Автор Тема: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!  (Прочетена 119163 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Цитат от писмото на Gaitan:

"Здравейте,
Здравейте! Аз съм режисьор на свободна практика. Интересува ме темата за Свободната Енергия и в момента работя над сценарий за документален филм за Стефан Маринов.
Прочетох много материали, срещам се с издателя на "Изиди Сатана", който стана консултант на проекта, говорих с лица, с които той се е познавал в Германия и Австрия. Видях се и с жената и сина на Стефан Маринов и с няколко негови приятели. Срещнах се и с няколко негови съвременници от БАН, които обаче не знаят с какво се е занимавал (или тактично се разграничават от това) и не могат да обяснят нещата, за които чета тук и в книгите на Маринов.
Работя заедно със сценаристка, с която събрахме много данни за живота и близките на Стефан Маринов.

Най-същественото обаче, идеологията, целта на разработките на Стефан Маринов, как конкретно се е борил в пътя към един по-добър свят, има нужда от обяснение от специалист или човек, който разбира труда му.

Прочетох Ваши мнения, затова се обръщам към Вас с надежда за отговор и евентуална писмена кореспонденция или среща.
Смятам, че филм за Стефан Маринов би имал смисъл единствено ако обективно отразява идеите, целта на разработките и практически обяснения за широк кръг хора, а това може да стане най-добре с помощ на хора с будна настройка.

Организационно погледнато, ще кандидатствам за субсидия на филма и ако бъде произведен, той ще бъде показан на фестивалите за документално кино и евентуално по телевизията.

Приемете уважението ми
"


Моля колегите, кой каквото знае, да пише тук.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 07:28:44 am от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #1 -: Януари 08, 2015, 01:30:12 pm »
Bravo!E tova e hubava novina!
Do kolkoto znam toi e sazdal testastika ili byrkam ?
...
Не бъркаш, Векторе! Бих казал, че според мащаба си като територия и народ - този наш Български изследовател, Учен и Разработчик-Изобретател е от ранга на Тесла!
М52
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 01:51:03 pm от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #2 -: Януари 08, 2015, 01:57:55 pm »
...
Do kolkoto znam toi e sazdal testastika ili byrkam ?
...


Според това, което съм чел е бил член на ръководството на швейцарската общност "Метернита".
Единствен той е глсувал за това тайната на тестатиката да се даде на човечеството.
Но...можем да се досетим какъв е бил изхода от гласуването.
А иначе в нета се намират снимки със Ст.Мринов и две малки "Тестатики"
И е съмнително дали ги е правил той / тестатиките/

Gaitan

  • Гост
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #3 -: Януари 08, 2015, 06:42:02 pm »
Здравейте, аз писах на Майстора за филма.
Събрах голям обем информация от тук, от Интернет и от вече проведени интервюта с близки и приятели на Стефан Маринов. Писах и до Метернита, които ми отговориха, че Тестатика е създадена единствено от техния лидер Пол Бауман, който известно време преди смъртта си е поискал генератора да бъде унищожен. Самият Стефан Маринов разказва в "Божествен Електромагнетизъм" за Тестатика, това цитира и Николаев в книгата си "Тайните на електромагнетизма и Свободната Енергия.

За да стане достъпна значимостта на работата на Стефан Маринов, а и за да бъда обективен в работата си, трябва твърденията да са подкрепени с анализ на хора, които разбират от тази работа. Аз не съм физик и рискувам неволно да подведа зрителя ако предавам напосоки информацията, която намирам.

Затова моля, който иска да се свърже с мен за коментар, да го направи тук във форума или на електронна поща petergaitan@abv.bg

Поздрави.
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 06:46:00 pm от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #4 -: Януари 08, 2015, 06:46:43 pm »
Стефан Маринов е работел и с руския физик Г.В. Николаев след запознанството им през 1991 г.
Николаев описва работата на Маринов в "Тайните на електромагнетизма и свободната енергия" от стр. 51.


Филм за него и линков към книгите му има в тази тема http://mazeto.net/index.php?topic=4410.msg20772#msg20772

Тук има обсъждане в един форум на конструкция от Маринов http://cyberenergy.ru/transgeneratory/nikolaev-skalyarnoe-magnitnoe-pole-t64.html
За да се разбере работата на Маринов ще помогне прочитането на тази книга на Николаев "Современная электродинамика и причины её парадоксальности"

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #5 -: Януари 08, 2015, 06:52:41 pm »
Според мен е важно да се намерят независими доказателства(ако такива има),  че г-н Маринов е автора на Тестатика, доколкото разбирам, от Метернита твърдят, че Тестатика е създадена единствено от техния лидер Пол Бауман.
От друга страна снимката с двете устройства е косвен знак, че той може да е имал някакво участие или отношение към това устройство, и ако не се намерят директни доказателства, за това може да се направи поне загатващо допускане.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #6 -: Януари 09, 2015, 07:39:08 pm »
Ето един човек, който е бил състудент със С.Маринов, познава го лично и може да
даде оценка на разработките му.
Това е проф. Страшимир Мавродиев, ядрен физик, работил дълги
години в изследователския център Дубна, край Москва.

ел. поща : mavrodi@inrne.bas.bg

Проф. Мавродиев работеше в БАН преди 1-2 години.

Gaitan

  • Гост
Re: Ще се прави филм за Стефан Маринов - помагайте!
« Отговор #7 -: Януари 10, 2015, 10:51:36 am »
Благодаря.