Автор Тема: Огледалото на Козирев-директен преход към медитативно състояние на съзнанието ?  (Прочетена 73142 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 09:44:57 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Много сериозен, истинен, задълбочен и пространен филм. Руснаците отдавна работят в тези посоки.
Имам лична опитност с такова Вдлъбнато Голямо (фи 70см) огледало - направо ставаш шаш!
95% успеваемост на опитите е пре-достатъчно, за да няма никакви съмнения в резултатите - границата (предела) е 70%.
Гледайте го внимателно целия филм (43мин.), на много разбираем руски.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Майсторе, би ли споделил малко инфо, за твоя опит с огледалата? Какъв им беше дизайна?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Във Варна има такова огледало - оригинално руско, а това лято имаше експерименти в района на Дуранкулак с участието на физици. Има водени анали от този експеримент и подробности в августовското издание на списание 8.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Във Варна не  пускат хора в огледалото, но догодина ще има курсове за обучение. Една позната е готова да ме спонсорира,  да направя такова огледало и затова, всяка информация ще ми е полезна. Специален ли е алуминия, колко да е огледален, с какъв дизайн да е огледалото?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Търсейки информация за огледалата, попаднах и на информация за друго устройство. Вижте мнението от 23 април 2013г. http://scisne.net/t204

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Използва се добре полирана алуминиева ламарина(задължително е алуминий не знам защо) , може да е съставена от няколко части и да е спирално навита Фибоначи. Това е.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Моят опит с Вдлъбнато огледало е отпреди 30-тина години. Целта беше Чрез Медитация върху "разширения" собствен огледален образ да се постигне Разширение на Съзнанието.
Можах да издържа не повече от 5 мин. когато започнаха едни явления като след тежък пиянски запой! Спрях, защото имах усещането, че ще повърна. Появиха се и едни подобни на халюцинации видения.
Повече не повторих.
Огледалото е от немски военен прожектор, фи 70см, стъклено, със сребърен отражателен слой отзад.
Мисля, че баща ми още го има, но докато е жив, май няма да ми го даде пак.
Истината е, че и с обикновено плоско огледало могат да се случат подобни ефекти - пробвал съм. Разликата е, че трябва повече време - поне 15 мин. да се взираш в "оня" отсреща, като в допълнение - има поставена горяща свещ между реалния и отразения "образи".
 :o :o :o
Мисля, че алуминият не е с нищо по-ефективен от среброто, златото и др. Просто е по-евтин. И могат да се направят и разните там "кофи" дето си нахлузват на главата.
"Бъчвата" на Нострадамус, да не мислите, че е била от алуминий - от чисто желязо е била.
« Последна редакция: Ноември 05, 2014, 10:23:03 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Благодаря Майсторе, за споделеното. Току що, ентусиазмът ми се изпари. Явно има доста рискове, свързани с огледалата.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Е то тогава подводничарите смятай какви халюциногени щяха да бъдат! :)
Струва ми се, че не може съвсем едно към гьотере. В това филмче казват, че яйцето на Нострадамус е било от слоеве от различни метали, а технологията за изготвянето е получил от някакви.. (тамплиер ли, не запомних).
Братушките също изрично казват алуминий. Тук гоним не точно оптичните свойства и е въпрос на съвпадение, че това, което отразява "онова" лъчение/пространство отразява и видимата светлина... (Имаше едни CD-та - черни, с непрозрачен за окото пластмасов слой, но въпреки това четчаката /ИЧ/ си ги чете перфектно...).

Та, колеги, това много прилича на хипнозата, и въобще на ефектите от всички методи за постигане на ПСС. Бих пробвал дали с помощта на подобно огледало ефектът няма да се усили (а това означава, че и повече хора и по-лесно /с по-малко усилия/ биха постигали ПСС).

