Автор Тема: Свободна енергия - теории за приложението и!  (Прочетена 18605 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #15 -: Декември 05, 2014, 02:00:21 am »
Ще ти трябват минерали и вода, които да ползваш. Все пак трябва да произвеждаш някои неща, не всичко може да се рециклира на 100%.
Ако човечеството е в състояние да построи толкова голяма космическа станция, вероятно няма да има проблем да завлича по някоя по-малка комета в близост до станцията и да я разфасова. Оттам предполагам може да се събере бая вода, метан и метали. Метана ще ти трябва за да поддържаш орбитата на станцията и за полети на корабите, които ще събират метеорити за ресурси. Това във всички случаи ще е по-изгодно икономически отколкото да издигаш товарите от Земята. Излитането е много ресурсоемко.
Иначе трябва да се реши к'во ще се яде. Ако технологията позволява да се синтезират протеини и да се докарат на вкус и вид до свинска пържола - няма смисъл да гледаш прасета. Както и жито, водорасли и т.н. Ще си синтезираш всичко в реактори.
Ако все пак технологията не позволява това (или обитателите отказват да плюскат синтетични пържоли), ще ти трябва място, където да гледаш най-важните растения и животни. Все пак не мож кара на водорасли цял живот (или поне аз няма да мога :) ). Растенията ще ти помагат и за производството на кислород за дишане. Но ще ти трябва почва и вода. Можеш да ги добиваш отново от метеоритите и кометите, торта ще ти я доставят животните, хората и отпадъците от растенията. Ако не стигне ... все някаква амониева селитра ще можеш да синтезираш.
Ако орбитата на станцията е около Земята... ще имаш достатъчно светлина за отглеждане на продукцията, а и за живот на хората. Наличието на неограничена СЕ означава че поне за отопление няма да се притесняваш, може и да осигуриш 24 часово осветление на оранжериите. Естествено... слънчеви панели няма да ти трябват :) .
В общи линии - 60-70% от територията трябва да е за парници и обори, 15-20% за складове и системи за поддържане на жизнената среда и останалото остава за хората. Ще е много малко, но поне според мен с по-малко няма да можеш да се самоподдържаш.
Там вече ... сам се сещаш - оръдейна/лазерна/ракетна система за предпазване от малки метеорити, двигатели за промяна на орбитата за избягване на по-големите, заводи, складове за непреработени ресурси, докове за совалките - това може и да е отвън, във вакуума и студа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #16 -: Декември 05, 2014, 02:26:44 am »
Дааа, постепенно се оформя идея за плаващ космически град. Дали е възможно?
Ако се замислиш-няма причина да не се рециклират 100% от ресурсите, особено ако имаш възможност за синтез на материя.
Според някои учени, процес подобен на студен ядрен синтез е възможен, защото се оказва, че досегашната химия не е толкова на прав път...

http://magicktarot.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/09/24/syvremenniiat-alhimik-i-vechniiat-filosofski-kamyk.825118

Дори и да не е чиста монета-дава тема за размисъл...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #17 -: Декември 05, 2014, 08:42:42 am »
А какво имате, против платетата Земя ?

