Автор Тема: Космология  (Прочетена 199144 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #375 -: Юли 06, 2018, 11:23:44 pm »
Знаеш ли за 15 години активно скитане по пещерите на България съм видял много тронове. Мога да ти гарантирам, че не изглеждат така.

Това не е трон, вервай ми. Викам му трол, чисто теоретично, а на теб сигурно са ти се представили лично. Аз нямам този късмет, но това не прави снимката фейк.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #376 -: Юли 07, 2018, 01:33:47 am »
Тази снимка е направена от съдия в пловдивския административен съд. Мястото е пещерата Стълбицата. Този трол, дали е фейк :)
На мен ми е по-любопитно каква е тая тринога (в средата на "композицията") и какво е това същество зад нея?

mi68, би ми било интересно да узная, какво точно означава "блажен"?
Моята асоциация е - "сит и доволен, като прасе", може и да ми е примитивна представата, може и така да се формулира - "физиологично задоволен, не изпитващ други потребности", а на практика - успано съзнание...
Греша ли, поправи ме, ако е така?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #377 -: Юли 07, 2018, 07:04:04 am »
Били са няколко човека, любители фотографи. Клекналия човек е единия, а другия го е снимал.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Космология
« Отговор #378 -: Юли 07, 2018, 07:35:41 am »
А това на увеличения фрагмент видяно ли е "на живо" или само на снимката излиза? Не е ли изображение на скалата? Какво е всъщност?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #379 -: Юли 07, 2018, 08:49:38 am »
При положение че това е теоретично възможно обяснение, то такова движение трябва още да обясни обръщането на земното магнитно поле приблизително всеки 450 хиляди години:

https://en.wikipedia.org/wiki/Geomagnetic_reversal

Предполагам че, периодично обръщане на въртенето на Земята, за въпросната теория, не е възможна алтернатива в случая.

Определено и аз мисля, че не е алтернатива. Но пък аз имам някои резерви към обръщането на земните полюси, понеже тук може да имаме неправилно свързване на ефект-причина. Тази теория за обръщането (понеже още никой не е наблюдавал пряко такова нещо) се основава на изследвания магнетизма на вулканичните скали, които през различни интервали от време показват модел на различна ориентация в намагнитването си.
Обаче вулканичните скали са много "хлъзгав лед" относно подобна отправна точка и нещата могат да се окажат съвсем различни... На първо място, за да се образува лава в натурални условия, скалата трябва да бъде импрегнирана и пренаситена с определен вид телурична енергия, която бива блокирана и се модифицира и освобождава под формата на топлина (и донякъде вихрово електричество). Слънчевите лъчения могат донякъде да подпомогнат този процес (особено след слънчеви изригвания). Това е различно от простото нагряване на камък примерно в пещ до неговото разтопяване, което изисква доста по-високи температури. Разтопяване на камък може да се получи и чрез слънчева светлина с помощта на френелова леща, като там енергиите са различни и съответно температурата на разтопяване отново се променя.

Искам да кажа, че намагнитването на вулканичните скали в крайна сметка може да няма нищо общо със земния магнетизъм, т.е. магнитното поле около Земята (ако приемем, че земното магнитно поле се образува в атмосферата). А да е отделно явление, свързано с посоката и вида на телуричните токове, които може да очакваме да са динамични/променливи във времето.

***

Мисля, че снимката в пещерата е фейк. От какъв зор съществото си е протегнало разтворената ръка към фотографа (сякаш за да го хване) като очевидно е на голямо разстояние и не може да достигне нищо? Прекалено нагласено ми се струва.
Не отричам съществуването на подобни същества дълбоко под земята, но тази снимка най-вероятно е монтаж.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #380 -: Юли 07, 2018, 10:47:55 am »
Съществото е видяно в кадъра, в последствие. Хората са прекалено сериозни, за да да се занимават с глупави фейкове.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Космология
« Отговор #381 -: Юли 07, 2018, 03:00:19 pm »
« Последна редакция: Юли 07, 2018, 11:53:46 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #382 -: Юли 07, 2018, 03:25:51 pm »
Знаеш, че нищо не обяснява, ама нали трябва да си контра, че няма спиш добре 8)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Космология
« Отговор #383 -: Юли 07, 2018, 03:58:12 pm »
Има ли други снимки от същото място? За сравнение - кое е там и кое не на различните снимки, защото на мен ми изглежда като рисунка на стената/скалата. Ако се отчете ракурса и разстоянието ще излезе, че размерът е близо до човешки ръст и някак не се връзва с представите ми за трол (а и щяха да го забележат). Не трябва ли да са по-миниатюрни тролчетата?
« Последна редакция: Юли 07, 2018, 04:13:32 pm от tobo1 »

alan

  • Гост
Re: Космология
« Отговор #384 -: Юли 07, 2018, 04:24:38 pm »
   Аз го виждам не като трол, а като тролка
понеже носи бебе наследник вероятно, на което му се виждат уши, очи и нос.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #385 -: Юли 07, 2018, 04:40:55 pm »
Не трябва ли да са по-миниатюрни тролчетата?

Зависи от каква дълбочина идва дадено същество. Великанската раса, както и различни гигантски животни, е по-вероятно да са на по-голяма дълбочина, където гравитацията отслабва значително (т.е. се намират по-близо до кривата на гравитационният мехур).
В самият гравитационен мехур (неговата "стена") е пълна безтегловност, като в същото време пространството е пренаситено с енергиен потенциал. До такава степен, че дадено същество може да се носи в желана посока или да мести предмети само със силата на мисълта.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Космология
« Отговор #386 -: Юли 07, 2018, 04:47:51 pm »
hyparh, това което казваш, обяснява донякъде загадъчните приказни сюжети в които се говори, че след договори с хората троловете (малки човечета) са правели гигантски строежи за една единствена нощ, примерно крепости и градове (но ако не успеят са ги изоставяли недовършени ? ? ?).
За размерите на троловете съдя по исландските представи (там пазят цели местности за тях специално) и от нашите приказки.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #387 -: Юли 07, 2018, 08:16:42 pm »
   Аз го виждам не като трол, а като тролка
понеже носи бебе наследник вероятно, на което му се виждат уши, очи и нос.

Ето го при увеличен контраст. На мен ми се вижда сякаш си е протегнало дясната ръка с разтворени пръсти насреща. Именно затова снимката ми заприлича на фейк (към какво ще си протяга ръката?). Поне на мен на такава поза ми прилича.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Космология
« Отговор #388 -: Юли 07, 2018, 10:36:06 pm »
Май се налага да припомня на някой хора този забравен но напълно документален клип:
https://www.vbox7.com/play:68a5c0a7&al=2&vid=7157519
Това петно на скалите в пещерата просто бледнее пред този клип.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #389 -: Юли 08, 2018, 12:39:03 am »
Да, но прави разлика между статична снимка и такъв клип с размазано движение от ниска резолюция!

Има понякога "игра на Природата", ето две лично мои снимки на изсъхнало дърво:




Но снимката от пещерата не е фрагмент, а цяло тяло на същество с пълните му извивки и пропорции (т.е. няма липсващи или диспропорционални части), дори се вижда раздвоено копито в края на десния крак.