Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 565616 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #75 -: Август 28, 2014, 08:46:27 pm »
На новата схема ще я измеря....ограничавам се максимум до 300 вата ...

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Водата гори + схема
« Отговор #76 -: Август 28, 2014, 09:11:46 pm »
 Не е проблем да се сравни отделената топлинна енергия от пламъка с енергията необходима да се загрее дадено количество вода с прост реотан. Ако да кажем установката смуче 300 вата, просто трябва да се направи един реотан дърпащ пак толкова ток и се мери времето за загряване на вода от една и съща температура до друга примерно за 5 минути. Въпроса е пламъка до по висока температура ли ще загрее водата за тези 5 минути или с реотана температурата ще се повиши повече ?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #77 -: Август 28, 2014, 09:45:36 pm »
h2motor
Принципно е така, но отдаването на температурата трябва да е при едни и същи условия (най-малко при едни исъщи загуби). В случая сигурно > 50% от енергията отива за светлинно излъчване, което не загрява водата. Би трябвало да се използва някакъв затворен съд тип  калориометричен съд. Подобно на
http://phys.tu-sofia.bg/PROTOKOLI/physics_1/rakovodstvo/final%20%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD_%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82.pdf

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
Re: Водата гори + схема
« Отговор #78 -: Август 29, 2014, 12:01:31 am »
 Съгласен, но при разлика в пъти, то пламъка убедително би трябвало да победи. Не е чак толкова много светенето и то в такъв спектър в който да не нагрява. Според мен не надхвърля и 10 % светлината която се получава и не грее. Долу около дъното на съда който се нагрява с пламък може да се сложи и топлинен екран, но пак казвам при разлика в пъти няма нужда. Всъщност съм на мнение че тази електролиза  с високо напрежение е с ефективност едва 30-тина процента. Според мен като се замери дори коствено ще излезе толкова.
« Последна редакция: Август 29, 2014, 07:45:34 am от Maistora52 »

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Водата гори + схема
« Отговор #79 -: Август 29, 2014, 06:14:41 am »
Една седмица и няма данни за КПД на схемата. Аз лично, след "Тестатиката" съм в отбора на скептиците. Но трябва да има и такива нали, поне за насърчение.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #80 -: Август 29, 2014, 09:36:14 am »
Работи се по новата схема........за сега ефективност се мери на око... Да изкарам максимум пламък от 200-300 вата ..
После даваи бързоварите да видим за какво иде реч :D

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Водата гори + схема
« Отговор #81 -: Август 29, 2014, 01:21:50 pm »
Според мен е грешка да се търси ефективност на уреда за отопление понеже тогава се намесва 2рия закон на термодинамиката и няма как кпд да е>1. По скоро за задвижване на двутактов двигател идеята ми харесва повече. В момента двг горивата са на цена 2,50 - 2,60 лв. за литър. Ако се направи двг по-икономичен от сегашните условия ще бъде постижение.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Водата гори + схема
« Отговор #82 -: Август 29, 2014, 05:04:59 pm »
Аааах ! Момчета ! Горях, после пуших, сега умирам от смях ! От къде ги извадихте тези КПДта над 100 ? Нали ако имаме 101,  100то ще го върнем в постановката, а 1то ще си го ползваме цял живот безплатно ! Т,ва барон Мюнхаузен ще ви завиди ! Излиза че всеки як мъж, който може да повдигне повече от себе си, като се хване за задника с две ръце, ще си влезне в къщи през балкона ! Хайде, стъпете на земята и започнете да мислите ! Вижте какво написа h2motor по горе ! Аз като по щедър, ще дам за кураж още 10% !
Бъдете здрави ! И успех !

