Автор Тема: CNC машината на lda_has  (Прочетена 192934 пъти)

Неактивен burgas61

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #15 -: Септември 14, 2014, 11:43:22 pm »
Привет Ida_has,

Тук в този форум,колегите който се занимават с машини с цифрово управление се броят на пръсти и незнам дали ще получите това което ви интересува.
В другия форум "Направи си сам",има раздели освен за механиката,така и за електроника и софтуер.
Мога да ви посъветвам да се обърнете във форума 'Направи си сам',към лицето с ник нейм "Steper",казва се Георги от София.
Той е прекрасен човек и ще ви помогне..гарантирам ви.Пишете му на личния.

Успех:)

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #16 -: Септември 15, 2014, 12:14:59 am »
На една ръка разстояние от края на железарската дейност.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #17 -: Септември 15, 2014, 12:23:19 am »
Днес монтирах и винтовете по Y, X и Z , поставих и гайката на винта Y. Остава да проектирам и изработя две конзоли за гайките на винтовете X и Z. Лесната работа завършва и почват не много умни въпроси по електрониката.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #18 -: Ноември 05, 2014, 08:09:48 pm »
     Мина доста време но не съм замразил разработката. Малко по малко добавям няколко резби, няколко болта, крайни изключватели, кабели много, кабелни водещи, улеи за кабелните водещи, сандъци за електрониката и всичко си идва малко по малко на мястото си.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2014, 08:19:33 pm »
     Това са кабелните водещи с каналите на движение и кабелите:

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #20 -: Ноември 05, 2014, 08:23:01 pm »
     Това са сандъците за електрониката и електрониката за управлението на която и предстои свързване към машинарията

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #21 -: Ноември 05, 2014, 08:27:43 pm »
     А това ще бъде фрезоващата глава която я нямам ощеее

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #22 -: Ноември 05, 2014, 10:13:24 pm »
kakwa para e frezi4kata?

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2014, 10:18:29 pm »
Около 360 - 380 лева

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #24 -: Май 01, 2015, 12:47:04 pm »
Vector вече си имам и фрезоващата глава

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #25 -: Май 01, 2015, 02:24:14 pm »
   Като за първа машина добре си се справил.  Най-напред да те питам от къде купи кутията за управлението че много ми хареса.
    А сега почвам с критика въпреки че в тоя форум и градивната критика се приема на нож.
   1.Свали кутията на управлението от портала. Ще спечелиш поне 20%  в повече от скоростта. Вярно ще идат още 20тина метра проводник но си заслужава труда и разхода.
    2.Монтирал си драйверите неправилно. Трябва да се монтират вертикално и на по-голямо разстояние  един от друг  за да се охлаждат от естествената вентилация.Не е лошо да предвидиш един вентилатор.
    3.Репетирай релето с още едно за да си сигурен че няма да се наложи  да сменяш контролера или релето му в най-неподходящото време.
    4. Не виждам източник на 5волта за контролера или се захранва с друго напрежение?
     5. Ако е така в схемата има едни съпротивления виж стойността за съответното напрежение.
     6. Какви драйвери ползваш? Ако са с 6600 не се учудвай ако не всички работят.По някога се случва и надписите върху кутиите да не отговаря на действителността и тогава започва едно гадаене.....
« Последна редакция: Май 04, 2015, 02:16:59 pm от atos »

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #26 -: Май 01, 2015, 03:04:57 pm »
Dedo pop ако не търпя критики нямаше да пиша в тоя форум  :o не се притеснявай за това.

Кутията съм я взел от магазин на шнайдер преди 2 години. Имаха щанд в нашия град.

