Автор Тема: Вечно фенерче  (Прочетена 81555 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Вечно фенерче
« Отговор #45 -: Юни 25, 2016, 03:26:56 pm »
1W led 24 h free energy

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Вечно фенерче
« Отговор #46 -: Юни 25, 2016, 05:22:40 pm »
1W led 24 h free energy

Това би трябвало да обяснява всичко, така ли?
Ето ти па един, дет ходи по вода:

Да повярвам и на това ли?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Вечно фенерче
« Отговор #47 -: Юни 26, 2016, 10:46:55 pm »
Схему? ::)

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Вечно фенерче
« Отговор #48 -: Юни 27, 2016, 12:21:52 am »
И аз щях да съм един от благодарилите на Владо, но за съжаление не получих обещаното писмо от него на лични, явно има селекция на получателите. Бих се радвал думите му да са подкрепени с действителни установки, но се съмнявам така, както го правят и останалите участници във форума...

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Вечно фенерче
« Отговор #49 -: Юни 27, 2016, 07:31:01 am »
Все още не мога да разбера какво толкова имате да мислите или умувате? Какво има за обяснения?
Човека ви даде жокер - всеки може да прочете всичко и сам.
Каза ви го - въздушна батерия.
И по специално за мегавечнонеразбралите - въздушно - цинкова батерия.
Нищо ново под слънцето.
Ама кой да чете и мисли - вечно трябва всичко да ви е наготово поднесено на тепсия!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Вечно фенерче
« Отговор #50 -: Юни 29, 2016, 04:08:26 am »
RUS, то в такъв случай и будилникът ми е "вечен", понеже работи над година с алкална батерия от 1,5V,  струваща лев и 20 ст. И още половин година да го изчакам - едва ли ще спре... Следователно е вечен?!

Или викаш за по-убедително да сваля пластмасовата кутия на будилника и да го оставя по карантия, а батерията да я обеля и да я привържа с жици към останалото - за по-убедителен, по-"изобретателски" и по-"вечен" вид...

Така че който иска да идва и да мери - имам вечен будилник!

(Като онзи виц: На разпродажба на вещи:
- Ето на вашето внимание една страхотна бормашина! Работи без батерии и без ток!
- Ама това е "Калашников"!?
- Е, аз не знам точно каква ѝ е марката, но прави чудесни дупки! )

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Вечно фенерче
« Отговор #51 -: Юни 29, 2016, 04:36:58 pm »
Понякога си мисля, че сме просто мишки, хванати в капана на собствената си ограниченост...не умствена, а времева!
Какво значи ВЕЧЕН за нас?

Ограничената продължителност на човешкия живот може да превърне много неща във "вечни", съотнесени субективно спрямо нас самите.

Да, PyroVeso, твоят будилник наистина е вечен...за една пчела (която живее 45 дена).
Бихме ли приели нещо за вечно, ако "просъществува" 10 000 години? Вероятно - да!

Така, че...би било добре да се уеднаквят критериите първо, после да се търсят съпоставки. Въпросът изглежда чисто философски на пръв поглед, но ви уверявам, че има и чисто практическа страна!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Вечно фенерче
« Отговор #52 -: Юни 29, 2016, 05:15:22 pm »
От позиция на дълготрайност, дълъг процес на разреждане или изразходване на конкретен обем или количество енергия, понятието "Вечно" е свързано с идеята за дълго време на разреждане и изразходване на дадено количество енергия. От гледна точка на търсачите, иследователите, експериментаторите и евентуално изобретателите на устройства на "СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ" , понятието "вечно" или по-правилно "вечен двигател" е свързано с устройство преобразуващо енергията на средата, в частност "ЕФИРА" и преобразуващо я в електрична или друга подходяща за нас за ползване. Самото устройство може евентуално да се износи или повреди но реално то е преобразувател на енергията на средата. ..

gomi

  • Гост
Re: Вечно фенерче
« Отговор #53 -: Юли 06, 2016, 08:20:52 pm »
гледайте внимателно - вечна батерия .....
https://www.youtube.com/watch?v=iQ1-P5t7zuQ&feature=share&app=desktop

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Вечно фенерче
« Отговор #54 -: Юли 07, 2016, 07:08:36 pm »

Енергия от въздуха...
Автономна система за безплатно LED осветление ...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вечно фенерче
« Отговор #55 -: Юли 07, 2016, 08:19:56 pm »
Чудя се струва ли си усилията това ВФ. Колко енергия ще събере от въздуха тая въздушна батерия? Има по-прости начини за събиране на енергия от слънцето, например:
- Слагаме една дамаджана с вода на прозореца на слънце и до вечерта ще е заредена с топлинна енергия, достатъчно да се изкъпем. Бас хващам по този начин с дамаджаната ще се събере повече енергия от въздушната батерия. После спестената енергия за затопляне на дамаджаната можем да си я изразходим от мрежата, като си ползваме нормалното осветление, а не да си светим с преносима въздушна батерия.

Мога да дам и други примери за мижаво черпене на СЕ от средата. Подобен вид въздушни батерии са крайно неефективни. Намирам го по-скоро за ефектна играчка, отколкото за реално приложение в бита.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Вечно фенерче
« Отговор #56 -: Юли 07, 2016, 09:21:20 pm »
EDM, батерията затова е батерия, защото не е вечна. Тя работи, докато единият от електродите ѝ се окисли напълно, и нито секунда повече. Тогава тя спира. След това можеш да я "заредиш" отново, като образувания оксид редуцираш обратно до метал чрез електрически ток, кокс, или някакъв друг редуктор. Което, разбира се, изисква много повече енергия (понеже има топлинни загуби), отколкото тази, която след това черпиш от рециклираната батерия.
Преди време имаше тук някъде имаше тема, където някакъв вграждал магнезиево блокче в стопилка на някаква сол, и така получавал "вечен" енергиен източник. Един вид суха магнезиева батерия.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Вечно фенерче
« Отговор #57 -: Юли 07, 2016, 10:19:17 pm »
Edm знам че ти е трудно да си представиш източник на енергия който отдава 24 часа и е независим ,аналогията с дамаджаните е защитна реакция на съзнанието ти..
Представи си плафон с въздушна клетка, която зарежда батерия  в плафона LED лампа управлявана дистанционо.. БЕЗПЛАТНО ОСВЕТЛЕНИЕ
БЕЗ ИНСТАЛАЦИЯ.. БЕЗ КОНСУМАЦИЯ

Системата от снимката е прототип, но може да освети една стая безплатно ..
Помисли  какво би станало с  по мащабен проект !!!!!!
 -Играчка !! Доста скъпа играчка...
Дамаджаната е за ракия!!!

« Последна редакция: Юли 07, 2016, 10:37:31 pm от владимир димитров »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Вечно фенерче
« Отговор #58 -: Юли 08, 2016, 09:51:18 am »
Ти в тая тема, само егото ли ще помпиш или ще кажеш как да си направим и ние "вечно фенерче". Този форум има за идея, да се споделят знания, а не егоманиаци да си правят гаргара. Модераторите, вземете отношение по казуса. Не ми се гледат циркове.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Вечно фенерче
« Отговор #59 -: Юли 08, 2016, 09:58:32 am »
-Играчка !! Доста скъпа играчка...

Наистина скъпа играчка! Ако приемем, че свети 1 год. - 365 х 24 х 1W = 8,76 kWh - средно по 0,15лв за kWh =  1,30лв. Таман да си избиеш тиксото и цк-ключето за тази година.
Ами продължавай да се наслаждаваш на успеха си, подтичвайки с 50г. назад от прогреса.
Тук едно момче, далеч по-скромно обяснява нещата:
https://www.youtube.com/watch?v=ek62_OYrGkI