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #83 -: Август 29, 2014, 07:07:23 pm »
Айде да не са 101%. Нека да са 99 - и на тях ще се радвам.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #84 -: Август 31, 2014, 09:57:50 am »
http://vbox7.com/play:dda5ba85d5

Старото запалване с новата електроника -стабилен пламък на (100 вата)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #85 -: Август 31, 2014, 10:52:40 am »
Това е холограма бе Владимире, само свети и хич не топли - слушай какво ти казват учените хора като Пировесо и в никакъв случай не вярвай на очите си  ;D Айде сега  който може и иска да изчисли /въпреки че е ясно като бял ден/  колко калории са нужни за 10 секундно загряване до бяло светене на част от парче метал с обема на показаното на клипа. И става ли с реотан от 100  вата същото за това време И имайте предвид че е топнато само в малка част от пламъка, т.е. само част от 100-те вата на входа се ползват, отделно загубите в схемата.
Какви 100 % КПД, какви бабешки закони и т.н. мухливи формули от 17 век, отдавна разбити като неприложими при отворени системи...

Поздравления за Владимир!!! Желая ти по-нататъшни още по-големи успехи, колега!

ПП
Само за сведение - измерен радиестезично директно от екрана, пламъкът е силно позитивно зареден с оргон. Това се случва и при правилно направени горелки с Браун газ, с постигнати самоорганизация и имплодиране. Нивото на заряда при началото му е 9,999/10. Имам някои идеи как да ти помогна да свалиш консумацията до около 60 вата чрез използване на оргонен ток /студено електричество/, вкаран в схемата на електрическия като добавка. Това е специфичен смесен ефект и се получава предимно в схеми с акумулатор и ВН бобини + искрище, тествано е на практика от мен и колеги от нашия форум  garaja.net  Така работят оптимизаторите ми К3 когато са монтирани на акумулатор в автомобил. Искрата на свещите става виолетова и доста по-мощна.
Може да опитаме ако искаш
« Последна редакция: Август 31, 2014, 11:29:54 am от caduceus »

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Водата гори + схема
« Отговор #86 -: Август 31, 2014, 05:05:58 pm »
Хареса ми клипчето, поздравления за Владимир и едно браво от мен.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #87 -: Август 31, 2014, 05:09:11 pm »
http://vbox7.com/play:a689d9b75e схемата работи имам, и направен двигател едноцилинров:-)
Който за сега ще запазя в тайна,но принципа е същия .
Успех на всички ...
Доколкото разбрах,това е идея за двигател, който ползва директно "горене" на вода?
Без предварителна акумулация на водород,с директно разграждане в момента на горене,така ли е?
Владо,просто е-щом имаш прототип на едноцилиндров двигател вече, пусни клип, в който се вижда как наливаш вода от чешмата в резервоара и този двигател работи?
По този начин няма да разкриваш тайната:) Но ще ни убедиш всички,че си гений!

Относно някакво КПД, разисквано тук- абе вие не се ли сещате, че КПД не може да се измери, без да се знае "октановото число" на горивото?
При петролните горива се знае октана-76,90,95,120....кой може да каже на водата колко е (в частност-на водорода) ???
Ако тук има химици, сега му е мястото да си кажат думата:)
И не знам защо някои съфорумци замесват времето,при отчитане на енергията.Ако става дума за енергия,нужна за каквато и да е работа (било то и за загряване на вода), има значение обема и температурата.Когато замесим и фактора ВРЕМЕ,става дума вече за  МОЩНОСТ!

За пояснение-енергията, нужна да загрее вода (около 100 литра) с 10 градуса е достатъчна да изпепели клечка за зъби за стотни от секундата!
« Последна редакция: Август 31, 2014, 05:15:57 pm от atos »

paparosko

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #88 -: Август 31, 2014, 11:05:28 pm »
И не знам защо някои съфорумци замесват времето,при отчитане на енергията.Ако става дума за енергия,нужна за каквато и да е работа (било то и за загряване на вода), има значение обема и температурата.Когато замесим и фактора ВРЕМЕ,става дума вече за  МОЩНОСТ!

Енергията е мощност за единица време.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #89 -: Август 31, 2014, 11:29:30 pm »
Caduceus  ;D Благодаря за подкрепата колега .....това имах в предвид ,като казах че ефективност за сега се мери  на око ...Каква ти е идеята ? Да се добави високо напрежение като се изправи и се смеси с високоволтови диоди ---нещо такова ли?
Atos -правилно си разбрал ....
Поздрави от Варна (тук сме с традиции в паленето на вода)..