Автор Тема: Химията с прости думи - въпроси и отговори  (Прочетена 68440 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #30 -: Август 19, 2018, 12:11:59 pm »
Добре, де...аз не съм Радико, че да претендирам кой пръв каво е казал и кой-втори и т.н...
Далеч съм от идеята да те поучавам (за някои е невъзможно), за теб явно  въпроси без отговор тук няма, докато за мен въпросите са доста?
Може би знаеш как се формират тези вълни и кои са причините за тях?
Или знаеш как да променяш информацията на материята, дотолкова, че да превърнеш един предмет в друг или да го материализираш от "нищото"?
В момента радиестезията (че и хомеопатията) са на ниво "локализиране" и "копи - пейст" на информационни данни.
Няма ли "копи", няма и "пейст"!
Изключения са менталните въздействия, но това не отговаря на въпроса защо не можеш да програмираш ментално един предмет (поне не с такъв успех), а количество вода - можеш!
Предметите могат да се програмират, но на друго ниво - магия му казва народа...
Едно е да знаеш, че нещо се случва, друго е да разбираш какво точно се случва, трето е - как? И вече четвърто...защо?
За мен има доста бели петна...


Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #31 -: Август 19, 2018, 05:51:42 pm »
Atos, излишни въпроси! На познавачите всичко им е ясно: Всичко е вълни, материята е информирана енергия, земята е кръгла, а водата е мокра... Морето е до колене! Ако нещо те интересува - прочети си го сам в книгата на Тюрен. Ако и там го няма - значи този въпрос не съществува.

Отказват обаче един психиделичен трип или едно трансперсонално хипнотично преживяване, защото подсъзнателно усещат, че това ще им разклати, или дори преобърне цялата парадигма за Битието... и ще им отвори вратата към трансцеденталното познание за света, което не е логично, но не е и алогично... За тях това е "черна магия".

Така е много по-лесно - при Тюрен, при Библията, при махалцето... въобще при нещо, което може да се хване с ръка, и да се обхване с един човешки ум... Може изобщо да не е вярно, но по-важното е че е ограничено, обозримо и сигурно. Това е много успокояващо! А освен това те снабдява с илюзията на смазващо превъзходство в разбиранията си пред тези на останалите...

За какво ти е да си пънеш мозъка с някаква си нАука и с някакви си въпроси? Вадиш едни пари и скачаш в тъмного - това ти гарантира, че ще ти бъдено отговорено на всички възможни въпроси. То и сега ти е отговорено, обаче ТИ нещо не си разбрал... :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #32 -: Август 19, 2018, 10:01:18 pm »
Както винаги, егоцентрични изказвания и нито опит да се вникне, в думите на отсрещния.
Весо, пак ще те питам, ама гледай да отговориш пред публиката, а не да ми отиваш в семейни драми и истории, щото ставаш банален. Няколко пъти бягаш по тъча с тоя номер. А сега ми кажи, ти имаш ли личен опит, с нещата на Тюрен, щото твои бяха думите, че личния опит е истинското знание. Аз имам личен опит, а доколкото знам, ти дори не си чел книгата. Излиза, че цитираш чужди мисли, като свои, а дори не ги разбираш, ама ги пльосваш, за да изглеждаш по фънки. А, да, да вметна и за семейните ти историйки, как сам си противоречиш. Имаше един надпис под твой
аватар, нещо от сорта "живей, все едно ще умреш утре". И след това съдиш хората за изборите, които са направили. Това показва тотално неразбиране на живота и поредното голословие. Не че аз съм някакъв спец, но поне не съдя хората. Недей моля те, да даваш съвети на хората, как да си живеят живота. Не познаваш никой. Само си въобразяваш, че познаваш хората, щото си чел някакви психо книжлета, които са те забатачили в девета глуха. Творението е невъобразимо сложно, за да правиш дори опит да го обясниш и да съдиш хората, за изборите им, щото в другия живот, ще си на тяхно място. Това го видях на хороскопите на някои хора, като факт.
Та какво стана с личния опит?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #33 -: Август 19, 2018, 10:22:49 pm »
Далеч съм от идеята да те поучавам (за някои е невъзможно), за теб явно  въпроси без отговор тук няма,

