Автор Тема: Промени по шрифта на форума  (Прочетена 2098 пъти)

Неактивен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 571
  • Рейтинг: 222
  • Thoughts become things!
Промени по шрифта на форума
« -: Ноември 10, 2014, 03:24:53 am »
Здравейте,

внасям малки козметични промени по-форума, за да имат темите по-добра четимост. Преминаваме от дребен шрифт Verdana, на малко по-едър Arial. Моля изчакайте няколко дена преди да гласувате. Такива промени обикновенно не са приятни на потребителите, но в последствие се свиква с тях и тяхната полза.
Пускам скрийншот преди/сега:

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 097
  • Рейтинг: 152
  • изчислителна техника
Re: Промени по шрифта на форума
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2014, 07:39:22 am »
Аз съм фен на Arial :)

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 571
  • Рейтинг: 323
  • И последният "мохикан" си отиде
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2014, 08:46:48 am »
Изненадах се!
Малко едър ми дойде първоначално мащаба, но си го намалих с един клик върху "мащабиране". После обаче го върнах, че "цитатите" пък не се четат.
Понеже съм фен едновременно на удобния и на красивия шрифт винаги съм предпочитал почти световно унифицирания шрифт "Times New Roman"
Дълго време съм фен и на "Georgia"
Факт е, че издължаването във височина на предложения шрифт, съответно намаляване на широчината на буквата, намалява четивността. - не случайно е предложен от създателите на Simple Mashine Forum шрифтът Verdana ТОЗИ ВИД ШРИФТОВЕ - като Arial, Е НАПРАВЕН С ЦЕЛ ИКОНОМИЯ НА ХАРТИЯ В ПЕЧАТАНЕТО. Тук не четем от книги, а от екран. И е съвсем друго разстоянието до обекта на гледане.
Имайте предвид, че не говоря празни приказки - това ми е един от изпитите в Худ. Академия - ШРИФТ, и много добре знам, кой шрифт за какво е.
Всички дето сте гласували в анкетата "За!" този шрифт в момента, утре ще изревете на умряло, ще ви заболят очите и пр.
На който му е безразлично - да не гласува!
При каретата с цитиран текст става съвсем НЕчетивно - виж втората снимка - с оригинално предложения мащаб е.
Nizo, пробвай и Times New Roman, и Georgia и ги подай съответните шрифтове в анкетата за гласуване, ако не, върни първоначалното положение.
На почивки от около час, влизам тук, и все повече се убеждавам в гадния шрифт, който е избран!
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 04:04:37 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2014, 01:07:11 pm »
Дал съм опция в анкетата за промяна на вота!
Съобразете се с горните мои забележки, и "влезте в час"!

Неактивен nizo

• Стабилен
  • Публикации: 571
  • Рейтинг: 222
  • Thoughts become things!
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2014, 05:44:03 am »
Пробвах го Georgia-та, но той е серифен шрифт, а на места си остава Verdana-та. Тъй като не ми се занимава, то сменям само размера на по-голям и толкоз. Гледам на някой не им харесва, но след седмица като върна оригинала и ще се чудите що сме се зорили да четем такива дребни букви! :D

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2014, 07:54:55 am »
В момента - 07,45ч. 11 ноември - шрифта и размера са добре.
Пояснявам за размера - моя браузър (Кума Лиса) си има опция "Изглед" - в нея има бутон "Мащабиране" с увеличаване и намаляване на размера на скина. Пускам снимка на екрана си, да се види - размера е 1024/768 пиксела - 17 инча монитор - и при разстояние до очите около 70-100 см. се чете прекрасно.
Проблема обаче не е в размера - а в Шрифта.
Е сега вече мога да си върша пак нормално работата.
...
А щом Джорджията не става, зарежи я - тя е малко особена с цифрите и не е за тук. Верданата си е най-четивна.
Спирам анкетата, защото не е показателна в случая.