Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 434916 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #375 -: Януари 15, 2015, 04:32:59 pm »
...Трансформатора не е консуматор на енергия "като изключим загубите" само когато работи на променлив СИНУСОИДАЛЕН ток.
Погледнато в рамките на микро- и наносекунди дори и това не е вярно. В първия момент, когато синусоидата се вдига и магнитното поле се изгражда, трансформатора ще изконсумира някаква енергия. При падане на синусоидата част от тази енергия ще се върне. Колко ще се върне - зависи от конструкцията на трансофрматора, но най-вече от товара, закачен на вторичната намотка.
Нека ви кажа как аз си представям нещата: Представете си магнитното поле, което се увеличава с увеличаване на напрежението. Като балон, който расте. Всъщност ... като луковица - слой след слой, която се увеличава. Ако в пространството където тази луковица се увеличава няма нищо, тя ще се оформи в идеална сфера. В такта на свиване ще се прибере точно по същия път, и ще отдаде енергията си обратно.
Обаче ... сега си представете жичките на вторичната намотка. При пресичането си с магнитното поле в тях се индуцира ток, който също създава магнитно поле, насочено обаче обратно на първото. Луковицата вече няма да е идеална сфера, а нещо изчанчено, криво, деформирано от натиска на полето генерирано от тока във вторичната намотка. Колкото по-голям ток протича във вторичната намотка, толкова тези сили на съпротивление ще са по-големи, толкова по смачкана ще е тая фигура, и толкова по-малко енергия ще можем да си възстановим като я прибираме. Толкова повече сила (ток) ще ни трябва и да я разпънем до желаните размери, за да може да обхване цялата сърцевина на трансформатора.
Още един пример - представете си вертикална тръба, пълна с вода, и на ДЪНОТО й има балон. Той е смачкан от налягането. Почваме да го надуваме, влагайки енергия. Нивото на водата в тръбата се повдига. Но ние може да си приберем цялата енергия, която сме вложили, ако почнем да изпускаме въздуха, защото върху балона ще натиска точно това количество вода.
Обаче ако тръбата е пълна до горния си ръб и почнем да надуваме балона, част от водата ще почне да прелива. Тая вода ние можем да я ползваме - да си въртим турбинка примерно, или да вадим по някакъв друг начин енергия от това, че тя е на високо. И тая енергия ще е част от енергията, дето сме я вложили докато надуваме балона. Обаче ... като тръгнем да си прибираме енергията от въздуха в балона докато го изпускаме... върху него вече няма да натиска същото количество вода (щото нали ... ние си отсипахме малко за да си свършим една работа с нея). Съответно ще можем да си върнем по-малко енергия. Точно толкова по-малко, колкото сме изкарали от водата, дет си отсипахме "в първия такт".
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 04:41:29 pm от juliang »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #376 -: Януари 15, 2015, 04:37:10 pm »
 "Като балон, който расте. Всъщност ... като луковица - слой след слой, която се увеличава. Ако в пространството където тази луковица се увеличава няма нищо, тя ще се оформи в идеална сфера. В такта на свиване ще се прибере точно по същия път, и ще отдаде енергията си обратно."
Това важи ако се свива бавно!


А имаме ли ефект на "магнитна имплозия" ?
При рязко прекъсване на изкуствено създадено магнитно поле, противодействащата среда има ли "инерционен" момент?
В примера с балон, ако го спукаме с игла, резултатът от рязката имплозия е гръм, а тук?
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 04:40:17 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #377 -: Януари 15, 2015, 04:47:56 pm »
Имплозията и експлозията са ... много относителни понятия. Експлозията на свръхнова звезда трае векове. Експлозията на граната заснета със свръхскоростна камера е точно толкова бърза, колкото растежа на цвете заснета със свръхбавна камера. Всичко зависи от гледната точка.
Какво би представлявала имплозия във вакуум? Аз лично не мога да си представя. По същия начин не мога да кажа дали има реакция на средата, тъй като нямам никаква идея каква е средата за разпространение на магнитните ... вълни или там каквото представляват.
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 07:06:18 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #378 -: Януари 15, 2015, 09:16:03 pm »
Здравейте,
Намерих този опит, където в трансформатора се получава еластична връзка, с хидравлична аналогия. Вижда се   опитно потвърждаване на сгъстяването на магнитното поле-имплозия
« Последна редакция: Януари 15, 2015, 09:33:05 pm от mi68 »

