Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562419 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #15 -: Август 22, 2014, 07:45:53 pm »
Чакай малко де. ти днес пусна схемата (евала за което) и искаш вече някой да я е направил - ами хората са на работа примерно, аз викам утре вечер да си говорим по детайлно за да мога да пробвам и аз, а и не забравяй, че това е форум и в повечето случаи е един вид говорилня. Но аз ще пробвам защото ми харесва различния подход и чак след това мисля да си говорим по на късо. ОК?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #16 -: Август 22, 2014, 08:00:25 pm »
ОК
греца е 25 ампера
напрежението без товар около 310 волта

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #17 -: Август 22, 2014, 08:30:47 pm »
Опитай като бонус, да получиш високо напрежение ! Последователно на дросела, постави първична на автомобилна бобина ! Според честотата на разрядите в чашата, ще получиш съответната дъга на вторична !

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #18 -: Август 22, 2014, 09:47:05 pm »
Какво ще кажете за смесване на ниско напрежение с голям ток и високо с малък ток? Мисля, че високото ще позволи палене на дъгата, без да има контакт на електрода с водата. Вероятно ще трябва отделно захранване за високото напрежение.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #19 -: Август 22, 2014, 09:53:23 pm »
Стига с това смесване, не може да се смесва лястовичка с валяк и да се получи.совалка

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #20 -: Август 22, 2014, 09:53:50 pm »
Да ви прилича на схемата:

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #21 -: Август 22, 2014, 09:55:58 pm »
владимир димитров
Евала колега! Аз също правя такива опити, като досега бяха със чиста вода - но само пука и пращи. Взех преди няколко дни от морето едно шише с морска, за да се види какво става с такава и утре мислех да я паля  :)  Моята установка е с автом. бобина и акумулатор + мултивибратор + ВН кондензатор, ползвам платинени свещи, а като вариант и свещ с въртяща плазмена дъга /магнитна свещ на Дудышев/. Чиста вода /чешмяна/ обаче не дава стабилен пламък - това поне се изясни от десетина дни опити.
Не знам дали си попадал на това инфо, но преди време с още 2-3 колеги независимо един от друг направихме успешно запалване на вода + малко бензин. Моята смес беше 90% вода + 10% А95, като се минаваше процес на обработка по технология подобна на тази на Юрий Краснов. Руснакът го прави с 1% нафта и 99% вода, но много пращи и е неустойчиво, затова аз минах през 5% на 10% видях че стабилизира и гори прекрасно - но разслоява след 15-20 минути. Както и да е, може да се направи реакторче да го бърка и смесва.
Искам да кажа, че водогоривни или водосолени или водоорганични смеси са се ползвали от много изследователи за постигане на стабилен пламък, така че си на прав път. И не слушай празнодумците, а си работи както си знаеш и можеш.
Желая ти успех, премери да видим калориметрията как ще ти излезе - аз също ще видя и пиша /евентуално, ако не ме издразнят много някои тукашни теоретици/  :) 
Поздрави!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #22 -: Август 22, 2014, 10:01:48 pm »
Velektra, какво става? От къде е?

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #23 -: Август 22, 2014, 10:04:38 pm »
Velektra, какво става? От къде е?

Естествено от Тесла. Първичната на ТТ.
Тук се създава енергията!
Другото е за усилване и предаване.

Неактивен pax

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
Re: Водата гори + схема
« Отговор #24 -: Август 23, 2014, 02:39:18 am »
Схемата работи. Ползвам 25W крушка, 220mf кондензатор, трансформатор от UPS 400w, съпротивление 100 ома , натриева основа за електролит. Пламъка не е постоянен, но с малко настройки ще се получи.
Благодаря на колегата Димитров!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #25 -: Август 23, 2014, 11:26:43 am »
 Поздрави на всички експериментатори.....
« Последна редакция: Август 23, 2014, 11:31:05 am от владимир димитров »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #26 -: Август 23, 2014, 12:05:05 pm »
   Все още не съм изгледал видеото, но прочетох за някаква игла и се сетих за мой експеримент преди време. Прилагам файл. Зареждам кондензатор 10 микрофарада до 300 V от мрежата и чрез тиристор го разреждам в първичната на повишаващ трансформатор. Вторичната му е във водата и прави страхотни пукотевици - все едно кола без "гърне", че и по-силно. Използвах честотата на мрежата и импулсите на схемата ми бяха удвоени, т. е. 100 Hz.
   И аз си мисля като mi68 за възможна ядрена реакция, трябва да се замери и за вредни лъчи.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #27 -: Август 23, 2014, 12:33:26 pm »
Няма никаква ядрена реакция ....не плашете хората  :D :D
Ясно ми е че като дадох схемата без да са гледали клипа ще има много преди мене ама  ;D ;D
Аз имам друга схема ..... и скоро ще я разкрия точно в този форум ;D не се продава ..... не приемам бизнес партньорство.(за тези които ми пишат на пощата )...схемата ще я видят всички пак ще е качена навсякъде :))

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #28 -: Август 23, 2014, 03:00:59 pm »
Водата не, нЕ, НЕ ГОРИ!!! Гори само ВОДОРОДЪТ, който се отделя от водата при електролизата й!
Да кажете, че водата гори, е все едно да кажете, че пепелта от огнището ви гори, два дена след като са изгорели дърветата в него... За съжаление не можем толкова лесно (например чрез малко ток) да обърнем пепелта обратно в дървесина, иначе със сигурност някои хора биха спекулирали, че и пепелта гори, и че тя е "горивото на бъдещето"...

Та какво правим всъщност - влагаме ток, получаваме водород, който гори върху, около, близо до водата, и казваме, че "водата гори"?! Да, би имало "печалба" на енергия, единствено ако сме откраднали тока от съседите... Ама тогава защо ни е изобщо вода, а не си го ползваме направо като ток? Братя мангасарян отдавна са открили СЕ, както, очевидно, и повечето от гениите тук...

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Водата гори + схема
« Отговор #29 -: Август 23, 2014, 03:17:34 pm »
PyroVeso, съжелявам, но след като се разпадне молекулата на водата, би ли ми отговорил какво се получава ? Имам и още един въпрос. Как ще обясниш фактът, че Илия Вълков разлага водата и е патентовано това чудо като Браун газ генератор ? Друг е въпросът, че патентите му се притежават не от когото трябва. Но това е друга тема.

Хайде да не те мъча. Отговорът е два атома водород и един атом кислород. И малчуганите знаят, че водородът гори, а кислородът поддържа горенето. Та какво гори между електрода и солената вода ? Сигурно сламата ;) . Електролизата не е ефективна според повечето учени. А дали това е така, скоро ще се разбере. Успех на всички с начинанието.