Автор Тема: CNC машината на lda_has  (Прочетена 192971 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #30 -: Май 03, 2015, 04:45:21 pm »
Дедо попе,дай снимка да видим туи творение - и аз съм фен ..

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #31 -: Май 04, 2015, 01:23:41 pm »


Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #32 -: Май 23, 2015, 04:29:06 pm »
Dedo pop завиждам ти благородно за постигнатите резултати. Личи очевидно, че си много напред с материала, но ако спреш да си починеш ще те стигна, така да знаеш.
Днеска по план трябва да привърша на 100% механичната част и започвам да свързвам автоматиката. До месец трябва да подкарам (ако всичко е наред) моята машинка. Обмислям твоето предложение на живо да видя твоите машинки и да обменим опит и идеи. Има още доста да уча по тоя занаят, но едно по едно.
Предварително благодаря за поканата и почерпката ще е от мене.

Атанасов_Хасково

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #33 -: Май 23, 2015, 10:26:29 pm »
Ако направите едно такова нещо, по колко бихте продавали готова реплика?

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #34 -: Май 23, 2015, 10:44:27 pm »
GreenHulk на мене ми е сефте да правя такава машинка. Първо да тръгне, после ще мисля за бизнес. Подобни вървят около 2500 лв.. Поне на мене такава цена ми направиха. Материалите излизат около 1800 лв. с режещата глава и компа.

Атанасов_Хасково

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #35 -: Май 23, 2015, 10:56:53 pm »
GreenHulk на мене ми е сефте да правя такава машинка. Първо да тръгне, после ще мисля за бизнес. Подобни вървят около 2500 лв.. Поне на мене такава цена ми направиха. Материалите излизат около 1800 лв. с режещата глава и компа.

Атанасов_Хасково
каква мощност максимално ще има, стомана ще реже ли?

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #36 -: Май 23, 2015, 11:23:37 pm »
Мощността на фрезовата глава е 1050 вата. Самата конструкция и мощността на фрезовата глава не позволява да реже стомана. Предполагам, че ще се справи добре с рязането на дърво, ПДЧ, HDM, техническа пластмаса, евентуално месинг, бронз, дуралуминий и други подобни сплави.
Първо да я пусна в движение, а пробите в по късен етап.

Атанасов_Хасково

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #37 -: Май 24, 2015, 11:53:00 am »
      Дядо поп има още какво да покаже... Все пак част от приходите ми  идват от такива машинки. Да кажа че знам всичко- ще излъжа но все пак с 30 продадени машини понатрупах опит.Минал съм по твоя път и съм се убедил че евтиното излиза накрая скъпо.Имайки  в предвид цените на СВД в момента е по изгодно в дългосрочен план да заложиш на тях въпреки че са с около 30% по скъпи но ще издържат на 300% като дългосрочност на използване.Машина която се ползва 14-16 часа на ден с тефлонова гайка издържа 6 месеца. Същата със СВД работи в същия режим при същия собственик вече година и половина без проблемно.Необходими е да спомена че е и с 30-50% по-производителна... А с по-мощни двигатели и качествено управление-цели 300%.  Избора е ваш.
     Цената - всичко зависи какво искаш да постигнеш. Ако искаш точност на позициониране на 0 +/- 1мм слагаш микрета по левче, за +/- 0,2 индуктивни датчици по 50лв разходи 6*1 са 6 лв. 6*50 са 300лв. Същото се отнася и за лагерите може 6 по левче, може 6 по 40 или 6 по60/японски/. Мога да продължа още но не знам дали ви е интересно.
    Като цена на готов продукт -говоря за малък рутер 250х350 който покрива минималните ми критерий за работоспособност около 2000лв. Същия но с мощни двигатели,качествено управление, прахозащита и някои други екстри 3500лв.В момента имам една 250х350х80мм на 2800лв. Тя е последната от серията и затова е по-евтина.Гарантирано обработва дърво, пластмаси, месинг и алуминий.
     