Ами и аз това казвам, Хрис, и точно поради това изразих и скепсис.
Само дето, колко става - повече от 40-50 години - и все изследваме със станции, орбитални полети, совалки и пр. колко КОФТИ е да се живее в безтегловност... Това е първият и най-важен проблем за решаване - осъществяване на ТЕГЛО, което от милиони години е заложено в гените на всички организми на Земята... Ще се върти тази гигантска станция, добре, ама то не е нито първия, нито единствения проблем - следва Защитата на обвивката на тази станция от космически шрапнели с всякакъв калибър, които се движат с такива шеметни скорости, че дори зрънце колкото песъчинка пробива от-до всичко. И трябва да се синтезират такива материали, които да издържат на тези удари.
Продължавам да съм скептик по отношение живот на изкуствени станции изградени с материали "изтеглени" оттук-оттам.
Ще посипя с пепел мечтите ви, не поради това, че аз също не съм мечтател, но просто съм реалист.
Забравете за време от около 1000 години - всякакви опити да се изнесе цивилизацията ни в Космоса са обречени на провал. Разбира се, трябва да се мисли, трябва да се изобретява, трябва да се мечтае, НО РАЗУМНО - с достатъчно събрана от грешките ни информация, а ние тук даже нямаме поне 30% от тази информация... нямаме и 10%...
Това дето изпращаме разни сонди тук и там, "вояджъри" и пр. въобще не е достатъчна информация, дори за учените реализиращи тези проекти... да не говорим за провалите ни... Търсим живот тук и там, и ... няма.
А човекът е бозайник... а бозайникът е най-сложно устроеното същество на Земята, и най-ресурсоемкото... Най-много потребява и то само за поддържане на жизнени функции, да не говорим за дейности, за работа, за производства...
Най-любимата тема ми е Сайънс-Фикшън, но с времето вече ми е само за забавление.
Темата за свободно летящ управляем планетоид в космоса е развита в романа на Любин Дилов-баща - "Икар", но той въобще не се занимава с прозаичните проблеми на бита и на въпроса с ресурсите.
И не бива да се забравят най-важните три неща свързани с природата на човека. Първото е, че цялата човешка популация е мулти-мутантен продукт, т.е. всички сме си роднини, и ще възпроизвеждаме и голям брой уродливо потомство, още повече подложени на космическите радиации.
Второто е, че почти 99,99% от хората имат наследствени обременености и всевъзможни дефекти, плюс това че сме носители на всевъзможни бактерии, вируси и други зарази (с още неустановен генезис), и всичко това като го "избамкаме" в Космоса, "ела та гледай"...
Третото - може би най-важното - От познатите ни същества и животни, всички до едно СЕ ПРИСПОСОБЯВАТ КЪМ СРЕДАТА... Докато при човека е точно обратното - Той е този, който ПРИСПОСОБЯВА СРЕДАТА КЪМ СЕБЕ СИ, от което и произтичат множество други проблеми, повечето от които - нерешими.

Съжалявам, ако с постовете си тук "убивам" мечтите ви, но бъдете реалисти относно Космоса.
« Последна редакция: Декември 17, 2014, 06:33:34 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #18 -: Декември 05, 2014, 11:18:20 am »
Няма лошо да се мечтае...макар и за идните поколения.
Да се опази Земята чиста...колко вредни производства може да се изнесат вън от нея? Водата е основен проблем, по-точно липсата и.
Луната има същият състав, което говори, че има подобни рудни залежи. Ако преминем бариерата на твърдото гориво, няма да са толкова непостижими тези неща.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #19 -: Декември 05, 2014, 01:53:06 pm »
Излитането (а и кацането) са страшно ресурсоемки операции - вече го писах. Изнасянето на производство... може, но само ако суровините ги добиваш в космоса и само ги спускаш (като произвеждаш и самите спускаеми апарати в космоса и с материали от космоса). Изкачването на ... да речем на 100 000 тона в околоземна орбита ще струва повече от брутния продукт на човечеството за 1 година предполагам. А 100 000 тона са нищо... 2 000 вагона. Толкова изкарваше Кремиковци за година.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #20 -: Декември 05, 2014, 02:02:36 pm »
Да, то и аз го писах:
"Ако преминем бариерата на твърдото гориво..."

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #21 -: Декември 05, 2014, 04:07:09 pm »
Твърдо, течно...все тая, Христов, ти халосваш ли се?
Под твърдо гориво точно това имам в предвид-керосини и подобни, ти да не помисли,че въглища визирам?
Не че въглища и керосин не е еднакво примитивно, сравнено с безгравитационните начини, де!
Ето това е истинска глупост за мен:
"Е-Сат на Андрея Роси не трябва да се произвежда щот ще доведе до бързо нарастване на глобалните температури и драстични разбирай драматични климатични промени."

Значи, ако замениш сегашните топлинни генератори с такива "чисти" на Росси, ще се отрази на климата-хахаха...
Ако махна печката на дърва и въглища и сложа генератор на Росси, няма да съм екологичен ли?
« Последна редакция: Декември 05, 2014, 04:11:15 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #22 -: Декември 06, 2014, 03:28:38 am »
Виж, за факторът "човешка глупост" съм абсолютно съгласен. Но да не се притесняваме за това, както Майсторът отбеляза-едва ли ще поевтинее токът от това, поне да е чисто производството, то е ясно кой пак ще държи монопола...централите да сменят, разбира се, че крайният потребител пак ще го духа.
А топлината, излъчена от автомобилите в света за една година е по-малко, съизмерима с тази от един - единствен хавайски вулкан.
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 03:33:58 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #23 -: Декември 17, 2014, 02:24:59 am »
Според мен пътешествия ще има до други планети и то не ракетни, но след промяна на съзнанието, а и за сега има важни неща за решаване на Земята.
Трябва отвътре навън, не обратно. (промяна на чипа  ;D )

