Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562404 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #60 -: Август 27, 2014, 05:03:28 pm »
Тази сол няма ли да започне да се отлага насам натам? От друга страна ти хубаво си замислил двигателя, но нали пламъка изгарял всякакви метали ... т.е. няма ли да се самоунищожава този двигател?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #61 -: Август 27, 2014, 05:10:11 pm »
Пламъка е импулсен а двигателя се охлажда не може да стигне температури за рязане ..

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #62 -: Август 27, 2014, 05:14:52 pm »
Може с топлината да се захранват стирлинг генератори, които да зареждат батериите.  ;)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #63 -: Август 27, 2014, 05:20:34 pm »
Може ...ще пробвам  тези дни, имам някой идеи относно добив на енергия от водата...

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Водата гори + схема
« Отговор #64 -: Август 27, 2014, 08:36:40 pm »
Добре, 5 страници изписани до тук. Разбрах, че показаното устройство има консумация около 120 вата, но нямаме никакви данни за изходната енергия или аз пропускам нещо.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #65 -: Август 27, 2014, 09:12:21 pm »
Аве щом никой не се обажда значи схемата има кпд  :D вече има сигурно 50-100 схеми направени ама си мълчат...мислят за търговийка, отоплителни уреди зимата идва тока скача...няма лошо ...
Гледа се пламъка колега и после го сравнявам с пламък на продаван hho генератор и гледам консумацията на генератора и на схемата ми..така си правя изводи ..

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #66 -: Август 28, 2014, 09:40:13 am »
Работи се по горелката, но има много варианти и трябва да се пробват един по един - а това отнема време. Аз като няма какво ново да покажа по темата си мълча докато излезе, колегите нека си приказват  :) Като съм готов ще видите резултата. Знаете че не приказвам напразно.
Владимире, ти понеже си непредубеден ум, попрочети какво е писал проф. Е.И.Андреев в книгите си за автотермията /по възможност в оригинал на руски/ - ще ти отворят много очите за истинския процес и ще напреднеш още по-бързо с двигателя на вода. Гаранция!
Поздрави

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #67 -: Август 28, 2014, 02:25:31 pm »
Благодаря.... ще прегледам материала  ;) в момента работя над новата си схема за палене на вода (различава се доста от старата )-схемата е с доста електроника вече ...няма игли, електроди няма и струи вода (като на другаря Тренчев)... Устроиството е сходно на тяхното само  по КПД но е голямо колкото кутия за обувки ,че и по малко може да стане...
Поздрави

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #68 -: Август 28, 2014, 04:06:11 pm »
владимир димитров
Колко е КПД на Тренчевата постановка?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #69 -: Август 28, 2014, 05:47:32 pm »
КПД при Тренчев е над 100%!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #70 -: Август 28, 2014, 06:33:26 pm »
Уж с 500w става 3 kw отоплителна -ама голяма щайга ,помпи кво ли няма :-) новата ми схема е по хитра(според мене много ясно).....така като им гледам устройството как пали,мога да ви драсна една схема какво има вътре най вероятно....

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #71 -: Август 28, 2014, 06:44:51 pm »
При Тренчев консумацията е 2500W!!!

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #72 -: Август 28, 2014, 07:13:11 pm »
КПД е съотношението на изходящата мощност към входящата мощност. На видеата на Тренчев се вижда моментна мощност около 2800W към искрището. Това не е входящата мощност към цялото устройство (има загуби при преобразувателя на високо напрежение). Изходящо имаме само едни около 46 градуса на водата, която не се знае колко литра е и за колко време се е затоплила до тези градуси. Така, че не може да се изчисли колко е изходящата мощност. От там и колко е КПД-то на системата.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #73 -: Август 28, 2014, 07:39:01 pm »
Сравни една печка 2,5kW и тази плазмена топка която изпарява волфрам. Печката няма да изпари реотаните си, докато тая плазмена топка ще ги изпари. Според мен от това може да съдим, че КПД е над 1.
Ако си спомням правилно 800-1200 градуса светят в червено като реотан, а при Тренчев се изпарява волфрам за който казват е нужна температура от над 6000 градуса. От тук може да предположим КПД  в диапазона 4-6. Може и да греша.

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #74 -: Август 28, 2014, 08:08:47 pm »
В темите сме коментирали как може да измери нагревателната мощност. И не знам защо не се измери поне приблизително мощността и да се докаже > 1.0 КПД ???
Някой да има отговор на този въпрос?