Автор Тема: Огледалото на Козирев-директен преход към медитативно състояние на съзнанието ?  (Прочетена 74258 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Хубаво е да се създаде чета за сканиране, явно с експерименти работата не върви!
« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 04:16:19 pm от mi68 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
"Сканиране".....да, малко натруфено звучи, но ще обясня, за какво иде реч.
Запомнете, че е важно намерението! То задава команда на подсъзнанието, какво да прави.
Затваряте очи и си представяте тъмен екран. При мен все много тъмновиолетов излиза и рядко черен, но това е индивидуално. На екрана си представяте обекта. Може да е само контур, може да излезе и плътен цвят. Няма точна формула. Каквото излезе, това е. Мисълта, трябва да плува свободно, без напъни, без фантазии, без очакване на нещо конкретно, но с намерението да видите конкретен обект.
Има и друг начин, когато ясно си представяте обекта и сте с настройката, по него да се появят точки, които отбелязват нещо, което имате намерение да видите. Например, така съм сканирал кола за проблеми. Един Форд фиеста, който една позната се чудеше, дали да купи. На определени места по колата се появиха зелени точки. Като се разрових в нета, се оказа, че този модел има проблемни части, точно където бяха точките. Не си мислете, че нонстоп си сканирам каквото ми падне :D Не ми е толкова интересно това, пък и подсъзнанието знае по-добре от егото ви, какво ви е необходимо наистина и какво не. Хора също се сканират, но там вече е рисково. Навлизате в чужди полета и може да пострадате. ХОРата имат тези способности, но "чичо Сам" ( не е сам, легион са) има за задача, нон стоп да им отвлича вниманието с простотии И технологии. Иначе ще станат свободни, а това ще провали плановете на някои.
« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 05:43:04 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
edin, това са сериозни умения, без значение с каква практика са усъвършенствани.
Въпреки, че казваш, че не ти било толкова забавно, може би много съфорумци ще проявят интерес?
Предлагам ти да отвориш своя отделна тема, тъй като материята е интересна.
Може ли да се сканира по снимков материал, например?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Би трябвало да може да се сканира по снимка, но не съм опитвал. Използвам снимки в радиестезията.  Нека да оставим нещата на това ниво и всеки да опитва да прави, което обясних.
Не очаквайте, че ще започна да пиша де що знам и съм опитвал. Може да си вкарам автогол. Има война на невидим фронт.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Да уплашени хора не обичам, но по снимка е елементарно. Предлагам да създам тема със снимка за сканиране на генератора на Капанадзе. Има ли комити и четници?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Мисля, че трябва да се уточни понятието "сканиране", защото някои може да не са запознати.
Буквално означава визуален оглед, преглед, и не само на външните повърхности на обекти или субекти, но и на вътрешни "нива, слоеве и пр"
Освен налични технологични уреди за Сканиране, като Рентген, Компютърен томограф, или Високочестотния Кирлиянов Апарат (също скенер, но фотографски) терминът много често се използва и за т.нар. в Парапсихологията - "Виждане с Третото око", "Духовно Зрение" или просто казано сканиране. Тук няма апарати в помощ на Огледа.
С такова "сканиране" се получава т.нар. Пряко Познание или Прекогниция, като Ясновидството и Пророкуването са частни негови случаи.
Може да се ПРИДОБИВА и ВЪЗПИТАВА. Може и да сполети човека като "Дар Небесен", но в повечето случаи води до трудно преодолими затруднения в общуването и въобще в живота на "осенения"... Единици са хората, които успяват да преодолеят този тежък енерго-информационен Дар, и да се възползват градивно от него. Много хора пък направо се побъркват.
Има известни Древни "Скрити" Учения за Постигане на тези Сили (още Сидхи - на санскрит). Не ги бъркайте с РЕЛИГИОЗНИТЕ доктрини, школи, секти и последователите им.
На физическо ниво, Третото Око може всеки да разбере доколко му е "отворено", като използва "метода на фенерчето" - очите се затъмняват, най-добре е да се прави това в напълно затъмнено помещение, като след привикване с тъмнината на затворените очи, същите се покриват с непрозирна материя - най-добре парче кожа, но така, че челото от веждите нагоре да е открито. Доближаваме фенерчето към средата на челото, надолу към междувеждието и Светваме!
Няма да ви обяснявам повече, за да не опорочавам резултатите, но трябва да се знае, че при всеки човек са различни.
Всеки, който пробва този мой "номер", може да сподели тук или с мен на Лични, за евентуално съдействие.
Поздрави!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Здравейте,
Да уплашени хора не обичам

