Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 564820 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #120 -: Септември 03, 2014, 12:06:44 pm »
Колеги ,аз нямам претенции че съм открил плазмения бързовар...
Говорим за начин за възпламеняване на водата ...не модулирайте темата с грешна информация .
Моляяя..

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #121 -: Септември 03, 2014, 01:11:02 pm »
Аз мисля,че ако има разграждане на вода тук,няма да е нужно единият електрод да е във въздуха и по този начин да се ползва кислорода от въздуха за поддържане на пламъка,или греша?
Ако и двата електрода са потопени,ефектът ще е точно този-бързовар, който сме ползвали по студентските квартири:)
И не е нужен изправител за него, изправителят само предизвиква излишно отлагане по електродите от еднопосочната йонизация!

И тази схема не знам какво доказва?Дали бързоварът ще е 100 или 1500 вата е въпрос на личен избор.То е все едно да ми кажеш,че при първата схема водата се нагрява както с бързовара при втората???
Използвани мощности има смисъл да сравняваме САМО ПРИ ЕДНАКЪВ КРАЕН ЕФЕКТ!!!
Ако запаля клечка кибрит,температурата на пламъка ще е поне 600 градуса,значи ли това,че мога с нея да заместя ел.радиатора си,който "развива" 80 градуса?
Тъй мисли простия atos, пък ако някой ми изтъкне други доводи - ще ги приема...
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 01:42:29 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #122 -: Септември 03, 2014, 01:42:26 pm »
Дъгата е проводима, но има свойството да компенсира част от загубите в даден кръг(тук се получава допълнително променливо напрежение, което заедно с правото разграждат водата в единия край на дъгата и тя се  запалва на момента... дъгата е генератор на хармоници възможно е получаване на параметрично усилване с цел намаляване на консумацията ....
Сигурно сте чували за старите дъгови генератори...
Процесите които протичат са различни от бързовара ....

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #123 -: Септември 03, 2014, 02:01:56 pm »
Съгласен съм с това.Казах,че при бързовара няма нужда от изправител,не при твоята схема.
Въпросите, които ме (НИ) вълнуват са:
1.Как ти установи, че има разграждане на водород и кислород?Или е само хипотеза?
2.Къде видя "взрив" на водород и знаеш ли как изглежда такъв взрив, за да можеш да го сравниш с пламъка от твоята опитна установка?
3.Как можеш да впрегнеш този пламък в работа (или дори в преобразуване на енергията - топлинна,механична) ?
4.Как установи, че има "изгаряне" на вода, а не е просто изпарение в зоната на пламъка?За високата температура в локалния участък не споря - явно е, че я има!
5.Изгарянето на вода вследствие от разлагането и води до ново "образуване" на вода от атомите О и Н, къде е тая вода, успял ли си да я засечеш къде отива?
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 02:36:39 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #124 -: Септември 03, 2014, 02:14:28 pm »
Колега знам че ти се спори, ама наистина имам много работа, а тука се върти едно и също ...
Питаш ме за неща които са очевАдни....
Моля те спри да спамиш...ще има клип ...Не говоря празни приказки -устройствата ми го доказват..
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 02:34:16 pm от владимир димитров »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #125 -: Септември 03, 2014, 02:42:30 pm »
Хич не ми се спори, да ти кажа честно - споровете ме уморяват:)
Ще чакаме клипа...и дано е реално работещо устройство)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Водата гори + схема
« Отговор #126 -: Септември 03, 2014, 03:31:14 pm »
Владимир ! Би ли пояснил терминологията която ползваш, че аз балъка нищо вече не вдявам ?? Що е то "течна фаза", "проводима дъга", която "компенсира загубите в кръга", "параметрично усилване", "начин за възпламеняване на водата" ! И редица други ! очевАдни !
Чакаме клипа ! Дано не останем без очи !!
Бъди здрав !

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #127 -: Септември 03, 2014, 03:43:36 pm »
В търсачката ..пишеш едно по едно има обяснение...
Поздрави...

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #128 -: Септември 03, 2014, 04:30:15 pm »
Аз подозирам, че процеса не е толкова прост. Може би покрай електролизата имаме и като бонус термолиза. Тази термолиза взема топлина, но после я връща. Това като процес може и да е балансирано, но получаваме едно много интензивно движение в пламъка, което чрез триене да затопля металите.

От друга страна не знам защо смятате, че няма нищо в тази работа. Тренчев казва, че КПД е очевидно над 1. Един друг майстор от Велико Търново твърди КПД от рода на 3,5. Друг човек съм виждал, че се топли с такава печка и твърди, че е супер евтино.

Преди да спорите е редно да покажете вашите постановки, вашите измервания и вашите КПД-та.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #129 -: Септември 03, 2014, 05:46:00 pm »
   Имаме един конец, закачен за пирон на стената. В долния му край закачаме силомер и опъваме до скъсване. Нека в момента на скъсването на конеца силомерът да показва 10 килограма. Правим втори опит като сега сме закачили за конеца освен силомера и още една тежест, да речем 6 килограма. Опъваме и виждаме, че конецът се къса, когато силомерът показва 4 килограма. Значи, конецът по-лесно се къса, когато е натоварен с някаква тежест. Тя силата на скъсване е една и съща, но висящите 6 килограма са като "катализатор", облекчаващ късането. По подобен начин става и нашата електролиза на водата. За да разложим дестилирана вода е нужно много високо напрежение (голяма сила), но като сложим NaCl или NaOH, разлагането става при по-малка сила (напрежение). Ако сложим във водата не NaOH, а катализатора на Стефан Найденов, въобще няма да ни е нужно да добавяме някакъв ток. Тогава "конецът" ще е предостатъчно опънат за да се къса от самото горене. В нашия случай сме сложили малко по-калпав катализатор и се налага да добавим и малко напрежение за да стане електролизата и горенето. Но при това горенето ни дава цялата си енергия, а ние влагаме като ток само част от тази енергия. С други думи, ние си получаваме от горенето 10 единици енергия, но влагаме само примерно 4 единици, защото другите 6 единици са от катализатора, който е "опънал" водата-конец предварително. Това е моята теория.
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 05:50:17 pm от Иван Димов »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #130 -: Септември 03, 2014, 05:51:56 pm »
Димов,принципно съм съгласен с теорията ти,но не знаем дали тук има ГОРЕНЕ или е само светене,от преминаващият ток през йоните?
Катализаторите  NaCl или NaOH просто катализират йонизацията на електролита,нищо повече!
"Но при това горенето ни дава цялата си енергия..."
Къде е тая енергия?Кой я улови и измери(впрягайки я в работа)?
Катализаторът на Стефан Найденов действа химически,това вече няма общо с ел.ток и напрежения и е съвсем друга постановка!Там водата просто гори-драсваш и клечката и готово!
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 06:11:06 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #131 -: Септември 03, 2014, 06:14:43 pm »
Димов, затова не става без дросела ...
Той разделя енергията ,която вкарваме в системата и енергията която отделя водата при горене ...
Знаем как реагира индуктивност на прав и променлив ток...
Ако сложим капацитет паралелно на водата резултата е плачебен..защото отдаваната енергия от водата е променливо напрежение и за нея кондензатора е с ниско  реактивно R и тя не може да се добави към входната.
Примерно...

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #132 -: Септември 03, 2014, 06:33:46 pm »
   С други думи, входящата енергия е на пулсации. При моя опит преди време също бяха пулсации и то с доста "стръмно" начало. И за мен е ясно, че това е един вид електролиза във въздуха, т. е. йонизиран водород изскача от водата във въздуха и там изгаря (при мен с гръм и трясък) преди да успее да стигне до "минус-електрода". Аз съм се замислил да сложа и някакъв магнит за да се усили енергията още, но се опасявам от някакво лъчение, а нямам уреди за регистрация на рентген лъчи.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Водата гори + схема
« Отговор #133 -: Септември 03, 2014, 08:54:14 pm »
Здравейте,
 В отг.46 темата теоретично не е добре. Имаме светлина и топлина. Една соларна лампа да се доближи и нещо да се измери.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #134 -: Септември 03, 2014, 09:39:05 pm »
Темата стана Кой е по-по най ,не знам дали е заради публиката или умишлено, но ако нямате какво да кажете,предложите,помогнете относно проекта ...............

Вече има много работещи схеми и ще стават все повече,не можете да спрете вълната .....битката вече е загубена..
Ще има и още изненади :)