Автор Тема: Антигравитационни летателни апарати от древността до днес  (Прочетена 42725 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Хипарх,това,което споменаваш е теорията на Тесла за етерното налягане върху материята,която не е съвсем потвърдена,но изглежда логична...и има връзка с предишния ми пост за овладяването на насочването му ,ако е по силите ни.Според нея,етерното налягане създава и самата МАСА на телата.В тоя ред на мисли,ако едно малко тяло е в етерната сянка на по-голямо се залепя за него.(Ако някой желае,мога да го обясня подробно).Да оставим това на великите умове,разполагащи със солидни субсидии.
В древната "Рамаяна" има текстове,описващи летателни средства,наречени ЛИМАНА,които са били универсални летателни апарати,действащи във флуиди и космична среда,неподчиняващи се на известните ни закони за маса и ускорение.Дори са и профилирани в няколко вида,според основното си предназначение.Една от основните им характеристики била рязката промяна на скоростта и посоката,което според теориите на сегашната "физика",би смачкало всеки жив организъм.Описанията на всички НЛО са същите.
Мислите ли,че древните са взели да "легендосват" и блъфират с понятия,които не са познавали,само за да се шашкат потомците хиляди години след това?

Летателните апарати се наричали Вимана и са били задвижвани от т.нар. "primary drive" или "основен движител", който се основава на концентриран на малка площ етерен дисбаланс, формиращ гравитационна леща или по-правилно етерна леща. При праймъри драйв няма инерциални сили върху екипажа, няма и релативистки ограничения, защото апаратът "носи" пространството със себе си. Технологията в основата си е удивително проста, но човек трябва да съумее да "види" как стоят нещата в действителност.
Определени научни кръгове от древните народи (основно египтяните) са били наясно с изначалните природни принципи и са се възползвали от тях. Предавали са знанията си на тесен кръг подбрани ученици и никога не записвали тези основни принципи в директен текст, а закодирани под формата на символи или картини/сцени.

http://www.bibliotecapleyades.net/vimanas/esp_vimanas_9.htm

Една кратка извадка от сайта, взета от старинен индийски текст (между 1000-1055г. сл.Хр.):

"Здраво и издържливо трябва да бъде тялото на Вимана, като голяма летяща птица от лек материал. Вътре трябва да се постави живачен двигател с подгряващото устройство под него. Скритата сила на живака кара движителната вихрушка да се усили. Човекът, пилотиращ устройството, може да измине огромни разстояния в небето. Вимана може да излита и да се приземява вертикално, да се движи полегато напред или назад."

В случая е използван живак, затворен в херметичен здрав метален съд с определена форма, който отдолу се нагрява с огън. Трябва внимателно да се поддържа необходимото налягане, да се подсигури точния темп на изпарение/втечняване на живака, което води до самоусилващ се процес на етерна поляризация и възникване на движителна сила. Пише се, че някои вимани ставали дори невидими (чрез огъване и канализиране на светлината около тях), което автоматично ни насочва и към платформата на Гребенников, която се задвижва на същия принцип, но постигнат по друг начин.

На който му е интересно, на стр. 4 и 5 от подадения със следващия линк форум : https://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=18&t=1377&start=30  са дискутирани основните принципи на праймъри драйв:


« Последна редакция: Август 17, 2014, 03:33:33 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
И започна се великото тровене с живак!  ;D ;D ;D
Асене, Асене! - кажи поне мен защо ме мразиш? - дай да видим по-скоро как със SEG да отлетим.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
"Летателните апарати се наричали Вимана "

Хипарх,прав си,Вимана са, само в някои текстове са Лимана,въпрос на транскрипция,може би...все пак не съм спец по санскрит:)

Идеята е точно тази,съгласен съм.
Има разлика,дали си в устойчиво и поддържано равновесие, дали си в безтегловност,или си в етерна "безмасивност" спрямо останалата среда.
Първият случай-бухваш се във водата и чакаш да се уравновеси силата.Не си в безтегловност,но не усещаш скелета си да е натоварен от теглото ти.Обаче вътрешните органи си тежат надолу,вътре в теб-всяка една клетка.
Вторият случай-ако си в свободно падащ самолет например или в орбита около земята-тогава си в пълна безтегловност.Но все още имаш МАСА спрямо околната си среда.Ако се оттласнеш от нещо,ще го усетиш при спирането (в друго нещо).
Третият случай обаче е абсолютно отсъствие на маса спрямо околната среда.Неизследван е и е трудно да си го представим.Трудно е и да предположим как самото ни съзнание би се справило с подобна обърквация на мозъка?
Дали все-пак ще имаме маса спрямо самия летателен апарат,ако се предположи,че сме в такъв, или ще сме в "безмасивност" относно всичко около нас-отворен въпрос...?
Отклонихме се от темата май...:)



Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 ;D Нещо не си разбрал, Майсторе. Никой не те мрази, а освен това системата която се описва по-горе е херметически затворена. Въздействието е само на енергийно ниво, а външната проява на етерния вихър е задвижване на въздушен такъв, който не върши никаква работа, е а само следствие. Принципът е неразбираем за хора без необходимата подготовка и няма да го обсъждам тук. Достатъчно е, че тази информация е на бял свят - на който му е дошло времето, ще схване. И който примерно знае какво е това лагхима и гарима - пък ако е чел и Кийли, съвсем добре. 
Айде малко по-сериозно да подходите, това не е на ниво тел, магнити или пък като на електрос кофражни дъски  :) Първо четете и мислете, а ако не се роди нищо горе най-добре не пишете, за да не се излагате.

ПП
И за да не ме обвините в празни приказки, може да видите на снимки от следния линк /в средата на страницата/ как изглежда едно такова нещо в умален размер, направено на струг /древните са ги леели от бронз по технология, подобна на тази за камбаните/.
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=5&t=151
« Последна редакция: Август 17, 2014, 09:11:44 pm от caduceus »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
"Установено е практически, че при създаване на динамично неравновесие във хода на времето в двата края на едно материално тяло, се създава външен импулс за придвижване на тялото в посока на края с по-бързо течение на времето /зоната с по-малка негова плътност/. Колкото е по-голяма разликата, толкова е по-голям импулсът. За да се изравни енергията в системата, външно около тялото автоматично се създава силно електростатично поле, фотонно излъчване във вид на сияние, а също така силно движение на въздуха във вид на вихър. Разликите в полето предизвикват етерен енергиен водовъртеж, ориентиран по оста, свързваща зоните с различен ход на времето. Етерният вихър задвижва материален от въздух, но той не играе роля - само е следствие. В центъра на етерният вихър е даденото продълговато тяло с хронална диспропорция /в случая каната/, а като се измести пространствено оста на тялото, се измества вихърът и съответно посоката на антигравитационното поле. Това е основен принцип на всички устройства от този тип, познати в определена литература като primary drive, или основен движител. Принципът действа навсякъде - във въздух, вода, космос и дори при проникване в твърдо тяло, като за последното се изисква доста повече енергия, за да дезинтегрира достатъчно бързо молекулярната структура на препятствието. За целта се ползва т.нар. хронален лъч - изкуствено създадена зона пред летателния апарат. Но това вече са странични неща и засягат по-съвременна техника..."

Точно тук виждам вече логическата връзка между "Проект Филаделфия",осъществен на времето от Айнщайн и Тесла и основните принципи на действието на описвания двигател.Разликата е,че те тогава не са знаели точно какво правят,а само как !
« Последна редакция: Август 17, 2014, 09:17:36 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 :) Цитатът е мой, та май вече можеш да ме сложиш и мен до ония двамата, дето не знаели какво правят, само как  ;D

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Асене, Душо златна! Не успях да се пошегувам. И ти ме взе на сериозно.
Не, напълно разбирам цялата работа, и съм възхитен от дълбочината на обясненията ти. За което съм ти благодарен. И аз отдавна се чудя на Виманите, ама а де!?
Това за живака е отправено към мераклиите за алхимични процедури. Да внимават и да се пазят МНОГО!
Поздрави!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "ВИМАНА" - Първичен Двигател
« Отговор #7 -: Август 17, 2014, 09:36:37 pm »
:) Цитатът е мой, та май вече можеш да ме сложиш и мен до ония двамата, дето не знаели какво правят, само как  ;D
Може,но това променя ли нещо за теб :D
Доста хора във времето са правили различни експерименти,но малко от тях са ги разбирали и анализирали изцяло,точно те са останали в историята.Нобел открил динамита случайно-разлял нитроглицерин върху пръстения под и...започнали едни войни...
За оня калпазанин Айнщайн пък изобщо да не говорим:)
Сега,както казва Майсторът светът преоткрива "топлата вода",но не иска да я ползва(мамка му...) и предпочита да зъзне от студ!