     

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #38 -: Май 24, 2015, 12:08:49 pm »
Дедо попе...евала ти за труда и майсторлъка, но я кажи (предполагам, че на всички ни ще е любопитно) с каква сложност може да обработваш детайли и колко големи може да са?
Ако и постнеш снимки на детайли, ще е супер:)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #39 -: Май 24, 2015, 01:47:57 pm »
   Снимки. Машината горе в ляво е направена на моя машина. Наложи се да пусна по един райбер където трябва и се сглоби за около 2 часа безпроблемно.
    Точност- повтаряемост на началната точка от 10 опита най-голямата грешка беше0,03мм. На детаил съм мерил от 0 до +/-0,03мм но може и да е от натиска върху електронния шублер. Най-добрата и скъпа машина която съм правил 4 осна 400х1050мм след  близо 60 часа работа с няколко изключвания дава грешка от 0,0 до 0,3мм и клиента е изключително доволен. Като трябва да се има в предвид че се работи с фрезер ф8 с дължина 130мм.Мисля че поне половината грешка идва от вибрациите на фрезера при 15000 оборота. А и аз му бях обещал грешка в тоя порядък.За да добиете представа за какво става въпрос ще ви кажа че алуминиева заготовка 65х60х500мм след обработката тежи не повече от 600грама.Обработка по 4 оси.
    Снимки не мога да кача защото не се оправям на тоя форум. За миналите снимки някой ми беше дал  линкове . Ако желае да ми помогне нека да ги покаже пак.
« Последна редакция: Май 24, 2015, 01:59:21 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #40 -: Май 24, 2015, 02:01:48 pm »
Аз ти дадох линка, ето го:
http://upload-pictures.info/
Сейфни си го в "предпочитани":)
Можеш и да го извадиш, като чукнеш върху вече постната от теб снимка и удариш "начало"...

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #41 -: Май 24, 2015, 03:24:09 pm »



Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #42 -: Май 26, 2015, 12:42:52 pm »
Дедо Поп, направо ме утрепа!
 Как се пише G-код на ръка? Ей туй нещо дето в момента ми бръмчи има над 2 милиона реда.
И аз съм начинаещ и бих споделил туй-онуй.
Отне ми ок. 5 мес. да спретна това нещо. То е изключително бюджетно, но съм много доволен от резултата. Може да видите идея за шпиндел и кабеловодещи.
Контролер- 5 осен и драйвери от тук:
http://olx.bg/ad/kontroler-za-c-n-c-mashina-m-a-c-h-3-ID4cw2E.html#020f3f47ed
Всичко работи перфектно!
"Шпиндела" работи нон стоп по десетки часове. На всичко отгоре е безплатен ;D

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #43 -: Май 26, 2015, 08:50:37 pm »
    Здравей Чичо Нончо, добре се е получила. Но в подхода при конструирането се разминаваме: едно е да правиш нещо за себе си друго е да го продаваш и да му носиш гаранцийте. Тоя подход го ползвам и аз когато правя или преработвам някаква машина за себе си. Ти си вложил много труд и нерви при сглобяването на машината,минал съм по тоя път, така че съм в състояние да оценя това което си направил.Браво.
    Аз си внасям всичко директно от Китай, тоя продава на тройни цени. Другото е че досега не са се дънили.
    Знам че е малко смешно на ръка да пишеш програми но компютърната ми грамотност не е висока а и около мен няма кои да ме светне поне малко.Чертая ги в АУТО КАД и след това G1,G2 M3и така нататък.Това са прости детайли и става лесно.Пък и стратегията за обработка си я задаваш сам а не програмата. За тая машина на снимката ги написах за два дни. И 4 дни работа.Приемам всякакви съвети в тая посока. Затова съм се насочил преди всичко  към конструирането и изработването на машините. Мога да демонстрирам работоспособноста и но дотам.Може и да греша но да организирам и дърводелска работилница ми идва в повече. В църквата няма място.
    Шпиндела ти е върха.Ако не бях го видял така да се каже в действие нямаше да повярвам че е възможно, въпреки че има обороти.Късметлия си, сработил е късмета на начинаещия.

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #44 -: Май 26, 2015, 09:06:24 pm »
 Dedo pop,
хич не ми е смешно. Да пишеш на ръка смятам, че е самоубийство! Нета бъка от CAM програми! Дръпни си от Замунда Арткам-портабле версия. Ако не ти я хване антивирусната бачка перфект. Пробвал съм я. После е пълно с всякакви уроци за нея!