Това вече си е откровено заяждане!
Всъщност, в последните месеци, у мен се затвърди убеждението, че тук никой не слуша другия. Все едно си говорим сами, като някои луди. И се чудя на себе си, къде съм тръгнал да отварям на хората очите. Това ще бъде прекратено. Искам да ми блокираш достъпа, по всички показатели, до този форум. Завинаги, да не сглупя, пак да пиша.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #34 -: Август 19, 2018, 11:17:43 pm »
edin и аз съм опитвал да чета Тюрен и не казвам че не е прав но използва много странен език както и повечето радиестезисти, и добре че имам някакъв личен опит макар и не точно с радиестезията та успявам поне малко да си преведа от написаното. Ето сега ти се оплакваш че никой не те разбира, еми нормално е и аз не знам какво означава H4O32, ти казваш че става въпрос за вълни а пишеш химическа формула на вещество, щото така е прието да се пишат химическите формули. Та вместо да се сърдиш по добре опитай да обясниш какво означава според Тюрен това H4O32 като вълна.
« Последна редакция: Август 19, 2018, 11:39:10 pm от krasias »

alan

  • Гост
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #35 -: Август 19, 2018, 11:48:35 pm »
   edin, не се предавай човече... никой в този форум не знае какво е ток, вода и т.н.  :)

   Макар, че ме нарече с един сочен епитет в друга тема, аз те разбирам напълно, разбирам и смахнатите схващания на любимеца ти Тюрен, но разбери най-накрая, че той не е мъдрец, не е живял 800 години и не знае формулата на живота.

Ако пък ти се живее до такава преклонна възраст, трябва да се лишиш от две/три неща, включително и писането у форума... всеки сам избира кантара му на къде бие.

А това дали сме хомо-сапиенс и химията ни е майка, ти сам предугаждаш нещата, знаеш кладенеца колко е дълбок и как се пада в него... Защо се боиш? Както знаеш, най-доброто налягане е самотека.  ;)
« Последна редакция: Август 20, 2018, 12:57:24 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #36 -: Август 20, 2018, 12:56:25 am »
Цитат
Далеч съм от идеята да те поучавам (за някои е невъзможно), за теб явно  въпроси без отговор тук няма,


Това вече си е откровено заяждане!

Не, не е заяждане! Защо, когато някой не е напълно съгласен с теб, го приемаш като заяждане?
Когато те питам нещо - пак е заяждане...? Да "слушам другия" не значи непременно да го гледам в устата и да кимам благоговейно, нали?
Ако не те "слушам", няма да задам съответните въпроси, нали така?
Няма нищо лошо в констативното познание, то дава информация и база за развитието на аналитични предположения, хипотези и теории. Неудобствата вече идват при тълкуването на резултата от експеримента!
Казано с други думи - каквото търсиш - това и ще намериш! Експериментите са целеви - те са ограничени в един аспект на очаквания!
Не може да ти изследват урината за захари и да открият...магнезий, примерно! Или да тръгнеш за риба, а да се върнеш с...глиган. Всеки експеримент в "науката" залага на предварителни предположения за резултатите! Да вземем формулата за гравитацията? В нея присъства ли като величина температурата на обектите? Не!  Защо?
Кой каза, че различно нагрято тяло има еднаква гравитация?
На някой изобщо хрумвало ли е да проведе подобен експеримент? И така нататък...
Веднъж вече го писах - човекът срещу вас не е глупав (и вие го знаете), не пренебрегвайте с лека ръка съжденията му, защото техния път може да е различен от вашия!




Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #37 -: Август 20, 2018, 04:52:25 pm »
Проверих, дали ми е активен профила. Нямаше нужда от прощални слова, драги просветлени умове. Не е лесна вашата.  Айде сбогом.
Атос, дано при следващата проверка, не мога да влизам тук. Нищо лично. След като някой не може да се изкачи нагоре, аз не би трябвало да слизам надолу. Всичко това, не ми е в полза.

И не забравяйте, личния опит! Ще ви е от полза!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Химията с прости думи - въпроси и отговори
« Отговор #38 -: Август 21, 2018, 12:48:40 am »
Айде...още един нацупен...?
Абе...какво ви става, бе? Не можете ли да се "изслушвате" един - друг и да стават нормални дискусии?
Защо целта не е да се разбере отсрещната гледна точка, а вместо това - да омаловажим, оругаем или унижим опонента си? И това във всички теми?

Отсега - нататък, ще трия всеки пост, който съдържа злобен сърказъм или охулване на личност (не на теза), дори и постът да съдържа ценни идеи, анализи или информация!


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто