Автор Тема: Антигравитационни летателни апарати от древността до днес  (Прочетена 42678 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хипарх,според някои теории целият свят е в главите ни и то не в преносен смисъл!Така че не отхвърляй с лека ръка подобна вероятност:)
Акцентирай върху вторият линк,който постнах-е,това човек няма как да си го измисли,без да го хванат все някъде в издънка!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
"Олег Авион например разказва, че е много опасно човек да си играе с тези неща, ако няма задълбочени разбирания. След няколко полета с неговата платформа (подобна на тази на Гребенников), следва дълготрайна силна болка в ставите, непосредствено след полет се появява металически вкус в устата, замаяност, проблясъци пред очите, липса на енергия и др.
Моето виждане е да се направят три движителя в трите края на триъгълна платформа и пилотът да е в центъра. Така ще е в безопасна зона."

Не само е опасно,а и животорисково,освен и за нас,може би и за част от заобикалящата ни среда,а при по-голям мащаб,може би и планетата,кой знае?
http://www.mystics.eu/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8/56-eksperimentat-filadelfia-teleportirane-na-korab.html

http://universalnite000.blog.bg/hobi/2012/06/29/tainite-proekti-eksperimentyt-filadelfiia.973850

прилагам архив с експерименти на братята руснаци по темата :) , вторият сайт посочен от caduceus имах възможноста да го прегледам отдавна, но така и не разбрах как се изчислява и оразмерява конструкцията на структурите по описаните методики, освен това имах и неясен момент около конфигурацията на самите "жалюзи" и фуниите или "воронките" около които се навиват спираловидно проводници?. В края на краищата при общ поглед върху нещата, стана ясно че за да се редуцира негативното влияние на излъчването от структурите на платформата върху човека, то решението е излъчващите структури да са разположени по краищата на платформата а човекът да е в средата, така по този начин човек е защитен защото вредното излъчване е отстрани, а ефекта който се получава при гледане отдолу ще е като при наблюдение на НЛО (червени размити светлини по краищата, случаят с белгииските триъгълници :) По долу прилагам и още един материал по въпроса, написан може би на френски? и едно видео, на англииски все още не съм намерил :)

и за сравнение: снимка на червеното светене от платформата

и белгииското НЛО


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Чел съм много и за "Филаделфия"-та. Ефектът на невидимост е напълно възможно да се постигне чрез електромагнитни полета. Но според мен обекта не отива никъде, а си остава в нашето триизмерно пространство. Просто етера увлича цялата светлина, падаща към обекта, и я отвежда от другата му страна. Ако си запомнил местоположението му и речеш да го пипнеш, той ще си бъде там, просто няма да се вижда. Само не се знае какво ще е усещането да докоснеш преградата от устремен етер :) В момента има технология, която прави невидим предмет под вода, чрез използване на разлика в топлината на водните потоци, фактически се използва ефекта на миража - пречупване на светлината между два флуида с различна температура. Но предметът, разбира се, си остава там, същото е и с етера. Вградените в стените моряци също може да се приеме за истина, за справка - ефектите на Хътчисън. Пътуването напред във времето знаем, че е факт - GPS сателитите постоянно трябва да синхронизират часовниците си със земните, защото техните вървят с малко по-различен темп.
Има документиран случай със зеленикава мъгла, подобен на описания с Елдридж. В случая ефектът се е появил във въздуха по време на самолетен полет, минаващ през гръмотевична буря. Пилотът разказва за попадане в зеленикава мъгла и нещо като тунел (вероятно оптично изкривяване от етерна леща, предизвикана от мощното ел.статично поле) и пристигане на дестинацията 20-25 мин. по-рано от очакваното. Останалото в повече гориво в резервоара е доказателство за този неочакван "скок" на самолета.
Но според мен пътуването в миналото е невъзможно. Ако етерната теория е вярна, то темпът на етерни реакции може да се забърза, забави или дори спре в идеалния случай, но няма как да тръгне назад. Това до някаква степен е елегантно, понеже отпадат всякакви парадокси за убийства на роднини от миналото, също и необходимост от безброй вселени като нашата. Вярно, не е толкова интересно, но за мен е много вероятен вариант.
А паралелни вселени могат да съществуват чрез разклонения в основния етерен поток, но може да бъдат доста различни от нашата. Този основен поток древните египтяни са го наричали "The cosmic abyss with primeval waters" -  Космическата бездна с първичните води.

