Автор Тема: Електролиза - същност и фактори, които влияят на нейната ефективност  (Прочетена 111647 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Втори клип !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Трети клип !

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
И това, с 200 вата захранване ли е колега? Да попитам, за всеки случай, че ме запали с тази информация.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Бат' Мишо пак изби рибата!
Евала!!!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Колега Кузмов,
Пробвал ли си да заваряваш. Например желязо и тухла. Верни ли са слуховете за избирателната температура на пламъка, т.е. зависимост на температурата от вида на метала ( неметала), към който се прилага пламъка. Може би трябва да се мери с безконтактен термометър!?
При малки количества произведен газ < от 1 l/min не постигам стабилен факел. Прекъсва и дава "обратен огън".
Благодаря за информацията относно материала. Моят електролизер е от 304. Това намерих, но ще бъда по - внимателен следващия път.
Все пак кондиционирането помогна и то много.
На Канарев не трябва да му се вярва много-много. Четох му творенията и намерих доста грешки. Струва ми се изкуфял!
Все пак използването на високоволтови импулси с голяма стръмност не ми дава мира. Помпане, помпане му е майката :)
И не забравяй за "бълбучника". Иначе гърми яко! :o
Успехи!
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 05:01:39 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Температурата на пламъка в зоната на контакт с материала, който загряваме, зависи от способността на този материал да топлоотдава (приема).
Има материали, по които ни се струва, че пламъкът се "плъзга", сякаш се стреми да ги заобиколи.Има и други, които сякаш "привличат" пламъка...
Предполагам нормално е самото улеснено (или затруднено) поглъщане на топлината от този пламък да го поизмени дори и визуално.
Идеята за безконтактен термометър ми се струва добра, обаче...!
Трябва да се мери в самия пламък, защото ако мерим нагряваната точка в различните материали, ще се отчетат разлики в стойностите.
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 12:51:37 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
По точно 167.2 W ! Само - принудих се да се върна на DC електролиза, с цел сравнение ! В двата варианта - по уреди - приложих тази мощност ! За голяма моя изненада, при DC добих 1 лт. за 75 сек. при импулси, 1 лт. за 60 сек. ! Тази мощност при неуточнени за сега условия е слизала до 160 W ! Могат ли едни и същи уреди да ми направят грешка граничеща с 25% ?? Защото 15 сек. разлика е 25% от 60 сек. !
Vetar, този сплитер е малък за заварка на разнородни материали ! Ако изобщо е възможно!         Мерене на температури, хиляди градуси е проблем ! Не съм попадал на метод или уред с такива възможности! Аз винаги ползвам два бъблера ! Вторият има изпускателен клапан (регулируем) до 6 bar ! Той издържа 10 bar. ! Първият е от SS тръба ! За да няма обратен огън, трябва да осигуриш скорост на потока газ ! Т.е. иглата която показвам осигурява това при 1-2 psi налягане ! Винаги гасиш първо във вода, след това изключваш захранването ! Аресторите с бронзова вълна понякога връщат огън !
« Последна редакция: Септември 27, 2014, 08:01:24 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Опитвал ли си да нагряваш графит с горелката и ако да, какъв беше ефектът?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Как какъв - диамант, разбира се ;D ;D ;D ;D