Ако ще се хапем.........ми ща изям  ;)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Всичко е радиотехника. За да чуем дадена радиостанция трябва да се абстрахираме от всичкия останал шум и да се настроим на нужната честота. Някои екстрасенси се настройват чрез "хвърляне на боб", чрез карти "Таро" или бучки захар като баба Ванга. Но някоя идея може да ти дойде и докато миеш чинии или извършваш някаква друга рутинна работа. Но най-добър ефект има при пълна изолация от шум и светлина както е по време на сън. На тази тема има книги за Едгар Кейси. Цаката е човек да се научи да запомня сънищата си. В тях може да научи много за неща, забелязани от подсъзнанието си, а така също и за внушения от други съзнания - земни и неземни. Разбира се има "прием" и на случайни вълни от други мозъци, гледащи например някакъв филм. Човек много трябва да внимава какво иска да върши и дали наистина това са негови желания или внушения от "началника" или филмовия режисьор. А пълната изолация от телевизионна и друга информация неминуемо води до изостряне на екстрасензориката. Интересна е и книгата "Отшелника" на Лобсанг Рампа, в която е описан живота на човек, живял в пещера и имал среща и общуване с извънземни в Тибет.
   Що се отнася до схемата на Капанадзе-Тесла си мисля, че е нещо подобно. Прилагам файл.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Въпросното сканиране е просто достъп до информация, която нетрениран човек не може да възприеме.
Да се върнем на огледалото на Козирев...
Преди малко надникнах в "гаража"  (и те имат тема за огледалото на Козирев), но съвсем погрешна концепция според мен за процесите, ставащи вътре.
Там всичко си обясняват с ОРГОНА, което за мен е малко късогледо, няма ли в нещо оргон - пиши го ерес!
Оргонната енергия и поле са вече доказани факти, но не бива да се "имплантират" като понятия във всичко, което не е конвенционална физика.
Това са процеси протичащи с обмен на ИНФОРМАЦИЯ на матрично ниво- ХОЛОГРАФНИ и НАНОТЕХНОЛОГИИ, ползващи вечната и директна ВЗАИМОСВЪРЗАНОСТ и ЕДИНСТВО на всяка една частица във вселената. От тази взаимосвързаност (на информационно ниво) произхожда и усещането ни за време, което е човешка фикция, разбира се!Времето, такова каквото го възприемаме не съществува на практика-всичко е ЕДНО.То е все едно да имаш една дебела книга и да я вкараш като информация в компютъра си.
Компютърът не "схваща"  тази част от нея, която съзнанието ни приема като ХРОНОЛОГИЯ! За него това е информация накуп!
За някой от нас обаче, който е просто читател, има развой на събитията в тази книга и хронология.Може да се върнеш няколко страници назад или да прескочиш напред (във "времето"). Това се случва на практика в огледалото на Козирев!
Много е трудна за възприемане от човешки мозък подобна "трактовка". Точно поради тази причина някои хора подложени на такова въздействие са губили разсъдъка си!
Може, разбира се при "прескачане" да се променят събития, тогава се създава паралелна реалност, съществуваща успоредно с първоначалната.То е като дърво с безброй разклонения и всяко от тях - също. Всичко се записва в инфо матрицата на вселената, капацитетът и е необятен!

Ако някой е гледал "Ефектът на пеперудата", показано е добре създаването на друга реалност.Но това на практика не става така, (да се върнеш в "своето" време) защото "скоковете" се осъществяват не на познатото ни физическо ниво, а на информационно. Да, може физически състояния от минало и бъдеще да се транслират в тялото на момента, но самото тяло не напуска "сегашния момент", както го разбираме (момента имам в предвид).
Точно по тази причина някои се състаряват скоропостижно, а други се подмладяват - опасна работа!
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 01:19:43 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Цитат
Може, разбира се при "прескачане" да се променят събития, тогава се създава паралелна реалност, съществуваща успоредно с първоначалната.

