Автор Тема: Космология  (Прочетена 201962 пъти)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Космология
« Отговор #195 -: Юни 19, 2018, 12:47:40 am »
    Порових се в нета и намерих симулатор, в който може да се изключи гравитацията и имаме познал на 100% какво ще се случи. Позналия е Радико в отговор 116 и отговора е следния: "Атос "тялото" за което говоря, примерно едно гюле ще направи пълно завъртане около себе си за разстояние по допирателната равно точно на една обиколка на кръга по който е обикаляло докато се е въртяло на връвчицата. Точно същото ще се случи и с луната. тръгне ли да се отдалечава от земята на разстояние половината от орбитата и ще бъде вече обърната със скритата си страна към нас."
   Ето линк към симулатора, ако на някой му е интересно да си поиграе. https://phet.colorado.edu/sims/html/gravity-and-orbits/latest/gravity-and-orbits_mk.html

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Космология
« Отговор #196 -: Юни 19, 2018, 12:59:11 am »
Да, ако геометричният и център не съвпада с този на масата и, постоянно ще се променя векторът!
И кое ще се промени на вектора, посоката или големината... да не 'земе да олекне?
Сега ти си записвай!
Вектора на гравитацията е в посока центъра на Земята - винаги!
Големината му, според масата на тялото е константа - винаги!

Движението, което ще придобие такава съчма се нарича ексцентрично (записвай си).
Никой не те е питал, какво движение ще придобие. Вади химикалката.
Свободна ротация на тяло във въздуха, става по ос минаваща през центъра на масата.
Геометричният и център не "пее в хора".
Гравитацията или липсата и, по никакъв начин не влияят на ротацията.
https://youtu.be/eXdYdENkSFM?t=15m58s

Няма да проведем конструктивен спор с това отношение, (учителю по всичкология).

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Космология
« Отговор #197 -: Юни 19, 2018, 06:52:33 am »
Споко, бе, пичове! - Цицерон е казал: "Да се ядосваш за грешките на другите, значи да наказваш себе си!"
... един вид, що да се нервим, когато някой не ме разбира...
Точно това пее и Милена в "Не'ам нерви!"

Дано можете да си отворите този линк  https://www.pinterest.com/dadandrzej/technology/?utm_campaign=rdboards&e_t=937c34cffda241d1a4b668a4cf1e7494&utm_content=786863434833723466&utm_source=31&utm_term=11&utm_medium=2004 , има много интересни работи, някои включително и за настоящата дискусия.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #198 -: Юни 19, 2018, 09:26:35 am »
Друг интересен въпрос, който може да разгледаме, е структурата на звездите, планетите и техните спътници. Дали те са плътни (общоприетото схващане) или кухи с определена дебелина на стената и множество свръхдълбочинни пещери, които правят структурата като швейцарско сирене? При втората хипотеза, Земята е лишена от ядро и мантия, а център на гравитация, такъв какъвто го разбираме, няма. Има сфера на гравитация, която се пада горе-долу в средата на земната стена. При доближаване до тази сфера гравитацията отслабва, като в равнината й имаме безтегловност, а от другата страна пак се появява, но вече в противоположна посока.