ПП. Да x_name41, повтаряме си едно и също, ама карай да върви :D
« Последна редакция: Август 17, 2014, 11:55:54 pm от hyparh »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Колега Димов, мерси за прехвърлянето на снимките. Одеве мислих да пусна тези предпоследните картинки с пълната схема на устройството на Авион, които аз открих преди време. Тази схема най-вероятно е работеща и не е трудна за изпълнение, така че отправям още веднъж предупреждение за който опита да репликира, да бъде много внимателен и да носи отговорност за себе си. Това вече са дълбоки води. Последните две снимки са на Кадуцеус за експеримента му с летящ диск по Хауърд Менгер.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Одеве мислих да пусна тези предпоследните картинки с пълната схема на устройството на Авион, които аз открих преди време. Тази схема най-вероятно е работеща и не е трудна за изпълнение, така че отправям още веднъж предупреждение за който опита да репликира, да бъде много внимателен и да носи отговорност за себе си. Това вече са дълбоки води.
Пусни каквото инфо имаш налично да мислим малко по въпроса.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не знам,Хипарх...не мога да кажа,че си прав,не мога и да кажа,че не си...
Кой е изучил достатъчно компонентите и свойствата на времето?
Това,което си написал за еднопосочността на времето изглежда логично,но ако приемем,че няма други понятия освен тези с които умеем и сме свикнали да разсъждаваме.Можем да го твърдим, ако сме изучили ВСИЧКО за пространствено-времевите-енергийни връзки,а ние,уви не сме!
Я си представи за момент,че време НЯМА?Не в абсолютния смисъл,а в този,който е в представите ни?
Ако всичко,което съществува Е  във всичките си състояния едновременно (има и такава теория и то доста сериозна),а ние само наблюдаваме различни му страни ("времеви" за нас моменти) ?
Според тази теория,всичко,което досега виждаме да се случва,вече е БИЛО а векторът на времето разтегля тази проекция на всичко и всички в ХРОНОЛОГИЧНАТА НИ ПРЕДСТАВА за времето!Само,че за да може някой да го усети,той трябва да е "извън времето".
Всеки от нас знае за Нострадамус и други предсказатели,които са виждали бъдещето като на филм.Как са стигнали до тези "пробиви"-отделен въпрос!
Да,има и легенди,но има и действително случили се предсказани събития!
То е като да се качиш на ескалатор-движиш се в една посока и няма връщане.Ако има начин да слезеш от ескалатора странично обаче???Кое би ти пречило да се качиш на друго стъпало,по-високо или по-ниско?Такава трактовка не е в противоречие с етерната теория,просто е неизвестна за нас още.
Според мен,всички тези описани тук "първични движители" са били внесени от по-напреднали разумни същества.Всички намерени до тук описания,са повече практически и наблюдателни,отколкото да обясняват принципа,за него трябва да се досетим.
Затова съм съгласен,че това са ОПАСНИ,ДЪЛБОКИ ВОДИ.То е все едно да дадеш на първобитен човек множество електрически уреди (или взривни вещества),да му покажеш как се включват и изключват (че и разглобяват) и за какво служат-дотам!
Виж,Гребенников е друга работа,за него бих казал,че е много по-напред в разбирането на тези неща...да го сравнявам с някой от нас е все едно да сравняваш драматург с първолаче,което учи буквите.
...
Забравих да спомена нещо-в древните ръкописи се казва,че основната движеща сила на ВИМАНА се пораждала от ЕГОТО???
Не знам дали е въпрос на изкривен превод или транскрипция,но е предмет за размисъл...още повече,че има сведения подобни апарати да са се управлявали само с мисъл?!?
То има и известна логика,щом при Гребенников не е имало достъп на техниката и фотографиране до външната среда!
« Последна редакция: Август 18, 2014, 08:29:18 pm от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Може да са имали предвид волята.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Може,кой да знае?
А даже и при Гребенников има забелязан "страничен ефект"-анихилиране на около 2 метра почва (материя) в радиуса на падането му?!?!
Това и той не е можел да си го обясни,но предполагам,че е свързано с описанията на Вимана,че може да се движи даже и в материя?Просто акумулираната етер-енергия му е стигнала дотам-около 2 метра,а може и да е била нужна тази материя-енергия за възстановяването на липсващ енергиен баланс, други мнения?
« Последна редакция: Август 18, 2014, 04:06:13 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Еми аз мога да го обясня - но едва ли ще стане с няколко изречения. И ще трябва читателят който иска да разбере, да си промени гледната точка в позиция която не е заучена от училище или ВУЗ.
На първо място, когато човек тръгне да се развива еволюционно, от един момент нататък някои неща просто се виждат и усещат като истина, пряко. Това е т.нар. директно или пряко познание (прекогниция), коренно различно от логическото, което е на база дедуктивни методи, емпирично познание вследствие опити и т.н. На второ място, не всеки може да го направи веднага - след достатъчно време разбира се е неизбежно, но е въпрос на количество натрупана лична енергия в дадения момент. Т.е. нивото на енергията води до ниво на осъзнаването и ако нямаш първото нямаш достатъчна дълбочина и на второто. Това е основата на противоречията между хората - всеки си мисли че е прав - и за конкретното нивото на което се намира, е така. Всичко друго му изглежда като глупости и бабини деветини - което е нормално :)

