Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562565 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Водата гори + схема
« Отговор #90 -: Септември 01, 2014, 12:54:36 am »
Здравейте, с интерес следя темата. Нещо подобно съм експериментирал неотдавна. Използвах трансформатор от микровълнова, кондензатор и диод. Вода без примеси, получи се бял пламък и сериозна температура. Пламъка не беше жълт както в случая. Имаше пукане на стъкло и керамика, явно температурата е висока. Бях го погледнал и след това ме боляха очите като чели съм заварявал без маска.
Но консумираната ел. енергия за осъществяването на този пламък също е сериозна. Според мен имаме просто много ефективен и концентриран ел. нагревател.

Мислил съм си, какво ще се случи ако имаме дъгов разряд във вода, но при условие на вакуум? И това мисля че обезатено трябва да се пробва.
П.С. Всъщност четейки книгите на Илия Вълков стигнах до извода, че той е използвал вакуумно/имплозивен двигател с бензинова запалителна система, за възпламеняването на водата е подавал по малко браунов газ.

Да кажем нещо подобно на този линеен двигател ако е конструкцията.
« Последна редакция: Септември 01, 2014, 01:12:45 am от Радeв »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #91 -: Септември 01, 2014, 02:11:12 am »
Енергията е мощност за единица време.
Точно обратното - мощността е отделената енергия за единица време:)
То е като разликата между напрежение и ток-законът на ОМ.
За да получим мощност,трябва да имаме първо енергия.Когато впрегнем енергията в работа,тогава можем да говорим за мощност.
Мощността е производна на енергията и времето.
« Последна редакция: Септември 01, 2014, 02:17:50 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #92 -: Септември 01, 2014, 09:57:45 am »
atos, бъркате ги "двата щата", във вашето определение разменете думите мощност и енергия, просто смисъла на думите е на обратното на вашето разбиране. Отворете един учебник по Физика, може и википедия и четете, ако не вярвате.
A=P*t; P=A/t, където А-Работа;P-Мощност;t-време
Не искам да се заяждам, но изглежда нещо сте се заблудили.
http://fizika.tomakardjiev.com/view.php?id=23
http://ucha.se/watch/1207/Elektrichna-energiya
http://ucha.se/watch/1223/Moshtnost-na-elektrichniya-tok
Колега Христов,не искам да влизаме в спор,но нека не бъркаме РАБОТА с ЕНЕРГИЯ!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #93 -: Септември 01, 2014, 11:38:53 am »
Атос е най-прав!
Точно в подадените линкове се чете ТОЧНО това, което казва той!
Енергията си е енергия. Нея я има навсякъде и във всичко.
Работата е свършената РАБОТА (примерно събарянето на мавзолея "Г.Димитров", или преместването ЧРЕЗ енергия на тяло от т. А до т. Б) .
Мощността е свършената работа за единица време (примерно 1 сек).

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #94 -: Септември 01, 2014, 01:31:21 pm »
Енергията е способноста да се извършва работа...
Може да се пусне нова тема.. там да се спори ( кокошката яйцето ли)..

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Водата гори + схема
« Отговор #95 -: Септември 01, 2014, 01:34:01 pm »
Здравейте. Следя темата и искам да попитам Димитров, би ли показал на клиповете, които прави, някакви измерителни уреди. Имам съмнения относно твърдението, че пламъка го постигаш само с 100W.  Първо, как измери тази мощност, с какво я ограничаваш и т.н.
Питам, защото преди повече от 4 години правих подобни експерименти (дори си пазя схемата) и сериозен пламък се получава при мощности 1000W-1500W .Пламъка развива наистина висока температура ( топи всичко), но опитите ми да го използвам за загряване на топлоносител се оказаха безрезултатни. В моите опити съм използвал наситен разтвор на обикновена готварска сол и чешмяна вода. Пробвал съм и други разтвори но при горния резултатите са най-добри, но не и такива каквито ми се искаше. Поздрави.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #96 -: Септември 01, 2014, 02:01:06 pm »
   HristoDimovHristov, работата - това е енергията, която си вложил за да я извършиш. Те са еквивалентни и двете се мерят в Джаули. Формулата за работата е A=F. x, т. е. силата по преместването дава работата (също и енергията). А мощността показва колко работа можеш да свършиш за единица време, т. е. P=A / t. Мощността може да се изрази и така P=F.V, т. е. силата по скоростта дава мощността.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #97 -: Септември 01, 2014, 04:23:10 pm »
dymelsoft постигам ниската консумация със системи за контрол... това са схемни решения, които пак сам си измислям :)
Пламъка  гори стабилно   часове ....Направи схемата която съм дал и измери консумацията...
Много ясно че схемата от последния клип не е същата,  като тази която съм дал ..(има още много неща които не влизат в кадър)... Ако исках да ви лъжа щях да ви показвам само  пламъка и да повтаряте като папагали някаква измислена схема.(както правят всички изобретатели ). Като завърша уреда ще го демонстрирам ...обаче... 2 години работа по параметричния конвертор-идеален приемник http://www.kn34pc.com/forums/viewtopic.php?f=40&t=159&sid=bb80166f19623f424c3796ae16b8fb0b и още 3 години по схемите за запалване на вода и двигател. Наготово е лесно ...започни отначало и виж как е ... :D
Поздрави...