Знае се, че след силно земетресение, Земята продължава да вибрира като камбана часове или дори дни след самото земетресение. Нещо повече - свръхчувствителни сеизмометри показват, че Земята постоянно вибрира механично на ниска честота, като не е ясно точно на какво се дължи това.
Факт е, че и Луната вибрира (понякога с продължителност около час) по същия начин след лунотресения. Дали плътна топка може да "звъни" по този начин? Според мен не.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Космология
« Отговор #199 -: Юни 19, 2018, 11:18:24 am »
Отлично hiparh! Време е да изместим темата, от глупавата посока в която се развива. Точно нестандарното виждане което засягаш, ме кара да постна някои материали, даващи насока за друго осъзнаване на нещата. Проблемът е че наливането на нещо в "каца без дъно" едва ли има смисъл, но точно за това, всеки индивид може сам да прецени, дали да затвори "кацата" и нещо да остане там!
В този линк ще съзрете малко мистика, заедно с това като отворите линка след текста,  Припомняме, че през август 2016 бе заснет.......  ще отбележите че видеото липсва. Не съм ровил дали някъде другаде може да се намери, но по същество това няма значение в момента.
https://bultimes.com/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%A8%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BD-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D1%83/
Прочетете в следващият линк повече факти по въпроса. Може би тук има отговор на сегашното състояние на света, и причините за случващото се. Цъкнете  в/у таблицата за да се уголеми и преценете къде се намирате! Аз съм достигнал честота 46 Hz-приемане на света!
За това, намирам за безсмислени споровете. Индивида вижда така нещата в "кацата" си. Но различните виждания с нищо не променят действителноста!
https://bowen-therapy.eu/%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/#post/0
Космологията започва от знанията за самите нас, като "прашинки" в космоса, после планетата и т.н.!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #200 -: Юни 19, 2018, 01:07:24 pm »
Шуманът си е както преди и изобщо не се е променил. Груби манипулации. Потърсете къде го измерват и ще се убедите сами. Гледайте основния тон, а не хармониците, които са основата на псевдо конспирациите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #201 -: Юни 19, 2018, 01:10:47 pm »
merlinbg, симулаторът е интересен, въпреки, че никъде в него не е зададено и въртенето на самата Земя около себе си (поне аз не открих подобна симулация).
Да, ако Луната (или който и да е орбитиращ обект) не е с изместен център на тежестта, при подобно положение - "изключване" на гравитацията, би си съхранил инерцията на слабо въртене. Но когато е "насилствено" държан в позицията на луната, инерционния момент на въртене не е негов собствен, а предизвикан. При внезапно премахване на причините, които предизвикват подобен момент, би следвало и самият момент да изчезне.
Ако приемем симулацията за абсолютно вярна, трябва също да приемем, че Луната няма изместен център на тежестта и невероятно съвпадение е, че е постоянно с едната си страна към нас. Ако пък са заложени данни за изместен център - би следвало, отдалечавайки се от Земята, да се върти ексцентрично, а това не се наблюдава.
Дали съм прав или не, това не е от толкова голямо значение за мен (т.е. не държа толкова да изляза прав, а да обясня начина ми на мислене), понеже понякога неща, изглеждащи на пръв поглед абсурдни, се оказват правилни - пресен пример...предположението на МТМ от вчера. Дано никога нямаме шанс за директна проверка ;D

И кое ще се промени на вектора, посоката или големината... да не 'земе да олекне?
Ще се променя в малки граници ъгълът му на действие:

 което в добавка към инерционния момент на въртенето и би предизвикало една доста интересна траектория. Когато гравитацията и инерцията на центъра на масата съвпаднат (резонанс), отклонението и ще е по-голямо, когато се разминат - по-малко. Нещо като опитът с различните махала, вързани за едно въже, само че по линейна траектория.
Ако такава съчма се пусне свободно да пада, тя рано или късно ще се ориентира с по-тежката си част надолу, без значение как и колко е завъртяна преди това. Единственото условие е да и се осигури достатъчно време на "падане", което в земни условия е невъзможно.

mind, със зъбене едва ли ще се стигне до истината :D

За мен най-интересен е въпросът - Дали Луната е изкуствен обект? Затова започнахме тази "Лунна епопея" (поне аз), отклоняването в други посоки понякога е забавно, но е уморително...


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Космология
« Отговор #202 -: Юни 19, 2018, 02:41:23 pm »
Не edin, за основният резонанс става въпрос! Хармониците се променят според условията. А условията винаги са променливи.
Къде се мери този резонанс? Ако знаеш дай инфо. Мен това живо ме интересува.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #203 -: Юни 19, 2018, 02:42:39 pm »
За мен най-интересен е въпросът - Дали Луната е изкуствен обект? Затова започнахме тази "Лунна епопея" (поне аз), отклоняването в други посоки понякога е забавно, но е уморително...

Това май може да се провери само със сондаж или навлизане в някоя от кухините, имащи вход на повърхността и водещи към кой знае колко дълбоки подлунни галерии. За тези кухини се смята, че са лавови тръби, останали от времето на активна вулканична активност. Ако последното е вярно, следва, че Луната е естествен обект.

Може би е тук момента да драсна някои шокиращи нещица, а пък всеки да ги възприеме по свое усмотрение :)
Според източник на информация (същият, от който преведох и цитирах текста в отг. #479 в темата за етера), ние се намираме в най-неизгодна позиция, понеже живеем на повърхността на Земята, където условията за живот са сурови и енергиите като цяло са много различни от тези дълбоко под земята. В гигантските пещери на десетки и стотици км под земната повърхност организмите се възползват от идеалните условия и живеят много стотици години, разгръщайки пълният си потенциал. Примерно гъбите там не са краткоживущи изтърсаци, каквито сме свикнали да виждаме, а стават огромни като вековни дървета, като всяка една част от тях е ядивна без опасност от отравяне. Вкусът им е доста по-различен и богат, наподобяващ плодов. Това пълно разгръщане на жизнеността важи и за растенията и животните, обитаващи тези места.
Всичко това е възможно благодарение на слънчевите енергии, които от агресивни на повърхността, се рафинират и видоизменят много (с понижаване на честотите и подобряване в качеството си да поддържат живот), прониквайки през километри скална маса. Осветеността в тези пещери идва отвсякъде, т.е. няма точков източник и сенки - голяма част от ВЧ слънчевите енергии вече са спаднали до видимия диапазон. При определени условия основните (за нас) цветове от видимия спектър, там се разлагат на богата гама от подцветове, невиждани на повърхността. При достатъчна дълбочина звукът също започва да се разпространява по по-различен начин.

