Автор Тема: Космология  (Прочетена 199440 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #360 -: Юли 02, 2018, 12:16:03 pm »
И аз за теб бих се сетил, ако бях попаднал пръв на него ;D Че ще ти дойде като мехлем на рана...
Блогъри критикуват фейкове и видеа, нищо странно. Разглеждат се все-пак модели - т.е. нещо, което дава представа за явленията, нещо, което провокира човек да излезе от "плоските си" досегашни представи. Модел означава - как някой друг си представя нещата, доколко е успешно и безпогрешно, отделна тема. Дали ще вярваш безпрекословно или не - въпрос на личен умствен багаж. Даже в материала за формата на Земята ти казах, че е силно преекспонирано и че става дума за гравитационна скала, не за метрична...ама да има кой да чете само...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #361 -: Юли 02, 2018, 03:32:14 pm »
Едно интересно четиво. За някои ;)  Какво аджеба е Луната, Земята и др.
Ако усетите гадене, спрете да четете  :D

https://nahuatl-adventurer.blogspot.com/2018/07/1-3.html

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #362 -: Юли 04, 2018, 11:34:48 pm »
Гадене няма ;D
Интересно е...още повече, че няколко пъти в различни теми съм правил аналогия с компютърни симулации-игри...
Хм...Луната - генератор...логично някак...
Райхенбах - сомнамбулизъм - Лунно излъчване...никой ли не прави аналогия?

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Космология
« Отговор #363 -: Юли 05, 2018, 09:47:33 pm »
Еее... вече не знам. Едни викат ядрото на Земята е кухо, други че било пълно с вода, и трети, което сме учили, че е  метално ядро(лава).
 Е според вас, кое е истината?

 Защото според мен, никой не знае. Поне за сега. Същото се отнася и за Луната.
 Тръгнали да Покоряват Марс, а и дори за Земята не знаят. САМО догадки.
« Последна редакция: Юли 06, 2018, 12:54:50 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Космология
« Отговор #364 -: Юли 05, 2018, 10:05:30 pm »
Гадене няма ;D
Интересно е...още повече, че няколко пъти в различни теми съм правил аналогия с компютърни симулации-игри...
Хм...Луната - генератор...логично някак...
Райхенбах - сомнамбулизъм - Лунно излъчване...никой ли не прави аналогия?
Абе има аналогия ама аналогията с вестниците "Феномен" и "Психо" е доста по голяма а тази с "Болница на края на града" Офф пардон "Болница на четвърти километър" е почти пълна.
То биваа бива ама да пишеш като че ли си пиеш сутрешното кафе през ден със извънземни То по бива бивол за мезе  от колкото със жълта книжка на кафе.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #365 -: Юли 06, 2018, 01:23:21 am »
Ами...простата логика (и житейският опит) говорят, че когато има изписан толкова материал, при това стройно и логично и без да е нужно да се плаща нещо за четенето му, колкото и невероятно да звучи, е възможно да съдържа много истина! Авторът е доста интелигентен и ерудиран тип и това е явно!

Вестниците трябва да си ги купиш!
Фантастичният роман - трябва да си го купиш!
Фейковете в Ю-туб трябва да ги гледаш (както и  рекламите покрай тях).
Разните предавания по кабеларки тип "Развалям уроки и бая за късмет", също разчитат на приходи, резни им парите и ще видиш?
Циганките викат първо - "Дай, бате 5 лв. да ти гледам", а не - "Дай да ти гледам и ако позная - колкото (и ако) решиш".
И накрая - най-слабият мотив...славата? И него го няма тук, авторът пише под псевдоним.
Остава другата възможност - поръчков материал?
Поръчков материал, който атакува моментните властващи на планетата и то без атаки по конкретни личности, а по самата система? От кого да е поръчан? От друга извънземна фракция, желаеща да придобие властта? Защото така излиза!
Пълното отричане много ми напомня репликата на изпълнителния директор от филма "Аватар" - "С какво сте се напушили, бе...хора?"
Ок, да си зададем въпроса - защо някой да ни лъже?
Втори въпрос - ако някой има за цел да ни лъже, не би ли избрал лъжа, която бихме приели за "по-достоверна"?
Ти ако опиташ да излъжеш някого, няма ли да избереш нещо, на което знаеш, че той ще повярва?
Освен ако не казваш истината, разбира се :D
Та, да обобщя - според мен, когато в някаква предоставена информация няма комерс, секс или жажда за слава, много вероятно е тя да е истинна, колкото и невероятно да ни се струва!



Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #366 -: Юли 06, 2018, 07:41:45 am »
То хубаво, ама тези проекции на 3D в "реалната" 5D среда трябва да важат за всичко (не само за Земята). Примерно като наблюдавам и снимам Марс, Юпитер или Сатурн, в 3D ли го правя или в 5D? :) На мен ми се вижда 3D. Щото пък те са далеч от поясите на Ван Алън и би трябвало да са 5D, според написаното в статията. Или и в техните луни има инсталирани компютри, които "замаскират" 5D-то с 3D. Някак не ми се струва вероятно.

