Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 429435 пъти)

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #15 -: Декември 28, 2014, 10:07:50 pm »
Ако всичко това, което казва колегата Chobi е верно,
ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
Но за съжаление, преди 2017 г. много трудно ще се реализират на практика технологични приложения от подобен тип, не само в БГ, но където и да било другаде по светът!
Да не бъдем песимисти обаче и да пожелаем успех на всички труженици на идеята за свободните енергийни източници!
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 10:10:51 pm от ivobg »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #16 -: Декември 28, 2014, 10:42:59 pm »
преди 2017 г. много трудно ще се реализират на практика технологични приложения от подобен тип, не само в БГ, но където и да било другаде по светът!

Коя е причината, да мислиш така?

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #17 -: Декември 28, 2014, 11:13:01 pm »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #18 -: Декември 29, 2014, 07:15:46 am »
Девизът тук е:
"Око да види! Ръка да пипне!"
"Уред да измери! Специалист да провери!"
Преди това всичко останало подлежи на съмнение.

Отговарям така, че имаше директен въпрос.

Драги Chobi, звучите много оптимистично. Мен лесно можете да ме хванете за "шаран", но само в първите 5 минути. През следващите 5 минути "ролите се сменят".
И така - желая успехи! Желая да сте ЖИВи и ЗДРАВи, и да преодолеете всички удари от споменатите по-горе "абревиатури".
Всъщност, може и изобщо да няма удари!
Чакаме с нетърпение "Ефектора"!
Весели празници!

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #19 -: Декември 29, 2014, 08:34:31 am »
МАЙСТОРЕ! БЛАГОДАРЯ! По-точно от това не може да се каже! Това е алфата и омегата на прогреса! Това правило ми изяде десет години, за да търся игла в купа сено и да я намеря! Но средствата, които се похарчиха, ако не беше братската РУСКА РЪКА на БРАТУШКИТЕ...никога не би се постигнало! И нека да дам и заслуженото на един млад български бизнесмен / той не иска да се споменава името му/, който също похарчи луди пари - говоря за милиони - мечтите и дързостта щяха да си останат мечти и дързост в компанията на сивите надежди!
   АЗ ИМ БЛАГОДАРЯ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И С ЦЯЛАТА СИ ДУША!!!!!
Чел съм много внимателно Вашите прояви във форума! Изградих си впечатление. Вярвам, че има и много други на Вашето ниво. БЪЛГАРИЯ  ЖИВЕЕ без значение от политическите и икономически сътресения! И никой няма да я постави на колене, дори и без образование, без здравни грижи, без армия, лутаща се в блатото на гладуващ  народ. ТЯ ЩЕ НАМЕРИ ИЗХОД! ДАЛИ СМЕ МНОГО И ЩЕ ДАДЕМ ОЩЕ ПО-МНОГО НА СВЕТА!!!!!!!!!!!
    Смятам да РАЗБУНЯ МИСЛЕЩИТЕ! За целта мисля да пусна една моя скромна разработка в ръцете на търсещите, смелите, умелите, безстрашните! В ръцете на тези, които виждат слънцето. А те ще повлекат останалите. Обединени те ще постигнат много и то за много кратко време, защото българското чедо тръгне ли...няма спиране!!! И не е важно дали са турци, арменци, цигани или българи. Родината е една и всички милеят за нея по своему!! В момента подготвям материала и до няколко дни ще започна!
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 03:01:02 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #20 -: Декември 29, 2014, 09:22:42 am »
Chobi  Браво - така трябва, поздравления! Трябва всички да разсъждаваме така. Трябва да поставим България над всичко и над всички, защото на тази малка държавица точно там и е мястото - НАД ВСИЧКИ!

