Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562491 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #660 -: Февруари 11, 2017, 04:26:33 pm »
geordgeo, ако топиш желязо, може да се приеме че развиваш 1538℃. Топене означава желязото да е в течно състояние. Този процес се нарича плазмена електролиза. Когато става повърхностно (според изобретеното от владимир) има възможност за незабавно запалване на браун газ. Кислорода и водорода отдават енергията си в пламъка като там където има допир с електролита има кавитационен процес. Именно там става частично разрушаване на електрода. Ако електрода е потопен изцяло, този процес разрушава по интензивно. Тогава енергията преминава изцяло във водата и тя завира локално веднага. Това е причината за утайка, разрушен електрод. Ако електрода ти съдържа желязо, или друг феромагнитен материал, с най обикновен магнит ще наблюдаваш привличане на утайката.
Иначе, повече успех от това което си постигнал, няма да се получи. Владимир отлично го знае но "котка по гръб не пада"!

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #661 -: Февруари 14, 2017, 10:05:23 am »
Определено ползвах/пробвах стоманени и железни електроди - игли, подострени метални пръти и всичко за което се сетих, дори пробвах с меден проводник (около 2мм дебел, подострен в края разбира се). Всички метали се стопяваха, ако контктната им повърхност в по-голямата си част биваше потопена в разтвора, като при опита с медта пламъкът ставаше зелен, при стоманените електроди стоеше жълт, като горенето определено се влияеше от количеството сол в разтвора. Звукът от горенето е много специфичен, не може да се сбърка с нещо друго, но много фактори (дебелина на материала, сол във водата, скорост на разбъркване, работно напрежение и т.н.) влияят на процеса и пак казвам, че до някакво задоволително топлоотнемане не стигнах. Водата се затопля в процеса на работа, но дори и в контактната точка не съм забелязал завиране или поне не е било бурно. Около 500 ml електролит се загряха до 50 градуса  след половин час проби (водата беше налята от чешмата с Т около 10 градуса), изправеното напрежение (регулирам с латер) стигаше до около 300V. Утайката ми се струва, че се получава и от стопения електрод, който ползвам в момента, и от единия меден електрод (+), потопен във водата. Та това мога да споделя с вас от експеримента, като не претендирам за изчерпателност, просто споделям наблюденията си. Ако някой има идеи да казва, може пак да опитам с корекции на някой параметър, просто в момента нямам много време за опити...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #662 -: Февруари 14, 2017, 11:19:44 am »
А пробва ли, с графит и въглен?

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #663 -: Февруари 14, 2017, 01:16:09 pm »
С графит - да, нямах никакъв успех, с въглен -  не...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #664 -: Февруари 14, 2017, 05:00:41 pm »
Ето тук съм показал процеса под повърхността. Отговор #5. На финала, тъмно сивата мътилка се утаява и електролита се избистря. Утайката се привлича от магнит. Очевидно разрушен електрод. Така показан процеса е със 100% ефективност. Украинците правят котли на този принцип, като твърдят че са овладели разрушаването на електрода. Пак според тях и японците този процес има 2.7 COP (КОП)  ако използваме произведеният водород.
http://mazeto.net/index.php/topic,9847.0.html


Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Водата гори + схема
« Отговор #666 -: Март 04, 2017, 11:19:42 am »
            Като се хвалиш прочети и мненията на хората за хвалбите ти!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #667 -: Март 04, 2017, 11:20:50 am »
Kоментарите са доста интересни! Май семейство Партенови не одобряват тази разработка. :D

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Водата гори + схема
« Отговор #668 -: Март 04, 2017, 12:53:53 pm »
Аз защо не виждам коментари, на същата страница ли са ? Регистрация ли трябва ?

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Водата гори + схема
« Отговор #669 -: Март 04, 2017, 01:12:01 pm »
Коментарите са чак долу на страницата

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #670 -: Март 04, 2017, 03:34:49 pm »
Какво правим сега? С тази публикация се връщаме 2 години назад! Номера е да има медиен интерес.  Ето страницата, какво се коментираше преди 2 години в същата тема:
http://mazeto.net/index.php/topic,9189.360.html
Аз показах, но Владимир не показа, макар че прие облога! Клиповете ми вече не се намират защото не им е място тук! Но коментарите си стоят.
Да живее медийният интерес!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Водата гори + схема
« Отговор #671 -: Март 04, 2017, 06:15:44 pm »
    не 2 а 200години. Но си чеше егото на гоолям изобретател!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #672 -: Март 04, 2017, 06:31:55 pm »
Странно, що не привлече за инвеститори ТИМ - дето са му там под носа във Варна. Те въртят милиарди. Биха могли всеки ден да си пият кафето заедно, да вдигнат Химипорт и Девня на крака с безплатна енергия... а имат наблизо и цяло море за горене (каквото за съжаление в другите части на страната не разполагаме...). С две думи - пълна идилия!

Но му е пределно ясно, че пари ще му дадат, но ще искат после и резултати, а не празни приказки от 1001 нощ.
И си е казал: "По-добре да излъжа 10 000 баламурника от цял свят, дето никой от тях няма да си направи труда да дойде и да ми извие врата, отколкото да си сложа главата в торбата и да остана и без торба, и без глава..."

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #673 -: Март 04, 2017, 09:28:40 pm »
« Последна редакция: Март 04, 2017, 09:57:20 pm от владимир димитров »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #674 -: Март 05, 2017, 02:30:26 am »
Ок, де, Владо...2 години от тогава, сега как си?
Имаш ли двигател?
Просто ни покажи двигателя, в който сипваш вода и той работи, ще ни е интересно?
http://novavarna.net/2015/02/28/%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%81-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7/
Няма ли кой да каже на тези "журналисти", че се пише "пламЪк", а не "пламАк" (на 2 места в материала)?