядат"...
 т.е. това ще бъде най-готиния "Воден Електро-Искров Двигател" - или "Водно-Плазмен Двигател"... (и/или отоплител - евентуално)...
Според мен разработката на отоплител ще има по-големи проблеми отколкото при двигател.
Владо ще измисли най-точното име.
Владо - свиркай какви чаркове ти трябват. Ще помагаме.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
мощни евтини пелтиета тук:
http://www.ebay.com/itm/111201613218?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Схемата на Бронепоезд за пелтиета:
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 07:31:57 pm от Maistora52 »

mentgele

  • Гост
Поздравления Владо!
Мога да помагам с медни тръби ако ти трябват - фи 8х1, фи10х1, фи12х1, фи15х1, фи 22х1, фи28х1 и фи35х0,9.
Аз също имам интерес за отопление.
Успехи!

П.П. Сега видях че си от Варна, което е проблем. Във Варна се предвижда да работя чак лятото.
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 09:42:33 am от mentgele »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
За отопление вижте темата на Тренчев. Тук е по-добре да си остане за двигателя.
http://mazeto.net/index.php?topic=7267.msg49039#msg49039

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
teofilius,dymelsoft, Maistora52,GreenHulk,mentgele,valex...Благодаря ви колеги...
Само един жокер, за тези,които се занимават с отопление-пламъкът е избирателен(умен),реагира на всеки елемент така, както иска.Водата не гори вода,за това ви е трудно, въпреки високата температура на пламъка да затоплите вода с него,схемата на печката е различна..

Да се върнем на Двигателя с Вътрешно Водно Горене...

Ако вече сте разбрали как работи двигателя,вече знаете че това е нов тип двигател с вътрешно горене, с елементи на CE в него.Подаваме импулс за един работен ход, а получаваме втори ход напълно безплатно от създалия се вакум(имплозия), е това ако не е свободна енергия..
Двигател с два такта, два работни хода ,като единия е напълно безплатен, а това си е 50% от работата на двигателя.Оборотите, които достига (ако са спазени някои изисквания),  са много високи...

Да НО , както знаем от форума ,лесно е на теория, трудно е на практика..Има много,много конструктивни проблеми,които съм решил през годините, също така притежавам, много материали, като по горния клип,които доказват че 2011 година, аз имам работещ макет на двигател захранван с вода....

След макета беше ред да се направи по сериозна конструкция, която да понася голямо натоварване ,тук е мястото да благодаря на стругарите и фрезистите, на които от съображение за сигурност няма да споделям имената.Сам си правех чертежите на елементите, после сглобявах и двигателя еволюира....

И сега е ред изобретението ми, да мине в по-горно ниво....Но тук трябва да се намесят ИНВЕСТИТОРИТЕ...
Идеята ми е да се направи малък цех за преработване на бензинови генератори на ток, като се преработва бензиновия агрегат във воден. Двигателя с Вътрешно Водно Горене  ще се самозахранва ,така ще получаваме електричество за сметка на вода..Също така могат да се произвеждат отоплителни уреди и други устройства на база измисления от мен, нов принцип на разлагане на водата ..
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 03:29:45 pm от Maistora52 »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Владо, поздравления за двигателя. Относно жокера благодаря, но мисля че едва ли има колеги занимавали се с браун газ да не са наясно с това, че пламъкът е избирателен (умен) както казваш :). Не подценявай опита на колегите във форума, мисля че има хора с много богат опит в тази насока, при това опит отпреди 10-20 години. Без да подценявам твоите разработки , повярвай ми не си първия нито последния който е открил възможностите на водата. Относно инвеститорите успех, това е много трудна част. Според мен ти е необходим работещ прототип, който да е в състояние да работи поне час на вода и да има реален остатък произведена ел. енергия, тогава имаш много голям шанс да намериш инвеститори, а може и да кандидатстваш за финансиране по програми за иновации или да си направиш фирма и да кандидатстваш за финансиране на стартиращ бизнес. Трудностите тепърва предстоят. Понякога може да ти се стори, че самото изобретение без значение какво, е най-лесната част от всичко останало :). Поздрави и успех.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
До колко има свободна енергия в идеята на Владимир Димитров тепърва ще се разбира Въпросът е, че не е единственият на този фронт. Може да се каже, че идеята му е вече успешно репликирана, или паралелно осъществена, кой както иска да си го нарича. За мен е по важен факта, че два независими източника  стигат до еднакъв резултат. Разликите в порядъците при дименсийте също са без значение. Принципа е един и същ и работи не само в присъствието на автора  ;)
Ми уверете се сами:
http://www.idg.bg/nauka/56986/razrabotiha-mikrodvigatel-s-vatreshno-gorene-ot-nov-tip