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #21 -: Декември 29, 2014, 10:29:19 am »
ТОТОСМОТО, ЕЛЕКТРОС, ИЖОБГ,КОКЕ2К!!! МОМЧЕТА! АЗ СЪМ НА 73 /седемдесет и три/години и целият си живот съм посветил на науката и приложението и! Където да съм бил, каквото и да съм видял, каквото и да съм правил винаги и всякога съм мислил и търсел рационалното. Радвам се за ВАС ВСИЧКИ ЗНАЙНИ И НЕЗНАЙНИ - незнайните ще се явят и ще се съберат около знайните! И така с ИСТИНАТА в ръце ще тръгнете напред обединени от една кауза, търсещи можещи, неотстъпчиви, дейни,жадни за знания и реализация, вярващи в себе си, а не лутащи се без посока, като треска в придошла река.
    Ето защо ще ви дам в ръцете едно зрънце истина, която всеки от вас може, стига да иска и да има достатъчни умения да си построи стига да следва моите указания. Това нещо ще ви даде коефициент на ефективност около 1,4 до 1,5 предостатъчни за стартова радост и вяра, амбиция и смелост. Нещата за които се пише толкова, едва 99% са истина или невъзможни, а за истинските се пише или заявява, като за нещо съмнително и не толкова сериозно, дори като за приумица на малограмотни любители.
    Не е кой знае какво! Прости неща от всекидневието, на което изобщо не му обръщате внимание, че го знаете, прилагайки го понякога без да влагате съзнание.
    Всичко, което ще придобиете на края е промяна в съзнанието, нов поглед към действителността, от което управляващите се пазят, като дявола от тамян. Но времето си тече! Всичко се променя вече доста динамично;технология, наука, светоглед и т. н. Виждате за колко кратко време компютъра навлезе в живота и производните технологии! Дори изминали пет години обличат тогата на "МИНАЛО". И ВСИЧКО ТОВА Е СЪЗДАДЕНО ОТ ТАКИВА КАТО ВАС!! Бъдещето на този свят е ВАШ! Няма млади, няма стари, няма етноси! ИМА НЕВЪЗВРАТИМ ПРОЦЕС В КОНФЛИКТ СЪС СТАРОТО, ИНЕРТНОТО, АЛЧНОТО И ЕГОИЗМА!
    Ето това трябва да бъде за ВАС целта и хоризонта към който се стреми човечеството и никога не е отстъпвало!  А  НИЕ  СМЕ  РОЖБИ  НА  ТОВА  ЧОВЕЧЕСТВО !!!!!!!!
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 02:54:34 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #22 -: Декември 29, 2014, 11:03:01 am »
Ееее браво перфектен подарък ще е за всички нас - много мотивиращо ми подейства тоя Човек Chobi. Здраве и Късмет да го спохожда и дано най-после да се появи искрата която ще запали вечния огън.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #23 -: Декември 29, 2014, 01:23:33 pm »
Chobi, аз предлагам да спрем с хвалебствията, пожеланията и празните приказки. Като цяло пред всеки изобретател има 2 избора:

Избор 1: Не разкрива идеята си с надежда за пари и слава. Ако това е избора Ви, то темата няма смисъл да се обсъжда, тъй като няма да имаме принцип по който да работим. Давайте цена, снимки, технически характеристики на продукта и да си го купуваме.

Избор 2: Разкривате напълно идеята, като това всъщност по никакъв начин няма да повлияе на печалбите Ви. Реално интересуващите се от свободна енергия хора са много малко. Във форума влизат не повече от 100 човека. Това ще рече, че на около 15000 човека, само един ще види идеята Ви. Колко от тях ще я репликират също е под въпрос.

Предлагам днес 29.12.2014 в 20:00 часа да влезете в чата на форума за да обсъдим идеята Ви. Чата е на адрес: http://mazeto.net/chat/   ... очакваме Ви. Всички са поканени в 20:00ч. да обсъдим идеите на Chobi и невероятния "Пешо". :)


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #24 -: Декември 29, 2014, 01:41:41 pm »
Chobi, може ли малко пояснение, какво е това на картинката и какво общо има със задвижването на автомобил?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #25 -: Декември 29, 2014, 02:35:40 pm »
Целта е постигната!
Chobi разбуни духовете, предизвика дискусии.
Лошото е, че сме имунизирани тук с ваксината на скептицизма...ако прегледате обстойно форума-ще откриете причините.
Няколко такива "пророци" сме имали и...заглъхнаха...времето ще покаже!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #26 -: Декември 29, 2014, 03:12:19 pm »
Аз предлагам да си налеем по чаша питие, и да изчакаме няколкото дни... И без това сега са празници, и на всички ни кръвта кипи в "жилите", и най-често хвърляме всичко уж старо и излишно в "кошчето" без да е проверено...
... добре че "кошчето" не изтрива по своя воля преместеното там ...
Чували сте да наричат някого "стара къща"... събира всичко, че "може и да потрябва"...
Освен това мисля, че един сериозен изобретател трябва да е поне 50% "Плюшкин" на когото и "връвчиците, които не служат за нищо" МОЖЕ И ДА ПОТРЯБВАТ!...
Знае ли човек...
Мисля още, че прекалено спонтанното "диагностициране" на нечия разработка, без представяне на фактите може да ни подхлъзне ...