По въпроса препоръчвам книжката на Чарлз Ледбитър "The Astral Plane: Its Scenery, Inhabitants and Phenomena" (има я като ПДФ) - човекът разказва как стоят нещата с "измеренията" и техните обитатели от личен опит.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #367 -: Юли 06, 2018, 10:51:46 am »
Все пак, тук разглеждаме варианти, не сме се забили в едно убеждение с рогата напред, нали ;)

5D би следвало да съдържа много 3D-та в себе си, логично е да виждаме посочените планети в това 3D, в което сме ние самите. По-точно...тази тяхна проекция, която съществува в нашето 3D. Това би важало за цялата видима за нас част на Вселената.
Ако сондите, изпратени отвъд поясите на Ван Алън наистина попадат в 5D, те не биха могли да кореспондират с нас нa друго ниво, освен на "нашето" 3D (просто останалите им "проявления"/съществувания до 5D, включително и радиосигнали, ще са "невидими" за нас).

Ако допуснем подобна вероятност, съвсем обяснимо вече би било изчезването на кораби и самолети в Бермудския триъгълник, документирани случаи с изчезването на малки деца, чиито майки говорят с тях, чуват се, но не се виждат, разни внезапни появявания на хора или автомобили сякаш от "нищото" на съвсем необичайни места. Странното изчезване на хора или животни, заснето от улични камери - също. Дори "Експериментът Филаделфия" придобива друг смисъл...
С това не твърдя, че няма много фейкове, разбира се! Но стига 1:1000 да е "реален", за да се замисли човек...
Ако някой е чел поредицата "Тъмната Кула" от Стивън Кинг (8 книги са), би обърнал внимание на начина, по който са представени различни реалности, преходите между тях, "лъчите", поддържащи цялата матрица и шашкащата прилика с твърдението:
"Не беше така първоначално. Системата е стара, и това оказва ефект върху нея самата. Матрицата пропада сама. С поддържащата и система е същото. От оригиналните 12 ядрени реактора, работят само 4, останалите 8 са деактивирани. Спомни си, че тази технология е на 12 500 години."

Макар, че при Кинг има доста хаотичен литературен микс от уестърн, фентъзи, мистика и художествена измислица, самата идея и приликата е...стряскаща!
Ако живеем в такава матрица, вероятно е да има бъгове!
Пак повтарям, това не са някакви твърдения, а просто повод за размисъл, опитващ се да надскочи "лимитите" на същата тази матрица :D
« Последна редакция: Юли 07, 2018, 01:26:40 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #368 -: Юли 06, 2018, 04:59:02 pm »
Тази снимка е направена от съдия в пловдивския административен съд. Мястото е пещерата Стълбицата. Този трол, дали е фейк :)



Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Космология
« Отговор #369 -: Юли 06, 2018, 08:40:39 pm »
Здравейте,
Важното човек да е блажен, а най-краткият път да постигне това е да чете или слуша " Откровение на Йоан".
Човек като е блажен и не може да сложи химикалка в перката на таванния вентилатор или да я види, то може да направи параметричен резонанс и 5Д да захранва 3Д във вид на СЕ. Тогава блаженството се превръща в благодат!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #370 -: Юли 06, 2018, 10:27:22 pm »
СЕ, с помощта на Откровението на Йоан! Признавам, че не се бях сетил за това! Евала!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Космология
« Отговор #371 -: Юли 06, 2018, 10:39:55 pm »
Тази снимка е направена от съдия в пловдивския административен съд. Мястото е пещерата Стълбицата. Този трол, дали е фейк :)
Със сигурност е  8) 8) 8)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #372 -: Юли 06, 2018, 10:46:56 pm »
Въпросът ми беше риторичен. Ще те разочаровам. Не е фейк.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Космология
« Отговор #373 -: Юли 06, 2018, 10:59:10 pm »
Знаеш ли за 15 години активно скитане по пещерите на България съм видял много тронове. Мога да ти гарантирам, че не изглеждат така.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Космология
« Отговор #374 -: Юли 06, 2018, 11:22:36 pm »
Около всяко наелектризирано тяло приведено в движение, се образува магнитно поле. Това е причината и за земното.

При положение че това е теоретично възможно обяснение, то такова движение трябва още да обясни обръщането на земното магнитно поле приблизително всеки 450 хиляди години:

https://en.wikipedia.org/wiki/Geomagnetic_reversal

Предполагам че, периодично обръщане на въртенето на Земята, за въпросната теория, не е възможна алтернатива в случая.

От друга страна потенциалът между високата атмосфера и земната повърхност, е стотици хиляди волта.

Всъщност между високата атмосфера и 70-80км и повърхността на Земята е десетки милиони волтове. Само между ниските облаци (2км) и е около 100-200 MV, нагоре, в по-разредената атмосфера, имаме повече протичане на заряди, но и там се наблюдават натрупвания изразени в светкавици в горните слоеве на атмосферата наречени спрайт ( sprite:  https://en.wikipedia.org/wiki/Upper-atmospheric_lightning ) който могат да достигат до 60-70 км височина и със напречно сечение достигащо до няколко квадратни километра, като никой до сега не е могъл да изчисли даже и приблизително тяхната мощност.