Автор Тема: Новата комуникационна технология на Пранав Мистри  (Прочетена 8185 пъти)

paparosko

  • Гост
Вижте един видеоматериал за Пранав Мистри - индийски младеж, измислил технология, която скоро ще преобърне света:

https://www.facebook.com/photo.php?v=748682128524331&set=vb.100001476523322&type=2&theater

Намерил е отговори на въпросите:
Как нашите знания за обикновените предмети и телодвижения могат да бъдат използвани пряко за взаимодействие с цифровия свят?
Защо вместо използване на клавиатура и мишка да не използваме компютъра по такъв начин, както използваме предметите от физическия свят?

Следва реализация.
« Последна редакция: Август 27, 2014, 04:16:50 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Даа,страхотно е!
Ако не ние,то поне децата ни ще работят с подобни технологии.
И това ако не е началото на смесване на киберпространството с "реалното" за нас,не знам кое друго може да бъде?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ето че се появява трети пост! Относно Пранав Мистри черпя информация от тук!
http://www.pranavmistry.com/
Питах кой от неговите projects, имаш в предвид за 100-200 долара? (това от темата "студено електричество")
Аз не съм задълбал и нямам претенция, просто информативно чета!

spark

  • Гост
Тази технология вече съществува някой конзоли за игри използват подобна за засичане на движения и взаимодействие с обектите в игрите. Индиеца е развил малко нещата, но като цяло не е негова.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Абе гледайте клипа до края първо.
Идеята може и да е заимствана, но разработката си е негова.
Това се случва преди 10 години, досега ни вопъл, ни стон...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Стига бе, аман...да оприличавате нещата винаги на нещо по-просто...с цел "разбираемост" ли го правите?
Това с точките е много слабо като пример!
Да ползвам всяка светла плоскост за екран на "таблета" си и да "тъчвам" по нея с пръст...малко ли е?
А то не е само това...това е директна връзка между реални и виртуални тела, образи и информация, не го ли разбирате?
Преносът от едната в другата сфера става МОМЕНТАЛНО и без разни кабели, блутууд или инфраред.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Стига бе, аман...да оприличавате нещата винаги на нещо по-просто...с цел "разбираемост" ли го правите?
Това с точките е много слабо като пример!
Да ползвам всяка светла плоскост за екран на "таблета" си и да "тъчвам" по нея с пръст...малко ли е?
А то не е само това...това е директна връзка между реални и виртуални тела, образи и информация, не го ли разбирате?
Преносът от едната в другата сфера става МОМЕНТАЛНО и без разни кабели, блутууд или инфраред.
Атос, ако за тая цел трябва да нося раница на гърба, камера и проектор на гърдите ... не, мерси :) Все пак трябва да има и някаква ергономичност.
Но дори и егрономичността не е гаранция за успех. Google glass беше нещо много-много иновативно, доста елегантно като изработка, изключително функционално и пак не успя. Просто носещите осъзнаха че приличат на робокоп или терминатор - постоянно включени в нета, а другите навдигнаха глас заради бруталното нарушаване на личната им неприкосновеност.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
juliang, явно не си догледал клипа до края, няма за какво да говорим.

spark

  • Гост
Ако имаш предвид копирането на текста и графиката изгледах го, но според мен текста който копира е предварително подготвен, и най мощната програма за преобразуване на текст от снимка тъй наречените OCR софтуери дават грешки. Иначе човека е новатор признавам.