Сега пламъка е още по голям от този  на последния клип :)
« Последна редакция: Септември 01, 2014, 04:54:03 pm от владимир димитров »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #98 -: Септември 01, 2014, 05:19:20 pm »
владимир димитров
Не видях система за доливане на водата. Предполагам, че за продължително време ще се изпарява. Измислил ли си как ще доливаш?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #99 -: Септември 01, 2014, 05:36:27 pm »
valex Всичко е измислено.. просто не мога да ви покажа всичко ...това е много труд в замяна на какво ?
Утре някой ще се бие в гърдите с моето устройство...
Ще покажа завършения продукт...

П.П
Кондензиране на парата и връщане във водата или доливане :)
« Последна редакция: Септември 01, 2014, 05:42:50 pm от владимир димитров »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Водата гори + схема
« Отговор #100 -: Септември 01, 2014, 05:59:12 pm »
Само аз ли не виждам нищо иновационно и тайно? Мога да направя такава установката за броени минути. Но няма смисъл, това е обикновен жътл пламък. Когато се използва чиста вода пламъка е абсолютно бял, даже с леко синкав отенък.
Цитат
Цветът на пламъка зависи и от температурата на горене. Например при въглерод червеният цвят обикновено означава 800 °C до 1000 °C, оранжев - от 1100 °C до 1200 °C и бял - от 1300 °C до 1500 °C. Пламъкът на обикновената свещ е с температура около 1000 °C.
=> Ако се мащабира и отнесе, може да се изчисли обема на пламъка и съдейки по цвета му може да се определи и приблизителната му температура, от там да се изчисли и енергията му.
Ако искаме КПД > 1 трябва да се работи в насока - разхлабване на водната молекула. Можеби има и химични методи, но аз не съм химик и не владея материята ...
Ето какво трябва да се направи: Махни я тази сол, водата от чешмата я остави да престои за да няма хлор, комбинирай с дъгов разряд под вода /получава се хидравличен удар със хармоници в ултразвуковия спектър/. /Хем ме беше питал за тази моя установка преди време .../ Ето давам ти насоки напълно безплатно!
Но побързай, за да не те изпреваря с патентите....  8)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #101 -: Септември 01, 2014, 06:02:57 pm »
Владо,то,че има пламък и гори е ясно.Въпросът е дали в тоя процес се отделя достатъчно обем водород за единица време,за да осъществи налягането,нужно за движение на бутало?
Не си пускал още клип на едноцилиндровия си двигател (освен да съм го пропуснал) ?

   работата - това е енергията, която си вложил за да я извършиш.
И това не е точно така...
РАБОТА=ПРЕМЕСТВАНЕ на тяло(да не се бърка с движение).
За извършването на работа трябва да впрегнем ЕНЕРГИЯ.
Определена работа изисква определена енергия!
ТОК (поток) означава ДВИЖЕНИЕ на електрони.А НАПРЕЖЕНИЕ= статична ЕНЕРГИЯ.
Извършената работа за единица време е МОЩНОСТ (както отбеляза Майсторът).
За пример-1 конска сила мощност е преместване на 75 кг,на 1 метър за 1 секунда.Или преместване на 1 кг. на 75 метра за 1 секунда!За целта може да се ползват различни първоизточници енергия,накрая все е механична!
Ще ме извините, ако ви се струвам педант, но това са важни неща при всяко едно обяснение на процесите!
То е все едно да кажеш,че 5746532 е голяма "цифра" , след като е число...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #102 -: Септември 01, 2014, 06:15:09 pm »
Ако се мащабира и отнесе, може да се изчисли обема на пламъка и съдейки по цвета му може да се определи и приблизителната му температура, от там да се изчисли и енергията му.
Ето нещо,с което не съм съгласен!Обемът на пламъка може да варира даже само и от моментното съдържание на кислород във въздуха,катализатори,степен на йонизации и т.н....
Дори и точно измерена, температурата на който и да е пламък не може да даде информация за енергията му!
Ние измерваме количеството енергия само и ЕДИНСТВЕНО чрез работата,която може да свърши!
Друг открит начин до момента няма!
Единица фиксирана енергия може да загрее до бяло няколко хиляди молекули метал или да повиши с 5-6 градуса само няколко милиарда молекули от този метал!
За нас разликата е незабележима...не знам,дали ме разбрахте?
« Последна редакция: Септември 01, 2014, 06:18:48 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #103 -: Септември 01, 2014, 06:25:35 pm »
Радев ще е направиш ,след като ти показах как става много ясно ...-нали това е целта ...
Още два клипа и забравяш за патентите нали се сешташ :D
Не те познавам приятелю и нищо не съм те питал (ако за мене става дума)...
Ако имаш нещо направено покажи ...
Atos Не вярват ....като им покажа после казват че те сами го показали хахах
;))

« Последна редакция: Септември 01, 2014, 06:41:35 pm от владимир димитров »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Водата гори + схема
« Отговор #104 -: Септември 01, 2014, 08:57:21 pm »
atos@, прав си. Метода за който се сетих е много приблизителен, лаик съм в областта на термодинамиката.
Водата наистина гори и това се знае може би от 100 - 200 години.
http://mazeto.net/index.php?topic=7267.msg47885#msg47885
http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=7267.0;attach=31041;image
Водата наистина гори, но как енергията от "изгарянето" да е повече от вложената?
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 10:50:58 am от Maistora52 »