Автор Тема: Защо падна цената на петрола и какво премълчават медиите  (Прочетена 43787 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Според мен, въпреки само някои ползи, пак сме на погрешната страна.
...
Ще мине още много време докато може би ни уври акъла... И се питам, дали народът като такъв, въобще има акъл, или всичко е плод на традиции и конюнктура.
...
Не мога да си обясня следният парадокс:
Всяка икономика се развива, ако има потребление на продуктите й. Това зависи и от наличието на грамотни кадри и изпълнители, които е за предпочитане да работят в сплотени колективи.
На практика се наблюдава следното:
Х'американците нанасят страхотни поражения на икономиките на целия свят. За да могат продуктите на тяхната икономика да се реализират - продават.
Да, ама за да има купуване, трябва да има наличен паричен ресурс в джоба на потребителите. Съсипаха ни нашата икономика, обедняхме, и сега като сме и тотално безработни, с какви пари ще купуваме? Щели да дойдат тия или ония американски фирми и продукти... ами те така ще си седят, като няма пари с които да се купува. Събират разни наши хитреци парите си в банки от сорта на КТБ и изведнъж - Хоп! - парите ги няма! Или пък ги има, ама са се обезценили...
Трябват им роби на х'американците - това е! Ама като им гледам и цените на продуктите, с робски заплати не могат да се купят...
Остава единствения отговор на поставения въпрос - населението на земята трябва да бъде изтребено - наричат го редуциране, та да останели не повече от 1 милиард хора на земята - и това е едно от средствата - измиране от глад. Ама пак не ми се връзва:
Като измрат толкова много хора, съвсем пък няма да останат купувачи...
Дайте да помислим - Какво всъщност се крие в Доктрината "Нов Световен Ред"?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Контрол, разбира се!Власт!
"Машинизиране" и "зомбиране" на съзнанието, за да си част от кротко пасящите овчици - доят ги, стрижат ги...
Изкуствено поддържане на бедност = лесен контрол чрез материални средства.
Ако ти (аз, трети, пети) не мисли за битовизми в 95% от времето си, ще започне да се "оглежда" около себе си! Пък, че дори и да ВИДИ някои неща.
Мисля, че са позакъснели обаче с голяма част от хората и процесът е необратим, въпрос на време е!
Също така мисля, че това първо ще започне да става в по-бедните държави, където човек ще е по-склонен да търси начини за самозадоволяване на нуждите си в личен план.
Ще сме принудени да го направим!
Я сравнете колко от нас си мечтаят за собствен енергиен източник и колко американци, например? Говоря за процент от населението!
Те отдавна са "калъпирани" и парите им стигат за битови нужди, всичко нагоре вече е въпрос на "престиж"- шаблон, наложен от ВЪРХА!
Показателно е следното:
От малки, някои от нас са ни учили, че ако попаднем в друга държава, трябва да знаем поне ХЛЯБ И ВОДА да си поискаме.
Знаете ли на какво учат децата си американците? Внимание!!!
Учат ги, че ако попаднат в чужда страна първото, което трябва да могат да попитат е КЪДЕ ИМА ТОАЛЕТНА?!?!
Т.е. - за тях е абсурдна идеята, че може да гладуваш, попадайки в чужда страна!
Такава мисъл не може и през ум да им мине!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Главното на американците не е да продават стоките си, а да държат юздите на геополитиката и геоикономиката. Щот колко американски стоки познавате? Какво американско има по хипермаркетите и моловете? Аз зная единствено едни американски ядки, облъчени с доза радиация, за да издържат дълго време, като консервант. Познавам и американски марки коли, които са най-калпавите измежуд всички коли, които се произвеждат в света. Дори в съзнанието ми се е загнездил оня кадър от холивудските филми, когато на бензиностанцията вдигат капака на големите лимузини и им проверяват нивото на маслото - ами бракмите са така, изгарят масло, колкото бензин.

