Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562362 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Водата гори + схема
« -: Август 22, 2014, 09:02:54 am »
http://vbox7.com/play:a689d9b75e схемата работи имам, и направен двигател едноцилинров:-)
Който за сега ще запазя в тайна,но принципа е същия .
Успех на всички ...

« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 12:41:08 pm от владимир димитров »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Водата гори + схема
« Отговор #1 -: Август 22, 2014, 09:53:06 am »
Изглежда забележително, но как ще докажеш че е по-ефективно от обикновена електролиза например? Колко ампера ток влагаш? Колко литра водород на минута се получава? То е ясно че водата гори но при какви условия?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #2 -: Август 22, 2014, 10:04:46 am »
Ами консумацията е от 50 до 100 вата ... Идеята е да се повиши серийното съпротивление така пада консумацията ..Колкото е по малка и остра иглата пламъка е по голям, а консумацията малка.
Тук не се произвежда и съхранява така опасния водород.. :D директно запалване ..
Скоро пускам схемата на едноцилиндров двигател захранван с вода .
Разкривам всичките си разработки така съм решил..
« Последна редакция: Август 22, 2014, 01:51:34 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #3 -: Август 22, 2014, 10:17:08 am »
П,П
За този големия пламък сигурно ще ти трябва 1 kw електролиза..

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #4 -: Август 22, 2014, 12:42:11 pm »
Здравеите,
Браво на Владимир. Нека това не се превърне в поредния бум без покритие. Дайте детайлите ако искате. Ще съм ви благодарен но не мисля да умолявам никого повече.
Живи и здрави

П. П. Не мога да гледам хубаво видеата от vbox. Някои може ли да го качи някъде?
« Последна редакция: Август 22, 2014, 01:52:27 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #5 -: Август 22, 2014, 12:59:12 pm »
Преди 100 години, така си палехме цигарите, и то без каква да е схема, директно от мрежата, през една крушка от 75 W ! Пробвайте ! Наплюнчете върха на цигарата добре, и подайте двете сонди на пробната лампа на омокреното място ! Приближавайте сондите докато започне да цвърчи, и дърпайте ! Това е метода Тренчев ! Всичко е отдавна известно ! Увеличаваме тока, увеличава се добива ! Катализаторът, сол, NaOH, KOH, Ka2CO3 и т.н. подпомагат процеса ! Ако напрежението е високо, имаме и частична йонизация, което качва нивото на ефективност ! Именно Тренчев е показал това ! За съжаление Владимир, този процес е по не ефективен от електролизата ! Ако пък твърдиш обратното, ще трябва да мериш, да докажеш и покажеш ! Успех !!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #6 -: Август 22, 2014, 01:28:27 pm »
Е на този етап аз не съм виждал някой да пали директно вода но както и да е ....да кажем че не съм открил топлата вода ....
Просто ви представям моите разработки с идеята всеки да опита и да види с очите си за какво става въпрос ...
Каква електролиза?Директно водата се впръсква върху свещта подаване на импулс следва взрив ...
Следващия път ще го демонстрирам ... с една капка вода могат да се направят до 10 водородни взрива..
Електролизата е доста остаряла технология съпроводена от висока консумация.
Давам ви някаква база над която може да се работи...
Водата не само се пали а при определени условия се взривява....
Двигателят не се нуждае от въздух ..единствено от солена вода и малко ток бръмчи малко по слабо от бензиново моторче и изхвърля само пари и изгоряло масло. 8 :D няма и аванс понеже изгаря бързо ....
« Последна редакция: Август 22, 2014, 01:55:18 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #7 -: Август 22, 2014, 01:39:44 pm »
Аз лично виждам хляб в идеята _ по различно решение в сравнение с обикновената електролиза.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #8 -: Август 22, 2014, 02:19:44 pm »
Детайлите искани от колегата..
Лампа от 100-300w
Грец високоволтов.
Кондензатор 180 мф 400v
Дросел първична намотка на мощен понижаващ траф 100w примерно..
Дросела не позволява кондензатора да се разреди пиково,изглажда пиковете във водата и стабилизира пламъка.
Иглата е най важния елемент и върха и трябва да е опрян в керамиката за да не изгаря.Получава се зона на производство и възпламеняване върху керамиката.
Не опитвайте със стъклени чаши пукат се веднага ...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #9 -: Август 22, 2014, 03:14:54 pm »
Владимир ! Мисля, това видео, ще те убеди че и друг пали водата ! Освен това, някъде във форума също има видео с репликация на това !
https://www.youtube.com/watch?v=hX--HLDHEOU
Забележи дисплея в средата ! Достига до под 3 kW консумирана мощност ! Забележи и пламъка ! Срещу тази мощност електролизата доставя до 19 лт. газ в мин. ?? Ако можеш се досети какво ще направят тези 19 лт. ??
Овладей енергията на пламъка, направи измервания, направи съпоставка входна-изходна енергия ! Чак тогава можеш да бъдеш сигурен в ефективността на това което правиш !
Успех !!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #10 -: Август 22, 2014, 03:38:22 pm »
Принципа е различен......
Казах при добре направена игла с 100 вата пламъка е приличен

