Автор Тема: Огледалото на Козирев-директен преход към медитативно състояние на съзнанието ?  (Прочетена 74995 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Не помня, какво ми се е случило няколко дни след това, но това не е толкова важно.
Ами да ви дам и друга снимка. На нея се вижда стълб, който е в непосредствена близост до работното ми място. Това е най-близкия до мен стълб  :D
Помните ли филма "Матрицата". В началото на филма Нео виждаше само единици и нули, който пълзяха по мониторите, а в края на "кариерата" си, вече виждаше събития и материалната вселена зад тях. И понеже нема лабао и синхроничностите стават крещящи, одеве си свалих един филм, който днес излезе в торентите.
Казва се "Predestination" и ми увисна ченето, като го гледах. Ние за какво се заговорихме, то какво излезе на екрана. Между другото се споменават и "11" агенти ;)


« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 02:48:18 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Само не се филмирай:)
Ако не си запомнил събитие свързано с тази дата или малко след това, може би поне тогава се е случило нещо с такава значимост, предопределяща ти по-съществени събития в бъдещето (в личен план).
Не е задължително да си го забелязал или да е било в близост до теб, то просто е там някъде!
Може да се пробваш "да си върнеш лентата" доколкото можеш.
Ако продължаваш и досега да срещаш единиците има два варианта:

1.Знакът, който трябва да разчетеш касае наближаващо събитие за теб.Ако нанесеш датите и проследиш моментите, когато си ги забелязал, може да засечеш някаква честота и дали нараства, така да налучкаш кога ще е?

2.Имаме един съфорумец-Светльо, който знае едни хора с бели престилки-оказвали помощ и подарявали такива едни ризи с дъъълги ръкави:)))

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Edin и Atos - блестящи сте!
Интересно ми е, че аз разбирам и ПРИЕМАМ казаното и от двама ви, а пък вие нещо не сте на "една вълна"... взаимно... но то е нормално...
Години наред - още от 11.08.1969 година насам - и все със запомнени часове и дати - аз все отново и отново размишлявам и осмислям казаното от вас, и естествено - много ви се радвам на размишленията - на прав път сте и вие, и общата ни посока е една!

Тук обаче имам едни мои допълнения относно подчертаното:
Тук изказвам като обяснение за паралелна реалност едновременното съществуване на всички времеви моменти от нашия свят. Различните начини, по които се развива определено събитие или процес правят хилядите и милиарди разклонения и успоредното им съществуване, колкото и абсурдно да ти звучи!
Естествено е ако вземеш и "наложиш" два времеви отрязъка (да изравниш времевите компоненти) в едни и същи точки от пространството да има преплитане ,сливане на материя! Виж експериментите на Хътчисън - размива времевите граници с малко, може би хилядни от секундата, което е достатъчно за взаимно проникване на материята!

... Просто трябва да се замести думата "време" с ПРОЦЕС или ПРОЦЕСУАЛНОСТ.
Не може хем да се отрича "времето" - ДА, правилно е! ВРЕМЕ В ПРИРОДАТА НЕ СЪЩЕСТВУВА! СЪЩЕСТВУВАТ  ПРОЦЕСИ! - хем да се използва като понятие за обясненията. Просто става каша! Също така не можем да използваме в обясненията си и понятия като "отрязъци", защото те също влизат в категорията на "ограниченостите".
Не се сещам за нищо, което да ми помогне в разбирането на понятие като "времеви компоненти"... още повече за "едни и същи точки в пространството" - за мен това са само ФИКЦИИ, АБСТРАКЦИИ... несъществуващи като такива в Природата. Съществуват само в мислите ни... които обаче не са виновни за това...

... В Природата, функцията "определяне" е единствено и само Мисловна. О-предел-яне означава О-гранича-ване, рамкиране, и дори стациониране... а такива работи в Природата НЯМА. Това могат да бъдат само мисловни Форми.

... Няма "наш" свят като такъв, в използвания смисъл - защото тогава веднага се сещаме, че трябва да има и "друг" свят... и почват словоблудствата за паралелните вселени! (Не става въпрос за Множество от Вселени! - различно е!)
...

