Форум > Филми, видео лекции

Фантастични филми, даващи идеи или нов поглед върху нещата?

(1/4) > >>

Аtos:
Момчета, гледах нов филм, още го асимилирам...казва се Interstellar, има го в Замунда, лошо качество е но...толкоз засега.
Нареждам го до "Превъзходство" и "Люси"...ако го е гледал някой да сподели?
Съвсем различна концепция-гравитацията се движи през времето разнопосочно (или обратното).

Maistora52:
Ще се тегли и ще се гледа.
В общия контекст на темата, бих посочил част от заглавията на НФ филми, които за мен са в групата на най-великите:
1. Звездните войни - на Лукас - всички, те са вече легенда!
2. Стар Трек - филма - не сериала
3. Блейд Рънър - с Х. Форд
4. Тотал Рикейл - с Арни
5. Терминатор-ите - пак с Арни
6. Робокоп-ите - трите филма с Питър Уилър, не сериала
7. Тор - ите
8. Специален доклад - с Том Круз
9. Разрушителят - с Уесли Снайпс, Слай Сталоун и Сандра Бълок
10. Матрицата - всички 
11. Железният човек - всички
12. Двестагодишният човек
13. Войник
14. Старгейт - филма + донякъде и сериала
15. Аватар
16. Изкуствен интелект
17. Aeon Flux
18. 2012 - Апокалипсис
Има и други - вече класики, но те са до личен вкус.
Разбира се, че има цял куп великолепни други Фантастики, но те са повече просто екшъни или саги, или просто забавление, да не говорим за големи филми като "Извънземното", "Уилоу", "Приказка без край" и подобни, които са си просто шоу.
Идеята ми е, да посочим тези филми, които имат релация със СЕ, процесуално-пространственият континуум, пътуване във "времето", НЛО и пр. - напр. "Полицаят и извънземните" (с Луи де Фюнес), "Иван Василиевич сменя професията", Батманите, Спайдърмените, Върколаците, Х-мен-ите и хиляди дузини още отвлечени фантастики.

hyparh:
Гледах го преди две седмици на кино - много добър филм. Вижте му само оценката и броя гласували в IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0816692/?ref_=nv_sr_1
Непременно ще го изгледам пак като излезе с хубаво качество. Относно физическите идеи заложени в него... за мен са повече фантастика, сценаристите просто са заложили на нещо по-различно.

Аtos:
Разбира се, нали за фантастика говорим ;D
Кога иначе на мен или теб ще ни хрумне изобщо да разгледаме подобна идея, без значение дали сме съгласни или не с нея?
"Странната история на Бенджамин Бътън" също е различен поглед...

gotiniq7:
Star Trek: The Original Series (1966) (Complete) (Remastered)   http://zamunda.net/details.php?id=191344&hit=1


Класика в жанра

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия