Автор Тема: Защо падна цената на петрола и какво премълчават медиите  (Прочетена 42672 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
ДУХОВНО ИЗРАСТВАНЕ, приятели, това е! Няма го още в масов мащаб!

Светът може да е много по-добър и хуманен и сега, НО НЕ Е!
СЕ би бил само инструмент, но не и ПРИЧИНА за това!
Защо?
Защото цивилизацията ни и сега разполага с ресурси и технологии, за да заличи проблеми като СВЕТОВЕН ГЛАД, ВОЙНИ И ГЛОБАЛНО ЗАМЪРСЯВАНЕ!
Просто не го прави.Ясно е защо на всички ни!
НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА МОЖЕ в страни като Уганда и Сомалия ( и в някои Индийски щати) да има такава потресаваща детска смъртност, докато в други части на света големи фармацевтични корпорации да "пускат" периодично по някой супервирус (сега на мода е ебола), за да си пласират вече (забележете) ГОТОВИТЕ антибиотици, докато бедните страни се борят срещу холера и шарка с обикновен аспирин едва ли не!
НЕ БИ ТРЯБВАЛО  в страни като Великобритания да се изхвърлят ежегодно тонове произведени храни само защото "не отговарят на търговския стандарт"!
Абсолютно безумие е!!!
Защо не ги пратят на гладуващите? Така или иначе от тях пари не могат да се вземат, защото ги нямат-не са им потенциални клиенти!

В този ред на мисли, ако СЕ се обяви за официално открита и достъпна, ще наложат данъци и концесии, ще ни се "стъжни живота" за пореден път...
Кое би попречило на САЩ да заклейми някоя малка държавица, в която управляващите са (да помечтаем) напредничави и ХОРА, та в следствие на това да я обяви за "разработваща тайно оръжие" и следва...военна "операция" ?
Докато не стане ДУХОВНАТА РЕВОЛЮЦИЯ факт, все ще е така!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Edin, напълно съм съгласен с теб, но с малки изключения. Света наистина не е узрял защото хората т.е. над 90% от хората населяващи тази планета не разбират СЕ, съзнанията им са промити и СЕ за тях е небивалица, глупост и т.н. За жалост дори в моето обкръжение има хора приемащи моите идеи за СЕ, като глупости и загуба на време.
Иначе СЕ е неизбежно явление, което настъпва с пълна сила и вече не може да бъде спряно. Това което смятам обаче, е че човешката цивилизация ще премине през сериозен катарзис, в който не изключвам и трета световна война. Причините за този катарзис се крият именно в тези богати 'задници' за които говориш. Същите притежават властта и парите, да причинят световен хаос, само и само да запазят богатствата си. В исторически план нека не забравяме фамилия Ротшилд https://bg-bg.facebook.com/notes/384389734982583/.
Инструментите за постигане са колкото искаш, медийно зомбиране на населението, провокации на военни конфликти по религиозни и всякакви други причини, изкуствени фалити на цели държави, измислени санкции и каквото се сетиш. Зад всичко това естествено стои безкрайната човешка алчност, его и от друга също така безграничната глупост, наивност и безхаберие. Когато процентът посочен от мен по горе стане поне 50% тогава може да се каже че светът е узрял за СЕ :)

Въпреки това СЕ никой вече не може да я спре. Тя е факт.
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 03:49:07 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Проблема със СЕ не е че я няма. Напротив и САЩ и Русия и др. със сигурност имат разработени модели и държат много патенти за какви ли не системи. Проблема е с икономиките на държавите и изключителната им зависимост от сегашните енергоизточници и най вече петрол, газ, ядрена енергетика и др. За разлика от тъпата ни държава, останалите държави формират бюджетите си разчитайки основно на доходоносните сектори като енергетика и комуникации, които се държат предимно от държавните им компании. Масовото навлизане на СЕ, ще доведе естествено до тотален срив на икономиките зависещи в много голяма степен от петрола и газта. Такива, са Русия, Иран, арабските държави, Мексико и не до толкова САЩ. Сами се сещате че социалните политики, здравеопазване, държавни администрации и образование в тези държави в много голяма степен зависят от горепосочените сектори. Срива им ще доведе до социално недоволство, протести и не дай боже войни с всички последствия. Смятам, че света още не е узрял за СЕ. В сегашния доминиращ и наложен политически строй "Капитализъм", СЕ не се вписва. Историята с безжичното пренасяне на ток от ТЕСЛА и върлата съпротива срещу това по него време ясно показва това. Обикновените хора в това число и аз :) се опитваме с подръчни средства да се доберем до СЕ, най вече поради финансови причини, но смятам че СЕ не е за всеки на този етап. Въпреки това в личен план, аз не бих пазил в тайна постижения в тази посока. Проблема на повечето според мен изобретатели на каквото и да е се отнася до тяхното желание за обществена признателност и лични финансови изгоди, което ги кара да крият ключови детайли от своите изобретения. В исторически план СЕ би била вече ежедневие ако не съществуваше в такава голяма степен човешката алчност и лично его. Борбата за СЕ въпреки това продължава и ако преди години СЕ беше табу, сега трудно може да се скрие от обществеността. Поздравявам и пожелавам най-искрен успех на всички които намират време да експериментират в търсене и постигане на СЕ.

Подкрепям казаното. Много синтезирано и правилно. Аз ще добавя само още нещо много важно:
Увеличаване на популацията на земното население и преди всичко на онези, които се намират в прехода  животно-човек в своята духовна еволюция. Историята показва, че енергоносителите са били ключов фактор в популацията. Откриването на въглищата, петрола, електричеството и др. са дали огромен тласък в това направление. А популацията е другият голям проблем на хората. Няма място, храна и ресурси за всички. Именно затова някой общества са се заели, като богове да решават кой ще живее и кой не. Именно този проблем пък ще накара хората да предприемат технологии за колонизиране на други планети. Въобще всички тези трудности, които съпътстват човечеството не са случайни, а са необходими за развитието му, но това е друга тема...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Аз по рождение съм "заклет" оптимист!
После добавих и Реалист! - дообогатих с Идеи (но не Идеалист), и сега какво гледам...
Ако е вярно, направо ... Светът е пред Нов Огромен Скок ...
Историите около и с Андрея Роси са направо шеметни, побъркващи, хипнотизиращи...
Историите около и с Рокфелер - шокиращи... да си продаде бизнеса с петрол!?
...
Само тия две "истории" да осмисли човек, и - май ще му просветне... поне малко!
Роси няма какво да го "дрънкам" и аз... на практика всичко е ясно... Щом и Бил Гейтс се включва с готовност от 1 000 000 000 долара инвестиция, работата става ясна.
Арабският петрол - да го "духа". Руският петрол и газ - и той! Иран, Ирак, Венецуела... те вече са аут от Голямата Игра...
Обаче... не забравяйте, че автомобили на бензин и дизел ще се карат още десетилетия... нищо няма да се промени изведнъж...
Нефтопреработвателните и Химическите отрасли ще си продължат работата, защото промишлеността си има своите задължителни производства...
Промяната, която предстои, е видна само от мерака за вид нова "захапка" - т.е. никнат нов вид "акули" - с още по-опасни зъби...
На Кеше вече му теглиха "шута". На Моамер Йълдъз - също. На Стенли Майер, на Трой Рийд, на Джон Сърл, на Боб Бойс, на Стефан Маринов, на Стефан Найденов, ако щете и самия Тесла включете - на всички тях, и останалите - дето може и въобще да не сме ги чували - също "шут" - под формата на пълно информационно затъмнение.
... И не само отделни велики люде бяха смачкани от тази бясна световна Върхушка, смачкани бяха десетки Държави... Първа Световна... Втора Световна... Десетилетна Студена Война, Непрестанни Военни конфликти навсякъде по света, разорени СИВ членовете, разорени непослушните арабски държави, разорена Югославия... много са... и "оранта" не секва...
Но вече навлизаме в Друга Епоха! Непредотвратимо! Неизбежно!
Вече сме в Ерата на Глобалния Свят, на Светкавичната Информация и Информираност... и хората вече ЗНАЯТ... и протестират, и въпреки, че пак се стрелят и убиват - номерът на Статуквото за Глобална война вече не може да мине... Всички знаят, и то много добре, че който и да натисне червеното копче - всички ще загинат... няма къде да се дянат... само хилядолетна Ядрена Зима ще остане като спомен за тях...
Не бойте се! Ще живеем! Ще Оцелеем! Ще Успеем!
Срещу индивидуалните устройства добиващи СЕ няма измислена спирачка... ще дойде моментът, когато самата Информация ще стане Защитният Софтуер на СЕ.
И както казва Поетът:
"Пророчествата ще се сбъднат!
Септември ще бъде Май!
Ще бъде!"

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Срещу индивидуалните устройства добиващи СЕ няма измислена спирачка... ще дойде моментът, когато самата Информация ще стане Защитният Софтуер на СЕ.
И както казва Поетът:
Аааааааа, има, има. Нарича се данък. Няма да е проблем всеки да си сглоби сам устройство за СЕ, но ще плаща акциз. То и ракия може всеки да се вари, но се плаща. Друга тема е кой колко данък може да укрие. Въпросът е, че СЕ може и да не бъде толкова свободна. И ако сметнем примерно, може да се въведе фиксиран данък енергия на "калпак", на база цената на днешното потребление на "калпак", а за онези дето консумират повече от един калпак, ще плащат пропорционален данък.

Ситуацията много ми напомня, когато всички очакваха с компютрите да стане живота по-лек. Е-ми стана, но относително. Някой да е престанал да работи, или пък да му е намаляла работната седмица, или увеличила в пъти заплатата?
Въобще не си и мечтая, че като дойде СЕ и ще ходим само по почивки и ще се чешем по пъпа, а роботите и СЕ ще ни отрупват с богатства.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Я бъде...я не бъде...:)

Знаете ли след падането на сухия режим в САЩ, кой е оглавил легалното производство и търговия на алкохол?
Същите картели на мафията, които са го вкарвали и контролирали контрабандно преди това! Просто са имали вече изградените дистрибуторски мрежи, натрупания капитал и опит в пласирането му!
Ако се "легализира" СЕ, контролът пак ще се поеме от тези, които управляват и имат изградените енергийни мрежи и ресурсите за контрол!
Давам прост пример-колко от нас знаят, че слагайки фотоволтаична система на покрива си ще са енергийно независими? Отговор-ВСИЧКИ!
Колко от нас обаче са готови (или имат възможност) да си я купят за 20 000 лева-около 15 киловата ?
Отговор-под 1%...и никой не ни е виновен!

Ако строим нова къща и трябва да вложим в нея допълнително около 10 000 за топлоизолация, водопровод, ел. инсталация и канализация ще го приемем за нормално, нали???
Защото го приемаме за НЕИЗБЕЖЕН разход! Защото такава ни е програмата на мислене!
Защо не вложим тези 20 000 за енергиен източник? Защото всеки ще ревне - ООО,мноо скъпо, бе...!
Такова ни е мисленето, за някои неща сме готови да дадем куп пари, за други-цъ...и това е мозъчна промивка, колкото и да звучи гадно!
И е безсмислена подобна логика- "За колко време ще се "избие" инвестицията...?" - тъпо е някак! Все едно да търсиш избиване на разходите, които си дал за храна...или пиене?
Но печелиш НЕЗАВИСИМОСТ!
Какъв е шансът съседите в една кооперация (около 6-8 етажа-общо към 25-30 жилища) да се кооперират и да си монтират обща соларна система на покрива? - КЛОНЯЩ Е КЪМ НУЛА.
Макар, че би им излязло около 3 пъти по-евтино от единична фамилна система. Защото ще започне всеки да гледа в паничката на другия колко потребява и дали самият той не се е "минал"...отделно, че не може да се организират толкова хора да вложат средства и да вярват в една кауза (ако е за глупости-няма проблем)!

Защо са толкова скъпи тези системи засега? Защото недостатъчното търсене не оправдава големи вложени инвестиции за подобряване на параметрите и свръхпроизводство! Няма РАЗДВИЖВАНЕ НА ПАЗАРА!
Какво имам в предвид? Спомнете си преди 10 години какво представляваха мобилните телефони? Кое спомогна за тоя бърз технологичен скок в мобилните устройства?
Отговор-ТЪРСЕНЕТО и приходите от продажбите! Конкуренцията! Просто нямаше достатъчно време, за да може световната машина да монополизира тези технологии! Затова опитите за контрол в тази насока сега се ограничават до контролиране и следене на СОФТУЕРА им!
Сега ако някой ви предложи апарат "Нокия 2100" за 100 лева ще си го купите ли? Аз бих дал 5-10 лв.за нов. А бяха по 340 като излязоха...
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 06:00:52 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Atos, проблема на соларите е че нямаш сигурна доставка. Мое да не пече слънце седмици и месеци наред. С вятъра е същото - може да духа, може и да не духа.
Примера с телефоните не е коректен - тия, дет прибират парите имат изгода апарата да е евтин, и да е достъпен. За да ти прибират пари от абонаментната такса. Не случайно всички български оператори вече искат да подпишеш договор. Оказа се просто не можеш да отидеш в някоя каса и да си вземеш карта, като оставиш депозит покриваш лимита на разговорите. Никой не ще - всички искат да те заробят.
Виж ... ако от оная измишльотина на Роси излезе нещо... поне с Топлофикация ще се разведа по бързата процедура. Но за енергото ... трябва ми турбина за да изкарвам ток, а това е инвестиция дет ще озори доста собственици. Трябва и площ да разположиш такова нещо. Ще ти наскачат и разни контролни органи, щот това ще е инсталация под налягане и като такава е надзорна...
Ако имаше някаква идея за нещо, дет се събира в стая или гараж, и изкарва направо електричество, някъде ... 10-20 киловата, дет да стигат за една къща - това ще е най-доброто. Ма нещо не виждам кандидат.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Аморфните панели нямат нужда от пряко слънце-стига им да има дневна светлина!
А примерът с телефоните си е баш на място!
Виждате ли колко е яка мозъчната промивка само за 5-6 години? Бъркат се  вече производителите на апарати с мобилните оператори?!?
По същият начин, по който някой казва не "Провери в интернет", а "Провери в Гугъл" -идиотско, хахаха:)
Ако си купувам телевизор или пералня, каква ми е "абонаментната такса" ?
Когато кабеларките започнат да дават телевизори на промоция и изплащане-друга работа вече:)
Ако всеки си сменяше пералнята и телевизора по 1-2 пъти на година, можеш да бъдеш сигурен, че досега моделите щяха да са фантастични- телевизор, управляван с виртуална рисунка с пръста ти и пералня, която простира и глади (че и други неща) :)
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 06:48:14 pm от atos »

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Здравейте момчета.Atos за огромно твое разочарование споделям,че нито аморфните нито монокристалните произвеждат нещо без пряко слънцегреене /лично при мен са инсталирани 1,44кв---100вата не е за отчитане ;) --сори.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Може...въпреки,че не виждам от какво да се разочаровам?
Има доста фактори, определящи тези неща, въпрос на изпълнение, заблуда или очаквания...с батерии "Дюрасел" изкарвам месец, с други-по 3 дена:)

От колко площ очакваш да имаш мощност 1.44 к.вата, говоря за АМОРФНИ? Твоите аморфни ли са?

То и ние като ученици си купувахме аудиоусилватели по 100 вата уж, а се оказваше в последствие, че са по 15-20...
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 12:29:49 pm от atos »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Колеги, не знам за Вас но май революцията със СЕ започва. Преди малко в интервю с енергийния ни министър е дискутиран точно реактора на Роси и производството му в Китай, най вече по повод нуждите ни на страната от руски газ. Хората не спят, само ние се ослушваме :). http://lucecita.blog.bg/novini/2014/01/08/v-shveicariia-veche-prodavat-generatori-e-cat-na-andrea-rosi.1226267 А ето и една статия по темата тук http://bls.blog.bg/politika/2014/12/06/shte-promeni-li-otkrieto-na-andrea-rosi-sveta.1320257. Можете да пропуснете началото. :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Видео, относно студения ядрен синтез на Роси, от 2012г.
https://www.youtube.com/watch?v=M3Z6KBk65Fo


Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Може ли да вметна в темата. Имаме вложена енергия и изходна енергия. Тоест нямаме енергия без нищо. Обикновенно се изразява в коефицент КОП. КОП е около 6 (1MW / 167KW). Колкото е на хиперинверторните климатици. Това е преобразувател от електроенергия към топлинна енергия.
Тук няма СЕ май!!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Валекс, никой не е казал, че е енергия без нищо! Никой не е казал, че има СЕ тук.
Това е просто супер ефективен начин за извличане на енергия от материята-нищо повече!
Но е огромен скок, защото е съизмеримо само с ядрената енергетика спрямо вложения ресурс...за разлика от ядрените реактори суровината тук е много по-евтина и самият процес изисква много по-малко ангажираност и средства, дори и за обем и сложност на съоръжението, ако става дума. Да не говорим, че е в пъти по-екологично и безопасно (времето ще покаже).
Ако се включи на самозахранване след стартирането, ефектът е такъв, че "забравяш" вече кога си заредил:)
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 08:46:23 pm от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
atos
Така е. Поста го написах само за да 'поотрезвя' четящите и пишещите. Да има и по-практична гледна точка.