 Тук също имам допълнения:
Промяната на събитията е илюзия. Просто никой не може да докаже, че при ненамеса, събитията са щели да бъдат различни (може пък друг да се намеси, вместо нас) или че е имало вариант, намесата да не се състои. Всяка намеса е била в реда на нещата, т.е. така е било замислено от Източникът, така той е написал софтуера. Убеден съм.
...
Огледалото на Козирев, според мен така изкривява времепространството, че се разрушава фрагментираността на мисълта. Когато няма фрагменти, няма и време, няма сега и вчера. В измеренията над физическото е същото.
Разбирам това за "Източникът написал Софтуера" само чисто УСЛОВНО! - без грам намек за "Извън Вселенския Чичко с Бялата Брада"! Него го замествам с Тоталния Природен Принцип за "Удобството" - "по най-краткото направление, с най-малко на брой междинни взаимодействия и с най-малък разход на енергия"!
И, разбира се, че замествам понятието "времепространство" с ПРОЦЕСУАЛНОСТ, иначе би трябвало да кажа "човеко-пространство" или "умо-пространство" - което звучи напълно профански!

Споменатите "11"-тици ги имам доста и в моя живот... и като реални Знаци, и като редукции...
Сещам се веднага и за окулния прочит на числото 11 и буквата К (единадесета подред) = "Земният Господар" - то не трябва да се редуцира до сборът от 1+1 = 2... Много тежък е Товарът на "11"-ката... спасявал съм човек от удавяне в морето на тази дата и то в "около" 11-тия час (преди обед). Редукцията дори на годината на тази случка е пак 11 - 1973 = 1+9+7+3 - когато "деветката" по принцип не се брои!
А интересна е и цялата дата: 11.09.1973 - на същата дата бяха ударени и Кулите "близнаци" в Ню Йорк 28 години по-късно.
Да не говорим, че съм се "бракувал" на дата 11-ти, живял съм на улица "11-ти Август", на 11-ти август са родени две от кучетата ми - майка и синът й  и то с разлика от 11 години.
Шоу!
« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 05:23:46 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
А това за "фрагментарността на мисловността" не само съвпада с едни мои находки от преди 30 години, ами преди час ме доведе и до Нова находка. Направо ти се покланям, Edin:

...
Огледалото на Козирев, според мен така изкривява времепространството, че се разрушава фрагментираността на мисълта. Когато няма фрагменти, няма и време, няма сега и вчера. В измеренията над физическото е същото. Много е вероятно огледалата да активират епифизата в мозъка.
...

Става въпрос за следното. Мисловността ни е принципно течаща на отделни фрагменти, които аз наричам Порции, или Кванти.
Оттук аз различавам три основни по продължителност Порционирания: Късо-порционни, Средно-порционни и Дълго-порционни.
Давам пример с видовете ритмика в музиката:
Късо-порционно ритмови - рап, кючек... африкански там-тами и пр. подобни 
Средно-порционни - поп, песни, арии, мюзикъли - тик-такат по темата от две до пет-шест минути.
Дълго-порционни - класическа музика, симфонии, пиеси, сонати (без пеене), токати, фуги, Психе-деличната музика на Пинк Флойд (дори и с пеене)  и пр. с продължителност над 20 мин до и над два часа.

 Всичко това много точно съвпада и със самата Мисловност (и в общ план - Менталност) на видовете Човеци - от пълни простаци и олигофрени, през ежедневно бърборещите ни мозъци, до дълбоките Медитативни нива на Самадхи и отвъд (в Нирвана)
Примери:
На кючека се радват цигани. На рапа - простаци = Късо-вълнови идиоти  ;D ;D ;D. Колко дълго живеят тия? - и качествено!? - 30-тина години... но пък кое и какво им е качественото?!
На "попа" и песните на АББА (примерно) - почти всички = Норма - Оптимум - База - Резервна Маса - живеят средно 50-70-години
На "Симфония на Сферите" (според Орфей) - Боговете, Аристократите, Духовните, Романтичните, Поетичните и Култивираните Пара-психични... тези, ако не се самоубият до 30-40 годишна възраст, доживяват до над 80-90 години.