Не, те разчитат на това, да печатат долари и да ги разпространяват, като обхващат цялата световна търговия с тях. Така крадат и труда, и суровините на целия свят, внасят ги у тях и си развиват инфраструктурата и повишават жизнения стандарт за сметка на баламите. Концертирали са се в обхвата на стратегическите отрасли на промишлеността и икономиката: банки, застрахования, енергетика, търговия със суровини по борси, фондови пазари, военна промишленост, наркотици, фармацевтика...., а всичко останало няма обороти и го оставят за развитие на баламите.

Истината е, че вече населението много им пречи, нараснало е много и им диша въздуха, яде им рибата от Световния океан, ползва им суровините - техните от целия свят. Напредъка на технологиите пък създава голяма безработица и хората стават ненужни на обществото, превръщат се в бреме. Машината замести изцяло и ръцете, и акъла на човека. Вече за производството трябват малко хора. Така е и в селското стопанство.

Въобще според мен бъдещето ще е много трудно. Безработицата ще нараства в пропорция с технологичния прогрес. За младите хора с посредствени познания няма да има реализация. Работа ще има само за високо образовани, знаещи и можещи. Не знам как ще се справят държавите с безработните и пенсионерите в бъдеще. Ще дам актуален пример за това:
- Мой познат, бизнесмен, имаше 50 работници в производството си. 90% от разходите му били за работна заплата. Преди няколко години си купи най-модерните машини, които замениха 40 от работниците му, т.е. 80%. Сега произвежда в пъти повече, в пъти по-евтино, в пъти с по-малко разходи и в пъти по-големи печалби. А 40 човека питат къде кенzат гладните, за сметка на печалбата само на един! Т.е., това което е присъщо на 40, благодарение на прогреса и капиталистическата система, става присъщо само на един.

Такава е тенденцията в световен мащаб in futuro.
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 04:13:59 pm от EDM electronics »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
То не е и тенденция за много страни - отдавна вече си е факт!
Тенденция е за Азия обаче...я си представете един роботизиран Китай, а?
Ще бъде страшно...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
В окултните "приказки" на Бялото Братство, често се цитират думите на Дънов: "... следващата е Славянската (раса), която иде..." - казано преди Октомврийската Революция......
...Чудехме се доста време, "Кога аджеба ЩЕ ДОЙДЕ? -и докато се начудим, се оказа изведнъж, че тя била дошла, че даже вече си и отишла...
И пак се чоплят думи на Дънов:
"След това ще дойде жълтата раса..." - един вид Китайците!
Ами казано най-просто, въпреки огромната мизерия на огромна маса китайци, най-вече в провинциите, Китай е толкова напред, и в момента толкова силно увеличава целия си промишлен, икономически и обществен капацитет, че ние - завалиите - сме вече на светлинни години след тях!
И вече всички подред започват да им се "подмазват", а на китайците вече въобще не им дреме за х'американските номера!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Путин спира, Южен поток!
Дали не се е усетил, че скоро газът ще е бита карта и безсмислено да наливат пари в подобен проект? Може би....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Путин му е се тая кой ще купува газта му. Клиенти има предостатъчно. Ти ако имаш градина с ябълки, и някой почне да ти обяснява че трябва да ги измиеш, излъскаш и опаковаш поединично в целофанче, щот иначе няма да ти ги купува... а на пазара винаги има клиенти, готови да ти купят ябълките немити и направо със щайгите? Ми просто ще го отсвириш. Особено ако си най-големия производител на ябълки в региона, а всичко останали производители заедно не могат да осигурят количеството ябълки, за които има търсене. Оня кат не иска твоите немити ябълки - или ще стои гладен, или ще си внася ябълките от чужбина.
Вижте Турция как постъпва. Стиска ръката на Путин, въпреки че има за какво да го гледа накриво - примерно войната в Чечня, дето изклаха бая хора проповядващи исляма - обаче "интереса клати феса".
В момента в който се изгради тая тръба през Tурция, идеите за газопровода "Набуко" става направо невъзможна за реализиране. А "Набуко" беше единствения вариант България и ЕС да се откъснат малко от енергийната зависимост на Русия и да почнат да внасят газ от Сирия, Ирак, Иран...
Сега ... пак си оставаме изцяло зависими от Русия, просто вместо по 1 газта ще идва по 2 тръби.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не е Путин, ние сме...тъпите, четете:


   Финансови новини    

Русия при сегашните обстоятелства не може да продължи с изпълнението на "Южен поток". Това заяви руският президент Владимир Путин на съвместна пресконференция с турския си колега Реджеп Тайип Ердоган в Анкара. Най-сериозната причина за спирането на проекта, изтъкната от Путин, беше България, която не дала зелена светлина на "Южен поток" и която не показвала, че действа като независима държава. Ако България е лишена от възможността да се държи като суверенна държава, трябва да иска пари от Европейската комисия като обезщетение за пропуснатите печалби.
Източник: News.bg

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Аз си мисля, че няма как Путин да не е "в час" с алтернативните енергийни технологии. "В час" са също и Запада, затова така се ежат, въпреки че към настоящия момент няма къде да ходят, зависими са. Въпросът е обаче, че тези технологии не могат да се въведат шоково. Не може да се подмени всичко що иска енергия за 2-3 години. А дотогава ще се харчи газ и нефт. Решението на Путин да прекрати "Южен поток" за мен е сплашване, да ги активизира, да им натрие високомерните носове. А пък и посещението в Турция му даде кураж, защото явно турците ще купуват още и още, което ще компенсира в голяма степен продажбата на газ с клизма на Европа. Турците освен това ще запълнят пазарните ниши, освободени от европейците. Ще си продават там гумените домати и пр. Евал-л-л-ла, ашколсум, аферим, машалла, чок гюзел на турците. Ей така се води политика в интерес на държавата, а не на чужди интереси. Хем с едните, хем с другите, щом е в техен интерес. Ха да им се разсърдят сега американците  :D. Въобще Русия май се ориентира тотално към Изтока.

Не ми се мисли, какво би станало, ако фри енерджи се разпространи шоково. Много държави и сектори в икономиките ще фалират. Това значи глад и войни. От друга страна, какво би станало, ако всеки се презадоволи с енергия? Да погледнем назад в историята, от откриването на нефта, въглищата, електричеството - рязко увеличаване на популацията на населението, много рязко за кратко време. Това благодарение на подобряването на социалния статус. Т.е. вместо планирана пандемия, да се очаква бурна популация.

Ето какво казва руски ядрен физик за фрии енерджи технологиите и по специално тази на италианеца Андреа Роси: http://www.burgasnovinite.bg/Ruski-uchen-S-evtinata-energiya-na-Andrea-Rosi-neft-i-gaz-s.html

mentgele

  • Гост
Предполагам знаете поговорката :" Когато атовете се ритат, страдат магаретата" .
Тука виждам глътка свеж въздух за "магаретата".

http://nepoznato.energetika-bg.com/2014/12/tsenata-na-petrola-mozhe-da-padne-pod-40-dolara-za-barel-bloomberg/

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Русия ще прекара специален газопровод само за Турция. Оттам ще пусне евентуално разклонение за страни от Южна Европа. Вероятно това са Гърция, Македония и най-вече Сърбия. За България - ЙОК.

http://bulgarian.ruvr.ru/2014_12_02/Blgarija-prospa-shansa-si-5901/

http://bulgarian.ruvr.ru/2014_12_02/Bez-JUzhen-potok-i-bez-iljuzii-1347/?slide-1
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 10:54:22 pm от EDM electronics »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
И все пак, не вярвайте на новините в осем и на това, което знаете, защото все има нещо, което не знаете!!! Просто наблюдавайте.
http://bls.blog.bg/politika/2014/12/06/shte-promeni-li-otkrieto-na-andrea-rosi-sveta.1320257

http://lucecita.blog.bg/novini/2014/01/08/v-shveicariia-veche-prodavat-generatori-e-cat-na-andrea-rosi.1226267

« Последна редакция: Декември 08, 2014, 04:38:39 pm от edin »

idealist

  • Гост
И руснаците се сетиха да понаправят нещо различно от конвенционалния добив на горива  ;D
http://www.dnes.bg/world/2014/12/08/sankciite-shte-ni-prinudiat-da-zalojim-na-naukata-reche-putin.247801

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Проблема със СЕ не е че я няма. Напротив и САЩ и Русия и др. със сигурност имат разработени модели и държат много патенти за какви ли не системи. Проблема е с икономиките на държавите и изключителната им зависимост от сегашните енергоизточници и най вече петрол, газ, ядрена енергетика и др. За разлика от тъпата ни държава, останалите държави формират бюджетите си разчитайки основно на доходоносните сектори като енергетика и комуникации, които се държат предимно от държавните им компании. Масовото навлизане на СЕ, ще доведе естествено до тотален срив на икономиките зависещи в много голяма степен от петрола и газта. Такива, са Русия, Иран, арабските държави, Мексико и не до толкова САЩ. Сами се сещате че социалните политики, здравеопазване, държавни администрации и образование в тези държави в много голяма степен зависят от горепосочените сектори. Срива им ще доведе до социално недоволство, протести и не дай боже войни с всички последствия. Смятам, че света още не е узрял за СЕ. В сегашния доминиращ и наложен политически строй "Капитализъм", СЕ не се вписва. Историята с безжичното пренасяне на ток от ТЕСЛА и върлата съпротива срещу това по него време ясно показва това. Обикновените хора в това число и аз :) се опитваме с подръчни средства да се доберем до СЕ, най вече поради финансови причини, но смятам че СЕ не е за всеки на този етап. Въпреки това в личен план, аз не бих пазил в тайна постижения в тази посока. Проблема на повечето според мен изобретатели на каквото и да е се отнася до тяхното желание за обществена признателност и лични финансови изгоди, което ги кара да крият ключови детайли от своите изобретения. В исторически план СЕ би била вече ежедневие ако не съществуваше в такава голяма степен човешката алчност и лично его. Борбата за СЕ въпреки това продължава и ако преди години СЕ беше табу, сега трудно може да се скрие от обществеността. Поздравявам и пожелавам най-искрен успех на всички които намират време да експериментират в търсене и постигане на СЕ.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Светът, никога няма да е узрял за СЕ!
Дори след  100години, идиоти ще се раждат, няма какво да се лъжем. Ако се върнем преди 100г. и кажем на тогавашните хора, какви технологии ще навлязат, те със сигурност ще мислят, че светът не е узрял за тях. Защо да не е узрял? Кое е това, което трябва да узрее? Системата ли? Тя си е робска по своята същност и никога няма да стане приятел на човека. Човекът ли да узрее? Та двама души на едно ниво няма, ни по интелект, ни по духовно развитие. Фактът е че ние винаги ще сме различни, а това значи ли, че никога няма да сме узряли за СЕ.
Единствените, които няма да са готови за СЕ, са някои богати задници, които ще трябва да се разделят с големите си печалби, а други с властта си. Икономиките няма да пострадат. Ама хора работели в еди какви си сфери, свързани с енергетиката. И какво от това? Опасението, че ще им паднат доходите или ще бъдат лишени от тях е нелогично, защото СЕ, ще рече огромна ДЕФЛАЦИЯ. Да, ще паднат някои доходи, но цените на всичко, буквално ще се сринат. Когато мафиотските структури, които са се окопали в икономиките, бъдат унищожени от СЕ, цените на всички основни хранителни продукти ще стигнат някакво абсолютно дъно. Плюс това, самата мислъл за СЕ в наличност, ще доведе до качествен скок с мисленето и колективното съзнание. В момента хората са изплашени, те се страхуват за бъдещето. Самата мислъл, че вече има СЕ, ще доведе до скоропостижно стопяване на страха. Отношенията между хората, ще се променят до неузнаваемост, което ще рече някакво узряване. Значи идването на СЕ, ще носи със себе си и узряването, ако може така да го наречем изобщо.