Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562525 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #630 -: Януари 29, 2016, 11:29:28 pm »
Само пропусна да добавиш и това, че при увеличаване на скоростта на флуида "водата" се получава неприятен шум в радиаторите и по тръбите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #631 -: Януари 30, 2016, 09:26:20 am »
Ами...нищо не разбрах!
Може би съм "забил" в друга посока...или съм тъп...Принципът го схващам частично, но изпълнението - не мога да си го представя добре без схема!
В първия пост ми говориш за PVC тръби една в друга, изолирани с пяна, тук ми говориш за тенджера с дупка/казан за ракия...аз освен една парна бомба друго не мога да си представя? Казваш - отворена система, къде отива излишната пара, прави дъжд в стаята ли?
Не ползваш водна помпа, а движението на парата, това значи, че загряващият ти съд трябва да е в най-ниската точка от системата, така ли е?

Dan Milan

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #632 -: Януари 30, 2016, 10:33:47 am »
Парогенератора ми е в коридора, в специално шкафче от дървена ламперия, имам само вратичка за достъп до управлението. над него имам подвижен капак, ако стане нещо да мога да го извадя. Шкафчето ми от слепен чам и е много красиво, 35/35/90 см. От парогенератора през стената минава термоустойчивата шлауха и в стаята до радиатора ми върви през ПВЦ перваза на пода и с бърза връзка влиза в  Правата тръба 3/4 на радиатора, който е под съвсем слаб наклон. На другия край на тръбата пак с бърза връзка и шлауха тръгва обратно кондензирана вода по същия скрит път. Около шлаухите в перваза има полиуретанова пяна, напълно термоизолирани са, това е важно за парната, и не е важно за обратната с водата. Налягането на парата от парогенератора си бута без проблеми кондензираната вода. Пак долу в шкафчето имам филтър за водата, приспособен горивен филтър като му е добавен и пясък. И тук вече системата ми се отвара от филтъра изтича в 5 литрова туба към която е и помпата, има нивомери за включване и изключване, някъде на към литър включва и прехвърля водата в казанчето-съда на парогенеротора и прехвърля някъде към 700 мл. Всичко има перфектна топлоизолация и шумоизолация, охлаждането на индукционката не се чува, само леко на помпата, малко е по шумна. Но тя включва само 3-4 пъти на денонощие, и не си спомням от кога не съм я чувал. Едно време в Русе имах квартира с водно дето му викат парно, със спрени и изключени радиатори. Зимата плащах само сградна инсталация, тръбите минаваха през стаите. За топлата вода, топла, но можеш да я хванеш и държиш. За зимата се пускаше само една духалка от време на време. Само тия две тръби без проблем поддържаха 18-20*. Но пак ме бръснеха едно 300-400лв. за отоплителния сезон.
« Последна редакция: Януари 30, 2016, 12:00:45 pm от Dan Milan »

Dan Milan

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #633 -: Януари 30, 2016, 11:57:57 am »
1100******   011100*****   11.01.2016   55.08   25.02.2016
Това ми е новата сметка за тока. Но в момента работи само парогенератора, бойлера ми е изключен, почти не стоя там, това ми е вилата. Коридора ми е в ремонт, окачен таван-гипсокартон с 5 см. изолация вата и със ЛЕД осветление. Бях спрял водата до вчера. Предстои ми боядисване на тавана и стените. Водата бях я спрял в началото на януари. Ще изолирам и пода с 5 см. фибран и отгоре ламинат. В момента термометъра в стаята-спалнята ми показва 24*, а на радитора ми показва 45*. Спалнята ми е с гипсокартон стени и таван, с изолация Урса 5 см. навсякъде, към ПВЦ прозорците и около тях стената ми е с изолзция 5 см. фибран. Външната ми стена-северна е с 5 см. стереопор. Всичко останало отвън е с дървена ламперия и под нея Урса. Пода ми е с 5 см. фибран и ламинат. Това е 3-ти етаж, последен. Първия етаж е гъбарник, пълен с боклуци избити дупки и крадната вентилационна система, т.е ветрилник. Втория е със започнат ремонт, преди 2009г. когато имаше пари и нямаше кризи, но в момента е пълен хладилник-не се отоплява с години, т.е нищо допълнително не ми отоплява третия етаж.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #634 -: Януари 30, 2016, 05:06:51 pm »
atos, какво има за не разбиране ? Добре направено, добре обяснено ! Представи си бойлер който не е температурно ограничен на 80℃ а на 130℃ примерно. Там горе някъде, в обема без вода имаш малък отвор. През този отвор фучи пара. Тази пара, чрез връзка се подава към описаният от Dan Milan, радиатор отнемащ топлината. В крайна сметка, от радиатора излиза кондензирала дест. вода която отново се връща в бойлера. Бойлера в крайна сметка трябва да издържи налягането което се получава, според направеният отвор или пропускателен клапан. Системата е отворена и практически поддържа налягане според отвора и подадена мощност на нагревателя ! Просто и ефективно до немай къде !
Индукционните котлони се славят с най висок КПД ! Например 90% срещу 40% при газовите ! Котлона е студен, нагрят е само съда и неговото съдържание. Нямаме разсейване на топлина ! Като цяло, една система с прилично висока ефективност ! Въпрос на творческа фантазия, кой как ще си я спретне и подобри !!
Поздрави Dan Milan !

