Автор Тема: Центробежни и силови установки  (Прочетена 94778 пъти)

Robinzon

  • Гост
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #75 -: Февруари 22, 2018, 03:01:27 pm »
Ksurnev, постовете вече са 75  ;D
Познай защо kkrasi1967 няма да пише повече.  ;)

  Твоето СЕ от Смолян го засенчва  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #76 -: Февруари 22, 2018, 03:46:37 pm »
Но какво значение има колко точно са въртящите се части за изхода на експеримента. Не знам да има задние със ограничение на вложените въртящи се части НАЙ ВАЖНОТО В СЛИЧАЯ Е, ЧЕ ТОКУ ЩО ОПРОВЕРГАХМЕ ЗАКОНА НА АРХИМДЕД ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО ПРИ ТОВА
Искам да кажа, че имаме уред който може да повдигне товар без да използва опорна точка.
Нямаме уред, който може да повдига товар. Дори себе си не може да повдига.
Имаме един флекс, който се опитва да си повдигне "предницата" с диска за сметка на "задницата" където е дръжката. Създаваш въртящ момент, не сила. А с въртящ момент без опорна точка нищо не можеш да преместиш, повдигнеш или там каквото си наумил. Просто можеш да го завъртиш, но ти вече си имаш въртене, само че в друго направление. Идеята да влагаш въртене за да получиш въртене е точно толкова печеливша колкото преливането от пусто в празно.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #77 -: Февруари 22, 2018, 04:17:58 pm »
   Хайде от мен да мине, ще ви дам още една идея, все някой ще я разбере. Вземате една лагерна количка и я слагате на дъното на басейн с вода. Върху количката слагате центробежна водна помпа с изходната си тръба да сочи нагоре. Сега включвате помпата и количката тръгва. В задачата се пита защо? Струята вода изтича вертикално нагоре, значи ако има някаква реактивна сила, то тя е насочена надолу. И все пак количката се движи, защото входната струя е насочена хоризонтално и след като влезе в центъра на турбината се отклонява под прав ъгъл.
   Ето ви едно мое видео отпреди години, в което може и да има нещо грешно, но може и да няма. Установката я разглобих понеже ми трябваха материалите за други експерименти, така че второ видео за нея не мога да направя. Ето го сайта на моя канал в "ю-тубата": https://www.youtube.com/watch?v=-UtnVSMsfyU

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #78 -: Февруари 22, 2018, 04:49:50 pm »
Когато водата влиза (засмуква се) в помпата, пред количката се образува зона с понижено налягане. Количката тръгва в тази посока, защото отзад налягането си е същото, т.е. по-високо от това пред нея. Движението на количката няма общо с това, че помпата е центробежна.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #79 -: Февруари 22, 2018, 05:45:47 pm »
   MrDeath, г-н Смърт, умряла работа е твоята. Съживи се малко де и помисли. Така както го обясни излиза, че количката се движи в обратна на входната струя посока, а то е точно обратното, защото целият импулс на входната струя действа бутащо на количката. Скоростта на водата на теория при атмосферно налягане може да достигне около 14 метра за секунда и като умножим това число по дебита в литри за секунда, ще получим силата в Нютони.
   И като ви подарявам идеи по-добре кажете "благодаря", отколкото да се чудите как да ги омаловажите. Именно с подобен опит в затворен съд се доказва несъстоятелността на третия закон на Нютон за действието и противодействието.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #80 -: Февруари 22, 2018, 06:00:46 pm »
Благодаря Иване ама този експримент ми се струва, че е в компетенцията на лабораторията на НАСА в Пасадена. В тази тема обсъждаме устройства които не се влияят от оклоната среда и функционират както във въздушна, водна среда така и при лиоса на такава тоест във вакуум.
Говоря за материална среда не за тия отречените  от Юлиян и ЕДМ.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #81 -: Февруари 22, 2018, 06:09:12 pm »
   Нали това казвам - вместо басейн, затворен съд, който полита като НЛО. Фасулска работа е дори за нас. НАСА имат още по-добри, но сигурно ги крият в разни зони 51 и не знам къде си. На мен ми е интересно Краси къде се загуби. Да не го е отнесъл г-н Смърт нанякъде.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #82 -: Февруари 22, 2018, 06:12:53 pm »
Етерен Магнус ефект, предизвикван от взаимодействието на увлечен етер от въртящото се тяло и околния естествен етерен поток. Във височина скоростта му /на естествения поток/ се увеличава, защото има по-бавен граничен слой подобно на флуидно обтечено тяло.

Това е вярно, но колко го прочетоха или му отдават значение?

Ще направя едно пояснение (само за хората, които обичат мисленето, останалите да не четат)!
Дискът се върти!
От едната страна по часовниковата стрелка, от другата - обратно!
Материята, изграждаща диска, "разчита" за своята материализация/съществуване на енергията от етера, тя захранва от него първичните вихри на елементарните "частици" (мини енергийни торнада).
Торсионните вихри на елементарните частици, които изграждат ЦЯЛАТА материя също имат своя посока на въртене!
Когато тази посока съвпадне с въртенето на диска, енергийната етерна плътност е с по-малък интензитет.
Когато се разминава с въртенето - с по-голям.
(по-лесно е да скочиш във вагон на влак от автобус, който се движи по-посока на движението на влака, отколкото срещу него)
В резултат на това се предизвиква различна етерно-енергийна плътност от двете страни на диска!
Разликата се проявява в по-силно или по-слабо привличане (зависи с коя част е към Земята).
Тъй като основната причина за гравитацията (в познатия и ни вид) е именно разликата в етерно-енергийното налягане върху материята, съвсем основателно е, че дискът олеква в едното направление и натежава в противоположното!
Това, че въртейки се създава (чрез смукането си на енергия от етера), позитивен или негативен поток жизнена енергия (зависи от посоката) е отделен въпрос и страничен ефект! Хипарх би казал - излъчване или поглъщане на меки електрони.
Създава се също и "динамичен енергиен отпечатък" в етера на мястото на въртене, който се разсейва с времето.
Това е факт, който е потвърден опитно!
По същия начин, по който някой предмет, не поместван с години, запазва "контурите си" (нещо като като бледа снимка) в пространствената матрица, разсейваща се за няколко часа!


