Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562823 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #135 -: Септември 03, 2014, 10:00:16 pm »
Не знам как да ти помогна, Владо, освен да те аплодирам:)))
Не искам да спирам нищо, ако ме обориш - ще се радвам за теб!Критиците са били както спирачка, така и катализатор на успехите...кой знае, може пък от всички тези опити да ти хрумне идея за плазмен двигател, или нещо друго?
При всички положения опитите са това, което е довело до много неочаквани открития във времето:)


Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #136 -: Септември 03, 2014, 11:39:23 pm »

Мина повече от една година, никой ли не се сети да замени R1 в схемата с Дросел Индуктивност L, това беше и' оригиналния замисъл на схемата. Може би трябваше да го кръстя Z1, че барем някой се досети. Само колегата Владимир Димитров си го каза в прав текст - без дросел не става! Поздравления за което.

Двойния дросел на S.Mayer
Поздравления от мен за колегата HristoDimovHristov!
Колеги може би забелязвате, че нещата се въртят около една и съща схема - постоянно напрежение (ток), кондензатор, бобина (дросел) и "накъсвач" на това постоянно напрежение (ток) във вид на транзистор или искрище?
Като основната идея на тая схема е получаването на радиантна енергия.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Водата гори + схема
« Отговор #137 -: Септември 04, 2014, 12:18:56 am »
Здравейте,
Дроселът не знам да създава радиантна енергия, но стабилизира волтова дъга.
-Дросел с отворена магнитна верига може да приема радиантна енергия.
-Дросел със затворена магнитна верига не може да приема радиантна енергия.
-Дросел с въздушна междина е среден вариант между горните два.
В показаната схема дросела се управлява от ток на проводимост.
В електролита имаме два вида токоносители, тук може да има радиантна енергия.
« Последна редакция: Септември 04, 2014, 07:31:16 am от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #138 -: Септември 04, 2014, 11:09:02 am »
HristoDimovHristov! Поздрави!!! точно така ...дросела е важния елемент.
mi68,Velektra много е възможно да има и радиантна енергия.

С уважение към всички теоретици тяхната работа ще бъде безценна в по късен етап...
 Темата стана непоносима за хората с общи познания по електротехника, които искат да репликират установката..
ПОЗДРАВИ..

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #139 -: Септември 04, 2014, 11:57:52 am »
Moon_Watcher
Темата сте объркали,.форума е правилния..
Под раздела е :Реални резултати от експериментите.

http://vbox7.com/play:dda5ba85d5

Тук имаме реален резултат....Пламъкът, който извършва работа(топи метал) вследствие на подадената и освободена енергия...
« Последна редакция: Септември 04, 2014, 12:04:18 pm от владимир димитров »

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #140 -: Септември 04, 2014, 08:19:05 pm »
Браво, hyparh!
Само, че и волфрам няма да помогне.
Трябва и двата електрода да са от един и същ материал!
Положителния всъщност е от вода.
Направи и отрицателния да е от вода  ;)
УСПЕХ!!!

mitanbg

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #141 -: Септември 04, 2014, 09:27:57 pm »
Браво, hyparh!
Само, че и волфрам няма да помогне.
Трябва и двата електрода да са от един и същ материал!
Положителния всъщност е от вода.
Направи и отрицателния да е от вода  ;)
УСПЕХ!!!

Напълно споделям мнението на колегата, пробвах волфрам, титан, и какво ли не още. Като резултат - изпаряващи се електроди за постигането на температури, които биха имали реален и положителен резултат. Ето нещо и от мен. Поздрави на всички !           
                            http://vbox7.com/play:506e1ba080
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 08:57:36 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #142 -: Септември 05, 2014, 09:00:52 am »
Отлично момчета ! Кликнах ви по едно браво ! Най после да видя разбиране на процеса ! Аз подходих по друг начин ! Ниско напрежение, брутален ток ! Използвах високо активен катализатор NaOH 20% р/р ! И това беше грешка ! Поразиите които настъпиха ми попречиха да да се аргументирам с видео ! При тази ситуация, дъгата и мехурите пукащ се водород изхвърлиха на пръски част от електролита от съда на разстояние ! Бях дал съвет за още катализатори но предупреждавам ! Очевидно трябват ниски концентрации ! Карайте си със сол на първо време ! Моят "метод" виждате долу на снимката ! По този начин захранвам сплитер с осем сухи клетки ! Процеса е високо ефективен (не свръх) ! Свръх-високо еф. електролиза е научна фантастика ! Напреженовите импулси са синята графика ! Там виждате 3 вертикални деления по 5 волта (около 15 в.) и импулси с размах около 10 в. ! Жълтата графика са токовите импулси ! Свалени са от шунт който вади 10 миливолта за всеки ампер ! Всяко деление на горе е по 200 миливолта ! Това ще рече ок. 65А размах на импулса ! Друго забележително в тази графика е, времето на импулса ! То е само 1/5 от целият период от 10 милисекунди  ! Това означава че през останалите 8 не тече ток (линията долу е нулево ниво) ! Това е прочутия импулсен ток на Н.Тесла, макар и с мрежова честота, удвоена от контролируем грец с тиристори в схема(half-bridge) ! Управлението е с PIC контролер синхронизиран с мрежата и LED драйвери, дело на наш съфорумник с който имаме успешно сътрудничество година и половина вече !
Така, при това положение трябва да се установи контрол над процеса, за да не се случват нежелани събития ! Ако времето ми позволи, ще направя и това, защото шоуто трябва да продължи ! Аз не съм си променил мнението, относно това което написах по рано ! За мен, докато не се установи контрол, и затворено използване на пламъка, процеса е не ефективен ! Той пак ще бъде не ефективен, но по малко !
Бъдете здрави !
P.S. за електрод използвах молибденова тел, за краткото време не забелязах промени, вероятно тока и пламъка ще скапят и нея, предлагам да пробвате две чаши една до друга и високо напрежение за да пробие, електродите вътре във водата в другия край на чашите т.е. водата да стане електрод, това обаче ще доближи плътно ефекта "Тренчев" (беше предложено по горе) не помня от кой
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 11:59:56 am от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #143 -: Септември 05, 2014, 12:57:07 pm »
Михаил Кузмов.. честито колега виждам че проглеждате.. В тази връзка имате ли още някакви напътствия към колегите, как да стабилизират пламъка и как да решат проблема с електрода..(да си караме на сол разбрахме )..
Или ще разрешите аз да им покажа...
Поздрави на всички осъзнати....

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #144 -: Септември 05, 2014, 02:52:04 pm »
Така започвам да не губим време.
Удвоената мрежова честота не играе роля и трябва максимално да се изправи. Пламъкът не обича променлив ток на входа преди дросела..Схемата работи и в най-простия си вид 300волта акумулатори и дросел (даже по добре)..
Пламъка трябва да съска, а не да издава звук с честота 100hz..
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 05:15:07 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #145 -: Септември 05, 2014, 02:55:17 pm »
http://www.vbox7.com/play:3d65b984cb така трябва да се чува  :D

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #146 -: Септември 05, 2014, 02:58:14 pm »
Здравейте,
Само прикачам видеото на Hyparh.
Я да пусна едно клипче по темата :): https://www.youtube.com/watch?v=78mkVkCkFrA

Ползвах Грец 600V/50A и 220uF/400V електролитен кондензатор + два керамични в паралел. Махнах баластната крушка за повече мощност. Пламъкът е много горещ и бързо топи крачето на резистора, играещ роля на електрод. Тук определено си трябва волфрам.
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 05:15:29 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #147 -: Септември 05, 2014, 03:06:50 pm »
Решението с електрода ?
Просто е...направете така че пламъка да не минава през него - в керамиката правите прорез, там влиза електрода  по този начин  се охлажда и пламъка е вертикален (не минава през него)..
Вторият вариант е чашата с прореза вкарана в по-голям съд със солена вода...чашата е минус.... (съмнителен резултат) там трябва да се намеси колегата с 3 kv...
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 05:16:52 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #148 -: Септември 05, 2014, 03:22:26 pm »
Как да стабилизирате пламъка?
Ами като за начало изправете максимално входното напрежение ...след това - много ВАЖНО - водата да се разбърква, като се създава лек водовъртеж, така се постига най-добър пламък, охлаждане, и консумацията пада...

Моите установки работят с часове.. :)

Малко размисли по схемата ....
Винаги зареждайте кондензаторите .. преди да пуснете установката в мрежата. Аз ги зареждам през първична на малък трансформатор когато са заредени светва вградената лампа на първия прекъсвач, след което се пуска втория и установката тръгва...(иначе става заря).
Когато пламъка стане нестабилен (отделят се мехури, които пречат на горенето) честотата му става ниска, напрежението на вторичната намотка се повишава и изправя, мотора завърта водата и стабилизира...
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 05:19:45 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #149 -: Септември 05, 2014, 03:24:34 pm »
Успех на всички, които се занимават с репликацията ..
Поздрави на Hyparh. за постигнатия успех..
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 03:32:34 pm от владимир димитров »