Промяната на събитията е илюзия. Просто никой не може да докаже, че при ненамеса, събитията са щели да бъдат различни (може пък друг да се намеси, вместо нас) или че е имало вариант, намесата да не се състои. Всяка намеса е била в реда на нещата, т.е. така е било замислено от Източникът, така той е написал софтуерът. Убеден съм.
Теорията за паралелна реалност е измислена в някаква комерсиална книжка, където авторът си е смукал пръстите до кръв :D Да не говоря, че има теории за БЕЗБРОЙ паралелни реалности. Това издиша отвсякъде и е просто несериозно. Ако има други реалности, то те не са физически. Астрални да, но физически просто няма как да бъдат.
Огледалото на Козирев, според мен така изкривява времепространството, че се разрушава фрагментираността на мисълта. Когато няма фрагменти, няма и време, няма сега и вчера. В измеренията над физическото е същото. Много е вероятно огледалата да активират епифизата в мозъка. Несъмнено са правени изследвания, но не се оповестяват. За мен това е най-логичното обяснение - активация на епифизата. Шизофрениците са хора, чиято епифиза се активира, когато си поиска и те живеят между два свята. Това обяснява и полудяването на някои хора в огледалата. Епифизата се активира насилствено, както с някои наркотици и халюциногени, но.....дозата прави отровата. Въпросът е дали на тези хора в огледалото не правено нещо различно и с умисъл, за да се види реакцията. Там сядаш с някакви уреди по теб!!! Какви са точно и какво правят, няма как да знаеш на 100%. Винаги има користна цел в подобни опити. Най-малко се търсят определени хора  ;). Те като влезнат в огледалото и всичко си лъсва!
Може и чист комерс да е, но едва ли. Всяка технология е двулична ;)

Сега да ви предложа един метод, как да развивате вътрешното си зрение. Трябват ви три листа и на всеки от тях рисувате по една фигурка. Кръг, квадрат и триъгълник. Ваш приятел взима листчета и избира едно от тях, без да ви го показва. Затваряте очи и си представяте трите фигурки една до друга, на тъмен фон, а фигурките златисти (само контури). Наблюдавате, над коя от тях, ще се появи някакъв знак. Може да е точка, може да е хикс или фигурката да е с различен цвят. Методът работи и през интернет. Дори и да нямате голям процент успеваемост, самото упражнение ще ви даде тласък и сами ще усетите, как работят нещата. ;)
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 02:01:41 pm от edin »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Промяната на събитията е илюзия. Просто никой не може да докаже, че при ненамеса, събитията са щели да бъдат различни (може пък друг да се намеси, вместо нас) или че е имало вариант, намесата да не се състои. Всяка намеса е била в реда на нещата, т.е. така е било замислено от Източникът, така той е написал софтуерът. Убеден съм.
Теорията за паралелна реалност е измислена в някаква комерсиална книжка, където авторът си е смукал пръстите до кръв :D Да не говоря, че има теории за БЕЗБРОЙ паралелни реалности. Това издиша отвсякъде и е просто несериозно. Ако има други реалности, то те не са физически.
С това не съм съгласен! Не са физически само за НАШАТА ФИЗИЧЕСКА СЪЩНОСТ, каквато я възприемаме (и създаваме) и в "нашето" си време. Когато "пробием" в друга-нещата са коренно различни!
Експериментът "ФИЛАДЕЛФИЯ" проект "ДЪГА" го доказва. Там съвсем физически са вградени няколко моряци в металната конструкция на кораба-не на "астрално ниво"!
Кое е илюзия?
Кое е физическо?
Опитваме се да си обясним явления само с понятията, с които сме свикнали, защото е по-удобно ли, вместо да изучим и възприемем нови и непознати ни досега?
Я кажи на някой професор по медицина, че можеш да сканираш с мисъл пациент за диагностика, да видим как ще реагира?
Да не говорим, ако му кажеш, че рентгенът или скенерът са най-опасни за здрави пациенти и то не заради радиация, а защото са запечатали (запомнили) информацията от десетки болни и може да я транслират върху здрав организъм, увреждайки го?