Оттук: свързваме тази Фрагментация на Нивата с видовете Дишания при биологичните организми.
Йогите съветват - Дишайте БАВНО, ДЪЛБОКО, БЕЗ ПРЕХОДИ МЕЖДУ ВДИШВАНЕ И ИЗДИШВАНЕ - и ще живеете много повече от 100 години. Обичайното човешко дишане е с честота 15-20 пъти в минута. Намалете го до 3-4 пъти в минута и така ще увеличите продължителността на живота си три-четири пъти.

И като асоциираме всичко това в едно, сещайте се, кой колко ще живее И според порционността на Мисловността си... че и според вида Музика и "музика", която слуша или обича да слуша.

Аз слушам Класика, Жан Мишел Жар, Вангелис, Китаро, Енигма (Майкъл Крету), Карунеш, Пинк Флойд и подобни до степен на Нечуване на самата Музика! - това "нечуване" (вече над 30 минути слушане) показва дълбока Медитация. Минат ли два часа на "нечуването" значи е докоснато Самадхи!
Това при мен "тече" нон-стоп"! - денонощно - с изключение на няколкото часа сън...

« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 05:16:35 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Майсторе, тези работи са ни известни, но не насилвай нещата.
Понятията използвани при обсъждане на тези теми са фикция, кое обаче не е (като понятие за човешки мозък)? Още не сме овладели телепатията и това е начинът на комуникиране между нас засега- с понятия измислени и "рамкирани" от нас!

Ако заменя думата ВРЕМЕ с ПРОЦЕС ще се получи още по-голяма каша...четящият излиза от смисъла ХРОНОЛОГИЯ, който е вкаран в написаното!Това в никакъв случай не би довело до по-добро разбиране!
"Времеви компоненти" е друг начин да се каже в една и съща точка (стойност, момент) на времето, каквото го разбираме. Целта е точно да се излезе от стереотипа на разбирането за това понятие и същевременно да се запази смисъла на написаното.
Ако заменя всичко, което предлагаш с думите, които предлагаш, ще се получи абсолютна безсмислица.
Свикнали сме да приемаме , че ВСЕКИ ПРОЦЕС се извършва в определен момент и диапазон от време и има продължителност ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ.
Дори само това изречение е объркващо, нали?
Това е защото "ВРЕМЕ" в мозъците ни е една дума, а я ползваме за поне 3 понятия, па било и фиктивни!
Време-като векторна величина-има посока и скорост.
Време-като момент на съществуване - един вид "стоп кадър" на процеса.
Време- като хронологична последователност на процесите.
Всяко заменяне, ще промени смисъла..

То ако се замисли човек и самия израз ВРЕМЕТО ТЕЧЕ С РАЗЛИЧНА СКОРОСТ е достатъчно абсурден...:) както и "времето се забавя" (или забързва).
И не абсурден като факт, а абсурден като израз - не може да формулираш едно понятие, като ползваш самото него за един от изходните му компоненти, а ето, че се опитваме да го правим...защото няма друг начин! В този ред на мисли СКОРОСТ НА ВРЕМЕТО звучи като МЕТЪР НА ДЪЛЖИНАТА-което е идиотско:)
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 03:51:19 am от atos »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   edin, ти май прихвана от мен "теорията на конспирацията". Името във фактурата е много показателно - Ченгел-ян?! Тя въобще може и да е фалшименто. А това с датите е широкоизползвано от шпионажа и политиката. Например не е ли интересно, че пенсиите ги увеличават с 5 лева от 1-ви април (денят на шегата)? Даже чрез номерата на колите, телефоните и т. н. конспирацията се обозначава и манифестира. А 11-ти септември е рождена дата на сестра ми и като видя по телевизията отбелязване на "кулите близнаци" значи е време да и` честитя рождения ден. Аз пък съм роден на 29-ти август, което е рождена дата и на Майкъл Джексън и Джордж Ганчев, та затова "пея" и размахвам "шпагата". И въобще конспирацията много обича принципа на подобието. Ако много приличате с нещо на някой политик много е голяма вероятността да се опитат да ви привлекат към някакъв вид сътрудничество. Най-ухажваните са двойниците и не случайно в службите е пълно с двойници на политици и други важни лица. Е на това му викам аз "паралелна реалност". А ако знаете колко много се лъже по езоповски в разни "научни" писания, ще спрете въобще да ги четете и да си губите времето с тях. А пътувания във времето не може да има, защото не може днес да стане вчера още днес - за целта трябва да изчакаме до утре. Що се отнася до пространството там нещата са по-сложни и необятни - има НЛО, има и най-обикновен велосипед, с който може да се пътува. А Стефан Маринов твърди, че "дългите ръкави" и хапчетата не лекуват психиката.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
В твърдите тела могат да възникват напречни и надлъжни механични вълни. В течности и газове само надлъжни механични вълни. Напречни възникват само на повърхността на водата, за сметка на гравитацията. Електромагнитните вълни са напречни, а пространството е непрекъснато и хомогенно, следователно излиза, че е твърдо и кристално. Космосът излиза, че е небесна твърдина и могат да възникват и надлъжни електромагнитни вълни. Примерно при стояща едномерна електромагнитна вълна, по аргумента Х  имаме надлъжна електромагнитна вълна.
 Но времето ни се струва, че тече, това е вътрешно преобразуване на една  и съща вътрешна енергия и информация. За това може да се проследят минали и бъдещи състояния с известна точност. Не може всичко да се обясни с електромагнетизъм за това имаме точност различна от 100%.

