Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562399 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #30 -: Август 23, 2014, 03:32:25 pm »
Phantom, а защо точно солена вода, а не например захаросана?! Защото солта съдържа натриеви йони, които от една страна правят водата електропроводяща (включително и микроскопичните пръски, които се движат между водата и електрода), а от друга страна при възбуждане светят в жълто-оранжевата област на спектъра, което пък се възприема от неграмотния наблюдател като "пламък". Пробвайте вместо с готварска сол (натриев хлорид) да "подсолите" водата с бариев или стронциев нитрат - в първия случай ще получите зелен, а във втория - красив червен "огън"... Китайците използват подобни "оцветители" за пламък във фойерверките си откакто са открили барута (преди 10 века).

P.S. Не се занимавайте с глупости! Има храсти, от които не е ясно дали ще изскочи или няма да изскочи заекът. Но има и такива, от които СЪС СИГУРНОСТ НЯМА да изскочи. Това определено е един от тях.
По-добре обърнете внимание на хидротарана на Марухин...

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #31 -: Август 23, 2014, 03:46:36 pm »
PyroVeso не е огън викашшш  :D :D :D холограма..
(само че реже метал това огънче от чашката)
Мисля че на повечето им стана ясно каква е крайната цел....
Но има такива които по бавно загряват  :D  говорят ми за електролиза и браунов газ.
А не се замислят над задачката;
При условие че палим вече  водата в течна фаза ..
Жокери..
-бутало
-цилиндър
-вода
-взрив
« Последна редакция: Август 24, 2014, 09:46:12 am от Maistora52 »

Неактивен pax

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
Re: Водата гори + схема
« Отговор #32 -: Август 23, 2014, 04:16:29 pm »
Патент - US 4394230 A    http://www.google.com/patents/US4394230
Обърнете внимание на фиг.2 и фиг.3

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #33 -: Август 23, 2014, 04:20:28 pm »
Владимир ! Вече изгоряхме от нетърпение ! Сега само пушим ! След като спрем да пушим, темата ще бъде забравена ! Хайде, покажи и докажи ! Успех !!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #34 -: Август 23, 2014, 04:44:07 pm »
HristoDimovHristov благодаря за схемата... Само иглата не трябва да е в центъра  на чашата, изгаря за секунди....трябва да е както на схемата която съм дал по рано...
Имам малко работа сега ....
Утре или други ден трябва да снимам клип със схемата  ;)
« Последна редакция: Август 23, 2014, 04:49:56 pm от владимир димитров »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #35 -: Август 23, 2014, 09:38:18 pm »
Аз вече я пробвах схемата. Голям кеф. Не знам колко е ефективна. Първо трябва да се науча да контролирам пламъка. Чакам да видя твоя контрол Владимире и изработката на инжектора. Прилича ли на този на Майер?
« Последна редакция: Август 24, 2014, 09:50:57 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #36 -: Август 23, 2014, 10:03:26 pm »
Разстоянието, между водата и електрода, може да се поддържа, ако електродът е на плаваща платформа! Така, дори и да спада нивото на водата,  разстоянието ще е непроменено.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #37 -: Август 23, 2014, 10:16:41 pm »
Edin, остави ги тия плаващи платформи. Дай да мислим за това, . Аз имам двигатели за проба на разположение, време нямам. Има ли желание всичко се намира.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #38 -: Август 23, 2014, 10:28:05 pm »
Ще има клип с подробно обяснение, относно схемата на двигателя и как да бъде изготвен ...
Обещал съм ..
Схемата ще е работеща като предната ...тоест от въртял двигател на вода :D
« Последна редакция: Август 23, 2014, 10:33:14 pm от владимир димитров »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #39 -: Август 24, 2014, 10:39:34 pm »
Нещата с инжектора на Станли Майер са прости. Свещ, воден дозатор в зоната на искрата, правилно захранване. От изхода - факел. Всички останали електроники, пулсации и прочее са за да се напасне инжекторното време с двигателя на бъгито, който е карбураторен. Ум не ми го побира откъде ННО маниаците са решили че трябва да си захранват клетките с такива неща, като е ясно видно от клиповете на Станли кое какво е...
Има един куп клипове в Нет-а където се гори пара, воден спрей или капки в искров разряд. Голям праз - като вкараш много ток и волтова дъга и баба знае. Важното е какво влиза като консумация и излиза като топлина мощност... Така че - ако изкара някой пламък от водата, да топли една тенджера със студена вода и да мери температура за време, за да се видят калориите - другото е фойерверки и сън в лятна нощ  :)

Абе само аз ли виждам как като се появи нещо стойностно като опита на колегата Владимир Димитров, първо се отрича наукообразно от дървените глави, а после се пускат един куп идиотски теми за да се размие информацията /гледам изведнъж се пръкнаха 7-8 нови такива дето нямат нищо общо със техническата насоченост на форума/. Схеми някакви май се разиграват, а??? Другари форумни тролове без нищо направено на практика  - бъркат ли ви реалните неща в очичките?  ;D   Купете си Визин, че явно ще има и още
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #40 -: Август 25, 2014, 08:19:58 pm »
Ето ви малко картинки от моята установка, правени преди 10 минути. Консумация 12 волта, 1 ампер - или 12 вата на входа, захранване от малко акумулаторче. Нарочно го правя с нищожен ток, за да се види принципа. Генераторът на студена пара харчи до 30 вата в различните режими, но при това запалване въобще не трябва толкова пара както е при пълна мощност. Предстои уголемяване и калориметрични измервания, както и сравнение със схемата на колегата Владимир Димитров /прави се в момента/.
Ползвам морска вода - с чешмяна не става, пробвано. Запалването е с въртяща плазмена дъга с 3 бр.магнити с 13 кг сила на Прамиз.

Според мен ефектът не е свързан с електролиза и изгаряне на водород, а е чиста водна автотермия както е предвидил и описал проф. Е.И. Андреев в трудовете си, Виждате сами сериозния пламък, а водород не се появява никъде като мехурчета в чаша и т.н. както е при колегата Димитров. Правете си сами изводите... Тестовете продължават
Поздрави!

ПП
На първата картинка има остатъци от солена вода и затова е с жълт разряд. Ще сложа още една снимка при чисти електроди за да се види как е при сухо положение.
« Последна редакция: Август 26, 2014, 12:15:58 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #41 -: Август 25, 2014, 10:32:04 pm »
Поздравление колега.... важното е да има горене :)
Ще ти покажа и моите взривове ....Идеята е с един електрически импулс  буталото да направи цял ход.
Парата ще е ефективна за малкия пламък, но качиш ли напрежението ще стане дъга ,така че трудно ще получиш голям взрив...
Течна фаза доста по добре взривява ....

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #42 -: Август 26, 2014, 10:38:17 am »
Моята мисъл е насочена към водна горелка, с цел топлене на котле за парно :) Ползвам студена водна пара поради доброто качество на мъглата, която е солена /не както нормална гореща пара без сол/  и малкия размер на частиците - някъде пишеше че били около 5 микрона. За колите може би трябва воден инжектор подобен на тези на Станли Майер и Андрия Пухарич. Те са много подобни и всичко опира до импулсен воден спрей + силен разряд. Естествено има необходимост от малко катализатор в цялата работа ;) като той може да е сол, няколко процента петролец, платиниране на повърхностите, предварителна магнитно-оргонна обработка на водата и т.н.
Но чистата изворна вода си е самодостатъчно и естествено гориво за контролирана автотермия /въздухът е по-труден, там има два цикъла които са с различна степен относно необходимата за тях  енергия - кислороден и азотен/. Както и да е. Продължавам с разработката на постоянно действащ /неимпулсен/ водно-плазмен инжектор и тестове. Желая ти успех с двигателя и ще се радвам ако с нещо мога да бъда полезен, вече имам доста опит с колите покрай моите горивни оптимизатори  :)
Поздрави!
« Последна редакция: Август 26, 2014, 10:43:35 am от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Водата гори + схема
« Отговор #43 -: Август 26, 2014, 09:37:32 pm »
Здравейте колеги,
Темата не е изяснена теоретично и имаме опити на хаос. Търси се практично приложение за ДВГ.
Спирам се на теоретичните процеси в опита.
-Механични-вибрация, звук
-Електромагнитни-захранващ токоизточник
-Торсионни-конус, игла. Тук може се прояви творчество и да се включи магнит с подходящи размери, за източник на статично торсионно поле и магнитно. Може и конусни бобини за динамично торсионно и магнитно поле.
Ще ми се да дискутираме целенасочени комбинирани действия по горните три точки в конкретната схема!

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #44 -: Август 26, 2014, 11:03:29 pm »
Здравейте колеги,
Темата не е изяснена теоретично и имаме опити на хаос.
...........................
Ще ми се да дискутираме целенасочени комбинирани действия ...................

Ми68, в тая тема теоретичните дискусии са забранени!
Само практични резултати се показват.
Ако нямаш такива само гледай и чети (и чакай).