Конкретно по въпроса, по точки за да е по-ясно и да не изпусна нещо:
1. Анихилация в научния смисъл на думата при падането на В.С.Гр. няма. Има преместване на материя в по-високовибрационно измерение вследствие ударното натрупване на енергия при падането. Не знам как по-ясно да го кажа... Може да се даде аналогия с ДВГ - както при рязката компресия в цилиндъра на дизела става адиабатно нагряване и ударно фазово преобразуване /изгаряне/ на гориво-въздушната смес, така и при рязкото покачване /затваряне/ на енергийното ниво в локалната област на падането се преминава границата на двете енергийни нива - нашето и по-горното. Т.е. това което изчезва в нашия свят като 2 куб. метра пръст, се премества в другия и когато при нас става дупка, там става купчинка  :) Няма анихилация или разграждане.
2. Енергиен етерен поток се формова или прегражда само със концентрация от подобен в правилна структура. Това  като въздушните завеси в моловете - контрол на въздуха вътре с въздух. С друго не става
3. ВСГ е бил практик, естествоизпитател и нищо повече. Ползвал е багети и вилки като радиестезист, в начална степен. Доказано - който е чел Мой мир и опитите му с обезболителя, както и забелязал споменаването на Корншелт е наясно. Това просто не подлежи на коментар. Но издигането му на някакви научни висоти не издържа критика.
4. Праймъри драйв е проста технология - за който усеща енергията. Естествено е да не се набутваш в негативното поле - кой луд влиза в огъня или пипа горещия котлон?

Засега толкова

Поздрави!
   
« Последна редакция: Август 18, 2014, 08:37:28 pm от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Мисля, че по точка "1", имаме преминаване на частиците във вълново състояние, подобно на опита с двата процепа. Пускаш частица и ако я наблюдаваш, виждаш интерференция, т.е частицата е станала вълна.
Частицата става вълна, когато се  обърне с хастара навън ;D Е туй е тайната. Как да обърнем, частиците с хастара навън? Една частица е лесно. Пускаш я през процеп и наблюдаваш, но как да стане това, с няколко милиарда, милиарда частици.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Тц. Няма такова нещо на света което да е едновременно черно и бяло, плюс и минус, пълно и празно, или частица и вълна. Това са измишльотини на онези кабинетни плъхове с химикалките и километричните уравнения. Просто частиците стоят на границата на вибрационните състояния и преминават постоянно от едната в другата страна, затова от гледна точка на наблюдателя в нашето пространство му се струва че изчезват и се появяват, или ако се изразим по друг начин - минават от вълново състояние в такова на частица. Тва Шрьодингер, Айнщайн и подобни са промили мозъците до дъно на цели поколения, а простата логика е отишла на кино! Понятието електронен облак е същата боза. Имаме един т.нар. електрон, който не е ясно какво е - частица ли е, вихрово поле ли е или що - и се мотае някъде из пространството и понеже не е ясно точно къде е, се намирал в т.нар. електронен облак - или област където евентуално е   ;D ;D ;D  Щото не им излизат математиките иначе, на другарите академици - айде стига толкова глупости ами си признайте че не знаете какво става и вземате заплати за да лъжете хората  - и най-лошо децата още в училище.

Който не вярва на горното - да прочете историята на Токамак и подобните глупости
 
« Последна редакция: Август 18, 2014, 08:40:18 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Пусни каквото инфо имаш налично да мислим малко по въпроса.

Става въпрос за картинките "Avion Схема1" и "Avion Схема2", които колегата е копирал от "Гаража", но нещо е пестелив на думи :D  Тук единственото затруднение е пръстеновидната лум. лампа, но може да се намерят при разравяне из нета. Тази лампа играе ролята на разрядник, като излъчва доста по-широк спектър честоти. Другото е лесна работа - пчелна пита, малко фолио, шперплатова плоскост и някаква метална решетка. Тук ми се струва, че целта е ударно "обсипване" на питата с честоти, теслови вълни и т.н., за по-лесно възбуждане на кухинно-структурния ефект в питата и усилването му чрез отражения от фолиото, подобно на лазерите.
Между другото в момента съм на малък излет (разкошно време) и наблюдавам с бинокъла поне пет парапланериста, виещи се като орли над Витоша, около "Копитото". На тях движители не им трябват, използват свободна енергия от термиците около планината и си се реят като птички колкото си поискат :) Могат да го правят цял ден без да изразходват никаква енергия, стига условията да са подходящи като днес. Взел съм си и слънчевите филтри за бинокъла 25х70 и си наблюдавам слънчевите петна, вижда се една редичка в момента.