mentgele

  • Гост
С риск да бъда "анатемосан", искам само да поясня относно единайсетиците. Когато се обърнеш и видиш на часовника да показва 11:11, сякаш някой те е потупал по рамото и да се обърнеш в този момент, и да погледнеш дисплея,  се отваря духовен портал. В този момент има синхрония между многомерното човешко същество, Духът и събитията.

Не ме питайте за подробности, многоизмерността трудно се обяснява, ако не ми вярвате, попитайте квантовите физици.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ванка, четете,бре...само аз ли чета всички мнения преди да пиша?За да твърдиш това, че днес не можело да е вчера или утре, значи или не си чел досега (АМА ИЗОБЩО) какво писахме аз, Майстора и edin, или ПРОСТО... НЕ СИ ЧЕЛ, ИЛИ ВЪОБЩЕ НЕ СИ ПРОЧЕЛ.
С примера за книгата мисля, че доста образно се изразих (няма да се учудя ако не си го видял даже).
mi68, мислиш правилно, обясняваш сложно:) Не като изказ, а като "недоизказване".
Сигурен съм, че много малко са те разбрали.То и аз резюмирам нещата, но ти направо ги компресираш. Така, който не мисли в момента в твоята насока, просто се "плъзга" по поста ти и продължава:)
Аз, за разлика от Майстора ще се опитам не да отхвърля, а да въведа по-разбираеми понятия за времевите определения, които ползваме.

1. Времето първо ни се струва ЧЕ ГО ИМА, после си създаваме илюзия, че тече, защото мозъкът "навързва" отделните МОМЕНТИ  (пак фикция?) и ги подрежда в ХРОНОЛОГИЯ (отново фикция)!

2.Ако приемем идеята за абсолютно фиктивната същност на понятието ВРЕМЕ, то няма минали и бъдещи състояния.По пътя на логиката следва, че не може и да има ПРОЦЕСИ, тъй като всеки процес ЗАПОЧВА и СВЪРШВА  "ВСЕ НЯКОГА" и има ЕТАПИ на протичане- (пак времеви компоненти)!
Кофти е, че това е според човешката логика!

3.За да има ПРОЦЕС, трябва да има РАЗВИТИЕ (ПРОТИЧАНЕ) на "нещо"! За да има развитие, означава то ДА СЕ ПРОМЕНЯ във ВРЕМЕТО! Тези, които са успели да ми проследят разсъжденията, разбират, че стигаме до затворен кръг от който като че ли няма изход!

4.Това доказва само и единствено ОГРАНИЧЕНОСТТА на човешкия мозък-това, което умът се опитва да преодолее при медитативните практики.