Зелен Калчо

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #379 -: Януари 15, 2015, 10:30:49 pm »
@EDMelectronics,
 мисля че в схемата ти има резон. Блъскаш импулс в първичната и във вторичната възбуждаш затихващи хармонични колебания. Ако махнеш диода във вторичната получаваш паралелен трептящ кръг! Трафа може да е всякакъв но с малко загуби. Очаквам да дадеш схема за сваляне на енергия от първичната, в следствие колебанията на Тр.К. :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #380 -: Януари 16, 2015, 02:48:58 pm »
Електромагнитните вълни и полета са именно вълни, трептения, разтягания и свивания на средата в която се разпространяват  - ЕФИРА.Ако една звезда изгърми имаме експлозия която след хиляди и милиони години преминава в имплозия и първоначално се образува планета а на по-късен етап може и отново звезда. От тази гледна точка може да разглеждаме гравитацията именно като имплозия на ефира и плътността му. Тоест - плътността на ефира-средата е по-малка около планетите, звездите и материалните обекти а с отдалечаване от тях плътността расте, съответно по-плътната среда оказва гравитационно-имплозивно налягане на материалните обекти към областта с по-ниска плътност на средата и така имаме гравитация. Автоиндукцията и самоиндукцията са си отклик на средата защото на осцилоскопа наблюдаваме именно много синусоидални вълни с намаляваща амплитуда. При забавен каданс на взрив както във въздух така и във вода се наблюдава същото - многократно и с висока честота свиване и разширяване. Тоест - експлозията на една бомба например не е само една. Има основна експлозия , после имплозия, след това отново разширяване и това многократно. Чист опит на как откликва средата - ефира на рязка промяна на електромагнитното поле може да се направи като имаме соленоид през който тече голям ток. Соленоида може да е медна тръба пълна с взривно вещество. При взривяване соленоида не се свива или разширява, но спира да съществува. Ако няма отклик на средата може да имаме в пространството само един пик от електромагнитна вълна и точка, но при отклик на средата електромагнитния ни датчик ще регистрира много пикове в пространството където  е бил соленоида. Датчика може да е датчик на Хол или малка бобина, но задължително без магнитопровод. Картината на осцилоскопа при взривното унищожаване на соленоида ще е същата както при самоиндукцията при правоъгълни или други стръмни импулси. Много повече. При електромагнитен свръх-бърз взрив синусоидалните пикове на самоиндукцията, но този път електромагнитния взрив във средата, ще са с много по-голяма амплитуда от самия основен импулс. ...
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:37:23 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #381 -: Януари 16, 2015, 04:38:02 pm »
Е това е много добро обяснение, благодаря, колега:)
Имплозия на ниво магнитно поле има!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #382 -: Януари 16, 2015, 05:19:10 pm »
При електромагнитните бомби принципа е чрез взрив да се свие бобината и така взривно да се увеличи индуктивността. Бих казал взривен параметричен излъчвател, или самата бомба е параметрична. Но любопитното ми е не да се променя параметър като индуктивността а бобината по-която протича ток и създава постоянно магнитно поле да изчезне. Тъй като тока е който създава магнитното поле и знаем че при промяна на параметрите имаме инерционно съпротивление на източника на промяната, то при взривно изчезване на проводника на бобината, ще имаме взривна реакция на увеличаване на тока. В този ред на мисли ми идва идеята какво ще се получи ако можем с висока или някаква подходяща честота със  стръмен фронт да променяме електропроводимостта на проводника на бобина. Тоест ключа няма да е на изхода на бобината а ще е самата бобина. ...

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #383 -: Януари 16, 2015, 06:13:26 pm »
Здравей, teofilius!
Аз не съм съгласен с това.

...... Автоиндукцията и самоиндукцията са си отклик на средата защото на осцилоскопа наблюдаваме именно много синусоидални вълни с намаляваща амплитуда.....