Атос, аз съм фен на теорията за постепенното сътворение на вселената, чрез случайни флуктуации във физическия вакуум (етера), които са започнали преди много трилиони години и продължават до ден днешен. Големия взрив и черните дупки ми се струват твърде несъстоятелни.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Тук започнахте едни много дълбоки разсъждения, които нямат много общо с темата - та да ви върна на въпроса. Нека набързо да представя една проста картина на гравитационното взаимодействие, за да разберете как усещам аз нещата. Имаме два енергийни потока, които се движат спираловидно и противоположно, като се "завинтват" един в друг. Това ни го е дал и Лийдскалнин в брошурата "Магнитен ток" и е потвърдено от няколко други източника. Двойнственото движение е основен инструмент на природата - в случая с ел. ток се потоците магнитни монополи се движат в проводник, а в случая с гравитацията единият поток влиза от космоса /основно от слънцето/ надолу, а другият излиза от земята към космоса. Неравновесието в тези два потока поражда разпределение на първичните енергийни заряди във всяко тяло /поляризация/ и оттам гравитация. Дотук добре - сега да видим какво трябва да се направи че да неутрализираме процеса  :)
На първо място, трябва да намерим нещо с което да екранираме или отклоним единия поток. Така ще има неравновесие и настъпват процеси на компенсация на зарядите, единия от които е олекване или натежаване /в зависимост от това кой от двата енергийни потока манипулираме/.  Когато работим с етерни /оргонни/ съставляващи, които проникват през материята свободно, просто няма с какво да се въздейства. Освен с тях самите... Така че правим етерна леща - конструкция, която използва основните свойства на енергията за да я отклони /няма да ги описвам тук защото са много, който иска да намери ръководството за клетка на Джо - там има цяла глава за свойствата на оргона/. Най-общо казано, това поражда забавяне на единия поток /този от земята към космоса/ и един вид преграда, като резултатът е левитация. Преграденият поток просто отнася преградата на принципа на съпротивлението. като аналогия може да си представите как слагате една плоскост на пътя на воден поток - зад нея се образува "кухина" с ниско налягане, а отпред хълмче с високо такова. Това създава съпротивлението и склонността на предмета да се движи по посока на потока, т.е. имаме вече усилие и механичен импулс върху плоскостта. На второ място, имаме и един вид "мехур" или изменена област от потока около плоскостта, образуван от водата която я заобикаля - същата картинка както при платформата на ВСГ.  Човекът го е нарисувал съвсем коректно, в няколко гледни точки. При гравитационната /етерната, оргонна/ леща се получава изменена област от пространството, която при движение не позволява да се получи съпротивление или инерционни моменти - просто потокът отнася по течението плоскостта /платформата/. Всичко е много просто. ВСГ пише че като си подаде лицето в този поток, усеща как въздухът мирише на треви и цветя - и това е на високо, примерно на 0,5 - 1 км от земята  ;) Доколкото си спомням, висотомерът му на руля беше разграфен до 5 км... Под платформата имаме силно минус поле с червеникав цвят, над нея силен плюс с бялосинкав - странични компенсационни явления и излъчвания в широк спектър. Съответно забавено време над и ускорено под нея. Това е накратко. Всички усложнения са неверни, природата работи просто - стига да я разбереш.
Поздрави!
« Последна редакция: Август 19, 2014, 09:41:42 am от caduceus »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
caduceus,е това е много добро обяснение!Доколко си сигурен обаче в детайлността на тези неща?
Питам чисто и просто,защото си от малкото тук,на които бих се доверил!Имаш ли някакви съмнения относно нещо от това,за което си писал?

"а в случая с гравитацията единият поток влиза от космоса /основно от слънцето/ надолу, а другият излиза от земята към космоса. Неравновесието в тези два потока поражда разпределение на първичните енергийни заряди във всяко тяло /поляризация/ и оттам гравитация."

Това не го разбрах напълно,ако единият поток влиза от космоса,този вторият,който излиза от земята следва ли да е отражение на първия,да е отразен от земята,или се генерира от нея?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Това не го разбрах напълно,ако единият поток влиза от космоса,този вторият,който излиза от земята следва ли да е отражение на първия,да е отразен от земята,или се генерира от нея?

Не е отражение, генерира се. Това нещо го предвижда и СК :) Кадуцеус вижда и усеща жизнената енергия (прана, оргон, чи...), аз също я усещам когато е в по-големи количества, например от моите устройства или от наблюдение на Слънцето.