На повърхността на Земята ние влизаме в ролята на вързано на двора куче, подложено пряко на всякакви неблагоприятни условия, а стопаните си стоят на комфортно вкъщи (респ. в земните недра). Представяте ли си? А ние си мислим, че тук е Ок за живеене :)

Най-интересно става при доближаване сферата на безтегловност, която се намира на около 1000км дълбочина.Тогава рафинираните лъчения и енергии наоколо стават толкова интензивни, че организмът няма никаква нужда от храна и вода, като постепенно дишането и сърдечния ритъм спират. Организмът вече няма нужда от извършване на неволните ритмични движения, които го поддържат жив на повърхността. Кръвта, и въобще целият организъм, вече е пренаситен с жизнена енергия от околната среда (принципът е подобен на утоляване на жаждата при престояване по-дълго време във вода) и по този начин може да разгърне пълния си потенциал за живот от стотици и дори хиляди години.

Тъй че... Който има желание за 1000+ години живот, да се спуща надолу през някой от входовете :D

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Космология
« Отговор #204 -: Юни 19, 2018, 03:59:09 pm »
 hyparh, ти хубаво го цитираш тоя образ, но я се замисли... Каква е целта на живота? Защо в края на краищата е ограничен изкуствено до това което имаме? Защо в пещерите не се рафинира слънчева светлина, а това да е възможно на стотици километри навътре?Какво значение имат гъбите на 100км. дълбочина, като ти живееш на повърхността? Въобще какво значение има космоса за целта за която сме тук? и т. н....

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #205 -: Юни 19, 2018, 04:19:00 pm »
Шуманов резонанс онлайн.

F1 - основен тон. Рисунок 4

https://geocenter.info/monitoring/schumann

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #206 -: Юни 19, 2018, 04:33:43 pm »
Въпросите, които задаваш, са по-скоро философски. Животът е вид природна еволюция. Примерно кристалните форми също имат симетрия и растат, Земята и другите небесни тела - и те растат. Дали имат съзнание можем само да гадаем, а то може коренно да се различава от нашето.

Отговорът за пещерите е много прост. За да се получи такова рафиниране, е необходимо огромно количество материя и съответно няма как да стане при пещери дълбоки само 1-2км. Доколкото си спомням мракът отстъпва на съвсем бледа "призрачна" светлина от около 15км надолу. Колкото по-надолу се спуска човек, толкова по-ясно се очертават околните предмети (скали, сталактити, сталагмити и т.н.), светлината се усилва и радиусът на виждане се увеличава.
Там долу също си има екосистеми с хищници и жертви, така че все пак има някакъв контрол над популацията.
Заради прогресивното отслабване на гравитацията, някои видове животни и растения могат да бъдат с огромни размери.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Космология
« Отговор #207 -: Юни 19, 2018, 05:02:14 pm »
В центъра на земята според мен ,има черна дупка и от там следва  гравитацията..
Та дупката по някаква причина е закамила маса ,в случая земята..

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #208 -: Юни 19, 2018, 05:08:49 pm »
Точно обратното :) В центъра има енергийно струпване, бурна дезинтеграция и обилно излъчване на лъчения и частици. Нещо подобно на вътрешно Слънце, което осветява атмосферата, земите и моретата по вътрешната повърхност.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Космология
« Отговор #209 -: Юни 19, 2018, 05:43:15 pm »
Ами добре! На мен анализа на графиките ми говори, че наистина промяната на времето (условията) влияят в/у основната честота. Ако теглим една права средна хоризонтала на F4 (зелената) ще видим средна честота ок. 25 Hz. На 17.06.2018 например Q1 фактора е почти равна права при 6.6 Hz докато аплитудата А1 вероятно е при нормална честота. На 19.06.2018 обаче всички графики са динамични. Всичко скача нагоре. Какво се е случва днес? Там на мястото на мерене.
Очевидно е че на оживено кръстовище, е смешно да мерим шуманов резонанс!