"Подождите, молодцы! - не спешите!"
Моля!
« Последна редакция: Декември 30, 2014, 10:17:56 am от Maistora52 »

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #27 -: Декември 30, 2014, 09:09:59 am »
СПОСИБА БРАТИШКИ! Вы /нямам руският вариант/ УЖЕ ПОНЯЛИ ИДЕЙКУ! Радвам се за вас всички! С тази среща в 20.00 аз ще изпратя СТАРАТА И ЩЕ ПОСРЕЩНА НОВАТА ГОДИНА С НАЙ-ГОЛЯМА РАДОСТ И ОСЪЩЕСТВЕНА НАДЕЖДА, ЧЕ '' ЕЩО НЕ ВЕЧЕР ''!!!
    Нека на 15000 бъде само един, нека на 25000 бъде само един, нека в цяла България бъде само един! Сърцето и Душата ми ще ПЕЯТ " ВЕЧНАЯ ЛЕТА" за България!
    Аз съм една "стара пушка" радиолюбител. Позивната ми е ЛЗ4ТМ. Хиляди ме познават, като МИКИ. От всички картички съм отделил около 5000, които са най-близо до сърцето ми! По всякакви случаи и заради всякакви събития, в които е замесена съдбата ми! Това може само радиолюбител да го разбере! Там също няма тайни! Там всичко е общо и всички от цял свят сме своего рода братя. Не се познаваме физически, но сме повече от приятели! Всеки радиолюбител е готов НА ВСЯКА ЦЕНА да помогне на всеки, което е доказано във времето и човешката история! Гордея се, че и аз съм имал възможността да участвам в подобни събития, обикновени, човешки и според силите си.
    МОМЧЕТА! Не го правя за пари! Не го правя за слава! Не го правя и за "балона" на уважението! Имам ги пре - предостатъчно. Това, което е написано с този контекст ме натъжава!
    Сутрин си пия чая. На обяд си пия винцето, а вечер си пия греяната ракийка. Пия си я сам със семейството /бабката, синът и снахата/ и си мисля: А от тук нататък?! Всичко това, което съм събрал с такава висока интелектуална цена на кого и за кого ще остане?!
    Момчета! Собственик на това богатство трябва да бъдат тези: един от 15000, един от 25000 или един от цяла България! В тях ми е надеждата! И заради тях го правя! А ТЕ? ТЕ ЩЕ ПОВЕДАТ ОСТАНАЛИТЕ! " НАПРЕД! НАУКАТА Е СЛЪНЦЕ!"!
    ВИЕ знаете! ВИЕ можете! Дори само с това, което знаете и можете и сте  във възможностите си да преначертаете историята! Това не са високопарни думи! Малко хора познават собствените си възможности, а тези, които не ги познават...те са просто...герои! И последни го разбират.
    Още много можем да говорим, но всичко с времето си!
    На всички ще отговоря без изключение. Моля ВИ не спестявайте съмненията си! Питайте! Питайте за всичко! Не скъпете и шегичките си! Те са солта на българина!

« Последна редакция: Декември 30, 2014, 10:18:31 am от Maistora52 »

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #28 -: Декември 30, 2014, 09:57:05 am »
Здравейте г-н Nizo! /сигнатурата я възприемам, като име./ Радвам се, че се съмнявате. Това е единственият начин да откриете истината, както за Вас самият така и за групата на форума. По-късно аз също ще се заинтересувам от Вас, незвисимо, че нямам предубеждения.
В предходното изложение смятам, че Ви отговорих на въпросите, които уважавам, защото са отправени лично към мем и с откровенност. БЛАГОДАРЯ!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #29 -: Декември 30, 2014, 10:09:25 am »
Добър ден!
Г-н Chobi, извинявам се но аз съм от тези дето все бързат. Накъде се развива темата? Със схема и няколко обяснения за принципа на работа и настройка е предостатъчно мисля аз. Това няма да ви отнеме повече от 20 мин.
Не ме разбирайте погрешно и на мен ми е домиляло за много неща, но както има една приказка: лозето сака мотика а не молитва.
Трябва повече да се действа и по малко да се говори
С уважение
Веселин
« Последна редакция: Декември 30, 2014, 10:14:10 am от Maistora52 »