Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562412 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #645 -: Януари 19, 2017, 11:38:54 am »
 :)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #646 -: Януари 19, 2017, 11:57:30 am »
Тук се виждат само кабели и електроуреди, никъде не виждам водопроводи, все пак водата трябва да се достави по някакъв начин.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #647 -: Януари 19, 2017, 12:11:22 pm »
Това е само Генератора...

Генератор>Реактор>Toплообменник..

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #648 -: Януари 31, 2017, 03:15:27 pm »
Докъде стигнаха нещата с генератора, че от ЧЕЗ много ми се изкефиха тази зима? ;)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #649 -: Януари 31, 2017, 05:02:52 pm »
Докъде да е стигнало... Ми гледам морето край Варна си седи неизгорено, дори и замръзнало на места...
Това си е все едно да живееш върху находище на антрацитни въглища, и да допуснеш да умреш от бяла смърт!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #650 -: Януари 31, 2017, 05:30:40 pm »
Весо, малко да те просветя! Колд фюжън означава студен фюжън. За това морето край Варна е замръзнало! Ха! Ха!

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Водата гори + схема
« Отговор #651 -: Януари 31, 2017, 05:59:04 pm »
Аз не мога да разбера,тази енергия където се получава от тази плазма дали е по голяма от вложената,ако е обратното какъв е смисъла тогава.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #652 -: Януари 31, 2017, 06:46:15 pm »
Ipoik, вероятно не си изчел всичко от обемистата тема. владимир димитров твърди че пламъка на този процес развива 5000℃. В какви условия той поддържа тези градуси на нас не е известно. На науката е известно че 4000℃ е долна граница на термоядрен процес. Другото твърдение е че реакторът му е 10 пъти по ефективен от електролиза на вода, от която се получава браун газ, който също гори.
От което следва че отговорът на твоят въпрос е: има смисъл!?
За съжаление след многото писане доказателствата липсват!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Водата гори + схема
« Отговор #653 -: Януари 31, 2017, 06:54:23 pm »
   как ги измери тия градуси? най-вероятно на  око,ама да не му придиряме. Десетократното увеличение на ефективноста .....без коментар.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Водата гори + схема
« Отговор #654 -: Януари 31, 2017, 10:30:22 pm »
Не може от 500W да изкараш 5kW.То по тази логика и аз така мога.Включвам електрожена и заварявам метал с мнооого градуси.Ха сега направете сметка кое е изгодно и кое не.

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #655 -: Февруари 01, 2017, 10:15:35 am »
Доста поекспериментирах по дадените от Владо схеми, но така и не стигнах до някакъв задоволителен резултат. Пламък има, топя безпроблемно всякакви железа с него (явно температурата наистина е висока, но не мога да кажа колко точно), обаче да направя някакъв топлообмен и да отнема голямо количество топлина не би :( Отделно се отделят газове, които не знам доколко са безвредни... Променях количеството сол в големи граници, за да проверя промяната в горенето, ама то си става електролит и все гори, може би се променяше малко цвета на пламъка, друго не забелязах. Отделно се образува някаква утайка във водата от самия процес... Зарязах всичко засега, нагревателите на парното (2 х 4.5 kW) ме спасиха тая зима, ама за сметките не ми се говори... Та така, явно евтино и качествено отопление в скоро време няма да имам, ще се бачка повече, за да мога да си плащам сметките и това е...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #656 -: Февруари 09, 2017, 11:59:20 am »
Та така, явно евтино и качествено отопление в скоро време няма да имам, ще се бачка повече, за да мога да си плащам сметките и това е...

Най-сетне един разумен човек да открие СЕ. Радвайте му се, полейте го!!!!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #657 -: Февруари 11, 2017, 02:08:47 pm »
Доста поекспериментирах по дадените от Владо схеми, но така и не стигнах до някакъв задоволителен резултат. Пламък има, топя безпроблемно всякакви железа с него (явно температурата наистина е висока, но не мога да кажа колко точно),

Поздравления geordgeo!!!
 Колегите няма да спрат да пишат безсмислици и да цапат темата ,на тях им е пределно ясно че това е гениален и прост начин ,за получаване на H пламък..
Не се притеснявай от утайката това е кислород ,при моите установки той се сепарира и почти не изгаря (така пламъкът е по калоричен от HHO)..
Това е началото на една нова ера от устройства ,които ще наследят старите опасни генератори...
Много чужденци ми писаха, че това е голямо откритие и може да реши редица проблеми..
Само нашите клавиатурковци ( не чули ,не разбрали)..Разбира се за да се стигне до краен продукт (отоплителен уред) се изисква технологична еволюция на уреда.
Няма как да давам информация между злобни коментари,ако овладеят за малко f емоциите си ,може да коментираме схеми и решения, на изложените от теб проблеми колега geordgeo...
Поздрави..


Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #658 -: Февруари 11, 2017, 02:24:37 pm »
....
Не се притеснявай от утайката това е кислород ....
....

Владо, как може газ(кислород) да се утаява в течност(вода)?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #659 -: Февруари 11, 2017, 02:41:50 pm »
Когато се повиши количеството на кислород във водата ,многобройните малки мехурчета могат да се оприличат като утайка...