Затова всяко "насилствено" и брутално "превключване" на мозъка в подобно състояние на ума може да предизвика бъг, колапс-забиване на системата - полудяване!
Човешкият разум НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ без понятията за ВРЕМЕ, инсталирани в него още от раждането му (че и преди него)!
Ако някой не го мързи да мисли, нека опита да приложи тази концепция към което и да е изречение от която и да е книга. По-лесно е като се види написано.
Прочетете изречението, извадете от него думите, които са евентуални времеви компоненти и ще получите пълна безсмислица!


5.Информацията "ВРЕМЕ" се приема по строго специфичен начин от мозъка, създавайки в него съответната скала ХРОНОЛОГИЯ, чрез която той работи!


П.П. ВРЕМЕВИ КОМПОНЕНТ означава всяко понятие, което има в основата си  идеята за някакво ВРЕМЕ...миг, момент, минало, бъдеще, настояще, преди, след, следствие, причина, някога, никога и т.н. По тази логика дори и ПРОЦЕС попада в тази категория!

В този ред на мисли, музиката, за която говори Майсторът е безсмислена като усещане, ако не  "подреди" мозъкът тоновете в хронология - няма да има усещане за мелодия!
Ние чуваме музика само защото помним предишните тонове и интервали между тях. Сглобявайки ги в ХРОНОЛОГИЯ, мозъкът добива усещане за МЕЛОДИЯ!
Ако ВЪЗПРИЕМАМЕ САМО "НАСТОЯЩИЯ" момент и не "помним" предишния, ще чуваме само един тон,макар всеки път с различна честота!


Изобщо...дали ме разбра някой???

« Последна редакция: Декември 17, 2017, 03:21:13 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Сакън! Някой заби на "последна инстанция"!
 :'( :'( :'(

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Atos, това за което говориш е фрагментирането. То е обратното на идеята, че всичко е едно цяло, включая идеята, че минало, сегашно и бъдеще също. Аз съм аз, ти си ти, другите са си други. Това идва от егото и ума. Идеята за цялостност им е чужда. Фрагментирането се преодолява с мадитативни практики например. Това в крайна сметка им е целта, да останеш гол, по чисто съзнание. Ето, някои го правят с огледалата на Козирев и явно се получава. Риск обаче има, но риск има и при медитацията, защото човек остава без защити и ако не е на подходящото място, може сериозно да загази. Това май е втората причина за полудяването. Останал без защити, човек е лесен за обсебване от негативни същности. От тази гледна точка, смятам че опити с огледалата, трябва да се правят, високо в планината, извън населени места. На височина над 3000 метра, негативните същности не могат да виреят.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Edin, фрагментирането на Метасъзнанието си е съвсем реално, макар и относително. То е направено с точно определени цели. Като чисто практическа причина за фрагментацията може да се посочи фактът, че на всеки определен "хардуер" (бил той човек, животно, жива клетка или система от организма) не може да работи ефективно всичкият наличен "софтуер" на света, а само строго определена част от него. Примерно - наивно е да се смята, че една единствена жива клетка от организма има ресурсите и е в състояние да прояви съзнание на човешко ниво...
Хубавото е, че при определени условия (да ги наречем "напъни" на съзнанието) е възможно фрагментирането да се премахва в определени граници - примерно група хора да обединят съзнанията си и да започнат да действат като един, без никой от тях да "ръководи" специално този процес.
За подробности - четете "Спектър на съзнанието" на Кен Уилбър.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не можете да си представите колко се радвам, че общувам с интелигентни и мислещи хора тук!!!
Това страшно ми липса в ежедневието ми, благодаря ви ;D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   За да се занимава човек с наука, трябва да има един метър, един часовник и логическо мислене. С метъра ще мери пространството, а с часовника ще мери времето. Пространството и времето са фундаментални понятия и тях всеки ги разбира. А съзнанието ни винаги е лично (фрагментирано), но това не означава, че не може да усещаме и другите съзнания чрез телепатия. И какво от това - има най-различни видове общувания между живите организми. Но има и едни хора "психични изследователи", които могат да ни "замерят" със "засукани" понятия и термини с цел затормозяване на психиката на този, който им чете книгите. Така хората, чели твърде много такава литература "изпушват" мозъчно и спират да оценяват правилно околната среда така както са го правили като деца. На този принцип действат религиите от хиляди години - използват се абстрактни термини, но поднесени с голям "авторитет", нетърпящ "богохулство" и противоречие на "ментора". Този метод за отказване от логичното мислене използват дори някои учени, едни просто от глупост, а други поради финансиране от среди, заинтересувани от скриване на научните истини. Затова аз призовавам към логика и простота на разсъжденията.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колега Димов, от разсъжденията ти личи, че през живота си не си имал нито едно трансцедентално или трансперсонално преживяване! Голям пропуск, според мен.
"Сложните терминологии" произлизат точно от това, че когато човек лично се сблъска с такъв род преживявания той мигом осъзнава колко беден е човешкият език за предаването на подобни неизразими усещания и прозрения. Образно бих казал, че при подобни преживявания на човешкото съзнание му се дава временно такова "въздигане", че все едно на една отделна клетка от тялото ти да ѝ се даде за малко човешко съзнание и тя да може с ограничения си клетъчен ум да погледне в света на хората - на техните емоции и светоусещане. След като клетката се върне отново в нормалното си състояние за нея ще е невъзможно да опише, дори да запомни всичко, което е видяла и усетила, да не говорим да намери съответните "думи" от езика на клетките, защото такива изобщо ще липсват. Но клетката ще бъде силно обогатена, ще бъде сигурна че има и по-висши реалности и по-висши нива на съзнание от клетъчното. Ще има усещането за човек, частица от която е и тя, и може би това ще ѝ помогне да съчетае по-добре живота си и волята си с неговите.