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #24 -: Декември 17, 2014, 02:11:08 pm »
Основният проблем на Генератора на Свободна енергия е отпадъчната топлина. Каквото и да правим, всичката енергия която вземем даром като Свободна, накрая завършва като топлина, която отоплява атмосферата и Биосферата се затопля. Ако е само един СЕ генератор, какъвто сега има само Т.Капанадзе да речем, и го показва за демонстрации само, няма проблеми, но ако са милиарди СЕ генератори, които в края на краищата все произвеждат топлина - ще я Вапсаме здравата.
.....................................
Така че Серийното и Масовото Производство на СЕ генераторни технологии е изключително опасно и трябва час по-скоро да се забрани и криминализира със закон за климата. Ето на нова Година 31.12.2014 спираме ТЕЦ-Варна БНТ2/Абсурдите, щото само замърсява природата. Тока който прави не ни е по-полезен от глобалния климат.
С това не съм съгласен!
Нали именно отделената топлина тук се улавя и се превръща в други видове енергия?
Подобни мисли за забрани са опасни - именно те биха развързали ръцете на имащите за да приложат закони за ограничения и монопол!

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #25 -: Декември 31, 2014, 10:20:56 pm »
Интересна тема сте зачесали тук. За едно сте прави и Майстора и Atos го казаха много ясно. Основният проблем е човешката простотия. Сами се закопаваме, тровим си живота и се избиваме заради страх, алчност и откровено безхаберие. Технологичното ниво на човечеството е такова че дори днес бихме могли да имаме рай, а ние си правим кал. Дори човек с лаишки познания като мен може да си направи равносметка че развитието ни като вид се манипулира и ограничава изкуствено. Има куп въпроси с които се спекулира нарочно, по медиите или откровено се лъже или умишлено се подава противоречива информация. Ето няколко примера:
1 Има или няма работещи устройства на С.Е. на тази планета? Всеки ще си реши сам какво да мисли, но при толкова хипотетични "машинки" поне една трябва да е истинска.
2 Голямата лъжа с нефта: простичко търсене в Мрежата (10-30мин) показва че твърдението че нефтените запаси се изчерпват просто не отговаря на фактите. Съществуват находища на шистов нефт, които при правилна неинвазивна разработка биха решили проблема при сегашното потребление за 300 400 години.
3. Глобалното затопляне: Има поне пет популярни хипотези и те си противоречат. Последно затопляме ли се или застудяваме?
Общата тенденция от тези двете е изкуственото налагане на икономии и съзнание за оскъдица. Как после да се учим да мислим глобално, като не можем да си извадим главите от  ;D .
4 Извънземният живот. Преди да мислим за какватоо и да е колонизация трябва да знаем няма ли да се сблъскаме с "някой там горе". Нали първият по ред е първи по право. Както и да е. Темата изкуствено е превърната в средство за забавление наравно с "Биг Брадър"
5 Лъжите,алчността и манипулациите в медицината. Ще спомена само изкуствените патогени и забранените лекарства за рак. Предполагам че всеки ще се сети и за куп подобни "бъгове".
Идеята ми е следната: Ако имаме неограничен даден ресурс (примерно енергия,работа), неминуемо ще последва експанзия, докато изчерпим друг ресурс, примерно територията. Т.е. ще пренаселим земята. Това е само една от версиите. Всичко зависи от това какви глупости ще направим и дали не можем мъдро да си ги спестим. Вариантите са твърде много и даже е трудно да фантазирам качествено. Принципно чисто технологично можем да се справим с колонизация ако се наложи. Трудно било да се транспортират материали?
Има цял куп хипотези за двигателни системи в открития космос и обикновено това което им куца е източникът на енергия. При наличие на С.Е. този проблем по един или друг начин отпада. Също така пътят към разновидности на студения синтез е потенциално отворен. Много е вероятно да се прави каквото е нужно на място.
Истинските ограничения са тук в нас. Правим си ги сами, спираме се сами. Пожелавам ви една Нова година с По-свободна и по-ясна мисъл.



« Последна редакция: Януари 01, 2015, 08:29:55 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #26 -: Януари 01, 2015, 01:23:06 pm »
Не случайно споменах за промяната в съзнанието. Това е ключовото, а не "подобряване на икономическите условия"
То да не би сега да не може да са по-добри - просто не са разпределени балансирано благата. И една от причините може да е именно контрола! - Как ще управляваш някой, който е независим психологически, енергийно, хранително и др.
Маслоу-вата пирамида е интересно нещо. Ако повечето хора са принудени да се борят на ниво 1 и 2, за какво развитие може да се говори.

Само че нещата ще се променят!
Все по-масово ще става в бъдеще развитието на духовно зрение - това ще е процес, който ще касае човечеството по-общо, не само отделни "екстрасенси".
И съответно все по-трудно би било да се заблуждават и манипулират масово хората.
А и виждащ човек ако знае какво би му се случило кармично от едно или друго действие мисля, че доста би се замислил дали да направи някои неща. Това по въпроса с "простотията".
Също така ще се въплътяват и по-напреднали духове, а и населението вледствие на големи катаклизми ще намалее.
20 век е бил век за масово ликвидиране на кармата, оттам и толкова много въплътени във физическо тяло хора.
В бъдеще това няма да е така. Оттук и нуждата от "колонизиране" на други планети дали не става безпредметна.
Освен виждането може да се развие и психическата манипулация на материята, а ако искаш нещо да проучиш - да кажем на друга планета - просто насочване на вътрешното зрение или астрална проекция като на екскурзия.
Съответно и без нужда от ракети и кораби за пътувания. Ако трябва нещо да се пренася в Космоса - по скоро на телепортационен принцип или "сгъване на пространството" - като при "навигаторите" от Дюн.
В бъдещето човечеството ще се раздели на Добри и Зли - това ще са категориите, а не българи, цигани и др.
Предстоят доста сериозни времена в следващите 3-4 века. Остта на Земята може да се изправи, много райони ще бъдат залети от вода, Бяло море ще дойде до България. След това може да започне постепенната подготовка за 6 Раса.

Разбира се, СЕ ще има и не изключвам по различни канали - от атмосферата, от етера, др.
Това не са мои измислици, ползвам сериозни данни.
« Последна редакция: Януари 01, 2015, 01:27:10 pm от GreenHulk »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #27 -: Януари 01, 2015, 04:31:12 pm »
Принципно съм съгласен с повечето неща, някои мога да кажа че ги изпитвам на гърба си. Определено си прав за пирамидата на потребностите. Преди петнадесетина години ми се отдаваха малко или повече въпросните умения за "виждане", определено долових тенденциите за които говориш в поста си. Но бях също така наивен и лековерен, взех дота неща от така наречената "Нова Епоха" за чиста монета. Доста хора го правят и в момента. Там е работата и това се опитах да обясня в предния пост че нищо в тези времена не е еднозначно и не винаги се знае на чии интереси служи дадена информация или доктрина, нито че нещо дошло от "тънките планове" наистина има за цел да ни помогне, а не примерно да ни направи инертни и лесни за манипулация.
Казват че сега е "Битката за сърцата и умовете на хората". И наистина изглежда така. Нека да доразкажа какво ми се случи във въпросните петнадесет години до сега. По онова време поработвах, но още учех и можех да разчитам на помощ от родителите ми в доста голяма степен. Общо взето бяха щастливи и безотговорни времена, шумни компании, група приятели да го кажа така с вкус към паранормалното. Бяхме любопитни и опитвахме разни неща: медитации, астрални проекции, наблюдение на аури, до някаква степен и влияние върху събития. Научихме доста неща тогава. Да обаче въпреки всичко животът си върви напред, постепенно всички се увлякохме с тривиални материални проблеми, някои заминаха в чужбина, други градове и тн, изобщо обикновеният живот ни увлече. Постепенно спряхме да се виждаме и сега не знам някой от тайфата да се занимава с някакви практики. Лично за себе си не мога да кажа че съвсем загубих "способности", но категорично мога да твърдя че когато умът е увлечен от отговорност за елементарни материални неща, духовното зрение закърнява. Сигурен съм че се случва така с доста хора. Тук идва пирамидата на потребностите. Глупаво е да разделяме човека на материално и духовно, ние сме цели системи и трябва да се развиваме хармонично. Съответно усилия са необходими и за едното и за другото. За да променим съзнанието, трябва да помогнем и на духа и на тялото. Нещата могат да се движат успоредно, доколкото успявам да го осмисля сега ние в този форум донякъде сме нещо като пионери в това бъдеще за което говори GreenHulk. Просто трябва да подхождаме критично към заобикалящата ни дезинформация и да се постараем да разделим фактите от хипотезите и непроверените твърдения.
« Последна редакция: Януари 01, 2015, 05:12:35 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #28 -: Януари 01, 2015, 05:01:41 pm »
Подкрепата на съмишленици и приятели в малко групи може да е много ценна.
Не изключвам разбира се, някои неща които съм писал, за немалко хора да са "дивотии", но който иска да изследва и проверява.
Що се отнася за зрението, това което в бъдеще ще е достояние на мнозина, сега можем да работим за него съзнателно и целенасочено с методи за езотерично развитие. Като разбира се е важно и промяната в начина на мислене и живот. (пример - алкохола, употребен вътрешно прекъсва връзката с Висшите светове). А редовната му употреба ще води до редовно прекъсване.