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Момчета - ето ви тема освен за Вимани-те, също и за НЛО, за Немските разработки  Hanebu и Vrile инициирани май от Шаубергер, и естествено за всички Неидентифицирани и също Уникални Идентифицирани  Летящи Обекти - УИЛО - руски и американски, немски и ... български!!!
Хайде да видим, кой ще сглоби първата у нас!?
« Последна редакция: Август 17, 2014, 09:55:29 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Майсторе,не мога да ти смогна,бре...с такава скорост пишеш,сменяш заглавия на теми,че хептен ме ошашави...то аз където и без това съм заблуден в навигацията на форума...:)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Момчета - ето ви тема освен за Вимани-те, също и за НЛО, за Немските разработки инициирани май от Шаубергер, и естествено за всички Неидентифицирани и също Уникални Идентифицирани  Летящи Обекти - УИЛО - руски и американски, немски и ... български!!!
Хайде да видим, кой ще сглоби първата у нас!?
Жена ми,ако се задържа още малко на компа...:)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Дали все-пак ще имаме маса спрямо самия летателен апарат,ако се предположи,че сме в такъв, или ще сме в "безмасивност" относно всичко около нас-отворен въпрос...?
Отклонихме се от темата май...:)

Аз също смятам, че ще сме по-скоро в безмасивност спрямо околното пространство, но остава въпросът дали ще имаме маса в отделеното пространство, в което ще се намираме. Тук само може да се гадае и единствено практиката може да покаже как стоят нещата. Доколкото си спомням Гребенников не споменава да се чувства олекнал или да има някакво изменено усещане на тегло по време на полет с платформата си. Споменава за ясно осезаема "преграда", която разделя двете пространства (вътрешното и външното), неспособност на фотоапарата да направи снимка на пейзажа (затова е рисувал по памет след приземяване), също часовникът му често отчитал съвсем различно време от "външното"; не е усещал вятъра дори да е имало силен такъв на голяма височина.
Ако някой удари джакпота, така да се каже, и успее да построй праймъри драйв, то трябва да бъде изключително внимателен да не навлезе в зоната, която отблъсква материя. Там нещата могат да се сравняват с йонизираща радиация, но в още по-лош вариант, защото директно ти изтегля живеца (жизнената енергия), поради изключително засилената ентропия. На това място се появява червеникаво сияние, поради спонтанно фотонно излъчване, което не е съвсем ясно как възниква. Обратния полюс излъчва в бяло-синьо.
Олег Авион например разказва, че е много опасно човек да си играе с тези неща, ако няма задълбочени разбирания. След няколко полета с неговата платформа (подобна на тази на Гребенников), следва дълготрайна силна болка в ставите, непосредствено след полет се появява металически вкус в устата, замаяност, проблясъци пред очите, липса на енергия и др.
Моето виждане е да се направят три движителя в трите края на триъгълна платформа и пилотът да е в центъра. Така ще е в безопасна зона.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Ще я направим "почетен член" - само си пази главата! ;D ;D ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
"Олег Авион например разказва, че е много опасно човек да си играе с тези неща, ако няма задълбочени разбирания. След няколко полета с неговата платформа (подобна на тази на Гребенников), следва дълготрайна силна болка в ставите, непосредствено след полет се появява металически вкус в устата, замаяност, проблясъци пред очите, липса на енергия и др.
Моето виждане е да се направят три движителя в трите края на триъгълна платформа и пилотът да е в центъра. Така ще е в безопасна зона."

Не само е опасно,а и животорисково,освен и за нас,може би и за част от заобикалящата ни среда,а при по-голям мащаб,може би и планетата,кой знае?
http://www.mystics.eu/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8/56-eksperimentat-filadelfia-teleportirane-na-korab.html

http://universalnite000.blog.bg/hobi/2012/06/29/tainite-proekti-eksperimentyt-filadelfiia.973850

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Мне, това са природни енергии, силно концентрирани, но напълно натурални и природата може да се справи с разсейването и хармонизирането им след време. Примерно може да се направи циментова площадка за излитане и кацане, иначе растителността и животинките под излъчването ще загинат.
Не вярвай много на разни засукани абстракции като времеви парадокси, унищожаване на минало, бъдеще и т.н. Природата не работи с парадокси, те са само в нашите глави ;)