Религиите пък са възникнали, понеже хора, които са имали подобни преживявания са се опитали да ги разкажат и да ги обяснят на хора, които са нямали такива. И които не са се и опитали да имат. Те, естествено, нищо не са разбрали от разказите, то и не биха могли, и пред тях е стоял изборът или да отхвърлят, или да приемат на сляпа вяра и без разбиране разказите на "богопомазаните". Съответно информацията се е деформирала до неузнаваемост. Моралните доктрини са недостъпни и безсмислени от логическа гледна точка - за какъв дявол ти е да си добър, честен и образован човек, след като с очите си виждаш, че в живота успяват простаците, мутрите, хитреците и тези едва завършили 8-и клас?! Изборът на първото е единствено избор НА ОСЪЗНАТОСТ, *!ИЛИ!* на СТРАХ от нещо - било то от родителите си или от Бога. Интересно, нали? Можеш да накараш един човек да бъде добър и относително послушен или като увеличиш нивото му на осъзнатост (много трудно, направо невъзможно в масовия случай) ИЛИ като му създадеш страх от нещо, ако не бъде такъв (Ада). Ето ти религия!

Колкото до телепатията и общуването между фрагментирани индивидуални съзнания - изобщо не говорим за това. Говорим за ОБЕДИНЕНИЕ на съзнания, когато те стават ЕДНО ЕДИНСТВЕНО цяло. Имал съм лично преживяване, когато в съответната група от хора, подготвени и инициирани по съответния начин - поглеждаш примерно и решаваш, че определен предмет те дразни - просто не му е там мястото, и в същия момент този човек от групата, който е най-близко до предмета просто протяга ръка и го отмества. При последващ разговор става ясно, че не ти си му предал внушение какво да направи, а че "той" "си е помислил същото като тебе", т.е. съзнанията ви са били обединени в едно общо, не е имало "ти" и "той", било е едно съзнание, обитаващо едновременно няколко тела. Има подобни частици във физиката - една единствена частица появяваща се едновременно като 18 светещи точки в пространството.

Светът, в който живеем, е парадоксален, хора, не е ортодоксален. Нещата, които възприемаме с ума си като две (или повече) взаимно-изключващи се противоположности, много често се оказва че всъщност са едно неделимо цяло...

Та, колега, метърът и хронометърът могат да ти свършат някаква работа единствено тук - на обичайно човешкия план на съзнанието. Уверявам те, че можеш да издигнеш съзнанието си до нива, където време няма - мигът е безкрайност и обратно. Пример от ежедневието за това е сънят, където времето тече в съвсем други мащаби от астрономическото. Гледай филма "Генезис" (Inception) за да придобиеш идея.
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 08:06:30 am от Maistora52 »