Според мен автоиндукцията и самоиндукцията са проявите на взаимовръзката м/у електрическия ток и магнитното поле. Т.е. едното създава другото и обратно. Амплитудата затова намалява, защото като се спре тока и магн. поле се прибира, то индуцира пак ток, който създава пак магн. поле и т.н., но тъй като захранването е спряло то процеса затихва (няма какво да го поддържа).
Мисля че цял семестър учихме навремето дисциплина "Преходни процеси в електрически вериги".
Съвсем друго се случва при рязко спиране на тока. Не че не се случват пак тия неща на затихване, автоиндукция и самоиндукция, но еднократно само се случва и събитието за възстановяване на разредената ефирна плътност. Същото, което се случва и при мълнията. От това възстановяване на ефирната плътност около проводника (бобината) получаваме многократно по-голяма енергия от вложената, а не от автоиндукцията и самоиндукцията.
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:41:54 am от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #384 -: Януари 16, 2015, 08:04:19 pm »
 А малко по-сериозно. Хайде да разчовъркаме схемата малко по-подробно. Имам питане - каква е стойността на кондензаторите? Втория въпрос - какво е времето за зареждане на кондензаторите? -  основния и този вързан на трансформатора. Кой ще е основен, защото трябва да се синхронизира заряда, а и да е еднакъв, за да има смисъл.
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:43:42 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #385 -: Януари 16, 2015, 09:59:25 pm »
Велектра! Лично за себе си съм убеден че магнитното и електромагнитното поле като цяло са вълни на средата, и като цяло си прав - ток и магнетизъм са взаимосвързани и  взаимно се предизвикват. Електромагнетизма е връзката между електрическия ток и средата.  Иначе магнитно поле има и без ток. При разреждане на плочите на плосък зареден кондензатор, без протичане на ток между тях, но само появата или изчезването на електрическо поле, предизвиква между тях перпендикулярно  магнитно поле. Зарядите са заряди защото имат електрическо поле, а при движението или промяната си електрическото поле поражда магнитно....
  Ти говориш за затихващия процес на взаимно пораждане на ток и магнитно поле повтарящ се многократно. Интересното, е че този процес го има само ако не се опитваш да затвориш веригата на бобината, иначе решиш ли да вземеш тази енергия, процеса се прекратява. Тоест - бобината се държи като пружина напрегната и отпусната да вибрира в пространството докато утихне.
 
Цитат
"Съвсем друго се случва при рязко спиране на тока. Не че не се случват пак тия неща на затихване и автоиндукция и самоиндукция, но еднократно само, се случва и събитието за възстановяване на разредената ефирна плътност. Същото, което се случва и при мълнията. От това възстановяване на ефирната плътност около проводника (бобината) получаваме многократно по-голяма енергия от вложената, а не от автоиндукцията и самоиндукцията."

