Автор Тема: Пумпал задвижван от магнити  (Прочетена 36855 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #30 -: Декември 13, 2014, 03:48:14 pm »
Мислете!
Всеки може да цитира...
Най-силен ъглов момент се получава когато статора и ротора са с еднакъв брой магнити на еднакво разстояние.
И най-силна реакция на ЛЕНЦ, респективно, и то реципрочна!

Ха сега раздели един кръг на сектори от по 72 градуса и го наложи върху същия, който е със сектори 90 градуса?
Ще видим, че няма СТЪПКА, има ПЛАВНОСТ!

Векторните величини тук са с плавно изменящо се произведение, в зависимост от моментното разположение на ротор спрямо статор! Имаме плавно покачване и спадане на стойността им, но не симетрично-ритмично!
Това означава, че ВИНАГИ  в единия край на кръга ще имаме произведение на вектори с пикова максимална (за условията) стойност, а в срещуположната - с минимална...но това се ВЪРТИ!
В този ред на мисли, нашият Vector (хахаха) е прав!

П.П.Когато един мъж премине "възрастта за играчки" , значи вече е мъртъв!
Разликата в мъжките и детските играчки е само в мащаба и цената им - съответно в ефектите и последствията от тях...
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 04:03:04 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #31 -: Декември 13, 2014, 04:09:06 pm »
Здравей.
при така зададената задачка, ако го сложиш в активна позиция, ще спре след 40.30". Плавността ще е толкова елегантна, че ако сложиш само косъм за препятствие и ротора ще спре. А що се отнася до Ленц той може да се "заобиколи". Вече съм писал как става.
Бъди
Иван

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #32 -: Декември 13, 2014, 05:46:17 pm »
Иван БГ, извинявам се за въпроса, но би ли все пак споделил как се заобикаля Ленц :) . Или поне дай линк където си обяснявал това, че ми е интересно.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #33 -: Декември 13, 2014, 06:11:06 pm »
Здравейте,
разгледах по-внимателно клипа с пумпала. При положение че статора е с 5 магнита, а ротора  с 4. И магнитните полета са едноименни т.е. те се отблъскват, при поставяне на ротора в активна позиция то той ще спре след 9 гр. от началната точка. Следващият цикъл също е 9 гр. но в обратна посока. След това всичко наново и така 20 пъти , за да се направи един оборот. Това е! Извинявам се че недогледах клипчето.
Бъдете!
Иван.,

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #34 -: Декември 13, 2014, 07:02:55 pm »
Значи е фейк :)

или по този начин както са магнитите - пумпала по трудно пада-защото магнитите го крепят-иначе се залюлява на да кажем 50 оборота и пада ...
 атос,можеш ли да сметнеш как да станат нещата? :o
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 06:29:12 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #35 -: Декември 14, 2014, 03:46:27 am »
Здравейте,
разгледах по-внимателно клипа с пумпала. При положение че статора е с 5 магнита, а ротора  с 4. И магнитните полета са едноименни т.е. те се отблъскват, при поставяне на ротора в активна позиция то той ще спре след 9 гр. от началната точка. Следващият цикъл също е 9 гр. но в обратна посока. След това всичко наново и така 20 пъти , за да се направи един оборот. Това е! Извинявам се че недогледах клипчето.
Бъдете!
Иван.,