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #83 -: Февруари 22, 2018, 06:17:27 pm »
   MrDeath, г-н Смърт, умряла работа е твоята. Съживи се малко де и помисли. Така както го обясни излиза, че количката се движи в обратна на входната струя посока, а то е точно обратното, защото целият импулс на входната струя действа бутащо на количката.

Абсолютно невярно интерпретираш!
MrDeath ти каза, че количката ще се движи точно в посока на входната струя, понеже има ЗАСМУКВАНЕ!
"Импулс на входната струя"???
Все едно да пусна прахосмукачката и да очаквам вместо да се придърпва към разни неща, да се отблъсква от тях?
Четете малко по-внимателно какво пише опонентът ви!

А може би корабните витла действат на обратно (а пък аз, завалията да не го знам)?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #84 -: Февруари 22, 2018, 06:33:35 pm »
Ще Ви дам един линк, да прочетете за американската летяща чиния TR-3B Astra и пура, от какво е направен антигравитационния двигател и дали руснаците са в час с тази технология: https://topwar.ru/115585-amerikanskoe-superoruzhie-tr-3b-astra-ne-dlya-slabyh-duhom.html



Преди време бях споменал, че съм виждал на живо пурата в с. Срем, до турската ни граница. Ако имах пушка в себе си, щях да я застрелям, да падне, като оная при Розуел и да и разгледам чаркалъците.  ;)
Понеже мина близо покрай мен, ми се чу звук от работещ флекс и мирис на прегорял лак на меден проводник, сигурно го използваха за антигравитационен двигател.  :D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2018, 06:36:50 pm »
   atos, вакуумът на засмукването също има макар и слабо значение разбира се, но в случая с водата е важен импулсът на струята. Представи си, че пръскаш с маркуч по стена. Струята от маркуча натиска стената. Дадох ви идеи за размисъл, който се сети пръв, пръв ще подкара НЛО-то.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2018, 07:18:41 pm »
Темата пак взе да бие към "чесане на клавиатури" :) Теорията е хубаво нещо, разисквали сме доста пъти нещата в дълбочина... но в случая имаме едно елементарно устройство, което човек със струг и малко заваряване, може да изработи и тества за отрицателно време. След като видим как се държи устройството на практика, тогава вече идва ред на разтягането на локуми кое и как може да действа.

Иван Димов, вместо да даваш подсказки, доправи започнатото вече от теб устройство да видим каква ще е хавата. Аз нямам какво повече да кажа по темата, понеже е загуба на време, практика си трябва.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2018, 04:25:26 am »
Може би преди да се задълбаят интересуващите се колеги в експериментите, е добре да видят експерименти на подобен жироскопичен принцип.

https://www.youtube.com/watch?v=ty9QSiVC2g0
https://www.youtube.com/watch?v=JDUNV5TJDYI
https://www.youtube.com/watch?v=GeyDf4ooPdo

Професор Laithwaite е известен с изследването на тези ( а и не само на тези) сили:

https://www.youtube.com/watch?v=OpCEJxO6V9g ( за тези които не им е интересно, или езика не им е добър за разбиране на лекцията, 40-тата минута предлага обхватен нагледен експеримент, a след 48-тата минута и има интересни мисли и заключения)
Всъщност той е известен с много провокативни ( така да се каже ) експерименти.

за тези които им е интересно ето и задълбочена лекция от МIT върху основните принципи на силите при такава динамика:
https://www.youtube.com/watch?v=XPUuF_dECVI

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #88 -: Февруари 23, 2018, 07:53:35 pm »
Цитат
Ако имах пушка в себе си, щях да я застрелям, да падне, като оная при Розуел и да и разгледам чаркалъците.  ;)
Понеже мина близо покрай мен, ми се чу звук от работещ флекс
Сакън недеи, ако друг път ти се случи не си и помисляи да стреляш. Ще изтрепаш другарите.
Щом се чува звук от "болгарка" значи е съветско производство. те амриканците отдавна имат БЛДЦ мотори и са безшумни. А ти искаш да изтрепаш съветските си другари. Недй така не е колегиално.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #89 -: Февруари 23, 2018, 08:31:19 pm »
Сакън недеи, ако друг път ти се случи не си и помисляи да стреляш. Ще изтрепаш другарите.
Щом се чува звук от "болгарка" значи е съветско производство. те амриканците отдавна имат БЛДЦ мотори и са безшумни. А ти искаш да изтрепаш съветските си другари. Недй така не е колегиално.

Споко Радико , няма да стрелям, най-вече от уважение към тебе. Де не взема да улуча някой джендър по новата му вагина и да наруша Истанбулската конвенция.  :D После ще си в траур и ще рониш крокодилски сълзи за нашите освободители от турско робство - американските извънземни. Известно ми е, че в американската армия има 120 хил. джендъри или пидирази, при всички случаи поне 2-3-ма ще има в летящата чиния.  Вероятността да утрепя някой е голяма :D

Ти си гледай там флекса и си антигравитирай с него, мен ме остави да си ловя извънземните.  ;)