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #11 -: Август 22, 2014, 03:54:20 pm »
Няма да споря темата има интерес каквато беше и мойта цел...
Важното е схемата да се развие защото и на малките деца им е ясно че е иновация .
Това че ви я разкривам не значи че не заслужава патент (ако вече някой не се е възползвал де )
Схемата е проста но принципа е сложен ...
Ще ви покажа и схемата на двигателя .... който иска ще си го направи ....другите да спорят ...
Има цяло море с гориво...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #12 -: Август 22, 2014, 04:01:51 pm »
Да уточним ! 100 W са напрежение по ток ! Колко напрежение, и колко ток си измерил ? И къде ? В/у мрежата или в/у електродите ? Важно е ! Тогава, ще си на ясно с плътността на тока при площта, върха на иглата ! Т.е. каква плътност на тока имаш при върха на иглата ! При тази ситуация, спокойно можеш да намалиш напрежението ! Т.е. да захраниш от вторична на мощен траф ! При това положение, започни с чешмяна вода, и бавно добавяй някой от горе описаните катализатори, но не сол ! Препоръчвам ти NaOH ! 1 кг. струва 3-4 лв. !
Разгледай и този сайт ! Работят с карбонови електроди, и чешмяна вода ! Изходните газове са изследвани в лаборатория и има таблица !
Щом си се отдал на подобно занимание, мисля че трябва да си информиран максимално !
http://bingofuel.online.fr/bingofuel/html/bfr10.htm

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Водата гори + схема
« Отговор #13 -: Август 22, 2014, 05:08:26 pm »
Здравейте,
Показаният несиметричен електролизер с повишено напрежение е студен ядрен синтез. Идеята е водородни ядра, протони, ускорени влизат в метала и се получават по-тежки метали.
Най-добре е да се ползва волфрамов електрод от "TIG" електрожен. Волфрама е близък до златото и има трансмутация на волфрам в злато.
Работата е дебела!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #14 -: Август 22, 2014, 06:32:07 pm »
Хаха е вие ме убихте вееееее ....
Не съм беден студент(от много години имам да вземам държавен )
И не виждам каквозначение има това..
И двете разработки са сглобени в гаража където имаше доста уредчета :-)
Мерил съм и тока напрежението и общатата консумация ...
Но се чудя защо ме питаш (това както казах зависи от иглата дали си направил правилния разтвор и тнн..)
Идеята беше да се запознаете с принципа на директното възпламеняване ....после да ви дам другата схема..
Колегата които каз иглата поне е буден -оригиналната беше испилена от метал изкаран от автомобилна свещ ..
Но и със съпротивление става да се види резултата...
Просто въпросите който задавате не са правилните...
Май никой не е направил схемата (която незнам колко още да я опростя)
Лампата е 300w за да може да минава повече ток а и служи като индикатор на консумация и предпазва греца и не само:-) трябва да я докарате почти да не свети...(повечето уреди се бъгват от високочестотните хармоници в дъгата)