Иване, не целя безсмислено опониране, но защо да спре след 9 градуса? И не е 20 пъти за един оборот, а за един ЦИКЪЛ!
Иначе един оборот на ротора си е 4 пъти, кратното е 20.
Но това е СТАТОР-статичен е, затова при един-единствен оборот трябва да се осъществят всичките преходи на зоните!
Докато се завърти на 9 (би трябвало да са 8 според мен... 90-72=8) градуса, следващият магнит ще е в "силовата" позиция на предходния вече.
Дали се изразих ясно?
То е като два кръга с различен диаметър и център, разположени един в друг и "зацепени" по допирателната...ако някой не ме разбира утре ще го начертая:)
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 03:58:58 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #36 -: Декември 14, 2014, 07:02:48 am »
Що така, бе Atos? - ти ни изби половината мъже тук:
...
П.П.Когато един мъж премине "възрастта за играчки" , значи вече е мъртъв!
Разликата в мъжките и детските играчки е само в мащаба и цената им - съответно в ефектите и последствията от тях...
Аз го виждам другояче това с играчките и децата - да се дават такива играчки на децата, КОИТО РАБОТЯТ. Не е хубаво да им се пробутват ментета, защото така се убива оптимизма и ентусиазма им. Не съм казал, че тоя пумпал е измама, напротив, предположих че "работи".
Другаде е проблема, че в демонстрирания принцип с този пумпал (брой и разположение на магнитите) няма нищо ново, и освен това е налице реализирана ОТ МЪЖЕ неработеща конструкция под името "Перендев" на измамника Майк Бради. Аз лично съм репликирал "Перендев" и мога подробно да обясня какво в повече от казаното тук: http://mazeto.net/index.php?topic=939.msg33417#msg33417
и тук http://mazeto.net/index.php?topic=939.msg36827#msg36827 
се случва.
Още повече фантомни надежди ни вдъхна и Diabolik, http://mazeto.net/index.php?topic=939.msg40759#msg40759
Но Уви! Играчката не пожела да се превърне в работеща Мъжка конструкция.
Вярно е, че не са споделени всички подробности, но когато се репликира правилно всички недостатъци на Идейния принцип лъсват наяве.
Пумпала е Идейния принцип. "Перендев" е реализираният принцип.
Случва се същото, като с играчката с чукащите се топчета на Нютон, изпробвана в огромни размери от "Разбивачите на митове" и доказано, че не работи в увеличен размер... т.е. играчката "работи", "мъжката" конструкция - не!
Извод - не всички детски играчки могат да се превърнат в двигатели. Само някои могат.
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 07:08:51 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #37 -: Декември 14, 2014, 09:24:02 am »
В този тъп клип, магнитите са пълно безсмислие ! Тези в ротора, само придават маса ! Началният момент се предава от ръката, и въртящото поле отдолу, поема въртенето ! Проумейте го, няма такъв двигател със статичен статор ! Статора само визуално е статичен ! Полето трябва да "мърда" ! Само подпомагане и облекчение на вход-изход в магнитното поле може да реализира постоянно движение ! HristoDimovHristov, това нещо с не-мърдащият ринг с магнитите е заблуда ! Има трептене ! Убеден съм ! Ако всичко се "закове" с лагери това ще спре ! Единствен начин е елипсовидно клатене на ринга (статор) ! Градуси, ъгли и т.н. могат да предадат само, въртящ момент на РАБОТЕЩА машина, но не и да я подкарат !
Линковете на HristoDimovHristov, ме насочиха към нещо много оригинално ! Ще прибавя и много коректно ! Всичко е обяснено, изяснено ! Макар на този етап твърде не ефективно ! Бъдещето знае ли се ?
А колко лесно може да се направи менте ! Иди че го разгадавай !! Поливаш с вода и върви ???
https://www.youtube.com/watch?v=VonUp5Wicwk
Бъдете здрави !
Добавям след повторно гледане ! УНИКАЛНО !!
Проумявам още нещо уникално ! Тук статора не мърда и полето не мърда !
Това е революция !
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 10:14:49 am от Михаил Кузмов »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #38 -: Декември 14, 2014, 11:21:00 am »
Здравейте,
моето мнение за този пумпал е следното: Няма значение как тръгва "НЕЩОТО", дали с ръка, дали със стартер, дали с манивела, дали с удряне с чук като М, който иска да каже на света, че е новият Микеланджело, който чука Давид по коляното с чукчето и казва "ЖИВЕЙ". Важно е "НЕЩОТО" да живее колкото си може по-дълго и колкото си може по-мощно, но в случая това не така. Какво имаме? Имаме едно поле, образувано от 5 магнита, всеки представлява два право противоположни вектора които имат една и съща директриса, равни са по големина и с противоположни посоки. И понеже лежат в една е съща равнина те образуват едно компланарно магнитно поле от 5 броя по 2 вектор от 36 градуса. От другата страна имаме 4 магнита от 2 вектора от 45 градуса. Когато се постави едното магнитно поле за статор а другото за ротор. НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КОЕ ПОЛЕ Е СТАТОР КОЕ Е РОТОР, се образува едно ново "РЕЗУЛТАТНО"магнитно поле, което задвижва ротора със следните характеристики. Резултатното магнитно поле се състои от 20 сектора, които са съставени от 2 равно противоположни вектора от по 9 градуса. Резултата се получава като се разглежда вектора като функция на скалар. Така че на лице имаме следната ситуация: Като се постави въртящият се магнит в активна позиция той ще спре след 9 градуса. Е ако магнитите са по-силни може да се завърти няколко пъти, но винаги ще спре на след 9 градус. Това е!
Бъдете
Иван   
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 11:31:49 am от Иван БГ »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #39 -: Декември 14, 2014, 12:12:13 pm »
Покриване на мнения ! Иван обяснява моята дума "безсмислено", достатъчно добре за да го подкрепя ! Абсолютно !С две думи, това не работи ! И другото ! Как се опитват да излъжат, няма никакво значение ! Ако пък някой иска да обори това, ще трябва да направи, и подкара постановката ! Тогава вече, не само ще си посипя главата с пепел, ще се извиня на форума, ами ще се само-обявя за нищо не разбиращ ! Ако спра да пиша, да знаете че съм умрял от срам !!!!
P.S. не от старост  :P
Останете със здраве !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #40 -: Декември 14, 2014, 01:14:18 pm »
Що така, бе Atos? - ти ни изби половината мъже тук
Ами...когато детето в един мъж изчезне - пиши го "заминал", чисто психологически е въпросът, не замесвам вида на играчките.