Не случайно един от методите в една друга тема беше концентрация върху духовен символ - това може да пробуди скрити в душата сили и сособности и да ни пренесе в по-високо ниво на съзнание - и дори по няколко минути дневно да се практикува концентрация на символа, това постепенно може да доведе до ново развитие.

Цитат

***
Числото 3 е място на безопасността.

Като знае характера на хората, природата избира специфични методи за възпитанието на всеки човек. Тройката е подбудителна сила, която заставя човека да работи. Числото три е закон на волята, която уравновесява силите на ума и на сърцето.

Тройката означава бъдещето на човека. Търсете ли щастие, търсете го в бъдещето, в закона на числото три.

В миналото мъдреците са рисували триъгълници, като символи. При нещастие в живота, материалното е горе, а духовното - долу. При щастието, материалният живот е долу, а духовният - горе. Така е в природата, т.е. в разумния живот. И наистина, ако измениш нещата в човека, ти ще произведеш катастрофа..
   
равностранен триъгълник, т.е. закон на равновесие
 
разумният живот не е нищо друго, освен стремеж нагоре. Като поеме тази посока, разумният човек образува равностранен триъгълник, по който се движат неговите мисли, чувства и постъпки. Разумният живот подразбира хармония между мислите, чувствата и постъпките на човека. Като живее, той образува равностранния триъгълник - форма на разумността.


Дръжте в ума си образа на равностранния триъгълник, като представа за правилното развитие на човека, в умствено сърдечно и физическо отношение.


Цитат
“Както някога влиянието на външната светлина е създала очите от нечувствителни органи, точно така и отдаването на символите от духовния свят създава органи за възприемане на духовния свят..”

„символите и образите и извлечените действително от природата и същината на по-висшите светове съотношения между числа и форми, кога-то са приети от душата, подбуждат в нея истински душевни сили под формата на представи, мисли, идеи и усещания, те имат формиращо въздействие.”

“символите са ваятели на душата ни. Те изпълват душата ни със сила и въздействие, те са най-великите и ефективни възпитатели на човешкия ни род.”

Р.Щайнер – GA 101 - II


Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Свободна енергия - теории за приложението и!
« Отговор #29 -: Януари 01, 2015, 06:45:04 pm »
GreenHulk, не мисля че си писал дивотии. Просто някои неща от всичко това са се доказали напълно, други пасват на определена логическа рамка за реалността и остава изборът дали да се доверя напълно на тази рамка. Трети пък за момента не се вписват никъде в мирогледа ми защото просто ми липсва опит с някои феномени. Например Channeling. Да речем че в момента подхождам към информация от този тип с голяма доза съмнение. Иначе това за което говориш ти: понеже живеем в едно такова време когато наличната литература и интернет ни позволяват да правим сравнения и справки в различни култури и езотерични школи е напълно възможно човек да си построи своя система от практики на база на това което се припокрива в различните източници и съобразно целите, били те психологическо и духовно извисяване или просто отключване на пълните способности на телата ни(и енергетичната система). Също така като хора с инженерна и научна нагласа сме длъжни да правим справка с всеки клон на съвременната наука, който може да ни помогне да усъвършенстваме и изчистим езотеричните методи. Това вече се прави явно и повече тайно по белия свят ;). Между другото май разговорът ни заплашва да стане отделна тема и ще се върна на основното тук. По заданието на темата, ако имаме вече разработен и внедрен източник на С.Е. и не сме си унищожили планетата, следва да отделим вече много по-малко време на задачи свързани с оцеляването и осигуряването на материални блага. Машини могат да го правят за хората. Следващият етап е да се заемем с нови начини да се образоваме (най-вече емоционално щото днес на това се обръща твърде малко внимание),
после който желае да се развива по избран духовен път. Да бъдем реалисти обаче, такава промяна става постепено.