За нас в частност ли издиша или в абсолютния смисъл? Кое издиша? Това, което не можем да си обясним ли? Точно то е несериозното и непризнаваното досега.
Значи, откритието, че минало, настояще и бъдеще съществуват ЗАЕДНО не са паралелни съществувания, така ли?
Че ако "разбием" времевите реалности на секунди (да не кажа стотни) не са ли това паралелни реалности? И то безброй...
Тук няма нужда от някакво "доказателство" за тези, които не възприемат идеята!
Това е опит само да се РАЗБЕРАТ поне малка част от нещата!
Който не го мързи, може да изгледа това цялото клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=pLTMyRo61I8&list=PLrcseBUfZ0nAYc_BRQf3CC0I7sGZ0gDZX
Защо някои виждат НЛО ясно, а други, в близост до тях-не?
Защото са или в пространствен "джоб", където има определена демодулация на времевия компонент (времето е с "поразмита граница") или са по-сензитивни към времевата (фиксирана за останалите) стойност!
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 03:04:54 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Това, не е баш, като онова ;) Те са вградени, но защо? И къде са били преди това? Не са били в друга физическа реалност, а в червеев  тунел, който не е физическа реалност и там предметите не са със същите физически качества, както може би предполагате. Ако бяха със същите качества, не биха се споили, метал и човешка плът, а това значи, че са били в друга плътност. Двама са прескочили 40 години от времето и са се озовали в 1984г., но във същата физическа реалност, т.е Земята със сегашната и история. Филмовата лента е същата, само кадърът е друг ;)
Паралелна реалност е реалност, където вие, ако днес сте обядвали боб чорба тук, то там обядвате кюфтета. И ако тук сте шофьор на такси, там сте професор и т.н.


Защо някои виждат НЛО ясно, а други, в близост до тях-не?
Защото са или в пространствен "джоб", където има определена демодулация на времевия компонент (времето е с "поразмита граница") или са по-сензитивни към времевата (фиксирана за останалите) стойност!

Преди няколко дни, попаднах на следния текст:
Цитат
161 Междинни същества. Какви са те?

– Името казва всичко. Същества, живеещи в междинното.

– Между кое?

– Нашия и техния свят.

– Опасни ли са?

– Силата им е ограничена. Не са част от света ни. Според тази книга, са тук с мисия. Ако си бил активиран, искат да участваш в нея. Ако виждаш цифрата, или тях, има причина за това."

Става дума за цифрата "11" Всичко започна през 2011г. Още си пазя, квитанцията от Еконт. След това, като се почна....11.11.11.11. За добро или за зло, не знам.

Вижте, колко единици има на квитанцията, а също редуцирайте цифрите от баркода до двуцифрено.
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 07:51:11 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!

Не е гаранция, че е така точно-това за боб чорбата и професора!
Това е просто начин един човек да го възприеме на своето ниво.Т.Е.-конкретна представа на определен мозък и не може да се кажа, че е така!
Явно не ме разбираш?
Тук изказвам като обяснение за паралелна реалност едновременното съществуване на всички времеви моменти от нашия свят. Различните начини, по които се развива определено събитие или процес правят хилядите и милиарди разклонения и успоредното им съществуване, колкото и абсурдно да ти звучи!
Естествено е ако вземеш и "наложиш" два времеви отрязъка (да изравниш времевите компоненти) в едни и същи точки от пространството да има преплитане ,сливане на материя! Виж експериментите на Хътчисън - размива времевите граници с малко, може би хилядни от секундата, което е достатъчно за взаимно проникване на материята!
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 06:26:02 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Едновременно сме писали.

Смятам, че ти също не си в състояние да ме разбереш. Точно затова говорих, че в тези води се плува самичък. Мъдрите нали са казали, че "Истината оставена на обсъждане в групи, се опорочава".


« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 02:46:13 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Дааа, възможно е...
Аз ти разбирам концепцията, но просто не съм съгласен с нея:)
Ако изгледаш филмчето на руснаците, което постнах, но до края, ще разбереш за какво говоря:)

А ти с тази 11-ка направо ме разби...сега видях и датата, освен номера на товарителницата и баркода...това е много як знак, човече!Вселената ни ги праща постоянно, стига да ги забелязваме, но това твоето е оливане чак-все едно те е шибнала по главата!
Спомняш ли си какво значимо се е случило за теб на тази дата или до 3-4 дена след това?
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 08:09:56 pm от atos »