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Прав си, Весо!
Огледало се казва, защото се предполага да отразява разни видове енергии, не само светлината.
Може би "завръща" иначе разпиляваната в пространството енергия на съзнанието, фокусира я вътре в човека!
Оттам-нататък вече всичко е субективно!
Хора, които имат висока вътрешна енергия или медитативна практика го понасят по-добре и някои от тях съумяват да се "навигират" в желана посока.
Един вид изкуствено предизвикване на ИСС (изменено състояние на съзнанието). Огледалото на Козирев явно действа доста по-твърдо и агресивно, по чисто технически начин за постигането на подобен резултат и неподготвените за това може да изпаднат в шок или по-лошо...може да излъчат и материализират негативни мисълформи, насочени към себе си или към други хора.
Майсторе, не е трябвало да се плашиш, а да започнеш "привикване" - всеки ден по 2-3 минути и така по-нататък. Ти, все едно, за да поразпалиш камината, вместо да сложиш една-две разпалки, си ливнал туба бензин ;D
Съзнанието ти щеше да привикне с енергиите, да се научи да ги управлява и извиква. Става и на подсъзнателно ниво, не е нужно да се напряга човек. Оттам нататък, започва да се активира (и при някои нараства малко) епифизната жлеза, която е "трансивър" към вселенската матрица (поле).
Колкото до технологията, малка промяна в изработката на подобно огледало занижава в пъти ефекта (или го увеличава). Затова в подводниците не се наблюдава този ефект, въпреки, че има случаи на "полудели" подводничари, които явно са имали по-висока сензитивност:)
В подводниците има изолации, кабели, уреди, двигатели и т.н.-всичко е от значение.
В древните тибетски и индуски текстове се споменава и за КАМЕННИ ОГЛЕДАЛА, някои от тях разположени по пресечените върхове на тибетските пирамиди.
Казва се, че на различни хора действали по различен начин, зависи от "чистите помисли и изчистено съзнание" на човека.
Всеки, дори и неподготвените, можели да се подложат на въздействие до 5 минути (Майсторе, на прав път си), по-нататък било много субективно.
Някои, след въздействието, си изживявали целият биологичен живот нататък за 3-4 години, остарявали скоропостижно, други сякаш се подмладявали и излекували. Не разбрах дали за едно и също огледало става дума обаче...
Със сигурност има някакво проникване през времевите слоеве, Нострадамус е имал шанс за доста "тренировки".
Четох преди два-три дена от последните теории на учени, които твърдят, че минало, настояще и бъдеще съществуват паралелно (признават го най-после).
Аз отдавна изложих подобно мое схващане и сега, като виждам същите идеи, развити от други хора, се успокоявам, че не съм луд ;D
http://www.falun-bg.info/beyond-science/1052-iluzia-li-e-vremeto.html

http://chitanka.info/text/5529/29

Предполага се, че алуминият има по-твърдо (механично) действие върху жизнените енергии (оргон и т.н.) и по-малко се влияе от подготовката на човек да "извика" състоянието - вкарва те директно в "джаза" ;D. В този ред на мисли, медното огледало би трябвало да е по-меко като действие и самонагаждащо се към моментното ниво на човека.

П.П.Ако някой е решил да пробва, може да вземе малка сателитна чиния (като от Булсатком), и да я облепи с алуминиево (или медно) фолио отвътре.
Внимателно действайте обаче и не превишавайте времето от 3-4 минути на ден, докато не усетите, че организмът е способен да се справи вече с потока на  по-голямата енергия.
ВАЖНО-при подобен експеримент си навивайте аларма или таймер, защото се губи представа за време!
Всичко си е на ваш риск!



« Последна редакция: Ноември 05, 2014, 01:23:47 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Това лято, бях до светилището на Орфей в село Татул. Там има една "гробница"! Гробница, ама друг път. Още, като я видях, нещо отвътре ми казваше, че това не може да е гробница. Ами не е. Това си е, като козирево огледало, където жрецът е полягал да си промени нивото на съзнание.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Може и да си прав, в много древни светилища има специални места, където жрецът е можел да "изпада в транс" лесно. А и кой луд ще направи гробница на повърхността на скалата?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Всички изказали се "са в час".
Допълвам:
Според стари текстове и преводи от йероглифните надписи, Фараонът (главен жрец на "републиката") е имал специален каменен саркофаг, в който влизал и стоял там докато "стане работата". Имало е случаи и на гибел.
В Пирамидите съответният саркофаг е имал същата задача - твърди се, че е само за "пост мортем". Не се казва никъде, а и няма преки артефакти, че тези няколко пирамидни саркофази не са били същите, в които фараонът и жреците не са "тренирали". Ако същите бяха погребалните саркофази, щеше да има останала поне една неоткрадната  глинена джунджурийка там.
...
Правени са много експерименти с пирамидални структури - дори и само такива, които оформят ръбовете и основата им - от тръби и прътове от разни метали. Слагали са прясно месо в различни точки от вътрешното пространство и са наблюдавали какво ще се случи. И - там където точката съответства с тази на саркофага в пирамидата месото не се разваляло. Има и други варианти.
Ето ви формулата за размерите на египетска пирамида:
R = 0,95A  където:
имаме квадрат със страна "А" - това е дължината на една от основите на пирамидата, а нейният ръб e "R" - говорим за четиристенна пирамида. Височината "Н" на пирамидата се получава след изчисления на базата на Питагоровата теорема: Н2 = R2 - (А/2)2
Например при "Н" = 2,023 метра, "А" = 2,185 метра, а "R" = 2,30 метра
...
Лично моите опити имаха друга посока. Споменатите по-горе "аномалии" се дължат на моя вродена свръхчувствителност.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Според стари текстове и преводи от йероглифните надписи, Фараонът (главен жрец на "републиката") е имал специален каменен саркофаг, в който влизал и стоял там докато "стане работата". Имало е случаи и на гибел.


Става дума за "Мъжката" камера в пирамидата. Точно там, известния йогин и маг - Исус е достигнал просветление. Стои се една нощ в камерата (саркофага), при което виждаш всичките си страхове и "демони". Ако не успееш да прегърнеш страховете си, може и да умреш. Ако успееш, ставаш просветлен. Наполеон се е пробвал, но на сутринта излязъл уплашен и заявил, че никога повече няма да стъпне там. Пробвал се е да се просветли и Джордж Буш младши, но коптите не са го допуснали. Там не е за всеки.