В този тъп клип, магнитите са пълно безсмислие ! Тези в ротора, само придават маса ! Началният момент се предава от ръката, и въртящото поле отдолу, поема въртенето ! Проумейте го, няма такъв двигател със статичен статор !
Не са безсмислие, защото точно на тях се разчита за фейка.
 Иначе си прав - няма как да има въртене, без промяна на полето (движение в статора).

Имаме едно поле, образувано от 5 магнита, всеки представлява два право противоположни вектора които имат една и съща директриса, равни са по големина и с противоположни посоки. И понеже лежат в една е съща равнина те образуват едно компланарно магнитно поле от 5 броя по 2 вектор от 36 градуса.

Това не е така!
Полето от статорните магнити трябва да се разглежда обемно, в 3D,защото те НЕ ЛЕЖАТ в една равина. Директрисите им образуват конус и изобщо не са в противоположни, а в РАЗЛИЧНИ посоки. Колкото до силовите магнитни вектори, само ПРЕДПОЛАГАМЕ, че са равни по големина...
Нека да сме точни!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #41 -: Декември 14, 2014, 01:23:30 pm »
Здравейте,
в по-горният пост писах, че дори и да не са равни по големина сумарното поле пак е същото. Так че смятайте и ще видите, а дали е 3Д, или 7Ж е все тая. В този случай е важна бройката.
Бъдете!
Иван,

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #42 -: Декември 14, 2014, 01:31:43 pm »
Бройката си е бройка!
Ъгли, отстояния и разположение  са най- важни!
За мен Вектор е прав тук: Отговор #19
А че това е фейк - ясно е!



Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #43 -: Декември 14, 2014, 02:02:23 pm »
Здравейте,
разбира се че е прав Вектор. Като ти казвам че ще спре на 9 гр. значи съм го изчислил. Аз съм дал на Вектор схемите, как се изчисляват градусите. Като не изчислявате, поне правете опити. Не са, чак толкова много магнитите, работа за два дни. Иначе става бла-бла.
Бъдете!
Иван 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Пумпал задвижван от магнити
« Отговор #44 -: Декември 14, 2014, 03:21:58 pm »
Колеги, в Тубата има достатъчно клипове с подобни бясно въртящи се предмети поставени в близост до Абха намотка. Да публикувам ли линкове или сами ще ги намерите.