По 1-ви въпрос: за сега не гоня скорост, ще се радвам да я подкарам и да видя какви са плюсовете и минусите. Къде куца и къде е добре, къде да подсиля и какво да променя.
По 2-ри въпрос: предвидил съм место за два панелни вентилатора  120/120 мм. на 24 волта за принудително охлаждане. Ще бъдат на капака, мисля да сложа някакъв филтър да не се пълни с прах.
По 3-ти въпрос: да приготвил съм второ реле с четири контакта по 6 А. С него ще управлявам включването на фрезовата глава, осветление и евентуално циклон за прибиране на праха. Считам, че ще стане добре.
По 4-ти въпрос: контролера се захранва от същия импулсен изправител. Погледни прикачения файл. LCC_24
По 5-ти въпрос: без коментар
По 6-ти въпрос: ползвам следните драйвери: Погледни прикачения файл.CWD556

Дано съм направил правилния избор?????

Атанасов_Хасково

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #27 -: Май 02, 2015, 10:27:44 am »
 Благодаря за кутията, много ми хареса. Ще си купя от тях.За мястото на кутията настоятелен приятелски съвет най-малкото защото не знаеш колко ще издържи електрониката на вибрациите.Предполагах че си предвидил вентилатори но с малко повече място около драйверите ще им помогнеш много.Аз ползвам две по три пера за да мога при нагаряне на контакта  да имам вариант за бърза реакция.Видях контролера,хареса ми и скоро ще си купя няколко.Купувам често от там но не го бях видял.
    И последно за драйвера- купих преди две години един такъв за една задача но тя отпадна и не се занимавах с него.По едно време реших да си направя нещо като тестер на двигатели с него  но имаше някакъв проблем. Подкарах го но не е това което трябва да бъде. Надписите ON и  OFF ли бяха разменени, позициите на ключетата в таблиците ли номерата на ключетата ли - не помня. Хвърлил съм го някъде в офиса.Ще се радвам ако при теб тръгне от раз./както трябва да бъде/.Аз си внасям други, които за мен са ОК.
    Какъв винт ползваш? От него много зависи какво ще постигнеш.
« Последна редакция: Май 04, 2015, 02:18:41 pm от atos »

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #28 -: Май 02, 2015, 11:21:31 am »
Е Dedo pop хвана ме  ;D

Винтовете ми са най слабото място. Така е когато започнеш да правиш едно и в последния момент решиш да правиш друго. Винтовете са Тр12x3x1000 мм. знам, че това е най слабото място но какво да се прави??? За сега ще е така. Във третия вариант всички слабости ще се избягват едно по едно. Маймуната е станала човек с работа. Мене последната "работата" не ме плаши и тъй като съм аджамия в тая материя ще си правя конструкции докато стане както трябва. Професията ми е железар, но от 25 години не работя това. 80% от детайлите си ги правя ръчно в мазето така за кеф, с подръчни инструменти. Целта е да пусна електрониката и машинката да заработи що годе добре. После идва по сложното за мене, а именно програмирането. Справя ли се с него веднага ще направя нова както трябва. За целта си правя работни скици и чертежи да не се мотам отново.

Първия вариант беше преработена резачка за фаянсови плочки с ръчно управление, но и тя си свърши работата за която я правих. Ще потърся снимки да ти пратя да се посмееш малко  ;D

Атанасов_Хасково

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #29 -: Май 02, 2015, 01:48:12 pm »
 Винта ти е голямата грешка. Гайките-СВД вече са достатъчно евтини а живота им е несравнимо по дълъг, точността огромна спрямо тефлоновите.Отдавна вече съм ги изхвърлил от употреба.Сега, когато има интернет да се залага на метода проба/грешка е грехота. Не че и аз не съм го правил де.
  Та със тия винтове с голяма доза на достоверност ще постигнеш до 2000мм/мин. работна скорост.Точност-зависи от гайките и винта, а също така  настройките на управляващата програма.
  Научих се да пускам машината да работи, но си имам проблем с създаването на G  кода. За сега си го пиша на ръка. Малко мудно но какво да се прави...
 А ако искаш да видиш истинска машина, ми ела на гости в Пловдив.
« Последна редакция: Май 03, 2015, 06:28:54 pm от atos »