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Водата гори + схема
« Отговор #635 -: Януари 30, 2016, 05:48:52 pm »
    При наличието на климатици мисля че тази тема е изчерпана....

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Водата гори + схема
« Отговор #636 -: Януари 30, 2016, 06:07:28 pm »
При много ниски температури -климатиците не са много ефективни.
Не ползвай фибран за изолация а стиропор ... на таваните 2х5мм вата ;)
« Последна редакция: Януари 30, 2016, 07:59:08 pm от atos »

Неактивен pathfinder

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Водата гори + схема
« Отговор #637 -: Януари 30, 2016, 07:47:40 pm »
Нормално е всеки, който чете обясненията да се обърка. Навсякъде се дават обяснения за вакумен радиатор и това, как водата ще заври при 45 - 50 градуса при дълбок вакум. След това  Dan Milan описва, че системата му е отворена и кондензираната вода се връща с помпа. Системата не работи под вакум и от тук на татък следват логичните обяснения на Михаил Кузмов.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #638 -: Януари 30, 2016, 08:08:43 pm »
Кузмов, добре резюмираш, но не мога да си представя бойлер на котлон, а и високо налягане в отворена система.
А и като чета Дан, виждам, че има доста подробности и подустройства.
Уж няма помпа, а  "охлаждането на индукционката не се чува, само леко на помпата, малко е по шумна"...
Е, не разбирам?
Михаиле, ако си разбрал всичко, драсни ми една схема, че да се ориентирам и аз - простия :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #639 -: Януари 30, 2016, 08:49:01 pm »
Казан за ракия бе atos принципа е същия. Представи си, че само е добавена една помпа да връща периодично преварената ракия обратно в казана и това е цялата схема. Системата на казана е отворена отдолу нали.
« Последна редакция: Януари 30, 2016, 10:33:25 pm от atos »

Dan Milan

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #640 -: Януари 30, 2016, 09:36:20 pm »
Да прекратим коментарите, спамим темата. Който разбрал разбрал, който не, жив и здрав да е. Ако Владо с 500 вата изкара в пъти повече пара, това означава поне 100 квадрата площ, отпада вакуумния радиатор, скъп е, заменя се с обикновен.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #641 -: Януари 30, 2016, 10:36:30 pm »
Ами...не разбирам!
Казан за ракия бе atos принципа е същия. Представи си, че само е добавена една помпа да връща периодично преварената ракия обратно в казана и това е цялата схема. Системата на казана е отворена отдолу нали.
Как е отворена отдолу?
Тази помпа, като връща течността в съда, не трябва ли да преодолее налягането му?

Dan Milan

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #642 -: Януари 31, 2016, 02:06:15 pm »
Моята идея е взаимствана от тук:
https://www.youtube.com/watch?v=A-5y8VA_9v0, но котлона ми е единичен, избегнал съм голямото количество вода за разходка с помпа, парата сама се разхожда и избутва кондезираната вода и я събира в тубата. Не използвам и обикновен радиатор.
В началото бях решил да си правя ето това https://www.youtube.com/watch?v=pzqICj1hWJE, там няма абсолютно никаква вода, но познанията ми по електротехника са много слаби, нямаше да мога да си направя индукционката и се отказах.
Ако някой може да направи такава индукционка, или да преправи купешка да свирка.
Пълно безумие е да грееш 100 литра вода, да дупчиш стени за прекарване на тръби, да монтираш радиатори, помпи и ЮПС защити ако спре тока да не гръмне системата. Няма да разправям в студентските години как хазайката ме изгони като мръсно коте от първата ми квартира. Сложих консерва с боб на газовия, не я отворих защото уж беше за малко, но се заплеснах и я забравих и ....
« Последна редакция: Януари 31, 2016, 02:25:04 pm от Dan Milan »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #643 -: Май 24, 2016, 04:10:00 pm »
http://www.4shared.com/video/TJT6uWU6ba/gorene_na_voda_1.htm
Виждам че клипа е изчезнал от темата ,и понеже това беше началото,мисля че все пак този клип има своето място тук...


Проверете с елементарен експеримент дали съм измамник, както твърдят..

Благодаря на тези ,които имаха доблестта да кажат Благодаря!!!!
 
Разпространявайте и повтаряйте схемата,това е начина!

https://m.youtube.com/watch?v=244-1PXDECw

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #644 -: Май 27, 2016, 09:43:43 pm »
Доста време от последния пост по темата и както се вижда (ново) развитие няма. Експериментите ще продължат паак в началото на зимата, на никой сега не му се занимава с парни инсталации...