  Това е интересно. Ако протичането на ток създава някакво напрежение във ефира то рязкото спиране е като създаване на енергийна дупка спрямо ефира и той не само че я запълва с огромна скорост но и я прелива и именно преливането е свободната енергия която всички ние така силно желаем, и тук ключовото е да поддържаме постоянно дупката така, че тя да не се напълва, а това постигаме ако преобразуваме субстанцията на ефира в електрическа  енергия. 
Бих дал следното сравнение. Имаме  неограничен по количество воден басейн, в който водата е ефира. Създаваме дупка и водовъртеж в басейна, като на определено място на дъното така го загряваме, че водата да се изпарява много бързо. И така имаме воден поток надолу към областта на загряване, и изпарение и воден поток от пара нагоре. И все пак това е много груба и нескопосана аналогия.
Ти споменаваш падането на мълния, но именно при падане на мълния се пораждат кълбовидните мълнии, които малко или повече се захранват именно с ефирна енергия. И това е област на теорията. 
Дай идея сега, как на практика от процеса на възстановяване на ефирната плътност около проводника получаваме СЕ?  Сега има теории дори, че електроните не съществуват, а тока е ефирен поток около проводника. Много е възможно да е така иначе няма как да обясним ефекта с кондензатора, за който споменах по-горе. Ако ефира се движи около проводника от прилаганото електрическо поле в двата му края, то със сигурност ефирната плътност около проводника и на ефира формиращ това, на което му викаме ток, е с различна плътност от тази на ефира, когато не се движи и няма ток. Дори при движещ се ефир, околния ефир трябва да създава в него хидростатично ефирно налягане, подобно както е при въздушните аеро и хидродинамични процеси. Със сигурност има сходства в едното и другото...
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:51:31 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #386 -: Януари 16, 2015, 10:40:45 pm »
Ето, че поне двама са разбрали идеята ми за магнитна имплозия   ;)
Именно въпросното "преливане" при запълване на енергийна дупка търсим.
Само че, не става да я поддържаме постоянно, защото няма да работи!
Трябва да я "помпим" на импулси, да я създаваме постоянно и да я спираме рязко.
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:52:28 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #387 -: Януари 16, 2015, 10:47:13 pm »
teofilius, както се досещаш не съм ги измислил тия неща. Просто от много четене това е най-близо до моите разбирания.
Например за мълнията, май го четох при Грей.  За налягането на ефира около проводник без по него да тече ток и когато тече - от един руснак (утре ще ги намеря нещата по-точно), а естествено, най-много от Тесла.
Може и някои да мислят, че е само красива приказка разказа за това как са го удряли частици и той първо си е мислел, че са от разпрашения проводник и се е скрил зад стъкло, а след като пак са го ударили си е мислил, че е електричество и се е криел зад заземена медна преграда, и след това пак като са преминали през стъкло и мед какво остава да са?
От какво се образува гръмотевицата след като имаме мълния? Мълнията, искрата и волтовата дъга са си ток. Вярно че не текат по проводник, но са толкова мощни, че проводник не им трябва. Просто си създава "канал" във въздуха.
Искрището е много интересно и съществено нещо, въпреки че много се говори за него и е станало нещо тривиално и не му обръщаме вече внимание. Как да си представим, че при него всъщност тока излиза от твърда среда и прескачайки цяло агрегатно състояние (течното) излиза във въздуха и пак влиза директно в материя с твърдо агрегатно състояние.

Спирам дотук, защото темата е по-обширна и трябва повече навлизане в нея, а аз пиша от тук оттам и непълно и не казвам всичко. Така има опасност да не мога да кажа това, което трябва.

Но аз мисля че ти ги знаеш тия неща и то по-добре от мен.

П.П. Зная, че не е по темата, но докато Чоби се обади да не скучаем  :)
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:58:07 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #388 -: Януари 16, 2015, 11:27:17 pm »
Нещата при Грей са наистина интересни. При опити с дълга, с един ред навивки бобина, имах някои интересни наблюдения. При поставяне на проводник в едната и половина и високочестотно импулсно поле в нея, проводника винаги се зарежда спрямо земя. Реших, че е електростатична индукция спрямо напрежителния потенциал от самоиндукцията в двете половини на бобината. Поставих два отделни проводника през бобината в двете половини и един спрямо друг наистина имаме поляризация и съответно при товар през външни проводници имаме и ток (лампата свети). През Грец съответно и зареждам кондензатор. Имам го и обратния ефект - два електрода, които не контактуват, но се намират в краищата на бобината, при подаване на ВЧ на тях, в Бобината съответно имаме напрежение. Нямам свръх ефективност за сега, но са интересни тези процеси и ме навеждат на разни мисли...
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 07:01:02 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #389 -: Януари 17, 2015, 12:37:36 am »
Здравейте,
Темата се върти около 2D пространство, защото електромагнитните вълни са 2D. Невярно! М52
Да разгледаме нещата в 3D. Всяка материя има обем.
Ако пуснем ток в соленоид, перпендикулярно имаме магнитен поток. Вход или имплозия - ЮГ, и изход или експлозия - СЕВЕР. Този магнитен поток е затворен в тороидален трансформатор. Движението на магнитния поток в магнитопровода, предизвиква движение на ефира, проявяващо се в гравитационни ефекти. Тези ефекти са вредни, защото трансформатора ще подскача или вибрира.
Настройката на процеса е сложна за начинаещи, за сега чакам, г-н Чобанов да даде практическа схема. Ако е изчезнал ще му дам червен картон и продължавам сам. Просто трансформатора трябва да се навие с бифилярна намотка, заради по-пълно използване на закона за резонанса. Второ, капацитетите на кондензаторите не трябва да са високи, за да имаме висок качествен фактор. От тук, диодите трябва да издържат високи напрежения, сложна инженерна задача, но не невъзможна. Най-лесното е г-н Чобанов да даде схемата!
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 07:06:53 am от Maistora52 »